Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válság, árstop, minden totál káosz, a bevásárlóközpontok... fórum

Válság, árstop, minden totál káosz, a bevásárlóközpontok... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
117. PöttyösPanka (válaszként erre: 115. - Michelle.r)
2022. dec. 5. 15:37

Helyes! Jó is az :) Meg az is, ha több dologhoz ért az ember.


Elég szigorú szabályok vonatkoznak nálatok a gyerekekre :D De tagadhatatlan, hogy ez mind a hasznukra válik.

116. tumbo2 (válaszként erre: 115. - Michelle.r)
2022. dec. 5. 15:25
szerintem is,bár és sosem sportoltam,a két nyelvet,amit"tanultam" el is felejtettem.a gyerekek,mármint a lányom meg a férje,hegyet másznak,mondom nekem ne is mutasd,mert tériszonyom van.de a sok pénz,amit a nyelvtanulásra költöttem,hálistennek akkor még tudtam,az utolsó pennyig megérte.igaz volt Amerikában is pár hónapig vendégségben,Iránban tolmácsolt.a volt főnökét ő tanította magyarra.
115. michelle.r (válaszként erre: 112. - PöttyösPanka)
2022. dec. 5. 15:13

Van három barátnőm, az egyik jogász, a másik mesekönyveket ír, műsort vezet, a harmadik az egyik legsikeresebb ingatlanos, mégis mindhárom kitanulta a cukrászatot. Én is gondolkodom rajta. Valami vírus lehet ez a cukrászat 🙃


Mi azt mondtuk a kölykeinknek, hogy bármit csinálhatnak, bármilyen "csavarlazító" szakot elvégezhetnek, miután van egy értelmes végzettségük 😉 És fővesztés terhe mellett kötelező a sport és a nyelvtanulás.

114. tumbo2 (válaszként erre: 113. - Tumbo2)
2022. dec. 5. 13:00
a lányom apja is olyan volt,bányagépész mérnök létére centrifugát szerelt,kerítést csinált,meg mindent,ami akadt.
113. tumbo2 (válaszként erre: 112. - PöttyösPanka)
2022. dec. 5. 12:57
a vejem egyetemi tanár,sokat dolgozott a házuknál.nálunk is villanyt szerelt,fűnyírózott,meg megcsináltak ketten mindent,mikor beteg voltam.
112. PöttyösPanka (válaszként erre: 106. - 55Judit)
2022. dec. 5. 12:34
Azt még azért hozzáteszem, hogy számos diplomás embert ismerek, akinek egyáltalán nem derogál kétkezi munkát végezni. Ismerek olyat, aki ügyvédből fodrász lett, mert azt jobban élvezte. A mérnök kollégáim nagyrésze szinte kitanulta a kőműves, vízvezetékszerelő, festő, stb. szakmát, mert munka után a saját és sokszor a barátok/rokonok házát építi a saját két kezével. A munkahelyen pedig ha éppen kevesebb a saját munkánk, sokszor beállunk segíteni másoknak csomagolni, gépet beállítani, csomagot feladni, takarítani, alapanyagot beszerezni, fúrni, vagy bármit. Nem derogál. A munka az munka.
111. tumbo2 (válaszként erre: 109. - Michelle.r)
2022. dec. 5. 11:45
egy eladófiú,mikor fölpróbáltam a sapkát,mondta,jó lesz neked az.az unokám lehetett volna.
110. tumbo2 (válaszként erre: 108. - PöttyösPanka)
2022. dec. 5. 11:42
tegnap néztem a professzort,aki térdprotéziseket tett be,gondolom mást is operált.na,aki engem,az nem járt ilyen sikerrel,főleg én. de azért egy kukásnál talán több fizetést érdemel.
109. michelle.r (válaszként erre: 106. - 55Judit)
2022. dec. 5. 11:36

Ez sok országban jól is működik. Sok országban jártam, életem is egy ideig, de soha sehol nem tapasztaltam azt a széthúzást, egymás lenézését, mint itt. Pl. Ausztriában nem ciki eladónak lenni egy butikban, mert a vevő nem úgy megy be egy üzletbe, hogy szolga, pattanj, ez a dolgod. És az eladó se tessékeli ki a vásárlólat már háromnegyed hatkor. Ott záráskor belül zárják az üzletet, itthon kívülről.


Nem neked szól, de a jelenség tényleg létezik, szinte osztályharc van a diplomások és nem diplomások között. Ami többek között azért hülyeség, mert van, amihez szükséges, van amihez nem. A lényeg, hogy a választott szakmájából mindenki a legjobbat hozza ki, és legyen vele elégedett.


Tanulni szerintem többek között azért fontos, mert több választás, nagyobb lehetőségek járnak vele, ha az ember okosan választ.

108. PöttyösPanka (válaszként erre: 106. - 55Judit)
2022. dec. 5. 11:32

Látom kicsit azért érzékenyen érint a téma. Nem feltételezem, hogy irigyled a diplomásokat. Nem is rád írtam, csak szerencsétlen volt a megfogalmazás. Úgy értettem, hogy egy diplomát megszerezni is kemény munka. Sokszor keményebb, mint 8 órában dolgozni. És sokan még konkrétan dolgoznak is mellette.


Sajnos abban tévedsz, hogy a különböző munkák ugyanolyan értékesek. Az emberek igen, de a munkák nem. Ha csak értékesebbnek lenne feltűntetve, a munkáltatók nem adnának ennyivel többet érte, hiszen ők fölöslegesen semmit sem vesznek jóval értéken felül.

107. 55Judit (válaszként erre: 104. - Globus)
2022. dec. 5. 10:25
Neked is azt tudom mondani, hogy szerintem nagyon összhangban kell lenni a munkáknak hogy minden működjön. Egyformán fontos mindenki mert ha egyetlen fogaskerék kiesik, leáll a gépezet. Akár kicsi, akár nagy. Egyformán szükség van mindre.
106. 55Judit (válaszként erre: 103. - PöttyösPanka)
2022. dec. 5. 10:19

Úgy írod, mintha egy szóval is bántanám a diplomásokat.

"Ma már egyik sincs a másik nélkül." Ezt írtam a bejegyzésem második felében. Olvasd már el! Miből következtetsz arra hogy irigylem őket? Én nem vagyok diplomás, de lett volna lehetőségem rá. Volt választási lehetőségem. Ahol vagyok, oda én jöttem.

Amiket írsz lentebb az megállja a helyét, de nem arról

beszéltünk hogy ki tudná a másik helyett elvégezni a munkát amivel értékesebbnek van feltüntetve, minthogy nem is végzi el. A diplomások maximum 0.1%-a ülne kukás kocsira, a többi inkább elhagyná az országot.

Ne bonyolítsunk! Egyik sincs meg a másik nélkül, ezért nem látom helyesnek a nagy bérkülönbségeket. A diplomás többet tanult, az idő alatt a melós húzta az igát megteremtve a tanulónak az életéhez, a tanuláshoz szükséges feltételeket. Ugyanígy érvelhetünk a diplomás mellett is más téren. Ennyi.

105. tumbo2 (válaszként erre: 103. - PöttyösPanka)
2022. dec. 5. 09:54
nekem is lehetett volna,mint a legtöbb osztálytársamnak.tanárok lettek,könyvtárosok,még régész is.de én még akkor sem tudtam,mit szeretnék csinálni,így hát irodakukac lettem.mellesleg imádtam a biológiát,jelentkeztem az egészségügyi szakközépbe,mint akkor rengetegen.a kitűnő bizonyítványommal kiröhögött a felvételi bizottság elnöke,hogy mit teszek a zsebembe,hogy a szél el ne fújjon?persze elutasítottak.
104. globus (válaszként erre: 43. - 55Judit)
2022. dec. 5. 09:52

Az iskolai idejük mennyiségével később lesz meg a szolgálati évük. Nekik 60 fölött kell tovább gürizni, amikor a kevésbé iskolázottak már pihenhetnek.

Sajnos, hozzáadott érték az irodákban van. Hiába van a gyárban bármennyi betanított munkás, ha a melót nem szerzik be, logisztikázzák, piacot figyelnek, szerveznek, terveznek, nem lenne munka. Ha véletlenül beüt a krach, gyár azonnal csomagol és költözik más országba, mert a fizikai munkás mindig pótolható.

Mondom ezt nem diplomásként...

103. PöttyösPanka (válaszként erre: 43. - 55Judit)
2022. dec. 5. 09:41

Nem kell azért bántani a diplomásokat sem. Az sem normális, hogy lassan titkolnom kell a végzettségemet, mert ha kiderül, akkor egyből lenézést és szidalmazást kapok, mert buta ingyenélő vagyok, aki nagyra van magával.

Persze, hogy mindenkire szükség van. Ezt nem vitatja senki.

Azért rengeteg diplomás dolgozik az egyetemi tanulmányai mellett. Nappal dolgozik, éjjel tanul. Úgyhogy nem kell annyira irigyelni őket sem. De nem a plusz évek miatt magasabb a bérük, hanem a plusz tudás miatt. Mert nehezebb pótolni őket. Egy diplomás bármikor elvezet egy kukásautót. De a legtöbb ember nem tudna beprogramozni egy hegesztőrobotot. Ne adj Isten kiműteni egy vakbelet. És abból is nagy felháborodás lenne, ha leállnának a közmű szolgáltatások, az ellátórendszerek, a termelés, stb. Mert lehet, hogy nem látszik, de mindenhol van egy-két diplomás, aki ha kiesik, nem lehet csak úgy előhúzni valaki mást a helyére.

102. tumbo2 (válaszként erre: 101. - Liliom10)
2022. dec. 5. 09:19
mi is öten voltunk egy szobában,és egy szekrényünk volt.szegény nagyanyám valami rongyokat tett a szekrényükbe,hogy úgy tűnjék,mintha több cuccuk lenne.nem mintha bárki nyitogatta volna.a kajájuk is szegényes volt,bár én is beérem a tejfölös tésztával.
101. liliom10 (válaszként erre: 100. - 55Judit)
2022. dec. 4. 20:27

Gyerekkoromban se kényeztettek el, ruhám,cipőm is alig volt.

Építkeztünk, évekig éltünk létminimumon, rendszerváltás után még munkanélküli is volt a férjem. Ha volt pénzem, többet költöttünk, nyaralásokra is,(tartalékot akkor is képeztem) ha nem,akkor nagyon tudtam/tudok spórolni.

Most ami stresszt okoz, az a bizonytalanság, hogy meddig lesz ilyen inflációs időszak, hogy fogjuk bírni anyagilag ? Talán már nem is lesz " normális" élet ?

De minden éjjel után felkel a Nap ! :) Muszáj reménykedni, és naponta örülni apróságoknak. PL. etetem a madarakat, aranyosak ! :)

Csodálkozom, hogy nem kapnak agyrázkódást a magok feltörése miatt ! A harkály pláne ! :)

100. 55Judit (válaszként erre: 98. - Liliom10)
2022. dec. 4. 18:25
Ügyes vagy! Én is így gondolkodok.
2022. dec. 4. 18:18
Amit most drágállunk, azt pár hónap múlva olcsónak fogjuk tartani. Ez hiperinfláció. Ez mit jelent aki tudja, tudja, aki nem olvasson utána. Hiperinfláció! A vége recesszió lesz.
98. liliom10 (válaszként erre: 97. - 55Judit)
2022. dec. 4. 18:12
Ha valami nagyon jó akciós áron van, amit úgyis használok, megnézem a lejárati időt, és többet veszek. Pl. a kókuszreszelék '23.09-ig jó, tehát vettem a 20 dekásból 3-at. ( Van ezenkívül is itthon, de azok januárban és márciusban járnak le, most azt használom.)
97. 55Judit (válaszként erre: 95. - Liliom10)
2022. dec. 4. 17:57
Jól tesszük! Aki sprólolós vagy kis jövedelmű, kis nyugdíjas, annak most gyűjtögetni kell. Amikor már nagyon fájó lesz megvenni valamit, jó lesz az itthoni készlethez nyúlni.😀
2022. dec. 4. 17:48
És ez még nem minden. Egy külföldi elemző szerint akár két-háromszorosára is nőhetnek az élelmiszerárak. Hogy mikor, azt nem tudom, de a december az kritikus, na meg a többi ünnep is. Lassacskán fel lehet töltekezni tartós élelmiszerből, ha az ellátás megakadna.
95. liliom10 (válaszként erre: 94. - 55Judit)
2022. dec. 4. 17:38
Mintha magamat olvasnám... :)
2022. dec. 4. 16:56

Feltérképeztem a kamrát! 😀

Mikor elkezdődött az eszement drágulás a hatósági áras termékek bevezetésével párhuzamosan, hozzá fogtam gyűjtögetni. Ha történne valami komoly áruhiány bármi okból amire számítani is lehet, 3 hónapig kihúznám anélkül hogy boltba mennék. Nem mondom hogy minden van és azt se hogy lenne habzsi-dőzsi, de meglennék. Egyébként is nyílsebesen mennek fel az árak, ami megvan, az meg már megvan. Mivel folytatódik a drágulás, még pótolgatok kicsit.

93. globus (válaszként erre: 88. - Mimóza07)
2022. dec. 4. 16:33
Engem az autók sosem érdekeltek, jogsim sincs. Ahová el tudok menni biciklivel, busszal, oké. Ahová nem, arra szükségem nincs 🙂 Igaz, városban lakom, ahol minden elérhető.
92. vigyefene (válaszként erre: 90. - Mimóza07)
2022. dec. 4. 16:30
Köszi.
91. vigyefene (válaszként erre: 89. - Vigyefene)
2022. dec. 4. 16:30
Már tudom, pontosabban a Google tudja.
90. Mimóza07 (válaszként erre: 89. - Vigyefene)
2022. dec. 4. 16:30
Gurdakának is mondjak. Egyiptomban van. A Vörös-tenger partján.
89. vigyefene (válaszként erre: 88. - Mimóza07)
2022. dec. 4. 16:28
Hol van ez a Hurghada?
88. Mimóza07 (válaszként erre: 87. - Globus)
2022. dec. 4. 16:27
Ez te vagy. Szerencses vagy. :) Mondjuk egy új autó lehet feldobna, de erre nincs pénz. Vagy egy het Hurghadán.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook