Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet a tápszert melegíteni? fórum

Hogyan lehet a tápszert melegíteni? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 10. 23:31

Mert hogy ők is azt mondták, hogy higiénikus körülmények között, ha amiben készítem előre a tápszert, tiszta, akkor csak nyugodtan. [link]

És nyílván a CSECSEMŐosztályok konyháján is iszonyatosan sok buta ember van, hogy egy napra előre elkészítik. :)

28. BlueJasmine (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2014. máj. 10. 23:29
Akkor szomorú,hogy hülye a gyerekorvosom,a védőnőm, az Anyám (aki szintén orvos),a párom,aki 2 tápszeres babát nevelt fel (egyiknek sem lett tőle baja)... :D
27. zzsuga
2014. máj. 10. 19:51
Én jana vizet használok, este forralok vizet, beleteszem egy temoszba, külön van még hideg víz nálám, ha a baba ébred temosz majd ha kell a hideg víz utána a tápi és kész is van. Mikor nagyon kicsike volt még a hideg víz is forralt majd hűtött volt előtte. Védőnőnk szerint a hűtóben tárólt tápszer egyszer melegíthető mikróban. Én ritkán használom így mert inkàbb a vizet melegítem majd úgy bele a tápi utána.
26. selena78 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2014. máj. 10. 18:49
Nem! A vizet főzzük. A tápszert melegíthetjük. Miért ne?
25. selena78 (válaszként erre: 22. - Birkill)
2014. máj. 10. 18:47
És mi a baj, ha én nem a gáz alá gyújtok, hanem a mikróba teszem a cumisüveget?
2014. máj. 10. 17:41
Azért szomorú,hogy a tápszert nagyon sokan nem tudjátok megcsinálni!értelmesen rá van írva,hogy a port meleg vízbe tesszük....összerázzuk......soha nem melegítjük a tápszert csak a vizet!
2014. máj. 8. 23:09

[link]


A mi babánk is másfél hetes kora óta tápszeres,megkérdeztem nagyon sok orvost,védőnőt, és senki sem mondta, hogy most akkor ez szigorúan tilos! Minden nap sterilizált shakerben elkészítjük a napi adagját, betesszük a hűtőben, és cumisüveg melegítőben megmelegítjük,vagy forralt vízbe teszem. Most 3 és fél hónapos, nincs semmi baja, nem is volt soha! Kaki,pocak rendben! :) Sőt... Már olyan is volt, hogy vittem orvoshoz,tudtam hogy nem fogunk hazaérni az etetésre, ezért elkészítettem (melegen,stb.) másfél óra múlva adtam neki oda... Sajnos nem volt más választásom,Budapesten az út+vizsgálat ennyi volt... És attól sem lett semmi baja. Szerintem ez olyan,mint hogy ne tegyél macskát a mikróba :D

2014. ápr. 30. 18:00
Sosem mikróztam a gyerekek tápszerét, de még a magam által készített bébi ételt sem. Nyilván ajánlatos frissen készíteni. De mivel éjjel "sürgős" én mindig megcsináltam este, megvártam míg kihűl és irány a hűtő. Éjjelre a gázon lábasban víz, amikor kelt a gyerek, gyújtottam a gáz alá, bele a vízzel teli kis edénybe az előkészített és hűtőben tárolt tápszert és kb. 3-4 perc alatt meleg volt. Csecsemő otthonban dolgoztam, ott is így csináltuk és sosem volt semmi gond belőle. Minden ételt, legyen főzelék vagy tápszer ezzel a módszerrel melegítettünk. Így nem is forralod föl és nem is pusztítasz el a mikróval belőle semmit. És ne felejtsük el, anno még mikró sem volt, mégis meg voltunk nélküle. Egyébként nálam a védőnő is ezt ajánlotta.
21. anya4005 (válaszként erre: 14. - Mógi)
2014. ápr. 30. 15:34

Egyszer kóstold meg a tápszert frissen,és microzás után!


Nem csak a vitaminokat "nyírod ki",de még az íze is pocsék a microzott tápszernek!

2014. ápr. 30. 14:04
Volt időszak amikor a fiam is tápszert kapott, mondjuk már 1 éves volt. De én mindig úgy csináltam, hogy volt egy kis edénykém, amiben minden reggel felforraltam pár deci vizet, majd amikor kellett, akkor kb fél perc alatt gázon meglangyosítottam, bele tettem a port és kész is.
19. 72497ec515 (válaszként erre: 17. - Bibity)
2014. ápr. 30. 13:15
Így van ,és még a vizet sem kell mikrózni ! Nem tart sokáig az sem ha gázon,vagy villanytűzhelyen melegítjük fel a vizet.
18. 72497ec515 (válaszként erre: 16. - Mógi)
2014. ápr. 30. 13:14
Nekem is ikreim vannak,de eszembe se jutna mikrózgatni a tápszert!
17. bibity (válaszként erre: 14. - Mógi)
2014. ápr. 30. 12:53

Bocsika, de ha a tápszert mikrózod, kinyírod a vitaminokat, értékes fehérjéket... Ez nem vicc.

Miért nem a (korábban felforralt, vagy baba-) vizet mikrózod, utána zutty bele a tápszer! Ez sem tartana tovább!

16. Mógi (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2014. ápr. 30. 08:19

Nekem is voltak elméleteim a szülés előtt. Aztán jöttek az ikrek és a gyakorlat= a valóság.

A védőnő? Elmondja az elméletet, én meghallgatom, de én vagyok itt heti 168 óra készenlétben, egyedül.

Egyébként tőle azt a "praktikus tanácsot" kaptuk, ha nagyon nyűgösek, kaphatnak egy fél lázcsillapító kúpot. MICSODA???? Ekkor döntöttem el, h csak fentartásokkal kezelem a javaslatait.

De lehet sajnálkozni. Én azt sajnáltam volna, ha 45 percenként kellnek fel mindketten és nem felváltva:-(

2014. ápr. 30. 08:01

Én sajnálattal olvasom,hogy mennyien használnak microt....

Azért nem ártana tudni,hogy a szülés utáni időszak nem a kényelemről szól..

...azon is csodálkozom,hogy a védőnő sem mond erre semmi...

14. Mógi
2014. ápr. 30. 07:47

Én microzok a kezdetektől (ikrek és sajnos nem volt elég a tejcsi).

Most 6,5 hónaposak és köszönik jól vannak :-).

Napközben klassz a cumisüveg melegítő (amit inkább meghagyom az anyatejnek), de éjjel??? Kinek van arra ideje, ereje, h a 7-szeri ébredésnél, üvöltő gyereknél hosszú perceket várjon?

Így marad a Micro. Előre elkészített tapszert, éjjel (is) 750 W, nem forralva, utána összerázva, sikerült nem felébreszteni az ikertesót és apát.

Én így csináltam/csinálom.

13. Babyface10 (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2014. ápr. 29. 07:08
Ez az egyetlen pontos és helyes válasz!
2014. ápr. 28. 16:10
A mikrót én sem szeretem. Pedig milyen egyszerű lenne, de valahogy nem bízom benne.
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - 31bc25d879)
2014. ápr. 28. 16:09
Én mikrot mai napig,csak ha nagyon muszáj....mindkét lányomnak,forraltam a vizet egész napra,aztán vizfürdőben melegítettem meg...nekem fontos a gyerekek egészsége,ha már az enyém el lett cs....ve..
2014. ápr. 28. 16:04
Én inkább forralnám, a mikrót meg csak akkor használnám ha nagyon muszáj vagy rohanok. De naponta többször semmiképp. Úgylátszik ahány ház, annyi szokás már ebben is:)
9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - Valakivagyok1984)
2014. ápr. 28. 15:34
ja én is szentkirályit adok neki ahogy azt előttem írták,nem forralgatok..
2014. ápr. 28. 15:33
Elkészited este a tápot,beteszed a hűtőbe és ha éjjel felkel be a mikróba..én mind 2-nél igy csináltam a doktor nő mondta...semmi baja nem lett egyiknek se
2014. ápr. 27. 22:48
Sajnos én is csak 2 ill. 6 hétig tudtam szoptatni a fiaimat. Nagyon utáltam a forralásos,csap alatt hűtögetős módszert, úgyh kb. 1 hét után váltottunk szentkirályi mentes vízre (rózsaszín),ami forralás nélkül adható a babának,felbontás után 24 órán keresztül. Így a vizet a microban csak a megfelelő hőmérsékletig melegítettük,bele a por és kész! Ma már 2 és 3,5 évesek,de a mai napig csak ilyen vizet isznak,teának, kakaónak (tápszerből),tisztán,mert jó öreg házban lakunk-a vízvezeték se új!
2014. ápr. 27. 17:39

Frissen csináld, ne melegítsd.

Tanács: minden reggel, este forralj vizet, tedd egy steril üvegbe, bögrébe, takard le és amikor újat csinálsz, a forralt vízhez csak hozzáöntöd ezt a kihültet és már adagolhatod is a tápszert a kb. 40 fokos vízhez.

2014. ápr. 27. 17:31
Nem melegítjük..újat csinálunk!!!
4. manó2000 (válaszként erre: 1. - Kismama2013)
2014. ápr. 27. 16:53
Meg nem romlik, de én nem tenném. Főleg, hogy még ilyen kicsi.
3. bibity (válaszként erre: 1. - Kismama2013)
2014. ápr. 27. 16:53

Megromlik.

A forralt vizet viszont tárolhatod 40 fokosan (sterilezett üvegben), a kimért tápszerport pedig etetés előtt hozzákevered. Így azért gyorsabb.

2014. ápr. 27. 16:49
igen, megromlik
2014. ápr. 27. 16:47

Sziasztok!

Olyan anyukák segítségét szeretném kérni, akik tápszerrel eteik a babájukat.

Sajnos csak két hétig volt tejem, azóta tápszeres a babám, most hat hetes..

Az lenne a kérdésem, hogy ki hogy melegíti a tápszert.. most mi még minden etetéskor csináljuk meg frissen, de ez főleg éjszaka elég kényelmetlen, mert a baba fölveri az egész utcát, mire a táphoz jut..

Nem lehetne úgy, hogy megcsinálom a kész tápot, és beleteszem a melegítőbe, hogy a következő etetésig szépen 40fokon legyen a táp, és ha ébred a baba csak oda kelljen neki adni? Vagy így nem lehet csinálni, megromlik?

Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook