Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van az aktív dohányzás hirtelen abbahagyásának valamilyen drasztikus mellékhatása? fórum

Van az aktív dohányzás hirtelen abbahagyásának valamilyen drasztikus mellékhatása? (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. nov. 23. 17:23
Sziasztok! Szerintem a leszokásnak semmi olyan mellékhatása nem volt,amit ne lehetett volna kibírni!! Én egyébként mágneses kezelésen voltam 1-szer,ez másfél éve volt,és azóta sem cigizek,sőt zavar,pedig sajnos nyolc évig cigiztem!!! És nem is szenvedtem szinte semmit!Két hét után már abszolút semmi hiányérzetem nem volt! Ha valakit érdekel a cím,vagy valami,írjatok a privibe!!!
2006. nov. 23. 17:01

Sem én,sem a párom sohasem dohányzott,még a cigaretta szagától is undorodunk.Ha valaki nálunk van,csak az udvaron gyújthat rá.(Mégis asztmás lett a kislányom)

Apukám rettenetes dohányos volt,egyik napról a másikra lerakta a cigarettát.l évig egyáltalán nem szívta,majd jó pár kiló rárakódott,mivel az étvágya is megnőtt.Utána visszaszokott emiatt,és elég tetemes mennyiséget elszív naponta,sajnos.

Én úgy vettem észre,hogy nehezebben bírja a terhelést,fullad,hamar kifárad,gondolom a cigarettának köze van ehhez.

Nagyon nem szeretem,ha füstölős helyen vagyok,és a ruhám,hajam átveszi a dohányszagot.Ha valaki elmegy az utcán mellettem,már néhány méterről meg lehet érezni,ha dohányzik.Én nagyon undorítónak tartom.Szerintem csak akaratkérdése az egész,hogy bárki leszokjon,de akik szívják,azt modják,"elvonási tüneteket"okoz,remeg a kezük,idegesek stb.

17. gpetra
2006. nov. 17. 21:16
Én nem vettem észre drasztikus mellékhatást, és rettentően élvezem, hogy már nem büdös a kezem, a ruhám, nem olyan a leheletem, mint a hamutartó (ezeken mondjuk mindig könnyedén lehetett segíteni), nem "érzem a tüdőm" a legkissebb mozgás után, és nem rettegek attól, hogy milyen károsodást okoz a szervezetemben a cigi. Egyébként nekem könnyebb a helyzetem, évek után sem lettem "függő", egyik nap rágyújtottam, és rámjött az undor.
2006. nov. 17. 10:15
Én 17 év után tettem le a cigit idén júniusban, amikor kiderült, hogy egy bébit hordok a szívem alatt. Nagyon könnyen ment, ahhoz képest, hogy tartottam tőle. Most már ott tartok, hogy rettentően zavar a füst és a cigiszag.
15. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - 0148b688d6)
2006. okt. 12. 21:36
Egy év után még mindig érdekel a cigi? Akkor tényleg ne menj a közelébe se! Ha jól tudom, vannak pontok, amit lehet szúrni ez ügyben is. Kérdezd ki erről az akupunktőrödet, hátha tud segíteni!
2006. okt. 12. 21:22

Pontosan ma 1 éve tettem le a cigit, 20 év után!

Nekem 6 kg plusz az eredmény, amit nem tudok mankó nélkül leadni, így hétfő óta akupunkturára járok.

Én is rá tudnék gyújtani bármikor, de tudom,akkor nem lenne megállás, újra visszaszoknék.

Inkább soha többet!

13. fcf0c655e6 (válaszként erre: 10. - Smithy)
2006. szept. 19. 15:20

Szioka!

Ez nagyon jo, ertelmes es aranyos sztory volt, Te "verszomjas"..:))))))))

En, amikor leszoktam a dohanyzasrol, masnap osszetortem a konyhaberendezes felet, de ugy, hogy se pohar, se tanyer nem maradt egy szal sem...:DD

A ferjem akkor megjegyezte, hogy nem volne-e olcsobb, ha bagoznek ujra? Igy (sajnos) meg mindeg dohanyzom, de kitartoan keresem a "kiutat"...:)))

Gratulalok, hogy sikerult neked, legyszi ne szokjal vissza, nem eri meg.

Kivanok szep es fustmentes napot:))

Baby Kitty.

12. mazsola24 (válaszként erre: 4. - Randicska)
2006. júl. 15. 09:44
A pótcselekvésre kellett az evés!Én semmivel sem lettem kövérebb se vékonyabb!Igaz ennyire sokat nem szívtam!Hidd el most már nem a nikotin hiány miatt eszel hanem megszokásból!Egy ismerősöm így járt mint te és a minap láttam le van fogyva és nem szokott vissza a cigire!Végy egy nagy levegőt és hajrá
11. bea533
2006. júl. 14. 21:24
Most vagyok abban a fázisba hogy bármikor rá tudnák gyujtani ugy érzem 7-hónap után sokszor gondolokrá rá kéne gyujtani egyszer 5-dik honap végén elszivtam egy cigit de semi külőnős nem tőrtént nem volt se jó se rossz .Nem tudom mi fog még tőrténi de most jól érzem magam .
10. Smithy
2006. júl. 11. 09:13
Én nagyon erős dohányos voltam. több, mint napi 2 dobozzal szívtam a legerősebb cigiket. Közel 1 éve gondoltam egyet és leszoktam. Semmi tapasz meg ilyen hülyeségek. Egyik pillanatról a másikra. Mellette diétáztam is elég keményen, ráadásul vizsgaidőszak volt és a barátaim akikkel együtt tanultam mind cigiztek. HÚH azt a 3 napot senkinek nem kívánom... Kapartam a falat és nikotinról + édességről álmodtam. A tüdőm iszonyatosan elkezdett fájni. Nagyon fájt. (az aktív dohányosoknak permanens gyulladás van a tüdejükön és mikor ez megy le az negyon tud fájni). Az első 3 nap volt a legszörnyűbb, utána fokozatosan enyhült és kb 10 nap utánalábbhagyott a vérszomjam is:D Igaz h leszoktam de még most is hiányzik és akármikor rá tudnék gyújtani...
2006. júl. 11. 06:29
Amikor terhes lettem egyszerűen nem kivántam a cigit. Szoptatás után ismételten rágyujtottam. Azóta is szivom. Egy hónapja le akartam szokni, egy hétig birtam. Tiszta idegbeteg lettem, ingerült, hányingerem volt, amit evéssel pótoltam. Még a kezem is remegett.
2006. júl. 5. 08:11
szerintem nincs, csak le kell foglalnod magad massal
2006. máj. 27. 16:22
Nálam nem volt semi 3o-év dohányzás után hagytam abba a cigit most már 5-honapja de nagyon jól érzem magam,S nem bántam meg hogy le tettem a cigit igaz hogy hiztam de majd most le addom.
2006. ápr. 6. 15:13
A férjem kb. 10 kg-t szedett fel, amikor abbahagyta a dohányzást. Az ok: egy tüdőszűrőlelet, amiről aztán szerencsére kiderült, hogy tévedés. Annyira kétségbe estem, hogy megígérte, megpróbál leszokni . A 10 kg szerencséjére "elfért" rajta (azóta le is adta), így csak pozitív oldala van a dolognak, és én nagyon büszke vagyok rá. Mi, akik nem dohányzunk szerintem nem is tudjuk, hogy milyen nehéz leszokni.
5. Jay
2006. ápr. 4. 08:04

Ha nikotintapasszal próbálkozol, és nagyon erőset választasz, vagy azt adják a patikában akkor felmehet a vérnyomásod, nem kicsit.


Nekem a doki azt mondta a tapaszról, hogy jó mankó de aki le akar szokni annak a leggyengébb is megteszi, nem kell végigcsinálni a kúrát.


Nekem nem sikerült a leszokás, de az akaraterőmön múlott. Úgyhogy hajrá!

2006. ápr. 3. 21:38
Én csak drasztikus mellékhatásokat tapasztalok! Nagyon erős dohányos voltam, napi 2 doboznál jártam már. Abbahagytam, az első 4 hónap kegyetlen volt. Olyan ingerült voltam, hogy legszívesebben, mindenkit megöltem volna. A nikotin hiányát pedig eszegetéssel enyhítettem, aminek az eredménye + 40 kg. 6 éve, hogy leszoktam, és mégis, a mai napig, bármikor rá tudnék gyújtani, annyira kívánom. A kilók is maradtak, "megspékelve" egyép cuki betegségekkel, mint lábfájás, légszomj, gyomorfájás, stb. Én csak egyet tudok tanácsolni másoknak: NE SZOKJANAK RÁ! Mert leszokni, sokkal nehezebb. A terhesség miatti leszokás, egészen más. Nekem sem volt gondom, a gyermekeim miatt abbahagyni. A súlyommal sem voltak problémáim. Mégis mindkettő után, egy-egy gyenge pillanatban újra kezdtem. Ma már nem dohányzom, de kizárólag az ára, és a büdös tart vissza, a visszaszokástól, és nem az, mert egészséges lennék!
3. Nike
2006. ápr. 3. 19:59
NINCS!
2006. ápr. 3. 14:26

Szia!


Szerintem semmilyen káros hatása nincs az aktív dohányzás abbahagyásának. Én is elég aktívan bagóztam, de amikor megtudtam, hogy terhes vagyok egyik napról a másikra tettem le a cigit. Nehéz volt, főleg az első hét de aztán már nem is érdekelt a dolog. Nem lett semmi bajom ezután. Sőt még a labor eredményeim jobbak lettek, mint amikor még cigiztem.

2006. ápr. 2. 20:33
Van az aktív dohányzás hirtelen abbahagyásának valamilyen drasztikus mellékhatása?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook