Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki jó receptet sok megmaradt száraz kenyérrel? fórum

Tud valaki jó receptet sok megmaradt száraz kenyérrel? (tudásbázis kérdés)


23. e32d76b828 (válaszként erre: 22. - Miramira77)
2011. nov. 11. 09:22
igen
2011. nov. 11. 07:08
Morzsának is kiváló. A pékségek sem zsemléből csinálják a zsemlemorzsát... Csak tartalmazza.
2011. jan. 24. 23:52

Tölteléket lehet belőle készíteni, amit dagadóba szoktunk tölteni.

Kevés zsírban kis fej vöröshagymát meghervasztunk,teszünk bele petrezselymet.A megáztatott kenyeret alaposan kinyomkodjuk a víztől és hagymához adjuk. Sóval, borssal ízesítjük és adunk hozzá tojást./3 zsemle nagyságú kenyér masszához 2 db tojást teszek./ Villával laposan összedolgozzuk az egészet.

Ha gazdagítani szeretnénk, lehet bele gombát, vagy csirke májat adni, attól csak finomabb.

1.A felszedett dagadóba töltjük.

2.Sertéskaraj szeletet kiklopfolunk, az elkészített töltelékből rakunk rá és feltekerjük, roládokat készítünk.Olajozott tepsibe rakva megsütjük.Lehet rá tenni kicsi tejfölt, sajtot, esetleg bacon szalonnával is betekerhetjük.Csupán pénztárca kérdése.

3.Szűkös napokon paprikás krumplit készítünk, kicsit bővebb lével és a kész tölteléket evőkanállal bele szaggatjuk. Nem kell sűrűn egymás mellé rakni, hogy legyen hely arra, hogy a töltelékek megdagadjanak.

4.A nyers töltelékből hengert készítünk, amit folpackba csomagolunk.Cérnával megkötjük és húslevesbe megfőzve kitünő húspótló.

4.Csirkecomb bőre alá is tölthetjük, sütőben megsütjük. Isteni finom.Jó étvágyat hozzá !!!!!!!!!!

2010. aug. 29. 15:32

Csinálj fasirtot, töltött hust, pici tejben forgasd meg és tojásba mártsad bundás kenyér+ prézlinek.



Nekem egy morzsányányi száraz kenyerem sincs soha mert ha meg veszem szeletelt kenyeret be a mélyhűtőbe és csak annyit veszek ki amennyire szükségem van................

2009. ápr. 9. 09:18
Ha elromlott a darálód,inkább reszeld le,minthogy ilyen kotyvalékokat csinálj.Máglyarakáshoz is inkább szikkadt zsömle,kifli, KALÁCS való,semmiképp sem kenyér!
18. salabakter (válaszként erre: 11. - Mreich)
2009. ápr. 9. 09:14
Hát,nem biztos,hogy ezt büntető táborokban megennék!Én az tuti,hogy nem tenném a családom elé!
17. 1e958693ca (válaszként erre: 16. - Katácskák)
2009. jan. 8. 05:30
E nem a máglyarakás, csak amolyan kotyvasztott cucimuci. :-) De azért jó.
16. katácskák (válaszként erre: 15. - 1e958693ca)
2009. jan. 8. 05:27

Köszi a máglyarakás receptjét-igy Szuper:)



A parajhoz én is felhasználom.

2009. jan. 8. 04:33

Pl.máglyarakásnak is jó.

Vagy szoktam olyat csinálni, hogy kirakom egy tepsi alját száraz kenyérrel, fél liter tejbe ütök 4 tojást, teszek bele 3-4 ek. cukrot, 1 vaníliás cukrot, ezzel nyakonöntöm a kenyeret, megszórom mazsolával, aztán sütőben megsütöm.


Van amikor felkockázom, sütőben világosra megpirítom, rántott levesbe, vagy hagymalevesbe teszem.

14. 87ac0a653f (válaszként erre: 13. - Mreich)
2009. jan. 8. 03:32
Szia!Ebben lehet valami:)És mit szólsz a fasírtba való áztatáshoz?Szintén zsemle helyett.
13. mreich (válaszként erre: 12. - 87ac0a653f)
2009. jan. 7. 09:10
Köszönöm, ez is nagyon jó ötlet. Bár ehhez, azt hiszem, célszerű már a szárítás előtt feldarabolni a kenyeret, mert szárazon már elég nehéz.
2009. jan. 6. 22:19
..Az egyik legegyszerűbb szerintem a pirított kenyérkocka,eredetileg zsemléből,de én is kenyérből csinálom.Rántott levesekhez tészta helyett nagyon jó-főleg,ha megbolondítod egy kevés fokhagymasóval:)
11. mreich (válaszként erre: 10. - 9c8432d068)
2009. jan. 3. 11:16

Köszi a receptet, ki fogom próbálni.


Bár tegnap már egy részét elhasználtam a száraz kenyérnek. Rájöttem, hogy van itthon párizsink, ami hamarosan lejár, így azt is fel kellene használni.


Így azt lepirítottam olajon, hagymával és fokhagymával, fűszereztem borssal meg köménnyel. Egy tepsit kiolajoztam, leraktam egy réteg kenyeret, meglocsoltam tejjel, ráraktam a hagymás-fűszeres párizsi felét, aztán újra kenyér- tej- párizsi, a tetejére meg sajtot reszeltem. Jó forró sütőbe dugtam.


Egész jól sikerült. Bár nekem mindig azok az ételek sikerülnek a legjobban, amiket csak úgy recept nélkül, fejből csinálok :-)))

2009. jan. 3. 10:44

Zsemlemártás



Hozzávalók:


olaj


liszt


fokhagyma


4 db szikkadt zsemle


2 db húsleveskocka


só vagy ételízesítő



Elkészítés: A szikkadt zsemléket vízbe áztatjuk. A lisztből és olajból zsemleszínű rántást készítünk. Beletesszük az összezúzott fokhagymát (ízlés szerinti mennyiségben), és gyorsan felengedjük kb. 2 dl vízzel. Hozzáadjuk a leveskockát. Beletesszük a kinyomkodott zsemléket, és forrástól számított 10 percig főzzük, hogy az ízek jól belefőjenek. Szükség esetén nem árt még utánasózni. Ha sűrű lenne, vízzel vagy tejjel higíthatjuk. Nagyon finom mártás ez például húslevesben főtt marhahúshoz,csirkéhez,sült húshoz,de én csak magában is szeretem.


Jó étvágyat hozzá.

9. mreich (válaszként erre: 8. - 9c8432d068)
2009. jan. 2. 21:25
A zsemlemártás receptjét megköszönném, ha elküldenéd.
8. 9c8432d068 (válaszként erre: 4. - Mreich)
2009. jan. 2. 14:45

Ha tudod,akkor fagyasztd le a kenyeret,valóban jó fasírozottba,vagy gombócnak.

Ha nem tudod lefagyasztani,tedd jól szellőző tüll zacskóba,vagy akár egy kispárna huzatba,akaszd fel valahol,pl.erékelyen.

Bármikor tudod használni olyan ételekbe,ahová zsemle kell.

Van egy recept: zsemlemártás,ami kenyérből is elkészíthető.Ha ,érdekel,akkor jelezd,megírom priviben.

2009. jan. 2. 14:44
prézli:)évközben jól jön:)
2009. jan. 2. 14:42
Nekem a bundáskenyér jutt az eszembe.
5. judit0625 (válaszként erre: 4. - Mreich)
2009. jan. 2. 14:36
Hát ha már csontszáraz, akkor az én receptem nem igazán nyerő....:D
4. mreich (válaszként erre: 2. - Da5acc16b1)
2009. jan. 2. 14:35

Kösz az ötleteket, csontszáraz kenyérre gondoltam. Mindig el szoktam tenni, és ledarálom zsemlemorzsának, de tönkrement a darálónk, és itt van egy csomó kenyér, amit nem akarok kidobni.


Gondoltam, esetleg beáztatva gombócnak vagy fasírtnak, esteleg rakottan jó lehet még. De konkrét receptem nincs, ezért keresgélek még.

2009. jan. 2. 14:32

Bundáskenyér? :)))

Egyébként én ilyen esetben szoktam csinálni egy sajtos-sonkás kenhető krémet saját ízlésünk szerint, azzal megkenem a kenyereket, összeborítom, mint egy szendvicset és rendesen bepanírozom, mint a rántott húst. Úgy sütöm ki. Mi nagyon szeretjük. Mellé valami majonézes saláta, vagy savanyúság. A szendvicskrémet meg mindenki a saját ízlésének megfelelően kitalálhatja.

2009. jan. 2. 14:31

Attól függ, mennyire száraz. Nyílván egy 5-6 napos kenyeret még meg lehet sütni bundáskenyérnek.

Vagy ha van macska, be lehet áztatni neki tejbe:)

Tudom, másra gondoltál, de olyat én nem tudok :)

2009. jan. 2. 14:28
Tud valaki jó receptet sok megmaradt száraz kenyérrel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook