Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utazás babával fórum

Utazás babával (beszélgetős fórum)


1 2
16. gabi0630 (válaszként erre: 11. - Ad04b33206)
2009. márc. 4. 16:05
Nekünk a veszélyt egy autópályán autó elé kiugró ló nagyságú kutya okozta, amit talán nappal jobban meglát az ember.
2009. márc. 4. 16:04
Ne,etorszagban Offenauban (Heilbronntol 12km, Stuttgarttol kb 55km) itthon meg Zircen
2009. márc. 4. 16:01

ndora, ti hol laktok?

Mi 7,5-8 órát utazunk, ez a rekord, de volt hogy 10 órát jöttünk. Borzasztó kimerítő két gyerekkel utazni, de hát nincs mit tenni.

Szerencsére már nem kell túl sokat megállni. Mindig csinálok szendvicset, egy rakás inni valót.

2009. márc. 4. 16:00
en a magyar utakrol szerencsere nem tudok mit mondani mert a hatartol a 1,5 orat alltalaban mar kibirja megallas nelkül. De mi Ausztriaban es Nemetorszagban nem benzinkutaknal allunk meg, vagy csak ha nagyon muszaj, hanem Raststättekben. Ezekben mindig nagyon normalis pelenkazo es/vagy szoptato helyisegek vannak.
2009. márc. 4. 15:54

Mi is mentünk már éjszaka, hogy hátha kevesebbet kell megállni, de nem volt jó és mi is olyanok voltunk mint a mosott s..r.

Az autópályák melletti benzinkutak elég gázosak, főleg az omv-kutak :P A többi se sokkal jobb. Ausztriában vannak olyan pihenők, ahol nagyon higénikus wc-k és pelenkázók vannak, ill ha van mód a mecinél állunk meg, azok eléggé rendbe vannak. Sajnos a szoptatást nem sikerült még megoldaniuk normálisan. :S Én az autóban szoptattam menetközben-tudom szabálytalan volt, de másmegoldás nem igen van ilyenkor.

Már nem szopik, ez a gond kilőve.

Mi is játékokkal felszerelkezve indultunk útnak, de végülis nem játszottak vele. Vettünk hordozható dvd lejátszót, és egy egy mesekönyv elég az útra. Most 2,5-3 órát kibírnak, így kétszer szoktunk rövid pihenőket tartani.

Ajánlatos bekészíteni egy üveg vizet, nejlonszatyrot, törölközőt vagy valami rongyot. Sajnos a ketteske kevésbé bírja az utat, néhányszor előfordult, hogy jött a boa. :(

11. ad04b33206 (válaszként erre: 10. - Gabi0630)
2009. márc. 4. 15:51

hat en total meglepödtem hogy Timet is lekötötte. Gondolta volna a fene. 3x neztük meg ugyan azt a 60 perces meset (abbol kiindulva hogy nem köti le meg ugysem csak egy mese volt elöl :D)

En nem tartom veszelyesebbnek. Nincs annyi auto. Max ha a soför faradt vagy tel van.

10. gabi0630 (válaszként erre: 9. - Ad04b33206)
2009. márc. 4. 15:49

Ez a a dvd nem rossz ötlet. Most már le is köti egy mese, hátha könnyebb lenne.

Nekünk sajnos nem aludt éjszaka sem. Max 1 órát. DE tényleg jobb éjjel utazni! Igaz, veszélyesebb.

2009. márc. 4. 15:47

Az autoval utazas nalunk is hosszadalmas es türelmet igenylö feladat. Ha hazamegyünk, es mindenki autozik az 2 felnöttet egy babat es egy hanyos kutyat jelent. Remek összeallitas. :)

Sokszor meg kell allni hogy ne legyen tul kenyelmetlen igy a 8oras utbol lesz 10 is, ahogy Gabi mondja. Ehhez jön nalunk meg a kutya is.

Mi ejjel szeretün menni mert egyreszt akkor nincs forgalom, masreszt a gyerek szinte vegig alszik igy nincs cirkusz. Ha nappal utazunk az huzos. Megallni peluscsere miatt, enni, kutyaval, seta, pihenö, kesz agyrem. Aki ilyen hosszu utra vallalkozik az szerelje fel magat etellel, itallal es sok jatekkal ami leköti a gyereket.


Nalunk meg a fejtamlara szerelhetö dvd lejatszo is bejött pedig Tim meg csak 9 honapos. Aki sokat utazik es hosszu utakra megy annak nagyon ajanlom.

8. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Ad04b33206)
2009. márc. 4. 15:45

Mi nem utaztunk repülővel, így nem tudom.

Horvátban séta közben viszont többször volt, hogy tele lett a pelenka, és az első utba eső kocsmába, presszóba, étterembe tértünk be, próba szerencse alapon.pelenkázó nem volt, de mindenhol szó nélkül mutatták merre a wc, úgy hogy nem is fogyasztottunk semmit, volt aki meg is kérdezte mit segíthet, pl zsebkendőt adjon e.

Itthon is volt rá példa, hogy bementünk hasonló okok miatt egy étterembe, és elküldtek.

2009. márc. 4. 15:44

Sziasztok!

Mi gyakorlott utazók vagyunk, értem ezalatt, hogy Magyarországról kiköltöztünk Ausztriába és 4-6 hetente járunk látogatóba a nagyikhoz. 8 hónapos volt Martin amikor először voltunk Németországba apukámnál majd 1 éves volt mikor kiköltöztünk. Mondhatni hogy az autóban nő fel :P

Ha van konkrét kérdésetek, akkor írjatok nyugodtan.

Strandok, szállodák tekintetében nem vagyok otthonos, abban nem tudok segíteni.

2009. márc. 4. 15:42
Még annyit, bár ez gyerekfüggő, hogy jobb éjszaka utazni. Én azt hittem a gyerek aludni fog, és ellenben semmit nem aludt, viszont ha kint sötét volt, egy hangja nem volt. De ahogy kivilágosodott, már kezdődtek a bajok. Szerintem összekötötte a nappalt a rohangálással, és nem értette miért kell kocsiban ülnie.
2009. márc. 4. 15:42

en kapasbol azt tudom hozzafüzni a temahoz hogy a magyar reptereken a pici pelenkazni valo babakkal az utazas nagyon gaz. Volt szerencsem tapasztalni. Lehajthato pelenkazo ugyan van a nöi mosdoban, de vagy az ajto mellett vagy a fülkek ajtaja mellett szoval a hasznalatukra nem nagyon gondoltak. Etetes is csak ugy müködik ha valaki visz melegitöt vagy ker a kavezoknal melgvizet vagy megkeri öket hogy melegitsek meg a kajat. A kedvesebbek minden szo nelkül megteszik, a kevesbe kedvesek vagjak hozza a pofakat.

A nemet reptereken külön pelenkazo szoba van mindenhol (nem is egy)es ezt egyuttal szoptatoszobakent is lehet hasznalni. Rendesen szekkel, rendesen alatettel, mosdoval, kukaval, meleg, es senki nem zavar. Ja, es van mindenhol a szobaban etelmelegitö is.

2009. márc. 4. 15:39

Sziasztok!


MI szeptemberben Horvátban voltunk, az akkor 19 hónapos kisfiammal. Az autóút, mivel azzal mentünk 8 óra, igaz nekünk kb 12 volt, mert sűrűn megálltunk, kicsit kiszálltunk, sétáltunk.Egy rakat játékkal, és nagy adag türelem kapszulával túléltük, igaz az én fiam utál autóban ülni, és nem is aludt szinte a kocsiban semmit.

Egy nagyon bababarát szálláshelyen voltunk, alapból volt kiságy, etetőszék, külön gyerekmenü. Murter szigetén voltunk, ami elég csendes hely, igaz erre figyeltünk választásnál. Hatalmas, több hektáros zöld terület, ahol a gyerek is kedvére tud szaladgálni, és tiszta, saját strand.Ami igaz a területre is. Sehol csikk, sehol egy darab szemét.

Az emberek mindenhol rendkívül és kiemelten kedvesek a gyerekkel, segítenek ahol tudnak.

Nagyon jó volt. Szívesen visszamennék máskor is.

2009. márc. 4. 15:38
remelem hogy ezt mas is igy gondolja. Örülnek ha kapnank par ötletet pl hol lehet jol starndolni, jo szallashelyekröl, vagy programokrol ;)
2009. márc. 4. 15:35
ez jó téma, én is nagyon kíváncsi vagyok rá! úgyhogy hozzátenni nem tudok, de örülök, ha megvitatjuk, hogy hol mi a jó :)
2009. márc. 4. 15:32
Arra lennek kivancsi hogy kinek milyen tapasztalatai vannak kicsi gyerekkel valo utazassal kapcsolatban. Ki hol erezte magat a legjobban? Milyen tuti babas es kisgyerekes üdülöhelyeket tudtok? Milyen tapasztalatok vannak az utazas teren? Ertem ezalatt: pelenkazas, etetes. Repteren, autoban, vonaton, buszon, stb. Beszeljük meg hatha ezzel ötletet esetleg segitseget adunk mas gyerköcös anyukaknak!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook