Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utazás babával fórum

Utazás babával (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 28. 14:18

Sziasztok!

Úgy nézem már ezer éve nem járt itt senki, azért remélem valaki elolvassa és tud nekem segíteni!

Júniusban utazunk akkor már 14 hónapos kislányommal Kanadába, 10 órás repülés Amszterdami átszállással. Nem tudom mit engednek felvinni a gépre pl. tápszer, bébiétel, popsikenőcs meg ilyenek. Úgy tudom max. 200 ml folyadékot lehet és szigorúan ellenőrzik azt is.

Aki repült már hasonló körülmények között írjon plíííííz!!!

45. fear2 (válaszként erre: 44. - Dumboci)
2010. okt. 15. 14:34

Köszi, igen segítettél, már nem aggódom annyira.

Igen, ha valami nem tetszik neki, úgyis nekiáll sírni :-) Ha pedig csak az a baj, hogy unatkozik, majd megállunk egy benzinkúton nézelődni:-)Mert nézelődni azt nagyon szeret:-)

Jó hétvégét neked is és köszönöm mégegyszer!

44. dumboci (válaszként erre: 43. - Fear2)
2010. okt. 15. 13:41

Remélem azért picit tudtam segíteni. :-)


Tehát az alvással nem lesz gond, mert ti ott lesztek mellette. A kocsi sem vészes, ha meg nem kényelmes neki, akkor úgyis szól! ;-)


Jó hétvégét!

43. fear2
2010. okt. 15. 13:26
Ok, köszi! :-)
42. dumboci (válaszként erre: 41. - Fear2)
2010. okt. 15. 11:56

Hát pedig rá fog. :-)


De örüljetek, élvezzétek, úgy csináljátok, ahogy nektek jó. :-)

41. fear2
2010. okt. 15. 11:18

Nos köztünk alszik most is:-) Így ott is köztünk aludna.Ma átaludta az éjszakát:-) Most először:-)

A kiságyba ha betesszük, nyűgösködik, ha pedig elalvás után tesszük be akkor rövid időn belül felkel.Így velünk alszik.Csak rá ne szokjon :-)

40. dumboci (válaszként erre: 38. - Fear2)
2010. okt. 15. 10:56
Amúgy szerintem csak akkor érdemes megállni és kivenni a babát, hogyha nyűgös, simán lehet, hogy végig aludná, akkor meg hamar odaértek. :-)
39. dumboci (válaszként erre: 37. - Fear2)
2010. okt. 15. 10:55
Hááááát, én csodálkozom, hogy ilyen hamar ezt ajánlotta a védőnő, még ha nyári meleg lenne, megérteném. Persze a ti döntésetek, mert ha ti nyugodtak és boldogok vagytok, akkor a baba is jól lesz. Amúgy hol aludna, köztetek? Vagy ügyesen elalszik a saját ágyában?
38. fear2
2010. okt. 15. 10:39
Ja a 300-200-200km péntek-szombat-vasárnap napokra lenne elosztva.
37. fear2
2010. okt. 15. 10:38

Szia!


Nos a védőnőtől a feleségem kérdezte,hogy mikortól lehet majd utazni vele, és azt mondta,hogy 3-4 hetes korától nyugodtan utazzunk, sőt kifejezetten jót is fog tenni neki is és a mamának is a változatosság, más levegő. A baba 55 cm és 3500g a legutóbbi(1 héttel ezelőtti)gyerekorvosi mérés alapján, mostanra nyerte vissza a súlyát.A héten nagyon megjött az étvágya, már biztos több azóta.A fejét szépen tartja huzamosabb ideig is,ha a hasán fekszik, nagyon izgő-mozgó baba.Szopizik és tápszert is kap kiegészítésként.A távok: 300km-200km-200km.Az időt ráérősen és nagy forgalommal számoltam.Persze meg is tudunk állni és kicsit kivenni a picit.

2010. okt. 15. 09:52

Szia, írtál, hogy esetleg írjam meg a véleményem. Először az lenne a kérdésem, hogy miért ajánlotta ezt a védőnő? Jól értem, hogy először 4 órán keresztül majd kétszer 3 órán keresztül lenne a kicsi az ülésben?


Szerintem 5 hetesen még korai. Mi 1 hetes korától vittük a miénket, de max. 30 percet kellett egyszerre az ülésben lennie.


Mekkora baba? Hány kiló, hány centi? Ez is számít szerintem, hogy mennyire erős baba.


A feje amúgy azért csúszik lejjebb, mert még nem tudja annyira tartani, ez szerintem nem baj, meg aludni is fog. Szopizik?


Szerintem mi nagyon bevállalósak vagyunk, de én ebben a náthás időben nem vinnék még ilyen pici babát olyan helyre ahol sok lesz a látogató, én meg várnám amíg 3 hónapos lesz. Mi Karácsonykor mentünk vele nagyobb útra, 650 km-re Magyarországra.

35. fear2
2010. okt. 15. 09:25
Senkinek semmi véleménye?
34. fear2
2010. okt. 14. 21:18

Sziasztok.A véleményeteket és segítségeteket szeretném kérni.

A hétvégén lesz 5 hetes a kislányunk, és a védőnő ajánlatára vidékre szeretnénk utazni, a nagyszülőkhöz.Bár én nagyon korainak érzem, a védőnő azt mondta,külön jót is fog tenni a babának-mamának. Péntek este 4 óra, majd szombaton délután 3 óra és vasárnap is 3 óra lenne haza az utazás autóval.Egy körút.Mindkét éjjel máshol aludnánk(egyik mama,másik mama).A kocsiba 4éves, örökölt babahordózónk van, a gépkocsi övével bekötve, a babának saját öve van. 0-9 kg-ig jó.Olyan félköríves a belseje vagy milyen, mint a többi babahordozónak.A kérdésem csak az,hogy elég kényelmes és egészséges egy ilyen idős gyereknek ilyen hordozóba utaznia?

Kicsit mintha összenyomódna, mikor beleteszem, félig fekvő helyzetbe.A feje lejjebb csúszik a kis tokája kilátszik:-)Továbbá biztoságos utazni ennyit ilyen korba? Aggódom a csontjaiért és az egészségéért is.Egyébként mindkét nagyinál adottak a feltételek, értem ezalatt a fűtést, fürdetést, külön szobát, stb.Persze biztos komoly látogatói dömpingre kellene számítanunk.

Várom mihamarabbi válaszotokat.

2009. márc. 11. 08:46
nalatok nem szokott gond lenni a "nem a sajat agyaban alszik" dologgal? nalunk legalabb 2 nap mire megszokja es normalisan alszunk.
2009. márc. 10. 09:56
Mi most voltunk síelni a 8 hónapos fiammal Ausztriában. Odaút 6 óra, visszaút 8 (mert dugó volt és hóesés, így sokat kellett kerülnünk). Mindkét irányban nagyon rendesen viselkedett. A délelőtti alvása előtt indultunk útnak, így rögtön 1 óra szunyával indított, majd még kétszer elaludt az út folyamán. Kétszer megálltunk etetni és pelust cserélni, ezeket nagyon élvezte - új környezet, minden érdekes -, és talán emiatt is aludt annyit, mivel lefárasztotta a nagy nyüzsgés az Autobahnrestaurant-ban. Odafelé és hazafelé is megúsztuk fél óra nyafival, de az sem volt durva.
31. jujus (válaszként erre: 29. - Ad04b33206)
2009. márc. 5. 14:13
Mi nagy utazók vagyunk,kipróbáltunk egy jópár helyet:) Belföld: Zalakaros-Karos spa. nagyon jó,bababarát, nagyon klassz a fürdő részlege,van babaapartmanja.ha kifogsz jó akciót,korrekt az ár is(mi így voltunk).Alsópáhok: vegyes érzelmek.jó,jó,de! talán azért vagyok vele szkeptikus, mert beteg lett ott a kislányom:(hozzáteszem oltás miatt lett lázas, csak így már semmi nem teszett,mert nyűgös volt) Hévíz: Európa Fit nagyon jó, csak nincs külön babamedence. Külföld: Ausztriában a Sonnentherme!!! Naggyon -naggyon jó!!! sőt szuper!! abszolúlt bababarát,minden a babákhoz van igazítva.Meg persze az árak NEM a mi pénztárcánkhoz. Nagyon drága!!!! mi sem aludtunk ott, hanem reggel mentünk, este jöttünk. mondjuk mi kvázi közel vagyunk a határhoz(Győr). de ha ne az ő szállodáját választod,hanem a közelben egy panziót, akkor megúszhatod itthoni árakkal.
30. Pici04 (válaszként erre: 29. - Ad04b33206)
2009. márc. 5. 13:39
Ez engem is erdekelne.;)
2009. márc. 5. 08:51

tudtok esetleg szallasokat belföldön vagy külföldön ami direkt ilyen gyerekbarat?

Engem erdekelne nagyon es bevallom szivesebben megyek olyan helyre amiröl mas gyerekes mondja hogy valoban jo, mint amit neten vagy prospektusban talalok.

2009. márc. 4. 21:32

sziasztok!

Mi már akkor mentünk sielni a picurral amikor még alig mult fél éves, nagyon féltem az úttól, még kicsi voltam amikor Németországban laktunk, ott született az öcsém, onnan jártunk haza a nagyikhoz, és hát emlékszem egy két jó dologra... még a gyerek szórakoztatása egy dolog, de amikor hányingeres, hasfájós, émelygős, na annál rosszabb nincs. és ugye a gyógyszerezést addig elkerüljük amíg lehet.


hálisten nálunk nem volt semmi gond, pedig nem éjszaka mentünk, de a társaság segített, több auto ment egyszerre,szinte mind babás. Cserélgettük a játékokat, ez segített, levegőztünk sokat útközben, sőt kiszálltunk ebédelni is, ez nem csak a gyereknek változatosság a monoton úton, hanem mi is kicsit feltöltődtünk. Kit érdekel ha 4-5óra helyett 6-7 lett.... :)

27. jujus
2009. márc. 4. 18:56
Nekünk sajnos most nagyon 'nehéz' az autózás, ugyanis 'kitalálta',hogy ő nem akar az ülésében maradni, hanem ki akar szállni, és mellettünk akar ülni. hiába "fenyegetem",hogy jön a rendőrbácsi, és megbünteti apát meg anyát,nem érdekli.ja, és most vasárnap indulunk síelni, 5 órás autóút, előre gyomoridegem van,hogy fogja bírni. anyukám közölte, akkor nem kell menni vele ilyen hosszú útra, ha ÉN nem bírom. Na köszi... de bezzeg mikor hozzájuk megyünk, akkor nem mondja, hogy nem kell menni:))))
26. gabi0630 (válaszként erre: 25. - Ad04b33206)
2009. márc. 4. 18:05

Ismerős az éneklés is....hasonlóképp utáltam már a végén!

Nálunk most a Thomas a sláger, az megy a dvd-n, mellette szól cd-n a Hupikék Törpikék. isteni!

2009. márc. 4. 17:58
hat mire hazaertünk mar en is untam a hülye hamupipöket :D Valoszinü lesz nalunk is majd ilyen korszak. Egy idöben (3 honaposan) csak ugy volt hajlando utazni ha en enekeltem neki. 3 dal volt ami lenyugtatta. El lehet kepzelni mennyire utaltam mar ezt a harom hülye eneket. A hangom is elment neha annyiszor kellett enekelni. Aztan eltelt egy-par honap es mar nincs oda erte. Az tuti hogy meg egy darabig nem eneklem ezt par dalocskat egy darabig. :)
24. ad04b33206 (válaszként erre: 19. - Csacsa)
2009. márc. 4. 17:56
Tim 6,5 honapos volt mikor repültünk haza vele. Itthonrol 1 ora a reperig, aztan Pesttöl meg 1,5-2 ora. A repcsiut maga 1 ora 15 perc. Na de miert ne akkor sztrajkoltak volna?! Katasztrofa volt. Nem tudom hova repültök de komolyan mondom en a pesti repterröl sajnos jot nem tudok mondani. Meg szoptatsz? mert akkor nincs sok gond. Ha rendesen kajal akkor tenyleg vagy pepet vagy tapszert tervezz be enni mert ahhoz legalabb tudnak melegvizet adni.
2009. márc. 4. 17:21
Ez ismerős. Nálunk is rákapnak egy filmre és azt nézzük kimerülésig (mármint a mi kimerülésünkig :P)
22. jujus
2009. márc. 4. 16:48
Sziasztok! Győrben lakunk,az egyik nagymama 420 km, a másik 220 km-re lakik. most 22 hónapos a kislányunk, és havonta autózunk hol egyikhez,hol másikhoz. az ország 2 ellentétes szeglete, tehát nem lehet összekötni a látogatást. :( míg pici volt,alvásidőben mentünk,de most, hogy már 'nagylány',elég húzós néha. ismerjük az összes benzinkutat az autópályák mentén:) most karácsonyra vettünk mi is hordozható dvd-t,de nem igazán tévézős itthon sem. nekünk a Halász Jutka micimackó cd-je jön be. Közösen énekeljük az apukájával,és már rohadtúl útáljuk ezt a cd-t, de másról hallani sem akar!!! :)
2009. márc. 4. 16:24
ill. én írok, nem ti
2009. márc. 4. 16:24
Lehet csúnya amit írtok, de amikor hisztisebben indultak, adtam nekik egy kis nurofent. :P Egy kicsit lehiggasztotta őket.
19. csacsa
2009. márc. 4. 16:17
Szia Ndora, jottem ahogy mondtad hogy nyitottad ezt a forumot mert engem nagyo erdekel! Mi 1400km-re lakunk otthonrol es tobszor utazunk egy veben. Eloszor a lanyommal repltem , o akkor volt 10 honapos. Az nem volt nehez , mert anyatejes volt es mellete mar rendesen evett is. Es utana sokszor mentunk mar autoval is ami jo esetben 14-15 ora. Na az nem volt piskota. De ez mar 8 eve. Azota szuletett egy kisfiam is es o most fog eloszor repulni 5 honaposan. Hat kivancsi leszek :D Eddig meg soha nem utaztunk vele hosszan. A leghosszabb masfel oras ut volt , mert ott tudtuk csak utlevelet csinaltatni. masfel ora volt oda es ugyanennyi vissza. Akkor volt masfel honapos es szinte vegigaludta az egeszet. Elotte evet es mikor odaertunk ott. Majd mielott eljottunk es itthon ujra . igy nem vlt nagy kunc. De 15 ora azert teljesen mas lesz. Most hogy repulunk az ut a repri varakozassal egyutt ugy 4 4.5 ora es utanna meg 3 ora autval...hat tenyleg kivancsi vagyok. szivesen fogadok minden tapasztalt mamatol tanacsot hogy hogyan tehetnem kimeletesebbe a picur utazasat.
18. Pici04
2009. márc. 4. 16:15

Sziasztok!

Mi elöször 4 hetesen utaztunk Magyarorszagra haza a kisfiunkkal.

Nem volt veszes.

A mostani utunk 8 honaposan mar izgalmasabb volt.:)

2009. márc. 4. 16:06
Bad St. Leonhard-Szerencs 730 km kb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook