Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok olyan hitel, kölcsön lehetőséget ajánlani 1, 5M-ra ami minimálbérre épül? fórum

Tudtok olyan hitel, kölcsön lehetőséget ajánlani 1, 5M-ra ami minimálbérre épül? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. Kanalasorvosság (válaszként erre: 18. - BMA211225)
2011. nov. 24. 12:12

Lehet nyugdíjra is kapni de ez nagyrészt a korkedvezményes nyugdíjasokra vonatkozik akik még mondjuk csak 50 évesek és még van idejük. Egyik rokonunk is így kapott.

Nem mellesleg a nyugdíj biztosabb(relatíve) mint a fizetés hisz mértéke nem csőkken és tutira kapod!

na persze már ez is változik.


A személyi kölcsön drága és ott ugye csak fizut néznek valamint a kamat sokkal magasabb mint a jelzálog alapúnál.


Ja és lakás/házvásárlásnál a minimumhogy 30% önrésszel rendelkezelkülönben jogszabályilag nem is adhatnak hitelt.

Ezen kívül meg van határozva hogy a fizetésed maximum mekkora része lehet a törlesztő. Ez is befolyásolja a felvehető hitelösszeget. Ha meg családot kell eltartanod akkor mégjobban lecsökken.


Ezért mondom hogy ez így nagyon kevés infó hogy valaki házat akar venni és 1.5 milla hitel kéne. Ez alapján tanácsot adni lehetetlen! Csak tippelgetni tudunk ami felelős döntéshez kevés...

2011. nov. 24. 09:51
én mondjuk ép olyan helyen néztem házikót ahová szivesen költöznék laknak is de nem sima lakóövezet oda pl kpban kell fizetni vagy személyi kölcsön stb,de briell nem is sima lakáscélú hitelét keres szerintem
2011. nov. 24. 09:49
másfél milliót ha nem is könnyen de lehet találni nem feltétlenül lakáscélra felvéve ahol nem teszik rá a jelzálogot akkor nem nézi a ház értékét....nézegetetem mostanában mert mi más ok miatt nem kapunk,vagyis itthon nincs bejelentett jövedelme senkinek a családból és érdekes módon nyugdíjra is adnak azért két helyről már simán fel lehet venni ennyit akkor gondolom minimálbérrel is...a 3 hó ép határeset bár brilell van bankszámlátok,ha nincs nyissatok mihamarabb és jobb lenne arra a jövedelmet kérni és a te nevedre külön a cspt gyest
17. Kanalasorvosság (válaszként erre: 16. - BMA211225)
2011. nov. 24. 09:41

Ez igaz. Viszont a bank az eladhatatlanság miatt már egy faluban sem ad igazán házra hitelt hisz nem továbbértékesíthető. Vagyis ott már tényleg csak azt nézi hogy biztos és régi-e az állása annak aki felveszi és biztos fizetni fogja-e.

3 hónapos munkaviszony oda sajnos kevés!

2011. nov. 24. 09:31
nagyonvidéken lehet másfél milláért picike házat venni amit később apránként rendbetehet,szerintem ő ilyenre gondolt ha nem tévedek,önerő nélkül......a nagyonvidéken nem feltétlenül értek rossz környezetet,de eldugottabb részeken picie felujitandó de lakható házikó simán van annyiért...ez off csak megjegyeztem:)
15. Kanalasorvosság (válaszként erre: 13. - Briell)
2011. nov. 24. 09:26

Ja és ilyen fogyasztói csoportot vagy uzsorát nehogy bevállaljatok mert abból még senki nemjött ki jól...


A fundamenta meg előtakarékosság amit aztán az állam kiegészít. A bankoknálszokott ilyen konstrukció lenni ahol fundamentát és hitelt is kapsz.Ez jó konstrukció de szerintem ez sem könnyebben kapható csak pénzügyileg jobban jársz.

14. Kanalasorvosság (válaszként erre: 13. - Briell)
2011. nov. 24. 09:24

Igazából nehéz elképzelnem a helyzetet hisz egy ház bőven tízmilla fölött van és ha csak 1.5 milla hiányzik akkor kezessel vagy más módon is simán megoldható.

A szigorú szabályok miatt ugye már nem egyszerá hitelt kapni de ha van bőven önerő(90% vagy afölött) akkor szerintem a bank egy 20 éves konstrukciót adna. Bár ugye az új 6 hónapos probaidő lehetőségével a 3 hónap még kevés lehet nekik.


és hogy jobb-e saját házban lakni mint a hitelt fizetni? A saját lakás/ház elve az 50-60-as években a szocializmus vívmányaként lett terjesztve! Előtte nálunk is bérlakások voltak! és 40 évig ment hogy a bérlakás kizsákmányolás és mindenki megérdemli a saját lakást!

na ez az olcsó hitelek korában jól is hangzott és mindenki megszokta hogy ez a természetes!

A rengeteg ember a 90-es évek kamat boom-jával és devizahitellel megtanulta hogy ez bizony nem így van! Nem mellesleg aki összeszámolta hogy mennyit költ a saját házra(amin mindig van mit javítani.felújítani.korszerüsíteni és ezek sok százezerbe vagy még többe kerülnek) az is óvatosan mondja ezt.

Szóval a saját az inkább státuszszimbólum(hogy elért az ember valamit, van valamilye) hisz az értéke nem feltétlenül növekszik jobban mint az infláció, bőven kell rá költeni és ha egy 20-25 éves futamidő alatt nem tudod fizetni a törlesztőt akkor az addig fizetett pénzt buktad, elárverezikminimál áron a lakást és még hiteled is marad.

És ugye ha kirugnak de sok a fenntartási költség akkor nem tudsz kisebbe menni.

És csak azért fejtettem ki mert te is visszahoztad a témát :)

13. briell (válaszként erre: 12. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 24. 05:33
Szia. 1,5M ft-ot szeretnénk felvenni. Egyáltalán nem jobb más házában bérelni, mint sajátba lenni...
12. Kanalasorvosság (válaszként erre: 1. - Briell)
2011. nov. 23. 22:34

Most 1.5 millát akarsz felvenni vagy ennyi a megtakarításod?

Előbbi esetben szerintem sikerülhet hisz akkor van bőven önerő és így elfogadhatják. Hisz pl egy 15 millás háznál 1.5 milla kell csak az nem sok. Bár lehet akkor inkább már olcsóbbat kéne venni.

Ha ennyi a megtakarítás akkor felejtős!

És persze nem kezdek bele hogy olcsóbb és logikusabb bérelni mint venni :)

11. briell (válaszként erre: 10. - E32d76b828)
2011. nov. 23. 22:01
Inkább egy kisebb ház árát törlesztenénk hitelből, minthogy albérleti díjat fizessünk... Muszáj valahogy hitelt, kölcsönt szereznem... Mert úgy járok mint a család akit kitettek az utcára az RTL-en.
2011. nov. 23. 13:42
sajnálom h rákényszerülsz...nincs kiút a hitelből...önkényesen szerződést módosít stb.stb...jól gondold át
9. BMA211225 (válaszként erre: 8. - E32d76b828)
2011. nov. 23. 10:46
sajnos nem megy mindenkinek anélkül és ha ésszel veszi fel valaki nem biztos hogy megjárja....
2011. nov. 23. 10:20
ne vegyél fel hitelt mert + járod
2011. nov. 23. 09:24
Sziasztok sajnos mindnél van olyan kritérium aminek nem felelünk meg.
2011. nov. 22. 16:19
takarékszövetkezetek is nyomulnak mostanában érdemes oda is bemenni bár ott a fizu százalékában adtak volna anno de egy próbát megér sok hirdetésüket látom mostanában....
2011. nov. 22. 16:18
cetelem?most láttam a kapun....
2011. nov. 22. 14:49
Hát nem tudom... úgy hallottam csak azoknak adnak akiknek van számlájuk is de köszi a tippet.
2011. nov. 22. 14:07
érdeklődjétek meg a fundamenta lakáskasszánál. Talán adnak hitelt azoknak is akiknek nincs náluk megtakarítási számlájuk, elvileg sokkal jobb kamatra, mint a bank.
2011. nov. 22. 14:03

Sziasztok.

Szeretnénk hitelt felvenni, de a bankok kilőve... ugyanis férjem 78 ezer ft nettóval van bejelentve. 3 hónapja dolgozik a cégnél.

Viszont sürgősen házat kellene vennünk- szeretnénk venni- ugyanis az albérletet sem találjuk jó megoldásnak... Szeretnénk valmilyen hitelt, kölcsönt, ami nem magas kamatozású (annyira nem inkább írom így) 1,5M ftra lenne szükségünk, ha valaki tud valamilyen megoldást, vagy ismer valakit aki kölcsönnel foglalkozik és nem banki részen, az írjon. Kérem a kötekedők tanácsadók kerüjenek, elég ha én tudom miért a házvásárlást találjuk a legjobb megoldásnak. Már ha sikerül 1,5M ft-ot szereznünk... KB 50 ezrével törlesztenénk.

:) akár a lottó nyertes is kölcsönözhetne nekünk :)

2011. nov. 22. 14:00
Tudtok olyan hitel, kölcsön lehetőséget ajánlani 1, 5M-ra ami minimálbérre épül?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook