Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vacsorától lefekvésig fórum

Vacsorától lefekvésig (beszélgetős fórum)


1 2
33. mmacus (válaszként erre: 1. - Peanutbutter)
2023. júl. 3. 11:18
Most, nyáron, olyankor szoktam kimenni, végiglocsolom a leandereimet, egyéb virágaimat, Férjem meg a kertet. Olyankor már kellemes hűvös van.
32. globus (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. júl. 2. 22:31

Nem becolyásol semmiben,.ha elrejtem az előzményeket. Egyetlen gombnyomás a böngészés elején.

Telefon értelemszerűen jelszóval védett, de még azon is takarítok időnként.

Ha valamit érdekesnek találok, kedvencelem, az privátból kilépés után is megmarad.

Erre egy nagyon régi hoxás informatikus tanított, megjegyeztem.

31. levarosbukta (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2023. júl. 2. 22:12
Nálunk nem tabu, de nem is kotorászunk egymás telefonjában vagy laptopjában. A nagy számitógép az más, azt ő is én is munkára használjuk, de azon sem osztozkodunk mindkettőnknek van.
30. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. júl. 2. 19:17
Én úgy állítottam be a böngészőmet a telefonomon, hogy már eleve privátban nyitja meg és nem jegyzi meg az oldalakat amiket nézegetek. A telefonom mindenkinek tabu, beleértve a páromat is. Nincsen titkolnivalóm, nem is csalom, de van magánszférám attól függetlenül is, hogy ő létezik. 😊
29. Channa* (válaszként erre: 27. - Globus)
2023. júl. 2. 19:02

Húúúú, ez nagyon nem OKÉ a saját gépen!

Akkor sem, ha ismerősnek köze sincs hozzá.


A mi gépeinket is egy srác javítja, aki már kb. 20 éve a szerelőnk és sosem nézeget semmi olyat, amihez nincs köze.

Ha nem bíznék meg benne, akkor nem adnám oda neki javításra sem.


Saját gépemen a jelszavakat mentem és az előzményeket sem törlöm, mert nem érdekel, ha az a néhány ember, aki belenéz a gépembe látja a dolgaimat...

28. Peanutbutter (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. júl. 2. 18:58

Szia Channa!

Örülök, hogy te is megosztottad a véleményedet. Nem találtam a hozzászólásaimban olyan előzményt, amelyben a hasznosság szempontját megkérdőjelezhetetlenül jónak, sőt követendőnek ítéltem volna. Arról sem írtam, hogy én mit csinálok esténként, ellenben vannak olyan személyek a környezetemben, akiknek az esti óráik is valamilyen fejlesztő tevékenységgel telik. Érdekelt, hogy mások, akik nem az ismerőseim, miként osztják be az energiáikat.


Sajnálom, hogy a hozzászólásoddal sok magányos ember fölött ítélkezel. Nem mindenkinek van családja, és én afölött sem törnék pálcát, aki élvezi, hogy egyedül él. És magamról ismét nem írtam egy sort sem.


Nos, megint az a bizonyos kell (ami szerinted kell): "Az ilyen tevékenységeket, igen is bele kell sűríteni a nap többi részébe, és csak kifogás a munka és egyebek, ha valaki nem akkor csinálja meg."

Erre csak egy klasszikust idéznék válaszul: "Igyunk arra, hogy mindenkinek mégis csak inkább az tessék - már elnézést kérek -, ami nem másnak, hanem neki tetszik."

27. globus (válaszként erre: 23. - Levarosbukta)
2023. júl. 2. 18:36

Én sem hagyok semmi nyomot magam után, ezt jobb volt így megszokni. Munkahelyen sem. Számítógépet mindig olyan ismerős javítja, aki jobb, ha nem tudja, hol és milyen nickeket használok.

Elmentett jelszavak sincsenek, se odabent, se otthon.

26. globus (válaszként erre: 17. - Shukran)
2023. júl. 2. 18:33
Van privát böngészés. Az elején bekapcsolod, utána azt csinálsz, amit akarsz.
2023. júl. 2. 18:29

l9 óra körül elküldöm a jeleket. Utána beszélgetünk, vagy

hódolunk a macskának.

Ha muszáj, akkor dolgozunk ( irodai munkára gondoltam, nem

házimunkára , utóbbira , ha ho-n vagyok, szakitok időt magamnak.)

Ez a nap legjobb része, szeretem.

24. Channa* (válaszként erre: 21. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 18:12

Te mivel töltöd ezt a néhány órát?


Én azt gondolom, hogy az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen.

És nem gondolom, hogy esti vacsi után-lefekvésig lévő néhány órát egy fiók rendezéssel vagy ágynemű hajtogatással kellene tölteni. Nem hasznosabb, mint a családunkkal tölteni az időt, sőt! Ha valakinek fontosabb az ágyneműk hajtogatása este, mint váltani néhány mondat a családjával, akkor igen vacak élete lehet az illetőnek. Az ágynemű halhatatlan, de a családunk tagjai nem, így inkább a családunkra kellene koncentrálni, mint fiókokat pakolászni.


Az ilyen tevékenységeket, igen is bele kell sűríteni a nap többi részébe, és csak kifogás a munka és egyebek, ha valaki nem akkor csinálja meg.


Ha te, haszontalannak érzed az esti óráid eltöltését, akkor nézzél/hallgass esténként német nyelv leckét. Ki a fene akar ilyet csinálni, ha nem szükséges? Azért, hogy elmondhassam, hogy szerintem ezzel haladtam valamit? Nem, ezzel semerre nem halad az ember, sőt! másnap fáradt lesz.;)

23. levarosbukta (válaszként erre: 17. - Shukran)
2023. júl. 2. 15:51
Miért törlöd az előzményeket? Más is használja a laptopodat?
22. Peanutbutter (válaszként erre: 19. - Bichi)
2023. júl. 2. 15:05
Nem vagyunk egyformák. :)
21. Peanutbutter (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2023. júl. 2. 14:07

Nem feltétlenül, de akár ilyesmi is lehet, ha az valakinek megnyugvást jelent, hogy patenten álljanak az ágyneműi. :) Azt el tudom képzelni, hogy valaki szereti a pedáns rendet, viszont nincs rá több ideje naponta 30 percnél, és akkor rendszerez egy fiókot, ahogy te is írod. Nem szakad bele, mégis halad valamennyit.

Vagy megnéz egy 10 perces német nyelvű videót, hogy tegyen aznap a nyelvtanulásért is, vagy más egyéb, amivel haladni szeretne. Sokan csinálják azt, hogy lefekvés előtt megtervezik a következő napjukat. Van olyan, aki akár havi és heti lebontásban is elkészíti, milyen célokat akar teljesíteni élete különböző területein. Szóval ilyesmit értek hasznoson.

20. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 13:58

Elég sok válasz érkezett.

Nálad hogyan telik az este?

Te mikor vacsorázol, mikor fekszel, és mivel töltöd az időt a kettő között? Mit teszel azért, hogy elmondhasd, hasznosan telt a napod?

19. Bichi (válaszként erre: 1. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 13:43
Pozítív napzárás a vacsora. 11 után vacsorázom, és utána megyek aludni. sosem értettem ezt a 6/7-kor vacsorázást, akkor éhes leszek éjjel, sőt már az éjféli lefekvéskor is :)
18. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 13:14

Mint például törölközők, vagy ágyneműk patenten álljanak, ilyesmire gondolsz? Vagy konyhaszekrénynél 1-1 fiók rendezése? Sajnos nincs, még nappal is ritkán csinálok ilyesmit.

Nekem az a hasznos, ha nyugiban vagyunk, én 20:-tól már felkészítem magam az alvásra, olvasás, vagy filmnézés, nagy szellőztetés, ágyazás.

17. Shukran (válaszként erre: 1. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 13:06

Általában nem vacsorázom. Még vetek egy utolsó pillantást a Hoxa-ra, megnézem az e-mailjeimet, majd mindent törlök az előzményekből, és kikapcsolom a laptopom.

Bekapcsolom a tévét, meghallgatom a híreket az Euronews, ATV csatornán, ennyi nekem bőven elég. Fürdés és irány az ágy. Elalvásig könyvet olvasok minden nap, ezt szoktam meg. Így pereg le élete orsóján a fonala egy kisnyugdíjasnak.🙂

16. timycat (válaszként erre: 1. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 12:39
Este 9-10 között eszek utoljára, akkor már max egy kis cicázás, tv, olvasás, vagy neten bambulás a "program"
15. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 12:28
Bennem abszolút nincs, egész nap dolgozom, az épp elég hasznos. :D Mondjuk most az elmúlt 2 évben egyetemre jártam, egész sok estém telt tanulással. De alapból 7 körül vacsi, 11-kor alcsi, a kettő között max. videojáték, olvasás, vagy közös sori/film. Ha kell takarítani vagy főzni, azt igyekszem még vacsora előtt/közben, utána már csak maximum mosogatás. Nagyobb takarítás pénteken, mert akkor 2-kor vége a munkának, esetleg hétvégén, de én akkor is inkább pihenni szeretek. Meg persze főzni szokott kelleni azért.
14. globus
2023. júl. 2. 12:13
Heti 3 munkanapon jellemzően kb. fél 8-kor érek haza, ilyenkor sokat nem töröm a fejem. Többi napon igyekszem letudni a házimunkákat minél korábban, hogy este közösen punnyadhassunk. Csatlakozom Epreshez: vagy kettesben rötyögünk, beszélgetünk, vagy ő tévézik, én olvasok, netezek.
13. Channa* (válaszként erre: 4. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 11:57
Szerintem elég hasznos dolog a társunkkal együtt időt tölteni, mint beszélgetés, filmnézés, stb.
2023. júl. 2. 11:57
Vacsorázni délután 4-5 között szoktam, azután még bőven van idő bármit csinálni. Mosogatás, pakolászás, fürdés... ilyesmi.
11. 55Judit (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2023. júl. 2. 11:56
Szerintem nem kell. Van hogy én is csak punnyadok. Régen kihajtottam a belemet is, így 70 felé nekem belefér a punnyadás. Viszont legtöbbször jól esik magamért tenni. A hosszú gyors gyaloglás, kis kocogással fűszerezve segít megőrizni az egészséget. Mint tudjuk, a guruló kő nem mohosodik. Ez a jelmondatom.😀
10. 55Judit (válaszként erre: 6. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 11:53
Nem közvetlen kocogás előtt eszek. A vacsorám 18 óra körül van, a kocogás meg általában 20 órától most hogy nagy meleg van megvárom míg elmegy a nap innen.
9. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 11:52
Miért kellene mindig valami hasznosat csinálni?
2023. júl. 2. 11:52
Háztartási dolgok:mosogatás,törölgetés, pakolászás, mosás, teregetés, felmosás,gazolás stb... is.
7. 55Judit (válaszként erre: 6. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 11:52
Változó. Van hogy 2 tojásból rántottát ami alá hagymát, paprikát dinsztelek. Sok zöldet hozzá, ami éppen van. Előfordul bármi, van hogy ebéd maradékot, vagy házi füstölt kolbász karikák sajttal, sok uborkával, vagy bármi zölddel.
6. Peanutbutter (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2023. júl. 2. 11:48
Kocogás előtt mit vacsorázol?
5. 55Judit (válaszként erre: 4. - Peanutbutter)
2023. júl. 2. 11:43
Többnyire este megyek gyalogolni/kocogni.
2023. júl. 2. 11:35
Nincs bennetek az a késztetés, hogy még valami hasznosat csináljatok?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook