Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködésre, és változókori tünetekre kapott hormont lehet együtt szedni? fórum

Pajzsmirigy alulműködésre, és változókori tünetekre kapott hormont lehet együtt szedni? (tudásbázis kérdés)


2022. febr. 4. 22:59

Sziasztok! Pajzsmirigybetegek életminőségét vizsgálom a legújabb kutatásomban. Ha van időtök, nagyon hálás lennék, ha kitöltenétek <3 kb. 20 percet vesz igénybe.

[link]

És ha van kérdésetek PM betegséggel kapcs, kérdezzetek nyugodtan!

19. mongi (válaszként erre: 18. - Jennefer)
2022. jan. 31. 08:24

Szia!

Neked mik voltak a fő problémák?

2022. jan. 23. 17:20

Sziasztok!

Most tévedtem ide,olvasgatlak Benneteket. Én sem vagyok megelégedve a nődokimmal,voltam endokrinológusnál is de az sem érdekli a problémám.Elkeserítő,hogy milyen helyzet van az egészségügyben! Felírtak több gyógyszert is de olyan mellékhatások jöttek ki rajtam,hogy borzasztó!! A természetgyógyász irányába fordultam inkább de még az elején tartok.Végül is vannak már eredmények pedig nagyon nem hittem eddig bennük. Volt-e aki már kipróbált ilyen gyógymódokat?

17. mongi (válaszként erre: 16. - Ariana)
2021. dec. 9. 08:25

Szia Ariana!

Hogy alakultak a dolgaid?

16. ariana (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. jún. 16. 18:52
Szerencsés vagy, hogy jó nőgyógyászt találtál.Tsh-m az most 8.De ingadozik, van mikor csak 3.De már nagyon régen, amikor az endokrinológiára küldtek, ott is már alacsony volt a T4, de azt mondták, még nme kell hormont szedni.Épphogy meg volt csillagozva.De tudom ez alulműködés.Lehet nekem is összefügg a változókorral.Nekem nincs rendben semmim.Nem érzem jól magam, de ezt sokminden okozhatja.
15. ariana (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. jún. 16. 18:46
Nincs , mert akihez jártam, csalódtam benne.Sok rosszat éltem már át, ezért nehezen bízok.Van egy Sztk-s, és a többi magán.Nem vet fel a pénz, hogy dobáljam 20ezreseket.
14. Channa* (válaszként erre: 12. - Ariana)
2021. jún. 16. 18:15
Neked nincs nőgyógyászod? Pedig, ha változókorban vagy, akkor nem vagy már tini. Illik lenni nődokinknak már sokkal előbb....
13. Channa* (válaszként erre: 8. - Ariana)
2021. jún. 16. 18:13

És honnan tudod, hogy alulműködő vagy? Milyenek az értékeid?


Nem, nem öregszik mindenki. Nem tudom, hogy mitől függ. Nekem korai volt. 36 éves voltam ekkor. Ezért sem javasolta a doki a hormon pótlását, hiszen, mint tudjuk ezektől kialakulhatnak daganatok.


Elvileg nekem a pm. nem megfelelő működése miatt lett, brá nem tudhatom biztosan.


Én nem érzem szükségesnek a női hormon pótlását.

Nem híztam el, nem vagyok ráncos, nem hullott ki a hajam, a memóriám is rendben van és még nem is tudom, hogy mit szoktak mondani, hogy mi lesz az emberrel.


Én nem magam döntöttem el, én elfogadtam a dokim javaslatát. Nem maszekhoz járok, ezer éve ő volt a dokim (ő állapította meg a terhességemet is, stb.), és soha nem csinál felesleges dolgokat.

Amikor kiderült, hogy méhszájsebem van, akkor is azt mondta, hogy majd szól, ha kell vele foglalkozni. Persze, hozzá tette, hogy elmehetek egy maszekhoz, aki több tízezerért megműt, de feleslegesnek tartja, hogy kockáztassam az életemet egy műtéttel.


Tehát, ő azt mondta nem kell hormon, én elfogadtam és igaza volt;)

12. ariana
2021. jún. 16. 17:36
Most akit kinéztem az az orvos, teljesen hormonpárti. Felkeresném, ha nem lakna nagyon messze.De mégcsak tájékozódom.
11. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Ariana)
2021. jún. 16. 16:47

Orvos dönti el.

Felkeresheted az orvost, de ő vizsgálatokkal eldönti, hogy egyáltalán szedhetsz-e hormont. (vagy egyéb más gyógyszert.)

Abban egyetértünk, hogy a döntés a tiéd, hogy egyáltalán elmész-e a tüneteiddel/panaszaiddal orvoshoz. Illetve, hogy az általa javasolt terápiát alkalmazod-e.

10. ariana (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2021. jún. 16. 16:43
Nem orvos dönti el.Te döntöd el, hogy mikor leálltak a hormonjaid, akarod-e pótolni.Ha akarod, felkeresel egy olyan orvost, aki partner ebben.Ha nem akkor nem mész orvoshoz.Egy orvos sem erőszakoskodik, hogy szedjed, csak felajánlja.A döntés a tied.
9. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Ariana)
2021. jún. 16. 16:21

Azért a hormonszedés nem kívánság műsor.

Orvos dönti el, hogy állapotod, egyéb tüneteid alapján van-e rá szükség.

8. ariana (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. jún. 16. 15:57
Nem szedek még pajzsmirigyhormont,de alulműködő vagyok.Női hormonok mikor leállnak, akkor kezd öregedni az ember.Ezért szeretnék hormont szedni.Tudom, hogy orvos kell hozzá, és mind mást mond. Van amelyik melegen ajánlja, és van amelyik ellenzi. Ezek szerint , mindenki maga dönt a sorsáról.Ezért érdekelnek mások tapasztalatai.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Ariana)
2021. jún. 16. 08:27

Mindkét gyógyszer (pm. hormon, változáskori hormon) vényköteles, így mindenképp orvosnak kell felírnia, azaz el kell menned dokihoz, ahhoz, hogy tudd kell e ilyeneket szedned.

Ő megmondja, hogyan kell alkalmaznod, stb.


Én azt gondolom egyébként, hogy a kétféle hormon nem zárja ki egymást, de biztos kell x időt hagynod szedés közben, hiszen maga a pm hormont teljesen önállóan, éhgyomorra kell bevenni és x időt is kell várnod, mire fogyaszthatsz bármit.


Miért gondolod, hogy mindkettőre szükséged van?

Voltál vérvételen?

Milyenek az értékeid?

Vagy pm. hormont jelenleg is szedsz?


Szükséges a változókori hormon?

Az én nőgyógyászom nem javasolta a szedését nekem. Igaz, én nagyon fiatal voltam akkor még, és ez volt az első ok, hogy inkább az elviselésre buzdított, illetve a hormon pótlás hosszútávú lehetséges következményeit is említette.

6. ariana (válaszként erre: 5. - Bichi)
2021. jún. 15. 18:13
Szerencsés az, aki jó orvost talál manapság. Azért meggondolja az ember, melyik magánorvoshoz menjen, és hordja oda a pénzét. Nem kell egyből le nemnormálisozni az embert.
5. Bichi (válaszként erre: 2. - Bozsu55)
2021. jún. 15. 17:38
Hát mint minden normális ember...
2021. jún. 15. 16:26
Még nincs se endokrinológusom, és nőgyógyászt is ezután szeretnék keresni. Nem vagyok a hormonok híve, de lehet muszáj lesz.
3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Ariana)
2021. jún. 15. 16:21

Lehetni lehet, de nem biztos, hogy hasznos.

De az is lehet, hogy igen.


Talán az orvosodtól kellene megkérdezni.

2021. jún. 15. 16:06
Én biztosan az orvost kérdezném.
2021. jún. 15. 15:49
Lehet a kettőt együtt szedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook