Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki, mit jelent: "tág magzati bélkacsok"? Segítsetek! fórum

Tudja valaki, mit jelent: "tág magzati bélkacsok"? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 16. 10:30
...szóval nem mindig... bocsi
2008. szept. 16. 10:30

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Tegnap voltam megint uh-n, és kértem, mondja el pontosan, miről van szó, mert amit a neten olvastam, csak elrettentett. Végül megnyugtatott, hogy semmi kóros elváltozást nem lát a babán, ilyenkor a legtöbb esetben csak tele van magzatszurokkal a belecskéje és általában a legrosszabb, ami történhet, hogy a magzatvízbe ürít. Ezt a jelenséget a terhességek nagy százalékánál látják, de mindig osztják meg a kedves beteggel, csak ha nagyobb az elváltozás, ezért olvashatok többet a rémesebb részekről. Ennek ellenére figyeljem folyamatosan a babát, hogy mennyit és mikor mozog, ha egyre kevesebbet, irány vissza.

Szóval meg is nyugtatott meg nem is. Annyit még mondott, hogy a leggyakoribb elváltozás, ha van, hogy a végbélnyílás nincs kifejlődve, bőr takarja, amit azonnali rutinműtéttel meg tudnak oldani.

Azt mondta, legyek nagyon nyugodt, mert ő mint szakorvos pontosan látja, hogy minden rendben Marcival. Remélem, hogy tényleg így van.

2008. szept. 16. 09:34
Ez jó kérdés!! Honnan tudjátok mit szavaznak az OKOSOK!! AKIK NEM PÉNZBŐL ÉLNEK??
2008. szept. 16. 08:57

Szia Csapoari!


Tavaly júliusban szültem, a 37. heti uh-n találtak tág, folyadékkal telt vastagbeleket :(, el se tudom mondani mit éreztem :(((, és senki semmit nem mondott, csak küldtek tovább uh-ra.

Végül Bp-en az I sz. női klinikán gyerekorvos megnézett uh-on és ott is szültem, mert valószínűsítették, hogy bélelzáródás lehet és akkor ott helyben (gyerekklinikán) műteni lehet.

Végül születés után kiderült, rengeteg magzatszurok okozta a tágulatot, gyönyörű egészséges a kislányom és 4 nap múlva már itthon voltunk.

Remélem nálatok is erről van szó :), az orvos mit mond?

2008. szept. 15. 14:31

Szia!


A tág magzati bélkacs -kifejezés nem feltétlenül utal kóros elváltozásra, szerintem. Azt jelenti hogy valami van a belekben, de nem kell hogy elzáródás legyen. Nyugi, szerintem is kérdezd meg az orvost.

Szia

Zsuzska

2008. szept. 15. 13:34

Ez a tény valamilyen elzáródásra utalt. A lehetőségek szerint a legjobb esetben egy magzati szorulás lehet, amelyet a születést követően egy beöntés meg tud oldani, a legrosszabb esetben viszont műtéti beavatkozásra lesz szükség.


Látom már a végén tartasz, ilyenkor van, hogy programozott császár lesz, és akkor jobban hozzáférnek a picihez, ha műtét kell, de ez attól is függ, hogy mekkora a tágulat. Orvos mit mond?

2008. szept. 15. 12:59
Tudja valaki, mit jelent: "tág magzati bélkacsok"? Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook