Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt gyermek pszichológus? Lenne egy kérdésem fórum

Van itt gyermek pszichológus? Lenne egy kérdésem (tudásbázis kérdés)

2012. máj. 22. 12:08

Nem tudom, az a baj, hogy nem vagyok egyetlen anyaval sem kozelebi kapcsolatba. Az ovonot hiaba kerdem semit nem mond. A gyerek csak azt mondja ami velle tortenik. Volt gyerek akire rakerdeztem a tavaly miert ilyeszgeti a lanyom.Azt szeretne ha nem mene tobbet az ovodaba.Mondttama kisfiunak, hogy ilyen nem lehetseges, de nem muszaly beszeljen az en lanyomal.Mehet az egyik egyik sarokba a masik a masikba.

Ja es meg van vallami, a gyerek nevelesre itt nem sokat adnak, ne legyen ehes, legyen ruhaja, ha lehet minel felvagosabb stb... de az hogy a gyerek , hogy erzi magat a borebe azt itt nem szokas megkerdezni, ebbol csak en csinalok problemat.

6. Álomvirág1 (válaszként erre: 5. - 2f661e7cc5)
2012. máj. 22. 11:39
Csak a te kislányoddal viselkednek így?
2012. máj. 21. 19:20
A lanyom nem egy angyal, de... a 2 gyerek kozt a kulonbseg, hogy egyik kepes eroszakos leni, rendeztlen csaladba not fel, az eneym pedig az idegeneknek fel ellent mondani.
2012. máj. 21. 19:14

A lanyomal is lehetnek gondok, nem alittom , hogy nem csinalt -mondot olyat ami kivalthata ezt a helyzetet az oviba.De tudno kene rolla. Az ovonotol elvarttam volna, hogy mondja, hogy " figyelj ez es ez a helyzet a lanyodal" de nem, ahanyszor kerdeztem minden OK volt.

Mar akor selytettem , hogy olyan nincs , hogy vallamit nem mond el.Nem tudom miert, csak egy megerzes volt az elejen.

3. torkos (válaszként erre: 2. - 2f661e7cc5)
2012. máj. 21. 18:40
En a helyedben elmennek egy nevelesi tanacsadohoz. 2Na nem azert, mert gond van a kislanyod viselkedesevel, de hatha tudna tanacsot adni, ott altalaban van gyermek pszichologus is!
2012. máj. 21. 18:02

Nos en leirom mia helyzet, tallan tud vallaki okosat mondani, mert benne kavargo erzelmek miat tallan nem vagyok kepes jozanul gondolkozni.

A kislanyom tobbszor haza jott 2 ovodas pajtasra panaszkodva, hogy vagy elszedik vallamilyet, vagy meglokik, vagy rakenyszeritik dollgokra; pl ma az egyik, hogy oda ulljon ahova o akar.

Az edesanya jellenleteben abszolut normalis hangon megkerdezttem , hogy mi tortenik , mi a baja a lanyomal es miert szedi el a dollgait a lanyomnak. Nem anyira az anyagi vonzata erdekel a dolgoknak, ha nem ha ma elszednek tolle, holnap megverhetik, vagy ki tudja mit csinalnak, ha elhanyagolom a dollgokat.

Na erre az edesanya, mint egy hisztis gyerek viselkedet, szinhazba valo jellentet rendezet, szinte mint a gyerek mikor vallami enm ugy van ahogy szeretnek es foldhoz vagjak magukat. Az ovonohoz tessekelt.Az ovonovel is mar volt gondom, bar nem volt veszekedes, angyon nem tetszet, hogy parszor lementem az oviba uttana nezni miert szednek el dollgokat tolle, miert bantjak.Az ovononek nem tetszet. Hat a parbeszedbol , let egy monolog , egy mondat nem sok, anyit enm sikerult vegig mondanom.Senkit nem erdekelt ,amit en akarok mondani. Az ovono a fejemhez vagta, hogy mert dramatizalom a dollgokat, egy szines nem a villag vege stb...stb. Volt eset mikor megkerdeztem az ovonot , hogy hogyan viselkedk a lanyom az ovodaba, hogy ha tiszteletlenul beszel a kislanyal( az emlitet kislany nagyon ugy beszelt akor az ovonovel+ mondhatot neki barmit a gyerek ugy is azt csinalt amit akart, allig tudta visszatartani, hogy ne szaladjon az utcaramig varjaaz ovodas buszt)

Kerdesem mi okosat lehet ilyenkor teni? Nem szeretnek a gyereknek ellensegeket szerezni, de azt sem szeretnem, hogy ugy gondoljak barmit meglehet velle teni mert senki nem fog rajuk kerezni.

Mi lehet az oka enek az egesznek.

Tudom , hogy a leany neha mond olyat is amit elkepzel , de nem tortent meg, de anya leven tudom mikor mond igazat es mikor nem es sok esetben mondot igazat. Most pedig azt mondja , hogy ha kikel bekuljon a lanyokal inkabb nem megy oviba.:(

Amugy is felek a holnapi ovodai naptol.

2012. máj. 21. 13:03
Valojaban,velemenyt- tanacsot szeretnek kerni egy adot ugyben szakembertol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook