Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvédi megbízást mi módon lehet felmondani, mik a lehetőségei, következményei? fórum

Ügyvédi megbízást mi módon lehet felmondani, mik a lehetőségei, következményei? (tudásbázis kérdés)


16. baba73b (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 11. 14:39
Szia,mintha az én esetemet írtad volna le.Sajnos ugyanígy vagyok az ügyvédemmel.Történt január óta valami?
15. aileron44 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 15. 20:39
Drukkolok neked, hogy sikerüljön!
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Aileron44)
2020. jan. 15. 19:27

Szia.

Igen.

Már az Ügyvédi Kamarának én is írtam, kizárólag saját magamat megnevezve és 2 nap jött is a tanács, segítség, hogy: Bizonyos etikai kódex alapján jogosak az érveléseim, de amennyiben kívánom, hogy kivizsgálják, úgy minden adatot adjak meg az ügyvédről és eljárnak ellene, mert rontja ezáltal az ügyvédi hivatásba vetett bizalmat.

Nem szeretnék még most sem ennek ellenére sem rosszat senkinek, az ügyvédnek sem, így nem tettem névvel panaszt.

Egyenlőre próbálok emberien hozzáállni és megoldani, nem borítani, égetni, bántani.

Ma kaptam ígéreteket és kértek türelmet.

Megvárom. Ha a 31-ik napon sem történik semmi, akkor egyenes út az általad is ajánlott Ügyvédi Kamara.

Köszönöm a segítségedet és a történetet!

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. jan. 15. 19:22

Lassan egy megnyerhető ügy vesztessé válik.

Úgy gondolom, hogy nem tartozom semmivel sem.

Ma elküldtem a felmondást és érdekes mód azonnal jött két email is.

Okosabb nem lettem.

12. aileron44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 15. 18:47

Szia!


Nem tudom mennyire segít neked az én esetem. Igaz nekem nem sikerdíjas ügyvéddel volt gondom, "csak" olyannal aki a jogerős fizetési meghagyás után nem akarta a végrehajtóhoz továbbítani a végzést. Írtam neki többször, telefonon is ígérgetett mindent. A végén meguntam írtam az ügyvédi kamarának. Az első érdeklő emailban, csak simán leírtam név nélkül, hogy mi a gondom. Elég gyorsan válaszoltak, érdemi tanácsot is adtak. Valamint benne volt, hogy lépni akkor tudnak, ha név szerint is megnevezem az ügyvédet.


Szerintem semmit nem vesztesz vele ha írsz a kamarának. A lényeget leírod, konkrét dolgot ( az ügyvéded nevét nem), biztos segítenek. Onnan egészen biztosan érvényben lévő tanácsot kapsz!

11. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 15. 18:05
Igen. Én a helyedben azért megkérdezném, hogy mennyivel tartozok...
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - L.luiselotte)
2020. jan. 15. 12:54

Szia.

Nem, nem kellemetlen, inkább úgy néz ki a dolog, hogy számára kellemetlen, mert mint ha bujdokolna (emailekre nem válaszol 2 hónapja, telefonon sosincsen az irodában).

Másik ügyvédre esélyem sincsen, hiszen egy 10 éve tartó ügyet senki sem vesz át szívesen, de eljutottunk oda, hogy inkább nélküle, mint vele, mert a bizonytalanság megöl minden embert.

Igen, tudom, hogy addig jogilag mi van, ameddig hivatalosan van védő, ügyvédi képviselet, addig nincsen értelme keresni sem másikat, de erre már nem is lenne idő, mert megtudtam, hogy 50 nap múlva ismét tárgyalás.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
2020. jan. 15. 12:49

Szia.

Igen jól érted.

2013-óta tart az ügy és nem, nem nyert (összegszerűen semmit).

Értem, bár személyesen csak a tárgyalásokon tudunk találkozni, ha tudomást szerzek arról, hogy mikor lesz, van, volt tárgyalás.

S utána?

2020. jan. 15. 07:52

Ha nem nagyon kellemetlen, keresd fel az ügyvédet, add elő szóban a bánatodat, erre ő elkésziti a megfelelő iratot. Ugyanis másik ügyvéd addig nem veheti át az ügyedet, még az előző ( a felmondott ) ügyvédtől nem mutatod be az igazolást, hogy nem áll fenn felé munkadij tartozásod. ( (bár ezt nem tartja be minden üv., mert ugye kell a lóvé )

Ugyanis az ügyfelek szeretnek angolosan lelépni. Én ügyvéd koromban minden esetben kértem, de az " ujonnan jött ügyfeleknek " kb 40 %-a tudta csak felmutatni.

2020. jan. 15. 07:29

Ha jól értem, akkor sikerdíjas, azaz abból a pénzből kap bizonyos százalékot, amit megnyert neked, ugye?


Nyert valamit?


Ha igen, akkor találkozol vele, kifizeted és megköszönöd a segítségét.


Ha nem nyert még semmit, akkor viszont írj neki, hogy köszönöd a segítségét, de a továbbiakban nem kívánod igénybevenni a szolgáltatását.

2020. jan. 15. 02:26

Szívesen, sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni.


Szerintem simán írd meg, hogy az ekkor és ekkor adott megbízásodat visszavonod.


Hogy mit követelhet, az nyilván függ attól is, mit tett az ügyben, tett-e eddig valamit, jutott-e vele valamerre. Ill. nyilván a visszavonás oka is belejátszhat.


Ha még nem igazán haladt az üggyel, akkor nem követelhet semmit szerintem.

2020. jan. 15. 02:20

Ismét köszönettel tartozom!

Már jogilag átrágtam a betűket. (s ez már megváltozott azóta)

Emberileg érdekelne elsősorban.

Tudom, hogy adott esetben jogilag fordulhatok ide-oda, az Ügyvédi Kamarához is, de engem a másik része érdekelne.

Látom, hogy otthonosan mozog a témában.

Köszönöm.

2020. jan. 15. 02:11

[link]


Talán ez segít.

2020. jan. 14. 23:41

Szia.

Köszönöm a hozzászólást!

Nem, nincsen benne. Ha benne lenne nem kérdezném itt feleslegesen.

Azért köszönöm szépen!

2020. jan. 14. 22:01
Olvasd el a szerződést, amit az ügyvéddel kötöttél, vagy a megbízást. Gondolom, írásba foglaltátok, mivel bíztad meg, abban benne kell lennie a megbízás visszavonására vonatkozó szabályoknak is.
2020. jan. 14. 20:27

Tisztelt fórumozók!

Szeretnék kicsit bővebb infót kapni, esetleg tapasztalatot, hogy hogyan lehet felmondani egy ügyvédi megbízást?

Kell erre egy forma sablon, vagy csak egyszerűen megírom saját mondataim alapján?

Sikerdíjas ügyvéd lévén, mit hogyan, miképpen követelhet, ha követelhet?

(több ügyvédnek írtam a neten, több online ügyvédet megkerestem, napokkal később sem érkezik válasz)

Köszönöm szépen a segítő szándékú hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook