Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállalnátok gyereket egy 90 éves idős nő mellé? fórum

Vállalnátok gyereket egy 90 éves idős nő mellé? (beszélgetős fórum)


1 2
35. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Lillu_12)
2019. febr. 23. 10:00

nem tudom merre laksz, de sok helyen van időseknek napközi, ahol ebédelhetnek, társaságban lehetnek.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert nem a te dolgod az ő szórakoztatása! Már az is szép dolog, hogy együtt vagytok. Attól még azonban neked lehet külön életed. Sőt kell is!

Ha neki más nem felel meg, akkor is csinálj nyugodtan magadnak külön programot, mert tényleg magányos leszel. A dédid kissé önző, csak magára gondol, te is tedd néha ezt.

Nekem is van 90 éves ismerősöm, aki hagyja szabadon élni a hozzátartozóit. Egyedül él, van riasztó karperece, ha szüksége lenne orvosi ellátásra. Szóval az, hogy valaki idős, nem jelentheti azt, hogy a hozzátartozója rabságra van ítélve. Nem kell minden kívánságát teljesíteni, mert neked is csak ez az egy életed van! Ne légy mártír...

34. 418d911d65 (válaszként erre: 23. - Lillu_12)
2019. febr. 23. 09:50
Jesszus! Szóval te azért vagy, hogy a dédid ne legyen egyedül. Gyerek meg azért kell, hogy te ne legyél egyedül. Majd ugyanúgy rátelepszel, ahogy a dédid rád?
33. Lávli
2019. febr. 23. 09:33

Nekem nagyon fura ez az állandó segítségkérés keresés, mostanában egyre többször találkozom vele.

Ki fog segíteni, kire kellene támaszkodni, ki fogja megoldani helyettem, de legalább is velem ... És ettől teszik függővé az emberek a dolgaikat, tisztelet a kivételnek.

Szerintem az ember önmaga felelős a döntéseiért, olyan "feladatokat" kell vállalnia, amikkel meg tud birkózni.

(Nem mondom, hogy nem esik jól a segítség, meg hogy nem jöhet közbe bármi, de azért ... )

2019. febr. 23. 09:32
Miért ne? Pár évig a két ember hasonló színvonalon működne, ezt is azt is pelenkázni, etetni, fürdetni kellene, csak más méretű ruhát hordanak. :)
31. Amaunet (válaszként erre: 30. - Lillu_12)
2019. febr. 23. 09:27

Más rokonság nincs? Egy dédnagymamának? A szüleid? A gyermekei?

Vagy hívd meg a barátaidat. Ne zárkózzatok be kettesben.

2019. febr. 23. 09:21
Van még 2 unoka. Az egyik 1-2 évente látogatja meg, és 2 hetente 10 percre felhívja. A másik meg külföldön lakik. De egyikkel sem közeli a viszonya. Még aki néha felhívja, talán ő segítene, de neki van 2 gyereke, férje. Utazgatnak stb.
29. semleges (válaszként erre: 15. - Lillu_12)
2019. febr. 23. 08:18
Mi?! Ez most komoly?:)
28. Amaunet (válaszként erre: 23. - Lillu_12)
2019. febr. 23. 08:17

De, menjenek az unokák. Először biztosan rosszul fogadja, de majd megszokja. Kezdetben legyél te is otthon, aztán lelkiismeretfurdalás nélkül mehetsz majd saját programokra.

Ne te viseld a családban egyedül ezt a terhet. És hagy szerethessék a többiek is a dédit.

27. semleges (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. febr. 23. 08:14
Férjed van, állásod van?
26. Amaunet (válaszként erre: 25. - Lillu_12)
2019. febr. 23. 08:12

És ki szoktatok mozdulni a lakásból?

Az gondolom, a leírásod alapján, hogy rád telepedett. Irányít téged, befolyásolja a döntéseidet.

Tudom, ilyen idősen már nehéz rávenni arra, hogy ismerkedjen, beszélgessen emberekkel, de jót tenne neki, ha másokkal is érintkezne.

Veled is történhet bármi (ne legyen) és akkor mi lesz vele?

Szóval, ebből a "gubóból" ki kéne bontani a dédit.

25. Lillu_12 (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2019. febr. 23. 08:00
Ő a Dédnagyanyám. 90 éves. Rosszul lát, rosszul hall. Se új szemüveget, se hallókészüléket nem akar.
24. Amaunet (válaszként erre: 23. - Lillu_12)
2019. febr. 23. 07:31
Hány éves a nagymamád? Milyen betegsége van, hogy nem tudja elhagyni a lakást társaságot keresni magának?
2019. febr. 23. 07:25

Ezt azért írtam, mert lelkiismeret furdalásom van, ha elmegyek nagy ritkán a kolléganőkkel moziba akár. Mert ő nap nap után magányosnak érzi magát.

És más meg nem kell neki, csak én. Szomszéd mint beszélgető társ, segítő, ápoló, másik unokák ne jöjjenek ide. Csak én.

2019. febr. 23. 07:22

Az a probléma, hogy csak ideig óráig tart nálam az érdeklődés fenttartása. Mert még ha meg is tetszem valakinek kölcsönösen, megszakad a dolog 1-2 hét után.

A másik dolog meg, hogy a mama sokszor érzi magányosnak magát, pedig van állatunk. És ugye eljárok dolgozni (most pluszban tanulok is) túlóra hegyek, alig vagyok itthon. Ő meg mindig azzal fogad, "Na végre hazaértél". Azt is megpendítette, hogy nézzek 4-6 órás munkát, hogy többet lehessek vele.

21. viva70 (válaszként erre: 15. - Lillu_12)
2019. febr. 22. 17:38
Előbb keresd meg a hozzád való társat, ha az megvan utána majd ráérsz azon gondolkozni, hogy bevállalható-e egy gyerek vagy sem. Amíg ezek a feltételek nem adottak nincs miről beszélni szerintem.
20. Amaunet (válaszként erre: 17. - Lávli)
2019. febr. 22. 17:22

Egy másik fórumában arról érdeklődött, hogy hogyan vállalhatna egyedül gyermeket, mert nem jön össze neki a társkeresés.


És megint ott vagyunk, hogy pasit nem talál, vagy azok nem találnak rá.:/

19. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Lillu_12)
2019. febr. 22. 16:38

Kereshetnél egy jó kis társaságot, ahol esetleg van több lehetőség az ismerkedésre!

Vannak klubok, rendezvények. Egyedül is nyugodtan elmehetsz. Nálunk a műv. házban régebben volt egyedülállóknak több program- ismerkedésre jó alkalom. (most nem tudom)

Ne is maradj egyedül, keresd meg azt a helyet, ahol esély van az ismerkedésre. Sok szerencsét neked!!!

18. Guruljka (válaszként erre: 15. - Lillu_12)
2019. febr. 22. 16:22
Szegény dédi, talán szeretne gyerekcsipogást maga körül, de a gyereknevelés nemcsak öröm, felelősség is. Nem társaság, hanem kötelezettség.
17. Lávli (válaszként erre: 16. - Lillu_12)
2019. febr. 22. 16:21

Hát elvileg, ha állapotos leszel, vagy pici babád lesz, akkor férjed is lesz.

A dolgokat meg közösen kell megoldani, szóval kell, hogy számíts rá.

2019. febr. 22. 16:16

Egyébként van munkám, de általános napi dolgok: terhesen, vagy pici babával hogy vigyem kardiológiára, ahol 8-10 órákat töltök vele. Jó, ez évi 2 nap.

Vagy gyógyszert íratni stb.

2019. febr. 22. 16:13

Köszönöm, hogy írtatok.

Ő úgy értette, jó volna ha lenne valakim, ne maradjak egyedül majd. És majd ketten nevelnénk a babát.

14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. febr. 22. 15:31

Az öregek mondanak ilyesmiket, de neked ezt nem kell meghallanod. Nem az ő életét éled.

30 évesen, partner nélkül mire fel vállalnál gyermeket?

Keress inkább egy pasit, akit tudsz szeretni és viszont szeret. Majd jönni fog a gyermek is.

2019. febr. 22. 14:23
Mar a kerdes is elegge gaz.
12. 418d911d65 (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. febr. 22. 14:14
Ne haragudj, de az eddigi kiírásaid alapján nagyon úgy tűnik, hogy megfelelési kényszerből szülnél. Hogy te is felmutathass valamit. De a gyerekvállalás nem játék, a gyerek nem státuszszimbólum. Legalábbis nagyon gáz, ha így állnak hozzá.
11. epervirág (válaszként erre: 10. - 418d911d65)
2019. febr. 22. 13:55
Mièrt ki kèrdezi?
2019. febr. 22. 13:50
Ha nem tudnám, ki kérdezi, azt mondanám, miért ne?! De így... :(
9. meer
2019. febr. 22. 13:50
Nem írtad hány éves vagy... most dolgozol? A mi lesz akkor... nem is biztos, hogy úgy lesz, ahogy eltervezed.. Nem tudni, mi fog vele történni. Szép dolog, hogy nem akarod otthonba adni, ha mégis ágyban kell ápolni, akkor csak is kórházi ágyon otthonra és hatalmas türelem, és fizikai erőnlét. És élhet akármeddig... Kivánom, ne legyen beteg, éljen még sokáig, de ne szenvedjen. Én ezt nem mondhattam el az édesanyámról, mert beteg volt, feküdt, és sajnos el kellett vinni otthonról, mert fizikailag nem tudtam volna csinálni.
8. Lávli (válaszként erre: 6. - Lillu_12)
2019. febr. 22. 13:41
Így, igen. Ahogy más családokban is.
2019. febr. 22. 13:40
Mert otthonba biztos nem adnám be.
2019. febr. 22. 13:39
Én nagyon szeretnék már, de ha a dédi ne adja ég lebetegszik (most ez csúnyán hangzik) de kettőt fürdessek, etessek, pelenkázzak.. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook