Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudatalattit átkapcsoló megerősítések. fórum

Tudatalattit átkapcsoló megerősítések. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
287. f26ff63135 (válaszként erre: 285. - Dcf348385f)
2011. máj. 2. 18:06

Talán... egyszercsak ez is eljő. :)


Ébredtem már párszor... :( nem látszik? (csak költői) De mindig újra elalszom. :)

286. f26ff63135 (válaszként erre: 284. - Dcf348385f)
2011. máj. 2. 18:04

:)))

Köszi. :)

Na, nekem ezek jönnek be. Nem az, amit a cím takar. Hát... kicsit ciki, hogy ovis szinten vagyok. :(

285. dcf348385f (válaszként erre: 283. - F26ff63135)
2011. máj. 2. 07:05

így van, saját magukat is:)De azt ők nem nem igazán veszik észre:)Arra gyakran másoknak kell rámutatni:)


Álomvilág?Az jó hely:)csak a felébredés árt:)

284. dcf348385f (válaszként erre: 281. - F26ff63135)
2011. máj. 2. 06:59

,,Egy este egy öreg mesélni kezdett az unokájának arról a csatáról, ami minden emberben zajlik. Azt mondta:


-Fiam, a csata két farkas között zajlik, akik mindannyiunkban ott lakoznak.Egyikük a Rossz. A düh, irigység, féltékenység,kapzsiság,vágy, erőszak, önsajnálat, harag, kisebbrendűség, hazugság, hamis büszkeség, felsőbbrendűség.

Másikuk a Jó. Az öröm, béke, szeretet, remény, nyugalom, alázat, kedvesség, jóindulat, empátia, nagylelkűség, igazság, együttérzés és a hit.


Az unoka elgondolkozott egy pillanatra, majd megkérdezte nagyapját:-És melyik farkas győz?

Az öreg mosolyogva válaszolt:

-Az, amelyiket eteted."

283. f26ff63135 (válaszként erre: 282. - Dcf348385f)
2011. máj. 2. 06:39
És saját magukat is... szerintem ezt fontos hozzá tenni. És innentől már hiába a hatolom. Itt lesz a rés a pajzson. :))) De én álom világ...
282. dcf348385f (válaszként erre: 280. - 7ec51306c9)
2011. máj. 2. 06:19

,,Tényleg sokkal több erő van bennünk, mint amit értelmesen, építően kihasználunk."

S helyesen, az emberiség javára.Szépen példázza ezt a tudomány: feltalálnak valamit, ami jónak tűnik, az ember azonnal rosszra használja.S mióta elszakadtunk - az emberiség-önmagunktól, azóta minden csak az Én-ről, az Enyém-ről, a Nekem-ről,a miattam-ról, az egyes személy egoista haladásáról, bekebelezésről,vágyról,hatalomról szól.

Hit a varázslásban, a kuruzslásban, az Univerzumba kilökött negatív energiák pedig gyönyörűen visszajönnek, s az emberek negatív gondolkodási gócaikkal gallyra vágnak másokat, milliókat akár.

Találó a mondatod.

281. f26ff63135 (válaszként erre: 280. - 7ec51306c9)
2011. máj. 1. 21:45

Hali :)


És ne haragudj!

Vagy ma mindent túúúúúúúúúl kombinálnék? Akkor meg bocsi és semmi. :D


Nekem tetszenek a mesék. :)

2011. máj. 1. 21:32

“Az istenek megteremtették a világot, már csak az volt hátra, hogy az erőt is belehelyezzék. Tanakodtak hová tegyék, hogy az ember meg ne találja.

Egyikőjük azt mondta: Tegyük a föld alá.

Az nem jó, mondta egy bölcsebb isten, mert az ember előbb utóbb feltúrja a földet és megtalálja, tegyük a hegy tetejére.

Végül a legbölcsebb legöregebb isten szólalt meg:

Nem tehetjük a hegy tetejére, az ember előbb utóbb megmássza a hegyeket, tegyük magába az emberbe, ott sose fogja keresni.” (Buddhista tanmese)

Tényleg sokkal több erő van bennünk, mint amit értelmesen, építően kihasználunk.

"Valójában Isten bennünk van, de mi korlátozzuk Őt." (Ching Hai)

Nem akarok idézeteket idehalmozni, de erről a fórumról ezek egyből beugrottak.

279. dcf348385f (válaszként erre: 278. - F26ff63135)
2011. máj. 1. 20:14
:) Szeretettel.
278. f26ff63135 (válaszként erre: 277. - Dcf348385f)
2011. máj. 1. 20:00
Köszönöm szépen! :)))
277. dcf348385f (válaszként erre: 276. - F26ff63135)
2011. máj. 1. 19:52

Mi ébreszti fel?:) Te.Nem mi,hanem Te.A belső igényed, a változásra, a megismerésre, a keresésre,a megértésre, s merni tapasztalni:) Bármikor, bármivel, s bárkivel találkozol, nem félni tőle:)Benned él, s ezekszerint mocorog a kérdés, a ,,Mi Az" - ra.A jelenkori ember nemsokat tudott hozzátenni a múlt bölcseinek, tanítóinak, s lélek felfedező úton járók ránk hagyott örökségeihez.Magadban, s az emberiség történelmének is a múltját keresd:) Azt, ami majd megmondja, mit keresel igazán.Majd a lelked rámutat, mi az, amivel betelni képes.Ne mondja meg más azt neked:)

Én sem az éhezősre gondoltam, a rinyálósra, hogy ez nincs, az nincs, hanem arra, ne kívánjon a normál életnél többet az, aki a Tudást éhezi:)Ami nem köthető ide, ahhoz a világhoz, amiben élsz.

Ez nem afféle vallási dolog, de erre majd rájössz.S akkor tudni fogod, ki vagy, miért vagy, s ki az, aki veled szemben áll, s képes leszel azt is szeretni, óvni, terelni, aki téged nem kedvel:) Mert, ha nem kedvelnek, s ezért nem kedvelnek, mert szeretsz, mindent, s mindenkit, s mert elfogadsz mindenkit, ahogyan van, s mosolyogsz csak a versengőkön, az egszizsztencián hajba kapókon, s csendes vagy, akkor az már pozitív.

276. f26ff63135 (válaszként erre: 275. - Dcf348385f)
2011. máj. 1. 19:31

:)

Értem az átvitt értelmét annak, amit írsz.

De én akkor arra a valamire gondolok, már nem is tudom hogyan fejezzem ki magam, ami megadja azt az érzetet, hogy tudom minek vagyok (mert arra már én is rájöttem, hogy nem boldogít az, amiket leírtál... egyszóval a pénz). Most ne vigyük el ezt negatív irányba, nem akarok Dunába ugrani, meg nem rinyálok, hogy értelmetlen minden és az élet is... nem ez van.

De ha ez a valami nem a tudatosság által szerezhető meg, akkor mi ébreszti fel az emberben? Bocsánat, ha nagyon idétlen kérdések. :D

275. dcf348385f (válaszként erre: 273. - F26ff63135)
2011. máj. 1. 19:18

A tudást képtelenség átadni:) A tudat és tudás, az anyag világában egy és ugyanaz.Akkor, amikor elszakadsz attól a realitástól, amit látsz, olvasol, tehát, amiben a napjaidat éled, akkor kezdessz közeledni a Tudáshoz:) S megérted, hogy semmi, de semmi nem fontos itt:)Nem kell, mert felesleges a hókusz- pókusz,s minden, ami gyüjtögetésre, ami harácsolásra - emeletes ház,vagyon, betétek, 100 ruha havonta pld. - késztet.Semmi mást nem viszünk magunkkal a Valóságba, mint a lelkünket.Láttál már olyan milliomost, amelyik halála után még élvezte a millióit?

S felismered azt is, hogy nem vagyunk egyedül:) Sosem.

274. dcf348385f (válaszként erre: 272. - Cel)
2011. máj. 1. 19:10

,,...aki...bír az ismerettel, az nem vitatkozik, mert tudása azon felül áll."

Ezt én is olvastam:D

2011. máj. 1. 16:13
Amúgy ezen sokat gondolkodtam, hogy hogyan lehet átadni az olyan embereknek azt a valamit "tudást", akik nem tapasztalták, akiknek tényleg lövésük sem lehet a dologról. Csak a kis sekélyes fantáziájukra hagyatkozhatnak, ami valószínűleg meg sem közelíti az igazságot, valóságot. A fantázia világunk is a tudatunk tartalmából áll... nekem ez annyira nehéz, de komolyan. Viszont, ha meg nem érdekel és nem akarok fejlődni, akkor nem is fogok, igaz? De hogy lehet mégis tudatosabb az ember, ha nem abban a közegban vagyunk (legalábbis én nem érzékelem), ami erre törekszik?
272. cel (válaszként erre: 269. - 0b918cb3a1)
2011. máj. 1. 15:13

Érdekes megközelítés.

Részemről vannak a hívők és vannak akik bizonyosak, a dolgokat nem hiszik, hanem tudják.

A hívő abban hisz, amiben nem biztos, csak úgy hiszi, aki viszont valamilyen okból (tapasztalás, eredendő tudás,stb.) bír az ismerettel, az nem vitatkozik, mert tudása azon felül áll.

271. dcf348385f (válaszként erre: 269. - 0b918cb3a1)
2011. máj. 1. 14:28

:):) ez az elejére.

A többihez annyit, a tudatalatti az ember története, az nem működik, létezik:)

270. f26ff63135 (válaszként erre: 269. - 0b918cb3a1)
2011. máj. 1. 11:01

:DDD De állítólag vannak megvilágosodott emberek, (az emberiség kevesebb, mint 1%-a) akik tisztában vannak a mindenség működésével. De mivel mi maradék 99,x%-ék nem tapasztaltuk meg azt, amit ők, nekünk fogalmunk nem lehet ezekről a dolgokról. Azaz csak dumálhatunk róla... Én is elhiszem azt a nézetet, hogy van, aki igaz nem érte el az abszolút nézetet, tudást mit tudom én mit, de azért már elég fejlett tudati szinten áll. Ebből adódhatnak a különböző nézőpontok a szintek közötti eltérésekből. Ezzel szerintem nincs semmi baj. Vagyis ha helyesen tudnánk ezt kezelni, akkor nem lenne.

Hát igen... van, aki tudni véli hogyan működik. :)

2011. máj. 1. 09:26

Átfutva ezen a fórum annyi hozzászólásom lenne, hogy az ilyen témáknál mindig bejön a "hívők" hozzászólása, hogy "sarlatánság".

Könyörgöm, egyetlen ember sem tudja teljes bizonyossággal, hogy mi Isten munkája és mi módon, milyen eszközökkel lehet Vele érdemi kapcsolatot teremteni.

(Hogy az egyház és papok is csak a maguk elfogult, dogmatista módjukon tudnak megszólalni ez ügyben, az egyértelmű.)

Azt sem tudja élő ember, hogy hogyan működik az ember tudatalattija. Csak megtapasztalások vannak, csak élő bizonyságok, amiből következtetni tudunk.

268. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 267. - Dcf348385f)
2011. ápr. 29. 11:22

na jó.. de azért most nem ugrom a Dunába az Ö döntéséért maga a felelös.. és nem hiszem hogy ezt elvárná...

valamiért mennie kellett.. majd visszajön.. ha ugy érzi..:))

2011. ápr. 29. 10:49

Hát, igen. Észre sem vettétek, valójában mi is történt, se a töröltetését. A felét igen - a reakció képtelenségét -, de azt, hogy benne is baj van, azt nem.Én nem bántottam, s senki sem bántotta.Nem kívántam, hogy a fórumnak vége legyen.Nem reagált, nem méltatott válaszra sem.Mindketten tudtuk, miért.

Sajnálom, de bízom benne:)

2011. ápr. 29. 10:06

sajna ennek a topiknak is ez lett a vége..:(

nem hagytuk a mestert kibontakozni..

az én egom is hajlamos megmutatni magát.. ezért..

- mindenkitöl elnézést kérnék hogy "okoskodásommal"megzavartam a forumot..

és remélem Butler visszajön és folytatja..:)

2011. ápr. 29. 08:39

Nekem úgy tűnik, hogy itt - kevés kivétellel - hanem beszélgetés zajlott, hanem kinyilatkoztatások. Ehhez meg nekem nincs kedvem :). Tudom, hogy a tudatalatti igenis tisztítható, a rossz beidegződések megváltoztathatóak. De ezt senki nem azért fogja elhinni, mert valaki más azt mondja. Aki elég kitartó hozzá, hogy kipróbálja, az megtapasztalja.


Nem írtam könyvet a témában, nem indítottam fizetős e-tanfolyamot. Csak beépítettem a mindennapjaimba és élvezem, hogy létezem :)


Egyébként az ilyen típusú topicok vége általában ez szokott lenni :(.

264. f26ff63135 (válaszként erre: 263. - °°°Bibie°°°)
2011. ápr. 29. 07:04

Ne már Bib. :)

Itt eddig sem vol tolongás. Nagyjából számomra kiderült, hogy ki miért volt itt. Van, aki tanulni szeretett volna, van akinek a módszer nem tetszett és leírta, amit tud a véleményét, van, aki csak csendben olvashatta és utána vagy meunta, hogy nem történik semmi vagy várt... hátha. Te is tudod miért voltál itt. :) Én meg kérdezgettem volna az alapokat, bár kicsit elcsúsztam, mert szkeptikus vagyok a témával kapcsolatban, de azért még érdeklődöm. Nagyjából szerintem ez lehetett...

:)))

2011. ápr. 28. 23:06

az alapokat hiányolom.. sztem.. sokan nem is értik és nem is tudják miröl van szó..

vagy aki ért azt meg már nem igazán doppingol egy ilyen "átprogramozás"

de akkor mért is vagyunk itt..??? lehet azért hogy segitsünk.. kinek is..??? magunknak.. másoknak.. a világnak..??


nagy lett itt a csend.. ahogy a "mester" kilépett..:))

262. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 260. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 28. 22:18

akkor majd oda figyelek... nehogy... még balfék legyek azt ne röhögjek a végén..:)))


ez van.. erre én sem számitottam.. - ennél komolyabban jött le az emberke.. és az élet filozofia... tetszett mármint a mesterré.. "Eckhart Tolle" tanitásairól többet megtudtam volna.. egy tanitványtól akinek sokat adott.. gondoltam kaphatok(tünk) belöle.. de erre már nem került sor..

marad.. az öngyakorlat.. lehet a mester is igy kivánta volna..:))

kitudja??? :D

261. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 256. - F26ff63135)
2011. ápr. 28. 22:06
Ezért érzem magam én is megcsalatva ;))
260. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 259. - °°°Bibie°°°)
2011. ápr. 28. 22:04

Kemény?

hmmmmm, ilyen az, amikor vicces akarok lenni? :)))


őszitén szólva nekem csalódást okozott, hogy így elfalcolt a vita elől, dacára annak, hogy túlzásnak tartom amilyen minősítések felmerültek.

Komolyan azt gondoltam, hogy egy ilyen tudati szinten, kvázi saját magával ennyire egyensúlyban lévő ember azért ezt a helyeztet jobban tudja kezelni.

Én örömmel tanultam volna tőle :)

259. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 255. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 28. 21:50
KeA:) ne legyél ilyen kemény.. nem gondolom.. hogy ez téged ennyire megérintett..:))
258. f26ff63135 (válaszként erre: 257. - °°°Bibie°°°)
2011. ápr. 28. 21:46

Az én egómat a kíváncsiság vonzotta, nem a személy és a karakter.

De értem a te egód. :)

Lehet nem is emiatt töröltette magát, nem lehet tudni.

Következő? Ezt nem értem.

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook