Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tud valaki segíteni? "darázsfóbia" fórum

Tud valaki segíteni? "darázsfóbia" (beszélgetős fórum)


19. Én-Önmagam (válaszként erre: 15. - Kazsuzsika)
2012. ápr. 21. 18:01

Persze... lehetne itt nagyon nagy "igazságokat" írni, meg tanácsolni, de ez a helyzet nem fog attól elmúlni, hogy ..."ezt, meg ezt kell tenned és kész"...


A félelmek nem egyszerű érzések...

Mint írtam, lehet arra törekedni, hogy elmúljon, de ezeket az életünk részei. "Szabadulni" egy olyan dologtól, ami életünk részét képezi, nem egyszerű...


Indulj el azon az úton, amely felsejlett benned... hagyd, hogy a félelem hasson (mert ezt meg kell tapasztalnod) az ilyen esetekben... majd "ragadd" meg ezt az érzést... kérdezd meg, hogy Én ez vagyok valójában?... mi okom lennen a félelemre?... mi az, amit veszíthetek az által, hogy megcsíp?... milyen legrosszabb következménye lehet ennek?...


Kerekedj felül ezeken az érzelmeken, de csak higgadt, "tiszta" fejjel...


Ne felejtsd el, mi, emberek, nem csak emberek vagyunk... VAGY ! ! Isteni, isten feletti minőségek... de ha ez eként van, akkor ki vagy mi az, ami árthat NEKEM?


Hát valami ilyesmi... :-)

2012. ápr. 21. 16:23
Kineziológus segít fóbiaoldással.
2012. ápr. 21. 16:18
Az még rosszabb ha vki allergiás a csípésére - sztem :(
16. kazsuzsika (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2012. ápr. 21. 15:58

Tavaly nekem is volt, hogy bejött egy a konyhába. Kinyitottam neki az ajtót, én pedig a szobából figyeltem résnyire nyitott ajtó megül :)


Valószínűleg ha mondjuk lenne éppen fontosabb dolgom amikor a darázs jön, mondjuk valakinek segíteni kéne sürgősen és nem hátrálhatok 3 métert, szarnék Én a darázsra...

Az a baj, hogy nagyon sokat foglalkozom velük, tavaly az összes létező cikket elolvastam róluk.

15. kazsuzsika (válaszként erre: 9. - Én-Önmagam)
2012. ápr. 21. 15:48

:) Nem lecsapni vagy megölni szeretném őket. Mert lecsapok 1-et jön helyette 2.


A félelemtől szeretnék megszabadulni, de előbb rájönni, hogy miért is félek a darazsaktól. Valószínűleg ha megcsípne 1, semmi bajom sem lenne...

14. eetudi (válaszként erre: 12. - Én-Önmagam)
2012. ápr. 21. 14:33
értem, értem :)
13. Én-Önmagam (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2012. ápr. 21. 10:22

A félelem is egy bennünk létrehozott tulajdonság... ahogy létrehoztuk, úgy el is tudjuk tüntetni... :-)

Biztos nem egyszerű, de lehet rá törekedni...


... :-) Vagy vegyünk be egy étkezés kiegészítőt, vagy egy olyan szert, amitől elmúlik, mint a hasmenés, vagy a fejfájás, vagy az, hogy fel vagyunk fújódva... :-)

12. Én-Önmagam (válaszként erre: 10. - Eetudi)
2012. ápr. 21. 10:18

:-)

Háááát... szerintem elég sok butaságot hordott össze... de ez, itt a fórumon csak az én véleményem... :-)

2012. ápr. 20. 23:05

Te még mindig jobb helyzetben vagy,mint én.Én nem csak a darazsaktol,hanem minden repulo elolenytol felek.Legyen az barmi,de komolyan mondom,hogy barmi,lepke,pillango,katica,darazs,légy....akármi.

Nem attól félek,h a darázs megcsíp stb,hanem attol h hozzam er.

Rettegek tőlük,olyan sokszor kelrültem mar emiatt kellemetlen helyzetbe.Alltalban elkezdek eloluk szaladni,ha valamelyik nagyon kizelit.


A saskatol es hasonlo elolenyektol egyenesen rosszul vagyok.


Multkor bejott egy darazs(jó nagy),bezarkoztam a wc-be es hivtam telon bnomet h jojjon at,mert nem tudok kimenni a darazs miatt.


Tegnap vagy tnap elott , ugyan így..bejott..en meg kimentem a lepcsohazba.Kint ultem a kutyaval 10 percig,majd szoltam a szomszednak...

Mit lehetne tenni?

Szembe menni vele,mint minden olyan dologgal,amitol felunk.



En elvagyok,aztan majd egyszer majd megunom.:-)

10. eetudi (válaszként erre: 9. - Én-Önmagam)
2012. ápr. 20. 21:54
Látom Freud nem a haverod :D
9. Én-Önmagam (válaszként erre: 1. - Kazsuzsika)
2012. ápr. 20. 21:08

Mit nevezel "természetes" módszernek?


Agyoncsapod, vagy lepermetezed őket? :-)


Minden a Tudatban dől el...


Ez is hasonló, mint a cigaretta, alkohol, kábítószer, stb... csak Te vagy az, aki ezt magadban eldöntöd és Te vagy az, aki magadban másként "látja"...


Ne hagyd magad "ilyen" erők által befolyásoltatni...

8. kazsuzsika (válaszként erre: 6. - Eetudi)
2012. ápr. 20. 17:21
De igen édeset használok + édes öblítő + hajbalzsam. Ezekre jönnek. Ha itthon vagyok nem használok parfümöt és általában itthon kint a kertben környékeznek meg. Nem kéne félnem tőlük.
2012. ápr. 20. 17:16
Szerintem nem tudsz semmit tenni. Én a békával nem tudok megbékélni.
6. eetudi (válaszként erre: 5. - Kazsuzsika)
2012. ápr. 20. 17:16
Nem használsz édeskés parfümöt?
2012. ápr. 20. 17:15

És van valami megoldás vajon? Túl közel jönnek hozzám. A férjem azt mondja, csak megnéznek :)

Mit tegyek, hogy ne zavarjon?

2012. ápr. 20. 17:12
én is... temető közepén képes voltam elkezdeni körbe körbe rohangálni, miközben a többiek imádkoztak... egyenesen rettegek
2012. ápr. 20. 17:11
Félelmeinket legyőzni talán a legnehezebb, szerintem nem vagy egyedül a témában... Tényleg nem bántanak, ha nem hadonászik az ember.
2012. ápr. 20. 17:09
Én is irtózom a darazsaktól:D Sőt majdnem hogy félek is:D
2012. ápr. 20. 17:08

Sziasztok!Nem félek a méhektől, hangyáktól, pókoktól, stb. Tavaly nyár óta küzdök a darazsakkal. Eddig nem érdekeltek különösen, nem volt velük bajom. Nem ért semmi kellemetlen velük kapcsolatban, nem csíptek meg sosem. Gyerek koromban játszottam velük, mentettem őket a vízből!

Ha kimegyek a lakásból és meglátok egy darazsat úgy érzem meg akar csípni. Tavaly csak kiesebb fajta darazsakkal találkoztam, de rengetegen voltak. Idén viszont gyakran találkozom jól megtermett lódarázzsal. (nem a mi kertünkből származnak, valószínűleg)

Vajon mitől alakulhatott ki nálam és hogyan tudnám természetes módszerekkel leküzdeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook