Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvéd főnök fórum

Ügyvéd főnök (beszélgetős fórum)

1 2
2011. ápr. 12. 21:53
De az normális, hogy 1 hét után elmond minden hülyének, és azt várja, hogy profi legyek (idézem: "nincs idő betanulni, mert nagy a konkurencia"). Főleg hogy egyrészt be sem tanított, másrészt legtöbbször olyan dolgok miatt cseszett le, amikről életemben nem hallottam.
2011. ápr. 12. 21:48
Ügyvéd mellett dolgozni kicsit más világ. De ha belejön az ember, akkor egy idő után sokmindent meg lehet csinálni rutinból. És itt-ott ez-az csurran-cseppen.
18. tundylany (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2011. ápr. 12. 21:43
Jó ilyet is hallani :) De tényleg :) Legalább nem az marad meg bennem, hogy minden ügyvéd egy nagy .... Amúgy én is szerettem magát a munkát, de így??? Még munkatársam se volt. Akkor voltak jobb napok, amikor nem volt bent az ügyvéd.
2011. ápr. 12. 21:40
Még ma is őrzöm azt a krókuszt a kertben, amit kaptam tőlük nőnapra. Nem mondom, hogy könnyű a munka mellettük (szerződések, tényállások, fellebbezések, jegyzőkönyvek, másolások, végrendeletek, stb.), jó hangulat volt... Szerettek, csak az irodavezető nagyon nyomta az unokahúgát a jogra, ezért nem rúghattam labdába. De a barátságok megmaradtak. Bíróság szomszédságában lakom és ha összefutunk, mindig nagy összeölelkezés-puszilkodás a vége...
2011. ápr. 12. 21:37
Volt olyan főnökötök, mint az enyém, ha nem is ügyvéd?
15. tundylany (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. ápr. 12. 21:36
Hát ez durva. Akkor ezek szerint vannak még olyan ügyvédek mint az enyém volt...Ismim is azt mondja, hogy ügyvédhez soha többé nem megy.. De hát köztük is vannak kivételek, csak meg kell találni :)
2011. ápr. 12. 21:32
Néhány évvel ezelőtt velem történt meg: a kezembe került egy egyvéd hirdetése, hogy háromezres sebességgel keres gépírót. Felhívtam és bemutatkoztam neki és elmondtam, hogy én leütöm 10 ' alatt a 4200-at is. Erre az volt a kérdés, hogy hány éves vagyok. Azt volt a válasz, hogy nem egy évvel ezelőtt végeztem el a tanfolyamot doktor úr... letette a telefont. Soha többé nem hívott vissza :D
2011. ápr. 12. 21:32
Van egy ismerősöm, ő is hasonlókat élt át, csak az ő főnöke nő volt.
2011. ápr. 12. 21:31
Mondjuk az illető képviselő is...
2011. ápr. 12. 21:30
A sztorim, mint életem első munkahelye: Vidéki kisvárosban élek, 23 éves vagyok. Suli után 8 hónapig állást kerestem, majd találtam egyet. Nagyon örültem, a főnök is rendes, kedves volt aznap, amikor felvett. Minden szép és jót ígérgetett. Egy hét múlva már sírva mentem haza, mert alázott, lehülyézett, stb. A következő másfél hétben güriztem rendesen, hogy a szeszélyes főnöknek ne legyen rossz szava ellenem. Időközben olyan dolgokért ordította le a fejem, amit soha meg sem mutatott, életemben nem találkoztam velük. Idegileg kész voltam. De nem mondtam fel, mert az tartotta bennem a lelket, hogy végre van egy állás, 8 hónap munkanélküliség után, ami nem is rossz - szép irodában titkárnő ügyvéd mellett. Pályakezdőként vett fel, mint útközben kiderült, jogi asszisztensnek, úgy hogy semmi jogi végzettségem, tapasztalatom nincs. Az is kiderült az ott töltött két hónap során, hogy 1 éven belül én vagyok a sokadik titkárnő ott, mert mindenkit még próbaidő alatt kirúgott, mert mindenki hülye. Én ezt nem hiszem. Csak így kapott kedvezményt ránk, amíg a felesége gyesről visszamegy dolgozni (ő ott az eredeti titkárnő). A városban is az a rémhír járja róla, hogy emberileg egy . . . . . Két hónap után amikor bementem dolgozni, már ott ült az új titkárnő. Az én munkaviszony-megszűnéses papíromat épp akkor nyomtatta ki a feleség. Megkaptam a fizetésemet, és ezzel vége. Senkinek sem kívánok ilyen első munkahelyet. De legalább volt, akármilyen is volt. Azóta sincs munkám. Május óta. . .
10. tundylany (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2011. ápr. 12. 21:29
Szerencsére csak volt...
9. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Tundylany)
2011. ápr. 12. 21:26
Mi baj van vele?
2011. ápr. 12. 21:25
Örülök, hogy ilyen jó tapasztalaitok vannak. Nekem ez nem adatott meg...
2011. ápr. 12. 21:25
Látom beindult a fórum :)
2011. ápr. 12. 21:24
Szerettem velük dolgozni! Van, akivel tartom mai is a levelezési kapcsolatot, sőt, amikor váltam, az ő irodájukba mentem vissza. Akár most is dolgoznék nekik, annyira jó társaság volt;
5. eb2a9af90b (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. ápr. 12. 21:23
Milyen volt?:D
2011. ápr. 12. 21:20
Az en fonokom ugyved. Nagyon elegedett vagyok vele. Szinte minden nap iszunk. :)
3. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Tundylany)
2011. ápr. 12. 21:17
Gépíróként dolgoztam ügyvédek mellett évekig.
2011. ápr. 12. 21:00
Senki nem dolgozik ügyvédnek? :) Akár titkárnőként...
2011. ápr. 12. 20:41
Olyanok véleményére, tapasztalataira vagyok kiváncsi, akiknek ügyvéd a főnöke. Emberileg milyen a főnököd?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook