Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok hatásos házi praktikát a lakásban lévő legyek ellen? fórum

Tudtok hatásos házi praktikát a lakásban lévő legyek ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 21. - Ritamoto)
2009. júl. 6. 20:01
Ha a legbiztosabbra vagytok kíváncsiak...a légycsapó...a gyerekek mellett nálunk a vegyszerek kilőve.
21. ritamoto (válaszként erre: 19. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 6. 19:50
...és a legyek???:-)
20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - E3fbbc47f9)
2009. júl. 6. 19:42
Ezek a hangyakirálynők, amik később bolyokat alapítnak. Ezért is fontos kiírtani őket.:)
19. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - Krerika)
2009. júl. 6. 19:41
Nálunk is...sajnos! Protec B...biztos, hogy többet ott nem jönnek ki! A következő évben máshol előfordulhatnak.:((((
18. ritamoto (válaszként erre: 9. - Pné Veronika)
2009. júl. 6. 19:37

Nem sikerült ilyet vennem, így vettem egy másik hasonlót, de rá se néznek a legyek.:-(

Amúgy én még ennyi legyet, is ilyen szívósakat soha se láttam.Leütöm és repül tovább, sőt mintha támadna , megy a szemembe , számba , hajamba....

És azt se tudom kideríteni, hol jönnek be, mert szúnyogháló van, és amíg ki- be járunk nem tud ennyi beszökni...

17. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 15. - Krerika)
2009. júl. 6. 11:07
Remélem lesz valami szuper ötlet!
16. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 14. - Syria)
2009. júl. 6. 11:04

Nem tudom ezek a hangyák mifélék voltak, de valami furcsa szerzetek, nem rendes hangyák, hanem hatalmasok, szárnyaik is voltak , de nem röpködtek, semmi..nem is láttam, ahogy bejöttek, nem vonultak, csak letelepedtek arra apár helyre, amit írtam.


Lehet emiatt használt a felporszívózás, gondolom.

Azóta tény,hogy nem jöttek.

15. Krerika (válaszként erre: 12. - E3fbbc47f9)
2009. júl. 6. 11:02

A szárnyashangyák ráadásul az irodában vannak, én is állandóan porszívózom őket. Reggel is azzal kezdtem.

Gondoltam sokan vagyunk itt, hátha van valakinek tuti ötlete.

14. syria (válaszként erre: 12. - E3fbbc47f9)
2009. júl. 6. 10:47

És ez praktika elég volt egyszer a hangyák ellen?


Mert nekem az a tapasztalatom, hogy ahová egyszer befészkelték magukat, onnan végleg nem lehet őket kiirtani. Eső előtt, meg rajzáskor ismét megjelennek.

2009. júl. 6. 10:40
én élelmiszermoly ellen jártam úgy, hogy szuper volt a csapda, de szerintem a kintieket is behozta :DD
12. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 11. - Krerika)
2009. júl. 6. 10:28

Hali!


Nekem a hangyák ellen se a sütöpor, se semmi hasonló nem vált be.

A legeslegjobb az volt, hogy 3-4x elözönlötték a hatalmas hangyák (olyan fél centi nagyok, nem kis minik) a fürdöt és a konyhaajtót(nem kajára mentek....és csak ott ücsörögtek,nem csináltak semmit, nem mentek sehová).Söt kívülröl a házfalat is a fürdö ablakánál ellepték.

Nos, mi egyszerüen összeporszívóztuk öket.Kinnt is..hülyén nézett ki, ahogy porszívózzuk a házfalat:))

Elsönek lefújtam hirtelen nagy ijedelmemben a fürdöben öket hajlakkal, meg cillit banggal:)))Ezek is jók voltak, mert nem tudtak ugyebár repülni, összeragadt a szárnyuk, de hát nem fújhatom örökké öket, kisgyerek mellett (föleg meg konyhában).

A férjem megunta, összeporszívózta öket és kidobtuk a szemetesbe:)

Azóta sincsennek. Amíg csak a fújkálás volt addig jöttek a hangyák, de a porszívó jó volt és gyors:)


Mi hangyacsapdát is próbáltuk, messze elkerülték :)))


Legyek ellen nekem a ragacsos légyfogó vált be, de csak ha belekergettem öket:))))

Muslicák ellen meg az,hogy semmiféle gyümölcs nem maradhat elöl. Vagy ki a házból (alma-körtefélék, ki a kamrába, garázsba) vagy be a hütöbe(eperfélék, málna, stb).



Nos, mi a pici miatt nem vagyzserzünk, de anyukám régen küzdött a vöröshangyákkal, mindig elöjöttek,mikor nagyobb nyári zuhé készülödött.Pont a terasz legfelsö lépcsöjénél volt 1-2 rés, na, ott feljöttek. Oda anyu nagyon forró hipós vizet öntött (tudom, se nem környezetbarát, se nem állatbarát a dolog, de hát akkor ez volt).Használt neki, de csak ideiglenesen.


Bocs csajok,hogy ennyit írtam, de ezek a bogarak eszméletlenek. Nehéz a küzdelem velük:)

2009. júl. 6. 09:18

Sziasztok!

Nekem szárnyashangyáim vannak, még nem voltak eddig. Ezek ellen valami?

10. Pné Veronika (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2009. júl. 6. 08:46
Nagyon szívesen.:-)
2009. júl. 6. 08:45
A neten is biztos van róla info, megnézheted, de szerintem a gazdaboltokban vagy akár a nagyobb boltokban is biztos van. A használata meg rajta van a csomagoláson.:-)Sok sikert.
8. ritamoto (válaszként erre: 7. - Pné Veronika)
2009. júl. 6. 08:45
köszönöm!!!!
2009. júl. 6. 08:44
Megvan. PROTECT légyirtó szer. Bábolna bio termék.
6. ritamoto (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2009. júl. 6. 08:42
oké, várok!:-)
5. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Ritamoto)
2009. júl. 6. 08:41
Én gazdaboltban vettem, de ha vársz egy kicsit megnézem hogy meg van-e még a doboza. Pillanat...
4. ritamoto (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2009. júl. 6. 08:40

Hol lehet ilyet kapni? Ez jónak tűnik.Köszi!

Én a ragacsos légypapírt vettem eddig, de az olyan csúnya.

2009. júl. 6. 08:37
Nem házi praktika, de lehet kapni olyan bio anyagot, amitől elpusztulnak. Egy olyan műanyag kis tálkaszerűség, amiben sárga kristályféle anyag van. Ezt kiteszed a szekrény tetejére és kész is. Nálunk bevált. A gyerekek nem érik el, a legyek elpusztulnak, és a környezetnek sem ártalmas. Más bogarat viszont nem irtja...
2009. júl. 6. 08:37

Én mindent elkövetek annak érdekében,hogy ne jöjjenek be a legyek.Szúnyogháló az ablakon és zárt ajtók.

Ezen kívül max. a légyfogó tehet valami segítséget.

2009. júl. 6. 08:35
Tudtok hatásos házi praktikát a lakásban lévő legyek ellen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook