Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki, hogy a ventolin sprayt használhatja-e terhes kismama? fórum

Tudja valaki, hogy a ventolin sprayt használhatja-e terhes kismama? (tudásbázis kérdés)


30. Sznebk2 (válaszként erre: 27. - Jofre)
2009. jún. 29. 22:45
Sajnos nem laikusok vagyunk (akik a Ventolinról írtak konkrét dolgokat), hanem betegek. És voltunk terhesek is, amikor szedni kellett. Ő most pánikban volt és írtunk neki, minthogy még jobban befulladjon. Nyilván már egyébként is szedte, csak gondolom a terhesség, plusz az időjárás most befullasztotta. Mi is az orvost javasoltunk egyébként.
29. Kolibri (válaszként erre: 27. - Jofre)
2009. jún. 29. 08:56

Nem terhesen en is hasznalom a sprayt, nem csak ugy hipp-hopp jutott eszembe. Szerencsere nem "allando" aszthmas vagyok, csak szuleim hazaban van valami, ami kihozza. Mivel surgos valaszra volt szukseg, ezert voltam kivancsi tapasztalatokra, mert azert ha mas kismamaknak nyugodt szivvel engedte hasznalni az orvos, akkor nagy bajt nem okozhat. Ha valami komolyabb gyogyszerrol lett volna szo, nem itt kerek tanacsot. Sajna az en fiam is "udult" mar korhazban hasonlo problemaval.


Egyebkent szerencsesen tuleltuk az ejszakat egy Calcimusc ampullaval, ami reggelig kitartott. Holnap megyek dokihoz, ott pedig a sprayre is rakerdezek.

2009. jún. 29. 05:17
Gondolm, hogy alpjáratban is szedi ezeket egyébként.
27. jofre (válaszként erre: 19. - Kolibri)
2009. jún. 29. 05:10

MENJ ORVOSHOZ! Komolyan gondoltad, hogy a fórumon fognak neked tanácsot adni? Amikor a fiamnak először volt aszthmás rohama, azonnal kórházi kezelésre szorult. Gondolj bele, mi van a pocakodban? A gyereked laikusok tanácsát szeretné, hogy életben maradjon vagy az orvosét? 28 hetesen mindene kifejlődött, innen már csak romolhat az állapota!

KÉRLEK MENJ ORVOSHOZ,DE AZONNAL!!!!!!!!!!!!!!!

2009. jún. 29. 05:00
Én asztmás vagyok. fulladtam terhesség alatt, simán használhattam.
25. Kocska
2009. jún. 28. 23:49
Most utána néztem a neten és szabad, na meg nekem is azt mondták,hogy az sem jó ugye ha a baba nem kap levegőt(én ezért sírtam),de utána majd kérdezd meg a dokid tényleg.
24. Kocska
2009. jún. 28. 23:42
Én sem mertem használni, kint fullákoltam meg sírtam az udvaron hajnali 2kor.
23. Kocska
2009. jún. 28. 23:41
2009. jún. 28. 23:20

Ez van szó szerint a betegtájékoztatójában:

"Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával, vagy gyógyszerészével

A preklínikai vizsgálatok, és a klínikai alkalmazás során nem észlelték, hogy akár a fenoterol akár az ipratropium károsan hatna a terhesség ideje alatt. mindazonáltal a BERODUALT a terhesség (különösen annak első 3 hónapja) ideje alatt csak kifejezett orvosi utasításra szabad alkalmazni.

A fenoterol csökkentheti a méhizomzat összehúzódó képességét. A preklínikai vizsgálatok eredményei alapján a fenoterol bromid kiválasztódik az anyatejbe. Nem ismert, hogy az ipratorium jelentős mennyiségben bejut a csecsemőbe, különösen, ha aeroszolban adják. Mindazonáltal, szoptató anyák kezelésekkor a BERODUAL-t körültekintően kell alkalmazni."


Én is úgy tudom, hogy használható, de a biztonság kedvéért hívj fel 1 ügyeletet!

21. megryan (válaszként erre: 12. - Kolibri)
2009. jún. 28. 23:19
Nem végig használtam, hanem amikor szükség volt rá. Napi 2 vagy 2x2 belefér, rosszabb az oxigénhiány.
2009. jún. 28. 23:15
De gyorsan ablakhoz, vegyél mély levegőt, próbálj megnyugodni. Hívd az ügyeletet, fognak válaszolni. De minél hamarabb!
2009. jún. 28. 23:15
Koszi, szerintem is kevesebbet art a spray, mint a fulladozas, de hat nem lehetek benne biztos. Igy mar azert jobb. Koszonom mindenkijek.
2009. jún. 28. 23:13
Ja, fontos, terhességem alatt is kellett. Akkor kellett csak igazán, ikerterhesség, tüdőkapacitásom nulla...
2009. jún. 28. 23:13
A relatív ilyenkor azt jelenti, hogy az orvosod mérlegeli a kockázatot és aszerint dönt. Az oxigénhiány tényleg nem kedvező a baba fejlődése szempontjából sem.
16. 43bee68010 (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2009. jún. 28. 23:13

Sajnos nem tudom! Pedig nekem is mindig van a táskámban,de én már nem mostanában voltam terhes :)annak idején elővigyázatosságból nem használtam semmit. Nincs rajta a papírján?

Addig is próbálj megnyugodni és lassan lélegezni,nem szabad idegeskedni!

2009. jún. 28. 23:13
használhatka,persze ha nagyon szükséges,és nagyon befullad..Testvérem végig használta, nem volt probléma.
2009. jún. 28. 23:12
Sajna én szintén asztmás és fulladós. Nekem azt mondták, hogy "nyugodtan" használjam, ez a tüdő nyálkahártyáján szívódik fel és nem jut el a központi idegrendszerbe. Bocs, ha nem túl tudományos. De inkább két puff, mint fulladj és nem juttok oxigénhez a picivel együtt. Azzal többet ártasz, az bizonyos.
13. Kormica (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2009. jún. 28. 23:12
hány hetesek vagytok ?
12. Kolibri (válaszként erre: 5. - Megryan)
2009. jún. 28. 23:12
2 puffot alkalmankent? Vegig a terhesseg alatt? En 28hetes vagyok, nagyon ritkan van ra szuksegem, az meg pont most van.
11. 3a0842d373 (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2009. jún. 28. 23:12
Azonnal hívd az ügyeletet, hátha tudnak segíteni
2009. jún. 28. 23:11
Nekem meg a Corinfart (vérnyomáscsökkentő) írták fel amikor kismama voltam. Azon is rajta van, hogy ellenjevallt...
9. megryan (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2009. jún. 28. 23:11
Nekem azt mondta a doki anno, hogy rosszabb a kevés oxigén a babának mintha fújok párat, ami eleve nem sok hatóanyag, és még kevesebb kerül át.
8. Kolibri (válaszként erre: 4. - 3a0842d373)
2009. jún. 28. 23:10

Hat, ez az, en most fulladok. Nem tudom, mi a rosszabb a babanak. A spray vagy ez a fulladas...

Ilyenkor ezzel telefonalni meg tok kellemetlen lenne...

2009. jún. 28. 23:09
mindenre ráírják hogy ellenjavalt a várandósság, mert muszáj. Még az Afrin orrcseppen is rajta van...
2009. jún. 28. 23:09

A munkatársam azt mondta, hogy attól ment tönkre a szíve, hogy sűrűn használta a Ventolint (asztmás)


A férjemnek is van, de csak végszükség esetén használja.


Szerintem a nőgyógyászt kellene megkeresni...

2009. jún. 28. 23:09
Én használtam, és nem lett semmi gond. Igyekeztem keveset, illetve inkább este hogy jól tudjak aludni. Fekvéskor úgyis rosszabb, a nappalt jobban ki lehet bekkelni. De ha többször kell, még z is jobb mint levegő után kapkodni.
2009. jún. 28. 23:08

Szia,

relatív ellenjavallat a várandósság. Dokit kéne kérdezni. Többet sajnos nem találok róla :(

2009. jún. 28. 23:08
Sürgősen válaszolok,sajnos nem tudom.
2009. jún. 28. 23:07
Azert itt es most kerdezem, mert most lenne ra szuksegem, ha hasznalhato. Remelem van valakinek tapasztalata.
2009. jún. 28. 23:06
SOS! Tudja valaki, hogy a ventolin sprayt hasznalhatja-e terhes kismama? Surgos valaszok kellenenek!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook