Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás!!! fórum

Válás!!! (beszélgetős fórum)

2012. jún. 25. 14:14

köszönöm a rengeteg tanácsot,információt!!nem könnyű az élet sajnos.

a férjemmel nem jó a kapcsolatunk nagyon régóta,ha valami baja van,gyerekeken és rajtam tölti ki a bosszúját,nincs miért maradnunk. a munkahelyét nem tudja feladni,hogy a gyerekeket nevelhesse,mert nem fog tudni miből megélni.láthatást biztosítom neki,hozom viszem a gyerekeket,legalábbis ebben egyeztünk meg,én kb 40km re megyek tőle.ez nem olyan nagy táv,ha látni akarja a gyerekeit.így sem foglalkozik velük,velünk sűrűn,(((egy biztos,nem maradok vele,csak hogy a gyerekek maradhassank mint két szülővel.

elegem van a zsarolásaiból,a félelemből,amit okoz!!

akihez költöznék,be lehet idézetetni,ha akarja,két fiát egyedül neveli!!

14. gkreka (válaszként erre: 1. - KATALIN3080)
2012. jún. 25. 11:34

semmiképp ne költözz össze az új pasiddal a válás kimondása előtt!


És nem csak a bíróság ítélete miatt, hanem neked is jobb lenne, ha nem ugornál át egyik kapcsolatból a másikba.

13. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - KATALIN3080)
2012. jún. 25. 09:47

Beideztetheti a ferjed a fickodat is tanunak.

Ha pszich. szakertohoz kell mennetek az elhelyezes kapcsan, a parod is viheted, hogy alkalmas-e.

12. Zamila (válaszként erre: 11. - Nikletty)
2012. jún. 25. 09:11
Persze,nagyon nehéz ám jó megoldást találni.Mi így tudtuk megoldani,mi neveljük a gyerekeket,és mi vállaljuk a költségét annak,hogy láthatásra vigyük.Mondjuk ott van a lehetősége,hogy vállalja a gyerekek nevelését,hisz az édesapjuk,de valahogy ezt sosem akarta.
11. nikletty (válaszként erre: 7. - Aville)
2012. jún. 25. 09:02
én megértem, hogy nem egyszerű az elvált anyukáknak sem... de így a másik oldalról meg azt kell írjam, hogy az ex amúgy jó apukát teljesen el lehetetlenítik, hogy új életet kezdhessen, mivel arra már nem marad... ha nem keres milliókat persze...
10. nikletty (válaszként erre: 7. - Aville)
2012. jún. 25. 09:01
mi is ilyesmi...
9. nikletty (válaszként erre: 8. - Zamila)
2012. jún. 25. 09:00

hát...

leírom nálunk mi van...

párom már korábban elvált mint mi összekerültünk

olyan 1éve voltunk együtt mikor a nő megkérdezte, vagyis bejelntette hogy elköltöznének szintén ilyan 300km-es távolságra gyerekestül az új pasihoz...

Párom nem akadékoskodott, ám hivatalosan ezt gyámhatóság útján kellett volna intézni, engedélyeztetni

És bizony, a gyakorlat az, párom nem tudja érvényesíteni a láthatásást: mivel van hogy hétvégén is dolgozik, ill, akkor az egész fizuja csak erre menne, gyerektartás+utiköltség

Így az van, hogy szünetekben jönnek, ha sikeredik... mert van hogy az sem, de a nyár azért tuti (általában). S most annyiban jobb hogy nagyobbak már a gyerekek 13-14évesek (kettő van), hogy buszozhatnak, de előtte autózni kellett, s félúton volt a találkozó, mikor hogy, próbáltuk megoldani...

Szóval erről ennyit!


Nekünk most született közös kisbabánk, exnél már 7éves a közös, s most adtuk be a gyerektartás csökkentésére az igényt... mi ezt várjuk mi lesz.. reméljük békességben megy le, muszáj volt a bíróság, mivel tiltják párom fizujából, nem elég a megbeszélés és onnan másképp lesz...

8. Zamila (válaszként erre: 7. - Aville)
2012. jún. 25. 08:42
Mi visszük a gyerekeket minden hónapban hozzá,gyerektartást nem fizet,legalábbis egyenlőre.Egyszer sem jött még a gyerekekhez.Úgyhogy nem költ rájuk egy fillért sem.
2012. jún. 25. 08:35

A gáz csak akkor van, ha a volt férjed nem egyezik bele. Nekem is egy barátnőm összeköltözött a leendő férjével még a válás kimondása előtt, de ott a volt férj nem akadékoskodott ezen, amikor már látta, h nincs visszaút. Elvinni mondjuk nem vitte el a gyerekeket.

Ha közös megegyezéssel megy minden, akkor szerintem nem gond. Mondjuk 300 km-re elvinni a gyerekeket az apjuktól... Csak egy láthatás utiköltsége 15-20000 Ft-ba fog kerülni az apukának. Ha amúgy jó apa, akkor szerintem ez nem korrekt vele szemben. Aztán meg ő lesz a gonosz, rossz apu, aki nem kíváncsi a gyerekeire. Aki esetleg azt a 20000 Ft-ot átutalja inkább gyerektartásként. Nem egy ilyen sztorit hallottam.

2012. jún. 25. 08:25
Nem szerencsés dolog válás előtt valakivel összeköltözni.Másképp ítélik meg a helyzetet,nem épp a válni akaró szemszögéből.
5. Zamila (válaszként erre: 1. - KATALIN3080)
2012. jún. 25. 08:24
Én összeköltöztem a párommal,a férjemtől 350 km-re,vittem a gyerekeket is,még most fogunk válni mi is.Mondjuk megegyeztünk mindenbe szóban,aztán lesz ami lesz.
4. 37403e3af4 (válaszként erre: 1. - KATALIN3080)
2012. jún. 25. 08:13
Szerintem tuti gáz ha odaköltözöl, hiszen akkor az szerintem hűtlenségnek számít, talán ha valaki igazolni tudja hogy már x ideje nem élnek közös életet a felek akkor talán máshogy veszik, de ez csak tipp :)
3. t_marcsi (válaszként erre: 1. - KATALIN3080)
2012. jún. 25. 08:10
Hát... nem biztos hogy szerencsés mással összeköltözni, még mielőtt kimondják a válást. Barátnőm nagyon ráfaragott, mert a férj lett a bíró szemében a szegény megcsalt, elhagyott fél. Ennek megfelelően született meg az elhelyezésnél-láthatásnál-gyerektartásnál kapcsolatos dolgokkal az ítélet (szinte minden az exférj kívánsága szerint alakult).
2012. jún. 25. 07:25
jogifórum.hu
2012. jún. 25. 06:49

sziasztok!tanácsot szeretnék kérni válással kapcsolatban.hogy mit tehetek és mit nem?!

gondolok itt arra például,hogy meg van e határozva hogy milyen messze vihetem a gyerekeket az apjuktól,és bele köt e a bíróság,ha egy másik férfihoz költözök még a válás előtt???

köszönöm a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook