Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van közöttetek olyan aki szőnyegszövést csinál bedolgozóként? fórum

Van közöttetek olyan aki szőnyegszövést csinál bedolgozóként? (beszélgetős fórum)

5. teleki_2007 (válaszként erre: 4. - Rákocska)
2007. nov. 22. 07:48
Köszönöm a válaszokat.Én is vettem egy szövőszéket meg némi anyagot cirka 80000-ért, valakitől tehát nem új.Ezzel nagyon meg vagyok elégedve mert szépen tudok rajta doilgozni csak nem sokat tudok eladni mert kevés az emberek pénze.Úgyhogy még amit befektettem annak az ára sem jött vissza.Nagyon bíztam ebbe a bedolgozásba de sok felől hallottam róla rosszat így utólag.Sajna ezek szerint hiába próbálsz tissztességesen kétkezi munkából pénzt csinálni nagyon nehéz:(Amit én szerettem volna az a váci bedolgozás volt de én somogyban lakom és vác nem itt vam.A múltkor voltunk arra egyéb ügyben hát sok lenne a költség ha oda hordanám be a szőnyegeket.Persze mondták,hogy ki is hozzák a nagyobb mennyiséget, de azt is ki kell fizetni, azt hiszem 100.-/km áron ami nálam kb 350km- jelentene...Hát egyenlőre ez nem jött össze...Mégegyzer köszönöm a válaszokat...
4. Rákocska (válaszként erre: 2. - Teleki_2007)
2007. okt. 23. 21:49

Párom dolgozott,mármint szőtt bedolgozóként.

Igaz,ez 2000-ben volt, tudod,mindent próbál az ember fia-lánya.

A végeredmény :50000-ből vettünk szövőszéket, 3000-ért tanitották meg szőni egy fél nap alatt.

Bedolgozás? Akkor adtak egy kétméteres szőnyegért 800 Ft-ot,amiből,ha mástnem csinált otthon,akkor 3, max 4 db-ot tudott csinálni.(Jah, a 800-ból lejött az anyag ára,ami kb. 300-500 között volt)

Az elején,ha sokat dolgozott,még megérte,de fél évvel késsőbb már emelték az alapanyag árát és annyi maradt,ha egész nap dolgozott,hogy visszajött az anyag ára:(

Ehhez még számold hozzá azt,hogy nekünk kellett a postai szállítást kifizetni :(

Csak akkor éri meg,ha otthon,háztól tudod árulni, vagy van ismerősöd, aki piacozik vele és nem fölözi le a hasznot.

Bedolgozóként ezzel csak másnak keresed a pénzt .

Nem mellékesen sok sikert hozzá,a mi szövőszékünk ott porosodik a másik szobában :(

2007. okt. 23. 15:26
Bedolgozásra nem ,de magán szorgalomból megtanultam !De ismerek olyanokat akik bedolgoztak ,de nagyon kevés pénzt kaptak érte ,pedig sokat kell dolgozni vele .
2007. aug. 26. 20:37
Ezek szerint senki?Ha valaki mégis akadna kérem írjon, hogy boldogul vele? Köszönöm...
2007. aug. 23. 12:41
Azért kérdezem mert én most érdeklődtem ezután és kíváncsi vagyok,hogy mik a tapasztalatok illetve hogyan lehet vele keresni. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook