Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van köztetek olyan aki külföldről kapja a gyerektartást miközben ő és a gyermek Magyarországon él? fórum

Van köztetek olyan aki külföldről kapja a gyerektartást miközben ő és a gyermek Magyarországon él? (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. 4c30444687 (válaszként erre: 22. - F3852c3d4f)
2012. jan. 3. 15:18
A gyerektartás csak az egyik, az jogos, a többi, amit kihúz az állam zsebéből, az nem.
23. 4c30444687 (válaszként erre: 22. - F3852c3d4f)
2012. jan. 3. 15:18
Akkor lenne jogosult, ha életvitelszerűen Ausztriában élne, de nem ott él. Attól, hogy sokan "csúsztatnak" ilyesmivel, attól még nem legális. Nem lenne jogocsult pl. osztrák családi pótlékra, a gyerek orvosi ellátására. GYES-t talán kaphat onnan a 2. gyerekre, ha előtte volt bejelentett munkaviszonya. Épp elég a csp. Mit dondoltál, miért van beszva a volt pasi feljelentésétől? Mert kimennek leellenőrizni, és kiderül, hogy csal.
22. f3852c3d4f (válaszként erre: 21. - 4c30444687)
2012. jan. 3. 15:03
Ha jogosult a tartás dijra az mitől csalás?
21. 4c30444687 (válaszként erre: 20. - F3852c3d4f)
2012. jan. 3. 15:00
És szerinted ugyanaz az osztrák bírósg mit szóla ahhoz, hogy olyan juttatásokat vesz igénybe, amire gyakorlatilag nem jogosult? Megítélnék az elmaradt összegeket, aztán fizethetné vissza büntetéssel együtt a csalás árát.
20. f3852c3d4f (válaszként erre: 17. - Aniko.k)
2012. jan. 3. 14:46
Osztrák biróságon pereld az exed, amugy nem látsz pénzt ha itthol akarnád. Az exem egy centet nem fizet nekem, de én nem kértem a tartás díjat, a biró azt mondta nem lehet behajtani ha nem fizet. "
19. aniko.k (válaszként erre: 18. - Timycat)
2011. dec. 30. 20:09
Igen, ez is egy ok tobbek kozott hogy miert kulfoldrol jobb kervenyezni az ilyent.
18. timycat (válaszként erre: 17. - Aniko.k)
2011. dec. 30. 19:29
Én még nem hallottam konkrétan megszabott felső összegről (ide vonatkozó bírói gyakorlatot nem ismerem, de jogszabályban nincs meghatározva max összeg) Egyébként Mo is fizet, ha apa cseszik rá, de nem automatikusan; az állam megelőlegezi a gyermektartást ha apától átmenetileg behajthatatlan és nálatok az egy főre jutó jövedelem nem éri el a nyugdíjminimum kétszeresét és nem tudsz a gyermek eltartásáról gondoskodni... de gáz a rendszer; mire megállapítják a behajthatatlanságot jobb esetben eltelik fél év, de inkább több; külföldiről meg ne is beszéljünk :(
2011. dec. 30. 17:18
A gyerektartast onnan tudod igenyelni, ahol a gyerek el. En igy tudnam magyarorszagrol is es ausztriabol is, mert mindket orszagban van bejelentett lakcimunk. Az osztrakok a fizu 16%- at itelik meg neked a magyarok pedig 15 es 25 % kozott, de a magyar birosag szarik rad ha az apa nem fizet mig az osztrakok kifizetik a gyerektartast igy is. Mindket orszagban van egy felso hatar amit a birosag megitelhet ausztriaban 580 euro/ho magyarorszagon pedig ??? jo lenne tudni, de ha jol hallottam 90 ezer korul.
16. 39694c0c70 (válaszként erre: 15. - Aniko.k)
2011. dec. 30. 17:15

A 40 eurós havi gyerektartás itthon se átlagos. :)

Ezért ezzel ne is próbálkozzék érvelni a volt férjed.

2011. dec. 30. 17:08
Megprobalom vazolni a helyzetet ha valakit erdekel. A volt elettarsam nemet srac, es mi regen ausztriaban eltunk. Az alkohol es egyeb kis dolgai miatt szetmentunk. Regen a gyerekkel csak nemetul beszeltunk, mert allandoan balhe volt belole ha magyarul szoltam a kicsihez.(ennek eredmenye az lett, hogy egy kukkot sem tudott magyarul a gyerek. Szetvalasunk utan az volt az elso, hogy vettem egy pecot magyarorszagon, es beirattam a fiam magyar ovodaba. Kinti bejelentett lakcimemet megtartottam, mivel csak igy jarhatnak a gyerekek kint orvoshoz, csaladi potlekot is kintrol kapom igy, es ugye az azert joval tobb mint a magyar cs.potlek. A gyamugy 16%-ot von gyerektartast 6 eves korig az apa netto fizetesebol utana 18%-ot, ami pedig a leglenyegesebb hogy a penzt akkor is megkapod ha az apa nem fizeti a gyerektartast ami nalunk surun jellemzo. Ilyenkor az allam felkutatja az adost es levonatja a fizetesebol. Kisfiam szeptemberben kezdene az iskolat es en ausztriaba szeretnem kivinni suliba. Ezt is csak azert tehetem meg mert ugye van kint is bejelentett lakcimunk, az apja is azt akarja hogy kinnt jarjon iskolaba, de a hulyenek nincs annyi esze, hogy ha allandoan feljelentget, nekem meg allandoan ki kell cuccolnom par hetre akkor ez igy nehezen fog menni. Meg is kerdeztem a nagyeszut, hogy most miert csinalja ezt, erre az volt a valasza hogy neki magyarorszagon csak 40 euro gyerektartast kene fizetnie ! Hat en azert ezt erosen ketlem egy egy millas fizetes mellett, ezert kerdeztelek meg titeket is. Egyebkent nagyon sok magyar csaladnak van kint bejelentett lakcime, es amikor beiratasra vittem a gyereket a suliba az ottani igazgato is mondta hogy nem mi vagyunk az egyetlenek az iskolaban.( Vele oszinten beszeltem es sokat segitett nekem.) Meg igy is kell a suliert havi 30 000 ezret fizetnem.
14. 91d4989ab9 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2011. dec. 30. 00:20
szép vagy szép házad van, szépek a gyerekeid,valoszinüleg uj kapcsolatban vagy, valoszinüleg boldog,lehet hogy elég neki az az érzés hogy ezzel a piszkálodással kicsit is elrontja a boldogságod
13. timycat (válaszként erre: 12. - 91d4989ab9)
2011. dec. 29. 23:58
ezt értem, csak azt nem értem, hogy miért gondolja, hogy megéri az újabb hercehurcát
12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - Timycat)
2011. dec. 29. 23:40
gondolom sokalja
2011. dec. 29. 23:38
Fölösleges kérni külföldi gyerektartást, mert ha nem fizeti-nem hajtható be rajta csak ha az adot országban be nem pereli. Póba szerencse amugy. Én nem kértem az exemtől és most igy nem idegeskedek küldi-e.
10. timycat (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 29. 23:19

Most eset le;nem csak a fizetéstől függ a gyerektartás, nézik a vagyoni helyzetet is. Általánosságban elmondható, hogy a különélő szülő átlagjövedelmének a 15-25%-a (ha nincs más akit el kell tartania) De figyelembe veszik a gyerek tényleges igényeit, a te vagyoni-, jövedelmi viszonyaidat. Általában nagy fizetésből alacsonyabb %-ot ítélnek meg; főleg ha a felek között nincs jelentősebb vagyoni-, jövedelmi különbség


Az osztrák szabályokat nem ismerem, de nem értem miért probléma a volt férjednek, hogy ténylegesen hol is laktok. Nem hiszem, hogy az osztrák bíróság -bár hangsúlyozom nem ismerem a szabályaikat- számottevően többet ítélt volna meg, mint a magyar bíróság tenné

9. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2011. dec. 29. 23:10
az rendben, de mi a szabálytalan abban, hogy valaki kintről igényel gyerektartást? a gyerektartást a külön élő szülő fizeti, akár hol is él, nem?
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - 6b006fc769)
2011. dec. 29. 23:06
Azt meg nem ítélik meg. És nincs köze a fizetéshez.
7. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 29. 23:05
a gyerektartást? ahhoz szerintem semmi köze a lakcímnek. netalántán a családi pótlékot?
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 29. 22:26
Ajajj
5. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 29. 22:13

Ancsa ezzel nagyon vigyázz!

Próbáljál inkább egy méltányos összegben megállapodni a nagyobbik gyermeked apjával, mint ezen pereskedjetek!

A lakcímről, hogy kamu-e könnyen meg tud győződni bárki. (Attól függetlenül, hogy életvitel szerűen ott éltek-e vagy sem)

4. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 29. 21:32
A kamu lakcímmel idővel bukta van,és még te fizetsz akkor....Hisz a gyerkőcnek óvodai majd iskolalátogatási papírt kell felmutatni,azt meg nem tudsz,hisz nem oda járatod a gyerkőcöt.
2011. dec. 29. 21:30
Barátnőmnek osztrák volt a férje,és az osztrák jogrendszer alapján utalják neki ide M.országra a két gyermek után járó tartásdíjat. Fizetéséből automatikusan vonják az X %-át.
2. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 29. 21:14
Kis szerencsével kimegy az párszor kimennek, és meg is büntetnek csalásért.
2011. dec. 29. 19:04
A kerdesem pontosan az lenne, hogy mennyit itel meg egy magyar birosag egy havi 1 millios svajci fizetesbol? Erre azert vagyok kivancsi, mert van kint ausztriaban egy kamu lakcimunk es a volt parom allandoan feljelentget engem es a sajat gyereket mert mi kintrol igenyeljuk a gyerektartast.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook