Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szent Valentin napja – a szerelem ünnepe fórum

Szent Valentin napja – a szerelem ünnepe (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szent Valentin napja – a szerelem ünnepe

23. satrafa (válaszként erre: 19. - S.ági89)
2009. márc. 12. 21:58

Teljesen igazad van.


... de mire leszoktattam a férjem arról, hogy ilyenkor vegyen nekem valami hülyeséget, csak azért mert éppen Február 14. van, addigra megszületett a kisfiunk. Éppen ezen a napon. Azóta mindig kapok tőle virágot ekkor.... Imádom mindkettejüket :)

2009. febr. 14. 16:49

Ez nem ünnep, csak reklámfogás. Max. egy smst ér meg:


Itt ülök magamban

A csodára várva

Az ablak becsukva

Az ajtó bezárva


Hittem, ha itt vagyok

Te is itt vagy velem

Puszta látásod is

Sokat jelent nekem


Ha csak rád gondolok

Érintésed várom

Emléked örökké

A szívembe zárom


Már nem bírom sokáig

Hisz nem vagyok fakír

Ó, bárcsak itt volnál

Drága vécépapír!!!

2008. jún. 19. 19:40
Szerintem ha tényleg szeretsz valakit, akkor nincs szükségetek Valentin-napra, hiszen minden nap egyformán szereted... :)
2008. jún. 15. 09:19
Ez Amerika majmolása. Ez már nem "ünnep", ez üzlet. Akárcsak az anyák napja. Durva!
2008. ápr. 26. 20:16

Én nem szoktam valentin napozni...nem tartom fontosnak,sőt egy nagy marketing fogásnak vélem a dolgot,ami pár éve nagyon eldurvult.

Én is úgy ismerem,h a szerelmesek napja. Nagyon édi! Én ha szerelmes vok. egész évben az vok. és ha meglepetést akarok okozni a szerelmemnek akkor ezt függetlenül teszem és nem csak azért mondom neki,hogy mennyire szeretem és fontos a számomra,mert épp valentinba és szivecskébe borult a világ...

18. virgilius (válaszként erre: 17. - Domaistvan)
2008. febr. 19. 14:03
Az ünnepnek igen, de Szent Bálintnak akkor sem az a neve, hogy Szent Valentin.
17. domaistvan (válaszként erre: 9. - Virgilius)
2008. febr. 19. 14:01
Nem szándékszom majmot csinálni senkiből. De be kell vallani, hogy a "Valentin-nap" az elterjettebb megnevezése az ünnepnek.
2008. febr. 19. 13:55
Igazad van Böske! Amit leírtam csak legenda, de ezt ki is emeltem. Ha tudsz valami pontos történelmi adatot, kérlek, írd le.
15. böske
2008. febr. 18. 08:45
Szent Valentin nincs, csak szent Bálint. a története is más, egészen más. Történelmi tényeken alakuló ünnep, bár egy kicsit erőltetett (szerintem). Amit Te írtál, az legenda, persze ez nem azt jelenti, hogy kritizálom, csak elég távol áll a valóságtól.
14. virgilius (válaszként erre: 13. - Hoan)
2008. febr. 14. 17:46

Értelek, de szerintem nem. :)

Ez nem a szeretet ünnepe, hanem a szerelmesek napja. (Ha már muszáj valaminek lennie azon túl, hogy a Bálintok névnapja.)

13. hoan (válaszként erre: 4. - Virgilius)
2008. febr. 14. 16:51

Nem szerelemből, hanem szeretetből!

Volt, hogy Bálint napkor barátnőtől kaptam képeslapot, hogy így is kifejezze, hogy fontos a barátságom számára! És most gondban vagyok, hogy férfinak küldhetek-e képeslapot anélkül, hogy félreértené! :(

12. virgilius (válaszként erre: 11. - 0260f21e84)
2008. febr. 14. 16:13
Tényleg ;)))
11. 0260f21e84 (válaszként erre: 9. - Virgilius)
2008. febr. 14. 16:05

virgilius, most ezt miert mondod?

nem is velo:ntàjndèj-nek irtak :))))

10. o.andi
2008. febr. 14. 15:23
Szerintem jó hogy "eljött"hozzánk ez az ünnep!!!
2008. febr. 14. 14:47
Egyébként én most konkrétan a cikk címére gondoltam. Ilyen magyarul nincsen, hogy Szent Valentin. Szent Bálint van. Ne csináljunk már utánozó majmot magunkból, és műangolt a gyönyörű nyelvünkből.
2008. febr. 14. 14:35

Egyetértek Virgiliusszal.Sőt már majdnem a Szaúd Arábiai felfogással is, (t.i. hogy megzavarják az

emberek gondolkodását a káros nyugati hagyományok)

Szerintem a Bálint nap a szerelem,a szerelmesek ünnepe.Slussz.A szeretet ünnepe tudtommal a KARÁCSONY!!!!!!!!! Ne pakoljanak már hozzá minden

rokonértelmű szót!!!!!!!!!Mert akkor tényleg csak

egy lemajmolt amerikai bizniszfogássá degradáljuk.

2008. febr. 14. 13:19
Örülök,h leírtad, sokan hivatkoznak arra,h ez amerikai ünnep!
6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - Hoan)
2008. febr. 14. 12:59
Szerintem ,igen.
5. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - Hoan)
2008. febr. 14. 12:36
gyanús vagy...ha szerelmes vagy bele, akkor igen.
4. virgilius (válaszként erre: 3. - Hoan)
2008. febr. 14. 12:12
Nem lehet. Miért akarsz a szerelmesek napján sima barátnak képeslapot küldeni? ...
3. hoan
2008. febr. 14. 12:07

Segítség!

Fiú barátnak (nem pár) ilyenkor lehet küldeni anélkül üzenetet, képeslapot, hogy esetleg félreértené?

2008. febr. 14. 11:24
Miért kell Valentinnak nevezni? Van neki tisztességes magyar neve, és az pedig a Bálint.
2008. febr. 14. 11:03
Szent Valentin napja, Valentin-nap – a szerelem, a gondoskodás, a gyengédség, a féltés, az igazságosság ünnepe.
A Szent Valentin napjához kapcsolódó hagyományok és szertartások fokozatosan alakultak ki. Sok közülük mind a mai napig fennmaradt. Ezek minden országban különbözőek.

Ugrás a teljes írásra: Szent Valentin napja – a szerelem ünnepe

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook