Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valóban káros mikróban melegíteni? A sógornőm még a tápszerhez a vizet is mikrózza. A szilárd táplálékot is műanyag edényben mikrózza. Baj? fórum

Valóban káros mikróban melegíteni? A sógornőm még a tápszerhez a vizet is mikrózza. A szilárd táplálékot is műanyag edényben mikrózza. Baj? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
103. egypt (válaszként erre: 96. - Gavrilo1)
2011. márc. 6. 14:20
Az oltásokban most is van higany (infúziókban is), nem lettek betiltva. És nem káros, mert ez másféle higanyvegyület, mint a mérgező változat.
102. syria (válaszként erre: 101. - Gavrilo1)
2011. márc. 6. 09:27

Na, na, nem kell ennyire pesszimistának lenni.

Azért az itt lévők többsége elég jól tud szelektálni a rémhírkeltés és a valóban megalapozott kijelentések között.

101. Gavrilo1 (válaszként erre: 98. - Syria)
2011. márc. 5. 15:51
Ebbe a körben (tisztelet a kivételnek) totál felesleges bármit is betenned, ők sem Dr Budwig kijelentéseit sem másét nem tartják reálisnak és elfogadhatónak, minden "dogma". És úgyis a végére lejön, hogy kulturálatlan és tanulatlan vagy.
100. Arianne113 (válaszként erre: 99. - Ed88de3413)
2011. márc. 5. 11:47
Hát én nemmondtam hogy pont a te apósod lenne a kövér:D Csak általánosságban legtöbbször erre vezethető vissza az asztma. Viszon társulhat allergiával is, és tüdőbaj esetén is lehet az ember asztmás. Kívánom oda a legjobbakat és gyógyulást:)
99. ed88de3413 (válaszként erre: 88. - Arianne113)
2011. márc. 5. 11:09
Ezt sem hiszem mert apósomban jó ha van 50kg.
98. syria (válaszként erre: 66. - Egypt)
2011. márc. 5. 10:34

"Dr. Litsek Ákos megdöbbentő előadást tartott a helyes táplálkozással kapcsolatban, ezen belül is a margarinok fogyasztásáról...


A "szívbarát" margarin

A koleszterinnel kapcsolatos általános tévismeretet a margaringyárosok használták ki hatalmas piacok teremtésére azzal, hogy a margarin sokkal egészségesebb, mint a vaj, mert az nem tartalmaz koleszterint.


Mindenek előtt is a koleszterin nem egy ártalmas anyag, hanem az anyagcserének egyik pillére, amely nélkül emberi élet nem létezhet. Másodszor, az ételben előforduló koleszterin nem tud a vérkeringésbe belekerülni, mert azt kizárólag a máj szabályozza. A máj a vérkoleszterint ártalmas anyagok leküzdésére emeli fel, ha azok a szervezetbe kerülnek.


Az irónia ott van, hogy jóllehet a margarin nem tartalmaz koleszterint, de ha ez a szervezetbe kerül, a máj védekezésképen fel fogja emelni a vér koleszterin tartalmát, tekintve, hogy a margarin egy ártalmas vegyi anyag.


Ahhoz, hogy a margarin mibenlétével tisztába kerüljünk, szükséges annak az előállításával megismerkedni.

A margarint a legolcsóbb olajból állítják elő, tekintve, hogy abból a szappanfőzéshez hasonlóan mindent kilúgozunk. Hátra marad egy természetellenes anyag, mely elveszítette az elektromos töltését, és Transfetti Acid néven ismeretes. Hogy megsűrűsödjön, és ne tudjon megromlani, félig hydrogénezik, majd különböző vegyi ízesítők és színesítők hozzáadásával a vajhoz hasonlóvá teszik. Így készül a margarin, ami végül is egy élelmiszernek álcázott vegyi termék.

A margarin négyféle képen árt a szervezetnek:

1. Ahol az elektromos töltés nélküli margarin a szervezetbe kerül, ott leállítja az anyagcserét, és pangást okoz, így a legkülönbözőbb szervi problémák állhatnak elő. Ekkor a máj védekezésképen felemeli a vér koleszterin tartalmát, hogy azzal a margarin káros hatását csökkentse.

2. Mivel a margarinnak nincsen elektromos töltése, ha az a koszorú-érbe kerül, azt az érfal visszalöki, mivel nem tudja felismerni és a margarin ott helyben fog lerakódni.

3. A margarin felborítja a superhormonok egyensúlyát, ennek következtében a Prostaglandin 2 és a Thromboxan 2 kerülnek túlsúlyba. Az előbbi érszűkületet, a másik pedig vércsomósodást fog előidézni, ami előrehaladott érelmeszesedés esetén szívinfarktust okozhat. A margarin tehát nem annyira szívbarát, mint ahogy azt hirdetik.

4. Végül még a margarin kémiai rákokozó is lehet, ha az immunrendszer 70% alá gyengült. Ezt Joanna Budwig Nobel díjas német biokémikus fedezte fel a múlt század végén.


Meglehetősen ironikus, hogy a margarint azzal hirdetik, hogy nem tartalmaz koleszterint, aminek még akkor sem lenne jelentősége, ha azzal a margarin telített lenne. A máj viszont védekezésképen fel fogja emelni a vér koleszterin tartalmát, hogy a margarin káros hatásai ellen védekezzen.


Ha valaki a konyhában letenne a földre egy kis margarint, ahol egerek vannak, csodálkozva fogja tapasztalni, hogy azok nem nyúlnak hozzá, mert érzékelik, hogy az nem étel.

Felejtsük hát el a margarint, még ha az olcsóbb is mint a vaj, és fogyasszunk vajat. Ezzel tartozunk az egészségüknek.

dr. Litsek Ákos 2007.07.11."

97. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 96. - Gavrilo1)
2011. márc. 5. 10:01

Úgy látom, nekd fogalmad sincs, úgyogy megsúgom: elvitathatatlan, megkérdőjelezhetetlen elv, kijelentés, tétel.


De kár innen veled folytatni.

96. Gavrilo1 (válaszként erre: 94. - 4aeed0a8dd)
2011. márc. 5. 09:45

Tudod mit jelent az hogy dogma?

Tudom az amalgám tömés is egészséges, csak pusztán tévedésből nem alkalmazzák (bár ez a legolcsóbb), meg a higanyos oltások is csak tévedésből lettek betiltva.

Minden kutató tudós, aki másképp vélekedik az tudatlan. Te csak tudod. Én akkor inkább maradok a tudatlanok kategóriájában, meg a gyerekeim is.

95. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 93. - Gavrilo1)
2011. márc. 5. 09:43
Elárulnád, hogy melyik évben tiltották be, mert erről én nem hallottam.
94. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 92. - Gavrilo1)
2011. márc. 5. 09:37
A teflont nem csak edényekhez használják fel, hanem orvosi eszközöktől kezdve mindenféle elektronikus cikkeken keresztül a járművekig. Az ilyen egészség centrum féle oldalakkal az a baj, hogy egy csomó tudatlan embert meg tudnak győzni a hülye dogmáikkal.
93. Gavrilo1 (válaszként erre: 90. - Egypt)
2011. márc. 5. 09:34

Látod mások vagyunk. Nekem ezek jóval hitelesebbek, mint a vzető konszernek által finanszírozott vizsgálatok, vagy akár a gyógyszergyárak által kezdeményezettek.


De egyébként talán annyira nem lehet szuper egézséges a micro, ha még az USA-ban is betiltották asszem talán Massachusettsben az iskolákban a használatát.

92. Gavrilo1 (válaszként erre: 90. - Egypt)
2011. márc. 5. 09:20
Nem egészen így van- a teflon is szuper termék, mindenki vette /veszi. Engedélyezték- aztán kiderült hogy csomó káros anyagot tartalmaz.
91. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 81. - Gavrilo1)
2011. márc. 5. 09:10
Nincs olyan, hogy egy irányítható, kahasználható jelenség alapból negatív. Mindent fel lehet használni jól meg rosszul. Fémből csinálhatok ásót meg fazekat, de pisztolyt is. Sőt, az ásóval is leüthetnék bárkit. Cél szentesíti az eszközt. A mikrohullámokra sem lehet azt mondani, hogy rossz, mert fel lehet használni akár pusztításra is. Mondhatom, hogy az a káros hullám kisüti a gyerek agyát meg azt is, hogy milyen jó, hogy el tudom érni, és tudom hol van. Ugyanilyen a napfény is. Rákot is kaphat tőle az ember, de nélküle meghal.
90. egypt (válaszként erre: 81. - Gavrilo1)
2011. márc. 4. 22:32

Na ilyenekben nem hiszek. Hogy alapból negatív dolog.

Bizony hogy bemértek rajta mindent, különben nem engedélyeznék a használatát.

A Zentrum der Gesundheit nálam ugyanaz a kategória, mint a természetgyógyászok. Nem hitelesek.

2011. márc. 4. 21:07
Én is mikróztam az ételt a gyerkőcöknek, persze amit frissen főztem azt nem, de másnap, ill. az üveges bébiételt igen. Anyatejet sosem melegítettem így, igaz a kisebbik fiam nem is fogadta el cumisüvegből (sőt más folyadékot sem), így mellből szopott, ill. hamar megtanult pohárból inni. Most már 4 és 2 évesek a fiaim. Melegítésre rendszeresen használom a mikrót, kiolvasztásra csak nagyon-nagyon ritkán. Én nem félek használni (a mikrohullám úgy tudom sterilizál - ezért használják pl. cumisüvegek, cumik egyéb babadolgok esetében - ld. pl. mikrohullámú gőzsterilizátorí!!). Egyébként egyszer láttam vmi tudományos filmet - úgy tudom innen, hogy a mikro csak akkor lenne ránk káros hatással, ha nyitott ajtóval használnánk (de mivel addig be sem kapcsol, míg be nem zárod az ajtaját, ez csak vmi orbitális műszaki hiba esetén fordulhatna elő).
2011. márc. 4. 19:52
Az asztma a túlsúlyra vezethető vissza leginkább, és csak ezután a környezeti tényezőkre. Én is asztmás voltam, de legyőztem szerencsére:) Mellesleg a vidéki levegő nekem jót tett mikor rosszul voltam:D
87. ed88de3413 (válaszként erre: 84. - Gavrilo1)
2011. márc. 4. 19:50
Apósom is asztmás és vidéken él!!!
86. emagdi (válaszként erre: 82. - Ed88de3413)
2011. márc. 4. 19:18

igazad van, a levegő is tele van rákkeltő anyagokkal.

csak ott nincs opciód, hogy beszívod-e.

a mikrónál van.

85. Arianne113 (válaszként erre: 82. - Ed88de3413)
2011. márc. 4. 19:12
ezen jót mosolyogtam, de valahol igazad van:P
84. Gavrilo1 (válaszként erre: 82. - Ed88de3413)
2011. márc. 4. 19:06
Sokan is vannak asztmások, allergiások a városokban.
83. ed88de3413 (válaszként erre: 82. - Ed88de3413)
2011. márc. 4. 18:59
Ja és akinek nem inge nem veszi magára!
2011. márc. 4. 18:58
Úristen,akkor levegőt se vegyetek mert az is káros főként a városiak.Miket fel nem lehet fújni!
81. Gavrilo1 (válaszként erre: 76. - Egypt)
2011. márc. 4. 18:42

a felhasználás módjáról van szó- konkrétan a mikrót fegyverként használják, mint roncsoló, károsodást okozó anyagot, tehát alapból negatív maga a dolog. És bizony nem mérték be valószínűleg, hogy az alacsonybb dózis mennyivel okoz kevesebb károsodást, mint amit fegyverként használnak. Eltel huszon valahány év és a vizsgálatok alapján sok káros hatást okozhat. Persze nem az alkalmanként pohár tej vagy ebéd megmelegítése, hanem ha valaki éveken át így táplálkozik. Pl. olvastam, hogy a munkahelyi szállítós ebédet éveken át fogyasztók vannak a legjobban a káros anyagoknak kitéve,mivel a műanyag dobozból a melegítés hatására sok káros anyag kiválasztódik.

Van néhány érdekes cikk (de nekem csak németül)

[link]

[link]

[link]

2011. márc. 4. 16:56
Megoszlanak a vélemények, én megbízok a mikrónkban, mert soha semmi bajom nemlett még tőle, de nem is használom túlságosan sokat. Másnapi kaja melegítés és néha tea vagy egyéb meleg ital melegítésére, HA nincs időm melegíteni egy kislábosban, valahogyan úgy jobban szeretem:)
79. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 74. - Gavrilo1)
2011. márc. 4. 15:58
Nem minden rossz, ami a katonaságtól jön. A GPS is katonai célokra lett kifejlesztve, mégsem káros, hogy kiszabadult a nagy tömeg körébe.
78. egypt (válaszként erre: 77. - Ogrené)
2011. márc. 4. 15:54
OK, köszi!
77. ogrené (válaszként erre: 72. - Egypt)
2011. márc. 4. 15:54
Voltak benne azért mertem ajánlani
76. egypt (válaszként erre: 74. - Gavrilo1)
2011. márc. 4. 15:54
Önmagában ezzel mi a probléma? Mármint hogy más célokra lett kifejlesztve...
75. egypt (válaszként erre: 73. - 4aeed0a8dd)
2011. márc. 4. 15:53
Én is így gondolom... Ha olyan szobahőmérsékletűre melegítem pár mp alatt, szerintem a fehérjéknek nem lesz baja. Nyilván nem felforralni akarom...
2011. márc. 4. 15:52

Alapból a katonaság használta a mikrót, ha jól tudom fegyverekben- és melléktermékként jött a malagítés. Nagyon sok olyasmit használunk még, amit először katonai célokra fejlesztettek ki aztán megkapta kicsit moderálva a pórnép (teflon- amiről kiderült ugye hogy nagyon nem egézséges stb)

Jelenleg mi sem használunk és már majd 3 éve tökéletesen megvagyunk nélküle.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook