Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valentin, Bálint, szerelem! fórum

Valentin, Bálint, szerelem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Valentin, Bálint, szerelem!

2009. febr. 27. 16:14
Én még 2002-25ig mindig vettem valamit vaelntin napra a páromnak, de én soha nem kaptam semmit. Aztán inkább nem vettem neki semmit és nem is tartottam ünnepnek, úgymond elfeledkeztem róla. Aztán rájöttem, hogy a szerelmet nem egy napon kell kimutatni. A mostani kapcsolatomban tavaly nem volt itthon a párom és nem tudtam, hogy neki fontos e vagy sem. Nem is hoztam fel neki, és nem is kérdeztem töle soha. Aztán most valentin napon mennie kellett dolgozni. Úgyan oylan nap ez nekem mint minden nap. Aztán haza jött, éppen a kajával voltam elfoglalva, mögém állt és azt mondta: Boldog Valentin napot! Igaz nem virágot kaptam, nem valami szerelmes figurát ábrázoló valamit, hanem egy mp3-at, mert az enyém nem rég tönkre ment. És még azt mondta mellé, hogy köszöni, hogy vagyok neki, és hogy továbbra is viseljem el, és szeressem!! Hát szerintem nem kell mondanom, hogy a nyakába ugrottam és hogy ne lássa a háta mögött letöröltem a könnycseppjeimet!
14. Ella89
2009. febr. 17. 10:19
Én csak azért ünneplem a Bálint-napot, mert aznap születtem. :D
2009. febr. 16. 15:21

Nekem arról, hogy Valentin nap két dolog jut eszembe.

Egy nagyon rossz, és buta kölyök, aki a fiam osztálytársa volt és ráadásul még Valentin is szegény, erről mondjuk nem tehet.

A másik pedig piros szivecskék, és mindenféle szív alakú förmedvények, az erőszakos amerikaiak.

A szerelem és a szeretet még véletlenül sem tud erről eszembe jutni.

2009. febr. 15. 13:25
Valentin, Bálint, Szerelem. SZERETET?!
11. spinneli (válaszként erre: 9. - 64fa0801a6)
2009. febr. 15. 13:19

egy fórumnál el kell viselni, hogy az általad alkotott véleményre valaki nem tetszését fejezi ki, ezen lehet durcáskodni, és visítva követelni a tett helyszínének elhagyását, de akkor sem így működik.

:)


gyúrjál még egy kicsit.

:)

10. kjeno
2009. febr. 15. 08:55

Sziasztok!


Szeretnék tanácsot kérni töletek hogy mit tegyek!


Tehát van egy lány akit tavaly Augusztusban ismertem meg neten, Oktoberben találkoztunk elsőnek kb. 1,5 órára és azóta se többet, de viszont telefonon beszélünk napi 4-5 órát, szóba került az összeköltözés, és ő tegnap az élettársát ki is rugta hogy oda költözhessek hozzá, aztán felhivott hogy nem tudja mit csináljon, mert ő nem is ismer engem, közben mindig azt hajtogatta előtte hogy mennyire szeret. És most azzal jön hogy hát ő a biztosat adja fel egy bizonytalanra és nem tudja mit csináljon!

Persze 200 km van köztünk és nekem komoly munkahelyem van amit nekem felkellene adnom miatta.

Én azt érzem hogy ő bennem nem bizik, hiába mondom neki hogy ha nem szeretném akkor nem adnám fel mindenem csak azért hogy hozzá mehessek.

És az az érzésem hogy a volt párját ő még szereti, bár ezt nekem tagadja.

Ebben kérnék töletek tanácsot hogy ilyenkor mit tennétek, mert én mostmár össze zavarodtam teljesen és nem tudom mit csináljak sajnos.

Nagyon köszönöm ha segitetek nekem.

Sziasztok

2009. febr. 15. 08:09

EGy fórum azzal jár, hogy el kell viselni, ha Valakinek nem tetsző szöveg jelenik meg... MInt a TV-nél: ha nem tetszik a műsor, el lehet kapcsolni, Senki sincs arra kötelezve, hogy azt nézze, amit nem akar!!


És ezzel a téma lezárva!!

8. spinneli (válaszként erre: 6. - 64fa0801a6)
2009. febr. 15. 01:42

jaj, ez a szöveg már annyira lerágott csont, de minden karácsonykor nőnapkor és gyereknapkor ellövi alaki.

aki fontosnak érzi a valentin napot, vagy a kóros körömnövésben szenvedő kisállatok napját, ünnepelje, és költsön rá, amennyit akar.

aki meg nem, az nem.

2009. febr. 15. 01:00
"én" nélkül a mondat elején, mert átfogalmaztam, és ott maradt!!
2009. febr. 15. 00:51

Egyébként én semmi ünnep nincs ebben, ez nem erről szól, hanem a pénzköltésről...

Ezeknek az "ünnepeknek" kizárólag marketing vonzzata van...

Ugyanúgy, ahogy nemcsak a Nőnapon kell tisztelni a Női nemet, hanem az év minden napján!!

NEm csak ebben az egy napban kell szeretnünk a Kedvesünket, Szerelmünket, Társunkat, hanem az év MINDEN napján!!

2009. febr. 14. 20:19
Minden kedves fórumozónak.Boldog Valentin Napot kívánok.
2009. febr. 14. 20:03

A Valentin nap története: Valentin atya, e jeles ünnep névadója állítólag római pap volt, Claudius császár idejében élt a III. század közepén. Miután többször tiltakozott a kegyetlen császár bánásmódja miatt, tömlöcbe vetették. a legenda szerint a börtönőr lányának visszaadta a látását... >>>



Valentin napi történelem


Valentin atya, e jeles ünnep névadója állítólag római pap volt, Claudius császár idejében élt a III. század közepén. Miután többször tiltakozott a kegyetlen császár bánásmódja miatt, tömlöcbe vetették. a legenda szerint a börtönőr lányának visszaadta a látását. Mielőtt kivégezték, 270. február 14-én, levelet küldött a lánynak azzal az aláírással, mely mára szállóigévé vált: "a Te Valentinod".


Egy másik legenda szerint, amikor Claudius császár egy időre betiltotta a házasságkötéseket, a fiatal pap titokban adta össze a párokat, akkor még nem is sejtve azt, hogy egyszer milyen népszerű lesz ezen a napon esküdni.


A Szent Valentin Nap megünneplését Celacius pápa rendelte el 496-ban.

3. Fiatal nő (válaszként erre: 2. - Csipkerózsika)
2009. febr. 14. 17:07
Milyen igaz!
2009. febr. 14. 17:06

Így van, szerintem is "merjük kifejezni az érzelmeinket ebben a rohanó világban" is!!!

Csak azt az egyet nem értem, hogy erre mért kell kijelölni egy napot, mért nem lehet ezt mindig megtenni? És az érzelmek kifejezéséhez hogy jönnek az undorítóan giccses rózsaszín és piros haszontalan vackok, amik elárasztják az üzleteket???

Más módon kéne kifejezni az érzelmeket, és nem csak az év egy napján. Ez pont olyan, mint "Karácsony: a szeretet ünnepe", mintha a többi napon nem kéne és nem lehetne szeretni és jónak lenni...

1. Hoxa
2009. febr. 14. 17:03
A Bálint-napot már a középkorban is számon tartották a magyar hiedelemvilágban.

Ugrás a teljes írásra: Valentin, Bálint, szerelem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook