Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válság, árstop, minden totál káosz, a bevásárlóközpontok... fórum

Válság, árstop, minden totál káosz, a bevásárlóközpontok... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
57. 55Judit (válaszként erre: 56. - Mimóza07)
2022. dec. 4. 11:51
De nem az a fontos, minden ki látja, hogy legyen bármi is, hanem hogy megnyerje valaki a pályázatot és felmarkolja a pénzt. Nem azt látjuk hogy bármennyi pénzt eltapsolunk, nem haladunk 5-ről a 6-ra? Hát ezért.
2022. dec. 4. 11:42
De annyi elmegy itt fölösleges dolgokra hogy csuhaj. Nalunk pl par éve eus tamogatasbol felhúztak egy sertesátvevő telepet. Sose volt hasznalva, talan egy évig. De akkor mar disznó nem nagyon volt a faluban. Azóta is kihasználatlanul áll. És szerte az orszagban lehetne ilyeneket felmutatni, szerintem.
2022. dec. 4. 11:39
Mert hogy lehet jatszani a forinttal, aruld mar el nekem, amit mondjuk az euróval nem lehet megcsinalni. A görögöknél euro volt, oszt mégis eladósodtak. Nem ezen a múlik a dolog. Nem kéne senkinek lopni, meg aranytalanul osztogatni, akkor nem lenne ez.
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 53. - Mimóza07)
2022. dec. 4. 11:23

Fogalmad sincs a forinttal, hogy lehet játszani a nagyoknak.

Az a baj, hogy sokaknak ennyi a pénzügyi kultúrája, mint a tiéd. :/

2022. dec. 4. 11:11
Az euróval miert jarnank jól? Minden ugyanolyan drága lenne, csak euróban megadva.
52. 55Judit (válaszként erre: 29. - Tkyd)
2022. dec. 4. 10:39
Ezt tényleg mindenkinek érdemes meghallgatni. Csak 2 perc!
51. 55Judit (válaszként erre: 29. - Tkyd)
2022. dec. 4. 10:37
A Szabó Péter nagy dumás, de szabad mindenkinek belegondolni a mondandója mélyébe! Köszi.
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2022. dec. 4. 10:34
Ezt nem is mertem leírni, hiszen a megoldás kulcsa, de halovány remény sincs rá.
49. ariana (válaszként erre: 29. - Tkyd)
2022. dec. 4. 10:32
Tényleg nem dicsekszik... :DDD
48. 55Judit (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2022. dec. 4. 10:17
De ez azért nem lesz soha, mert az euroval nem lehet manipulálni.
47. 55Judit (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 4. 10:17
Vagy euro.
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - 55Judit)
2022. dec. 4. 10:15

Nálunk a diplomások is hivatástudatból dolgoznak....még, mert egyre többen álltak fel.

És igen mindenki munkájára szükség van, az utcaseprőre és pékre, az eladóra, a sofőrökre, mezőgazdasági munkásokra, ápolókra és talán sok-sok értelmes közgazdászra is, hogy ne legyen ilyen lehetetlen helyzet.


Nem a béreket, nyugdíjakat kellene emelni, hanem az árakat nem emelni, így adnak a carnak egy pofont, illetve mindig lesz aki sokkal-sokkal jobban jár, és olyan is aki teljesen elszegényedik, Stabil Ft kellene, hogy kiszámítható legyen az életünk.

45. 55Judit (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 4. 09:59
Most azt feszegetik, hány évig élhetnek az emberek, meghatározzák hogy max. mennyit éljenek "vérszívóként" ha leteszik a munkát, így állítják be a nyugdíjkorhatárt. Hasára üt, azt mondják: Nektek mondjuk elég lesz 15 év nyugdíj. Nyugdíjas éveid alatt annyit nem tudsz összespórolni, amennyibe a temetésed kerül.
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - 476c21e5f6)
2022. dec. 4. 09:56
Ez butaság, van egy réteg, volt is mindig, aki megtehette, de a többség meg nem teheti meg, csak ők nincsenek a kirakatban..
43. 55Judit (válaszként erre: 40. - Dfc04c70e4)
2022. dec. 4. 09:55

Felfogásbeli problémák vannak a bérmegállapításnál. Az van a köztudatban, hogy aki iskolázatlan, annak a munkája nem ér annyit mint egy diplomásé. De ha ők hirtelen abbahagynák a munkát, lenne nagy felháborodás. 1 hét alatt elöntené a diplomást úgy a szemét, ki se látszana belőle. És lehetne sorolni a "csak" szakmunkát igénylő munkákat is.


Véleményem szerint a diplomások, a szakmunkások, a segédmunkások mind bajba kerülnének, ha valamelyik csoport letenné a munkát. Ma már egyik sincs a másik nélkül. Ezért nem értem, miért kell a fizetések között ekkora eltéresnek lenni. Mindenki értéke munkát végez. Mondják mert a diplomás mennyit tanult! Elismerem, az idő alatt a többi gürizett. Kiszolgálva azokat is akik éppen tanultak.

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Gyöngy:))
2022. dec. 4. 09:52
Már az maga is igazságtalan, hogy minden évben más a nyögdíj szorzó is. Van olyan ismerősöm, aki x éve úgy ment nyugdíjba, hogy azt mondta életében nem volt annyi fizetése, mint a nyugdíja lett, van aki meg abba az évbe esik, aki nagyon is rosszul jár, úgy gondolom a 2023-as nyugdíjasok is carul fognak járni a mostani gazdasági helyzet miatt majd valami gyenge szorzót kapnak.
41. gyöngy:) (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 4. 09:46

Nagyon sok a társadalmi igazságtalanság a társadalom minden területén.

Aztán ki tudja mi jön még...addig dolgozhatunk, hogy munkából egyenesen mehetünk a temetőbe. Nem lesz nyugdíj vagy szükség sem lesz rá.

40. dfc04c70e4 (válaszként erre: 38. - Gyöngy:))
2022. dec. 4. 09:43

Ez egy nagy probléma. Vannak olyan munkakörök, ahol méltánytalanul alulfizetettek az alkalmazottak. Dolgoznak becsülettel évtizedeket, és nyugdíjba mennek szintén méltánytalan nyugdíjjal.

Nem az ő szégyenük, de ettől sajnos a valóság valóság marad.


Azon kellene javítani, hogy ne legyenek bizonyos munkakörökben ennyire alacsony bérek. Akkor a nyugdíjak sem lennének ilyen alacsonyak. Most a jelenlegi helyzetről beszélek. Hogy mit hoz a jövő, azt nem tudom.

39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Gyöngy:))
2022. dec. 4. 09:29

Erről írtam, hogy többen végig dolgoztak, akkor aki sosem, az kapja a minimál nyugdíjat és az legyen u.annyi, mint , aki ledolgozott minimum 40 évet? Mert mindig a minimál nyugdíjjal operálnak, hogy mennyi? Semmi, de ne legyen már u.annyi, mint aki több évtizedet dolgozott.

De az is viszályt szül, hogy a 4-5 százezres is ua. szorzóval kapja az emelést, mint a 100 ezer forintot kapó nyugdíjas.

38. gyöngy:) (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 4. 09:20

Az én anyukám az utolsó pillanatig dolgozott, mégis 115 ezres nyugdíja van. Kereskedelem, alkalmazott, észak-magyarországi régió, gondolom jól meg volt fizetve egész életében.

Hosszú évekig hétvégenként maszekolt, mert szeretett dolgozni, a munka éltette. Ilyen is van.

37. 55Judit (válaszként erre: 36. - Globus)
2022. dec. 4. 09:10

De aranyos vagy! Jól látod. Én valóban olyan vagyok mint a kelj fel Jancsi. "Keljfeljancsi"! Így hívták. Emlékszel erre a játékra? Le se lehetett nyomni! Na én vagyok az! 😀


Az sem igaz amit sokan mondanak, hogy "ennél már nincs lejjebb". Én meg az mondom, mindennek van fele! Ennek is. De ha felkészülünk az eljövetelére, nem fog annyira fájni.😀

36. globus (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2022. dec. 4. 08:59
Én minden nap ámulattal csodálok itt néhány idősebb embert. Kezdve azon, hogy megtanulták a számítógép kezelését, érdeklődnek újdonságok iránt, azt okosan hasznukra fordítják. Még mindig nem általános, nekik nem pottyant ölükbe az informatika, nem születtek bele. Társaságban maradni=fiatalosnak maradni. Interneten lehet lehúzó tartalmakat olvasni, és feltöltőeket is. Azt hiszem, te megtaláltad helyes irányt. Történjen bármi, sirankozás helyett hamar belátod, hogy helyzet van, ebből kell most építkezni.
35. 55Judit (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 4. 08:54
Ilyen körülmények között természetes hogy elmegy akinek lehetősége és esze is van hozzá. Az én fiam is elmegy tavasszal. Bát ő már középkorúnak számít, de mostanra lett teljesen elege.
34. 55Judit (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 4. 08:52

Enissa én tudom hogy ilyen is van.


Lakása egyébként régen se volt fiataloknak önerőből legalábbis kevésnek lett. Régen is csak azok haladtak jól többségében, akiket szüleik toltak hátulról. Aztán később felfejlődtek, és ma ők tudják a gyereket támogatni, iskoláztatni, veszik nekei a kocsit, lakást.


Olyanok is vannak akik beleszülettek abba hogy a szüleiket se látták dolgozni. Falujukban munkalehetőség sincs. Eleve tanulni se tudnak elmenni a falujukból mert az is pénzbe kerülne. Ők azok akik valóban ön hibájukon kívül kerültek rendkívül nehéz helyzetbe.

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2022. dec. 4. 08:39

Nem ritka a 160 ezres nettó bér, abból kellene egy fiatalnak lakásra spórolni, albérletet fizetni, családot alapítani, csodálkozik sok ember, hogy elmennek inkább az országból?

Aki meg minimál nyugdíjat kap, tegyük a szívünkre a kezünket, még mindig az a korosztály, akinél még a munka anno az élete elején kötelező volt, de vagy szabadúszó lett, aki nem gondolt arra, egyszer idős is lehet, vagy nem is dolgozott. Mire is kapna annyit, mint aki ledolgozott 40-45 évet?... és kap 100-120-140 ezer forintot?

32. 55Judit (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. dec. 4. 08:35
Hát ez igaz. De van ám olyan is a szegények között akik munkájáért alacsony fizetés járt a múltban, pedig nagyon megdolgoztak. Van aki komolyan megbetegedett, ezért kevés lett a ledolgozott éve is. Ezek miatt idős korára épp csak megél, tengődik. Van aki e miatt lelkileg összetörik, és segélykiáltásként kétségbeesetten panaszkodik. Bár én is nagyon szűkösen élek, de nem panaszkodok, nem kéregetek. Viszont aki erre a szintre került lelkileg, őket nagyon sajnálom. Mert én tudom milyen a nincs. Tényleg csak hozzáállás kérdése hogy meddig bírjuk. Aki képes megtalálni a mindennapokban a szépet, a jót is, akiben megmarad a derű mint bennem, annak könnyebb.😀
31. 55Judit (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 4. 08:13
Némelyik biztosan, hisz vannak több száz ezres, sőt milliós nyugdíjak is. És olyan is amit hiába emelnek 1-2 ezer ft-tal, egyre nehezebb belőle az élet, messze lemarad az átlagtól is. Én megértem azokat is akik fizetését nem emelik, nagyon nehéz lehet megélni, és az is egy lelki teher hogy látják, másoknak emelnek. A legborzasztóbb az lenne ha annyi lenne a fizetés mint némelyikünk nyugdíja.
30. semleges (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 4. 07:16
Igy van. Mindenkinek emelni kellene.
29. Tkyd
2022. dec. 3. 22:09

Írj egy új történetet magadnak: halgazsd végig

[link]

28. horex (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2022. dec. 3. 21:33

A medián/átlag nyugdij 140ezer. Szinte semmire sem elég, de

mi a helyzet az otthonápolásival , a min.nyugdijjal és még lehetne sorolni ami évtized óta ugyanannyi, nem emelték

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook