Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vadvirágos kert fórum

Vadvirágos kert (beszélgetős fórum)


7. mama_gold (válaszként erre: 6. - Cel)
2009. aug. 2. 21:01

Köszönöm:)

Szép nagyon!

Milyen gyakran kell gazolni?

Nálam annyira elterjedt a kukacvirág + a sziklakerti növények több fajtája (nem tudom a nevüket:( hogy alig tudok gazolni. De most szépen megcsináltam, minden este locsolok.

Megpróbálok most még én is feltenni képet a kertecskémről, ma csináltam újat délelőtt:)

6. cel (válaszként erre: 4. - Mama_gold)
2009. aug. 2. 20:17
Vannak képek természetesen. Igyekszem összeválogatni néhányat, amik valamit visszaadnak a valóságból és felteszem a képgaliba.
5. ded
2009. aug. 2. 20:10

Köszi:-))! Biztosan nagyon szép a kerted! Nincs is annál szebb, ha mindig virágzik valami a kertben!

Az az igazság, hogy még nagyon az elején járok, gyűjtöm a cikkeket stb., ill. még egyenlőre a magok beszerzése is kérdéses. Rengeteg féle vadvirág létezik, és persze fontos, hogy tavasztól őszig virágozzon. A másik szempont, hogy az ilyen kert a bogaraknak is kedvező, természetközeli élőhelyet biztosít.

Igen, többek között pipacsra és szarkalábra is gondoltam, de nagyon sok van amiről még nem is hallottam. Eddig egy helyet találtam a neten, ahonnan magokat lehet rendelni. Lehet, hogy onnan fogom összeválogatni őket.

4. mama_gold (válaszként erre: 3. - Cel)
2009. aug. 2. 19:58

Biztosan szép lehet, nincs róla fotó?

Vizuális típus vagyok és kíváncsi természetű:D (És szeretem a szépet:)

3. cel
2009. aug. 2. 19:54

Sok szerencsét a megálmodott kerthez, minden bizonnyal nagyon szép lesz. Igaz én nem vadvirágosat hoztam létre, hanem olyant amiben tavasztól őszig mindig nyílik valamilyen nemes virág. Nem ágyásokba ültettük, csak úgy folt szerűen. Arra ügyeltünk, hogy egy csoportba kerüljönek az azonos (fény, víz, tápanyag) igényű növények. Erre neked is figyelni kell majd, ha azt szeretnéd, hogy minden növényed a maximálisat hozza ki magából.

Az én kertemen nem látszik, hogy mennyi munkát igényel. Egyik ismerősöm meg is jegyezte, hogy Ő is ilyen -nem megtervezett, hanem összevisszaságban növő - természetes kertet szeretne. Nos ennek a természetes kertnek a kialakítása legalább öt év folyamatos munkát igényelt, tavasztól őszig pedig napi rendszerességel kell ápolni (gyomlálni, száraz részeket eltávolítani).

Még egyszer sok szerencsét és kitartó munkát kívánok a kerthez.

2009. aug. 2. 19:53

érdekes ötlet.

Milyen vadvirágra gondoltál? (pipacs, szarkaláb?)

1. ded
2009. aug. 2. 19:41

Vadvirágos kertet szeretnék, de nem igazán találok olyan helyet, ahol magokat lehet venni. Vadvirágos fűmagot hamarabb lehet kapni, de én már meglévő fűbe szeretném elszórni a magokat.

Esetleg van valakinek jó ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook