Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válságban a házasság/om?! fórum

Válságban a házasság/om?! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. febr. 24. 18:27
Lényegében össze nem vesztek, csak a pasi volt letört. És általában hallgat rám azért próbáltam utalgatni, nem akartam én senkinek sem rosszat. De legszívesebben most megszűnnék.
27. Halak87 (válaszként erre: 26. - Biológus)
2009. febr. 24. 18:23
Sajna ha falba verném a fejét még akkor sem mondaná el, hogy mi a baja. Felszínes dolgokatt elmond, de semmi lényegeset. Többször kértem már, hoyg "beszélj velem, beszélj hozzám" de ere az a válasz:"mit mondjak?" Olyan semmitmondó dolgokat mond, hoyg az már, fúúú...
2009. febr. 24. 18:20

Szerintem azt próbáld meg kideríteni, hogy MIÉRT nem hallgat meg?...

Általában ennek komoly oka van, ha erre rájössz, akkor rátérhettek a problémákra is. Mert ennek az egyetlen megoldása a kommunikáció, ha tényleg fontos a házasságod. És úgy láttam fontos :)

Persze az is kérdés, mennyire lesz ez nehéz. Ha alapból magába zárkózó típus, akkor lehet külső segítségre lesz szükséged...

25. Halak87 (válaszként erre: 22. - Gyongyi0313)
2009. febr. 24. 18:19
Szállj ki belőle, meg se szólalaj, ezek után bármit mondanál, csak rontanál a helyzeten
24. Halak87 (válaszként erre: 18. - 40163fd81d)
2009. febr. 24. 18:16
Melyik az ahangnem? Ugyan az, amivel megkérdezem, milyen volt a napja?
2009. febr. 24. 18:16
ja, látom már ajánlották.
2009. febr. 24. 18:16
Segítsetek légyszi. A barátnőm elmondott nekem 1-2 titkát, amiből leszűrtem, hogy nem igazán foglalkozik vele és a gyerekével a pasija. A pasinak próbáltam burkoltan elmondani, felnyitni a szemét, hogy többet törődjön velük. Beszéltek a dologról. . . a burkolt titokról. . . és most menteném a menthetőt. Csak összébb akartam hozni őket. Segítsetek, mit tehetnék most. . . . . :-(
2009. febr. 24. 18:15
írd le levélben ami bánt. mindent őszintén és add neki oda. talán akkor higgadtak tudtok maradni.
2009. febr. 24. 18:15
A baj, hogy nálam az utóbbi időbenhamar elgurul a dilibogyó... Próbáltam már magne b6-ot és orbáncfű teát, de rájöttem, hogy a házasságom eze nem hozza rendbe:/
19. Halak87 (válaszként erre: 15. - Megryan)
2009. febr. 24. 18:12

Lehet, ha nem itthon lennénk, meghallgatna. Telefonon már próbáltuk, de nem jött össze.

Kipróbálok mindent, csak valami változzon pozitívan

18. 40163fd81d (válaszként erre: 16. - Mókicaaaa)
2009. febr. 24. 18:12

Van egy olyan hangnem,amikor igenis meghallgatják az embert,még ha csendben beszél is!

A veszekedés és a kiabálás,a másik hibáinak felhánytorgatása nem segít a problémáink megértetésében.

17. Mókicaaaa (válaszként erre: 15. - Megryan)
2009. febr. 24. 18:10
ez jó ötlet!!!
16. Mókicaaaa (válaszként erre: 14. - 40163fd81d)
2009. febr. 24. 18:10
de ha őt nem hallgatja végig??? akkor nem sokat tud tenni... :-((
15. megryan (válaszként erre: 8. - Halak87)
2009. febr. 24. 18:09

Próbáld meg, hogy egy levélben leírod neki a problémákat. ennek több előnye van:

- a problémák végén fel tudsz tenni kérdéseket, amin van ideje elgondolkozni

- te is össze tudod szedni a gondolataidat indulatmentesen

- nem szól közbe

Ha ez megvolt, utána el kell menni otthonról megbeszélni. Mert otthon az ember indulatos, vagy otthagyja a másikat. De ha beültök egy Mekibe pl, ott nem fog senki nekiállni ordítozni.

14. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Halak87)
2009. febr. 24. 18:09

Ne kiabálj,hanem beszélj!

Higgadtan,de erélyesen ülj le vele beszélgetni,mondj el mindent ami téged bánt és ne felejtsd el meghallgatni őt sem.

2009. febr. 24. 18:08
Kicsit nehéz ez a jóban-rosszban, holtomiglan-holtodiglan dolog, dehát ha megígértétek egymásnak... Emlékezz rá, hogy te mit ígértél neki az oltárnál, és kérdezd meg, hogy ő még emlékszik-e rá... És ha igen, mond el, hogy ezt Te most is komolyan gondolod, és ha ő is, akkor bizony lenne mit megbeszélni... És Te is hallgasd meg őt, akármennyire igazságtalan is... Próbálj nyugodt maradni...
12. Halak87 (válaszként erre: 11. - Majdnemjó)
2009. febr. 24. 18:07
Anyum és apósom iszik:( A nagypapival pedig egy házbn lakunkű:( Szóval azt mondod, menjünk el kettesben pár napra, aholm nyugiban lehetünk és próbáljuk így beszélni?
11. Majdnemjó (válaszként erre: 2. - Mókicaaaa)
2009. febr. 24. 18:04
Ez nem megoldás, ha ő így áll a dolgokhoz, a férje miért próbálna változni? Amúgy is az anya húzza a rövidebbet, geccsolhat élete végéig, hogy eltartsa a gyerekeket meg magát. Egyértelmű, hogy mindketten bele vannak fáradva a munkába, sajnos ezeket az éveket túl kell élni valahogy. Szerintem ha tehetik, passzolják le a gyerekeket 2 napra (nagyszülők) és beszéljék át ezt a dolgot, de lehetőleg vádaskodások nélkül. Ngayon nehéz ügy, de sokan vannak így, nem lehet mindi elválni..
10. Rika1 (válaszként erre: 1. - Halak87)
2009. febr. 24. 18:04
Szerintem a férjed ezzel a cselekedeteivel próbálja kompenzálni, hogy keveset van otthon, és így akarja azt, hogy a gyerekek is megkapják az odafigyelést részéről. Persze ez nem jó így. Probálj vele leülni, és mind ezt megbeszélni. És ha nem változik semmi, akkor lépj.
9. Halak87 (válaszként erre: 7. - Mókicaaaa)
2009. febr. 24. 18:04
Mondtam neki, hogy menjünk egy időre külön, de nem válaszol rá
8. Halak87 (válaszként erre: 5. - Tapsi hapsi)
2009. febr. 24. 18:02
Persze, hogy nem így akarom, és azt sem akarom, hoyg a gyerekek így nőjjenek fel, hogy ezt lássák, ezért szeretnék változtatni, de nem tudom hogyan. Ötlet?
7. Mókicaaaa (válaszként erre: 4. - Halak87)
2009. febr. 24. 18:02
nem mondtam hogy meg is kell tenni, csak azért megkérdezheted mit szól hozzá...
6. Halak87 (válaszként erre: 3. - 9c8432d068)
2009. febr. 24. 18:01
Lehurrog, elzavar, nem hallgat végig, zavarja, hogy ennyi minden gondom van, mert ő úgy érzi, mindent megtesz azért, hogy nekünk a lehető legjobb legyen:(
2009. febr. 24. 18:01
Olyan fiatal vagy még, elötted az egész élet!!! Tényleg így akarod leélni??!!
2009. febr. 24. 18:00
Ne viccelj, két gyerekünk van. Nem akarok annyira a dolgok elébe menni...
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Halak87)
2009. febr. 24. 18:00

Le kell ülni,és nyugodt körülmények között meg kell beszélni a dolgokat.

Ha kiderül kinek mi a hibája,lehet rajta segíteni megértéssel,odafigyeléssel.

2. Mókicaaaa (válaszként erre: 1. - Halak87)
2009. febr. 24. 17:58
Mondtad neki, hogy beadod a papírokat, ha nem változatat a dolgain?
2009. febr. 24. 17:56

4 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok van két gyerekünk. Úgy érzem egyre inkább cselédje vagyok a férjemnek, bármit csinálok, az nem jó vagy nem elég. Ő doldogozik 3 műszakban, tudom hogy fáradt,é s nagy rajta anyomás, hogy kijőjjünk az adott hónapban. Ha elmondom a gondjaim, lehurrog, lekezelően beszél velem, a végén pedig "elzavar", mert nem akarja hallani amit mondok. Ő azt mondja segít, de én ezt nem beszem észre. Nem figyel a fontossági sorrendre, ha szólok, hogy ne a szobába egyen, mindig van kifogás, a cumit ne adja oda agyereknek erre a válasz: de kérte. Nem kell már neki pelenka, de ő ráadja. Felengedi az asztalra, egész nap túrórudit eszik a gyerek, vagy nem eszik semmit, mert tudja, hogy apától megkapja...

Én egyre többet kiabálok, nem bírom idegileg, úgy érzem levegő vagyok, meg sem halllja a mit mondok, vagy nem ér el a tudatáig... Inkább vagyunk lakótársak, mint házastársak. MIt tegyek? Kifele eddig mindenkinek azt mutattam, hogy nincs baj, jól megvagyunk, de ez nem igaz.

Mit tegyek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook