Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tud valaki egy jó ránctalanító krémet ajánlani? fórum

Tud valaki egy jó ránctalanító krémet ajánlani? (tudásbázis kérdés)


29. 5239d91094 (válaszként erre: 28. - Gine)
2011. szept. 15. 22:32
Köszi a tippeket, majd kipróbálom ! :) A Kanebo Sensai japán márka, Douglas és hasonló helyeken kapni . Ritkàn reklámoznak - nincs rá szükségük - azt is olyan magazinokban, mint a Vogue pl. Drága, én azt használtam két évig, teljesen rendbehozta a bőröm. Tisztitók plusz krém 250 euro összesen. De megérte. Vagy hallottál már a magyar származású Ernö Laszlo márkáról ? Szerintem otthon nincs, itt is csak exkluziv drogériában - még a Douglasban sem - kapható, sehol egy reklám, egy vagyonba kerül és sztárok esküsznek rá. De ugyanígy a La Mer is . Na , ezek ám a krémek:) Bárcsak kipróbálhatnám őket :)
28. Gine (válaszként erre: 27. - 5239d91094)
2011. szept. 15. 20:05

A Kaneboról még nem hallottam,ha nincs agyonreklámozva,az már nagyon jó jel.vagyis itt nálunk nincs,lehet kint többet beszélnek róla.Azt utálom,mikor vmit annyira nyomatnak.Na,ott tuti többet kltenek a reklámra,mint az alapanyagra.

Igen,ez így van,nem mindig a legdrágább a legjobb.Én ezt a hajfestékeknél is tapasztaltam.Kipróbáltam mindent(nem bolti festéket),a Loreáltól elkezdve amit csak lehetett,hogy ne sárgljon a hajam,és végül a legolcsóbb,gagyinak tartott Kallostól lett hamvas a hajam.Röhej!(600ft körül kijön mindennel együtt)

A ricinussal nagyon elégedett leszel.Tesómnak is nagyon hullott a haja pár hónapja,elment mindenféle vizsgálatra,kapott,ezt-azt,de semmi...a ricinustól megállt a hullás,meg nő Neki,mint a bolondgomba.Én nem folyamatosan használom,mert hosszú,inkább csak ápolásra,pakolásként.Úgy is kipróbálhatod.Pár órát hagyod,hadd hasson,majd lemosod.

A szempillád tövére rákened fülpálcikával,és egész nap hagyod,persze csak,ha otthon vagy.Arra vigyázz,hogy a szemedbe nagyon ne menjen,mert akkor egész nap könnyezel,meg homályosan látsz:)

ja,meg amit még imádok(ezt a Hoxás lányoktól hallottam először),szódabikarbóna stift helyett.Nagyon jó!:)

27. 5239d91094 (válaszként erre: 26. - Gine)
2011. szept. 15. 19:25

Tegnap kezdtem el a ricinust használni :) De nem pakolásként, hanem a samponba teszek belöle. Most már szerencsére semmi gondom a hajammal. Szülés után sok kihullott, de már nö vissza.

Egyébként igaz, hogy sok márkás és drága krém semmivel sem jobb az olcsóknál.

Szerintem nagyon rossz pl. a Lancome.

Ami viszont drága és nagyon jó, az a Kanebo.

De ezt úgy is mindenki maga kell, hogy kitapasztalja.

A ricinust szempillára csak fel kell kenni, vagy hogy ? ( Mondjuk az enyém hosszú, de érdekelne . )

26. Gine (válaszként erre: 22. - 5239d91094)
2011. szept. 15. 15:53

A bőrön át sokkal több méreg képes beszívódni a szervezetbe,mint bhol máshol sajnos,épp ezért kell ezeket figyelni.

A sheára csak az allergiás,akinek a latex allergiája van.

Sajna ki kell sarkítanom,mert mikor egy orvos előadását hallgattam végig erről,megdöbbentő dolgokat mondott.

Van egy lista,ahol meg is lehet nézni,hogy melyik krémek kevésbé károsak.Nem sok van belőlük:(

Az Ilcsi is kevert krém,tehát én ebben sem bízom,csak a teljesen natúr dolgokban,amiket magamnak készítek és tömb formájában jutok hozzájuk.

A márkás dolgokban sokszor csak a nevet fizeti meg az ember,csináltak egy összehasonlítást egy olcsó és egy neves cég,drága kozmetikumai között,egy fikarccal sem volt jobb,vagy hatásosabb,sajna csak hülyítik a népet,és mi meg el is hisszük,hogy azért mert ez,vagy az a neve,akkor már biztos,hogy jó.Lehet pillanatnyilag finomnak érzi tőle az ember a bőrét,de hatása semmi,mivel az alapba beletesznek pár cseppet 1-2 olajból,de már finomított formában,így az elég mennyiség sincs meg bennük,hogy hatásuk legyen,meg már kezelték is őket.

Engem kifejezetten foglalkoztatnak az egészséges dolgok,épp ezért próbálok is úgy élni,hogy amit csak lehet,elkerüljek.(Ezért nem veszek pl.:gyógyszetári vitaminokat sem,mivel bakfitty sincs bennük)

Én leírtam amit tudok,az egészséges dolgokban eléggé otthon vagyok szerencsére én is,az EÜ-ből kifolyólag,ezért tudom,hogy mindenből ki kell vonni vmennyit,amiket reklámoznak.

Egyébként láttam,hogy a hajadra is keresel megfelelő szert,ha még aktuális,nézz fel itt a ricinus oldalra.Hihetetlen hatásai vannak,és nagyon olcsó is.

Én ajánlottam az egyik orvos barátomnak,bár Ő a hajára nem használja,mert rövid neki,és nem kell,hogy gyorsabban nöljn,de a szempilláit kezeli vele,és látványos a változás.Ha esetleg ezt még nem próbáltad,megéri.

25. csgybzs (válaszként erre: 24. - 5239d91094)
2011. szept. 15. 13:43
Simán el tudom képzelni. ahogy habzanak, meg amilyen erős illatuk van... :D Lehet, hogy csak be van illatosítva :D
24. 5239d91094 (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2011. szept. 15. 13:24

Csak az ember gyözze kivárni :))

Hajamra én is természetesa alapanyagokból készült termékcsaládot használok (Phyto ), nem volt vele semmi gondom szerencsére.

Múltkor viszont a hajkeféimet tisztítottam újságban talált Fructis próbával, és teljesen lemarta a kezemröl a bört !

Azt olvastam még régebben, hogy ezekben a samponokban sima mosószer van...

2011. szept. 15. 13:13

Azt is hallottam, hogy a natúr és bio kozmetikumok használatának kezdetekor jelentkezhetnek bőrirritációk, egyéb reakciók, amíg a bőr átáll. Na ez nálam csak a hajam esetében működött így. Szilikonmentes sampon.... 1-2 hónapig a hajam konkrétan a szalmához hasonlított állagra és tapintásra is.... de most már jobb mint valaha.

Fene se tudja mi van ezekben...

22. 5239d91094 (válaszként erre: 15. - Gine)
2011. szept. 15. 13:02

Teljesen jogos amit mondasz, de nem kell sarkítani a dolgokat. Hiszen már sok bioról is kiderült, hogy nem bio, meg nem minden nem bio krém káros. Valahol az arany középutat próbálom megkeresni én is, ha jó lenne nekem, mindenböl ökot használnék. Azonban jelenleg az én böröm nem viseli el öket, a már általad említett shea vajat sem.

Vannak kozmetikus ismeröeseim, több is, egyik sem áll kimondottan a bio mellett. Az egyik már egy idösebb kozmetikus, elég híres otthon, legalább 10 évig Ilcsivel dolgozott, de utálta nagyon. Több vendégét, mint engem is kiütött. Most egy francia márkával dolgozik.

Illetve van egy börgyógyász ismerösöm is itt, és ö régebb még azt mondta, hogy egyiket sem kell élböl elítélni, de mindegyikhez fenntartásaink kell hogy legyenek.

Szóval, én a magam részéröl csak azt tudom még mondani, hogy nem hiszem , hogy az általam használt Lierac és Estée Lauder kozmetikum az egészségemre káros lenne a késöbbiekben.

Annyi minden sokkal károsabb az életben, azoknak a megvonásával kéne elkezdeni az egészségesebb életet.

21. Gine (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2011. szept. 15. 11:21
:)
20. Gine (válaszként erre: 18. - Gine)
2011. szept. 15. 11:18
jav.:helyetesítsd
19. Gine (válaszként erre: 16. - Csgybzs)
2011. szept. 15. 11:17
Ez meg a másik!Nagyon igazad van!!
18. Gine (válaszként erre: 14. - Zsuzso100)
2011. szept. 15. 11:16

Szia!

A sheát lehet magában is,de ha van időd-úgy negyed órád-tehetsz bele még rengeteg jó dolgot,mondjuk szőlőmagolajat,jojobaolajat,kókuszvajat,phantenolt...és még sorolhatnám,rengeteg dolog van,a bőrödtő függ,és attól,hogy neked mi tetzsik,mi kell.Fel kell melegíteni bizonyos hőfokra,és úgy elkészíteni.Egyébként a shea feszesíti is a bőrt,én a fenekemen vettem észre.

A neten utána tudsz nézni a választékoknak.Lényeg,hogy minden amit veszel,finomítatlan legyen!Ezeknek a vajaknak nem fehér a színük,inkább halvány barnás,sárgás,épp azért,mert semmilyen eljáráson nem mentek keresztül,ami miatt veszíthettek volna jótékony hatásukból.Az áruk sem húzós,főleg ha azt nézed,hogy kevés kell belőlük,és sokáig kitartanak.Én 1000 ft-ért veszem a sheát boltban,és úgy 2 hónapig használom.

Próbáld ki a kakaóvajat napozásnál.Nekem fehér és érzékeny bőröm van,bmit használtam,tuti,hogy megégtem.Kiskoromban még nem voltak ilyen "csodanaptejek" ezért kakaóvajat használtunk.Úgy voltam vele,hogy ismét meegpróbálom,és láss csodát,egész nyáron szép barna voltam,egyáltalán nem égtem meg.Múltkor említettem meg ezt a mellfórumon a csajoknak,és azt mondták,hogy Ők is uezt tapasztalták.Mondjuk én ezt a kakaót használom sima testápolásra is.A szőlőmagolajtól meg olyan lesz a bőröd tapintása,hogy hűha!:)Egyetlen dolog,hogy a szőlőmagot nyárra hejetesítsd mondjuk jojobával,mert a szőlőmagolaj fényérzékeny,és pigmentációt okozhat a bőrön.Huh,jó sokat írtam,bocsi,bár még tudnám folytatni:)

17. Cucicsillag (válaszként erre: 15. - Gine)
2011. szept. 15. 11:15
egyetértek!
2011. szept. 15. 11:08
És az sem elhanyagolható (legalábbis számomra), hogy melyik gyártó végez a krémek előállításához állatkísérleteket. Azokat én kapásból száműztem a polcomról, mióta kezemben van a lista róluk.
15. Gine (válaszként erre: 13. - 5239d91094)
2011. szept. 15. 11:00

Be soha nem fogják tiltani őket,mivel pénz beszél sajna:)Az olajipar rengeteg pénzt sápol be ebből is,nem dobnak ki semmit,vmire fel kell használni,az nem érdekli őket,hogy sz.r.Tudod a háborúból visszamaradt káros anyagokat sem dobták ki,ebből lett a műtrágya,meg sok fejesnek a nagy vagyona.Na ezek miatt sz.punk mi,és vesszük meg a jónak hitt dolgokat!

Miután az egyik nagy márka vezetője tett egy olyan kijelentést a saját készítményeire,hogy "dehogy használom ezeket a sz.rokat",és ezt valaki adásba is lenyomta,innentől kezdve mit mondjak?:)

Én nem az előre elkészített "natúrnak"mondott készítményekről beszéltem,hanem a teljesen finomítatlan,nyers dolgokról.Az ilyenektől aligha alakul ki allergiás reakció.

14. zsuzso100 (válaszként erre: 10. - Gine)
2011. szept. 15. 06:53
A sheát hogy kell használni?
13. 5239d91094 (válaszként erre: 10. - Gine)
2011. szept. 14. 22:37

Nem vagyok sem gyógyszerész, sem kozmetikus, csak érdekelnek , szeretem a kozmetikumokat ( ahogy naplóm is bizonyítja ). Emiatt olvasok sokat róluk, pl. a német ökotest magazinban. Amit írtam nem magam találtam ki.

Személy szerint én nem szeretem a natúr kozmetikumokat, eddig mind kiütött.

Utoljára kb. 10 napja próbáltam egy szemránckrémet a svájci Artemis márkától, ami állítólag mentes mindenféle köolajtól, káros cucctól. Az eredmény feldagadt, piros, viszketö szemek.

Ennek ellenére azt mondom, akinek a böre elviseli , használja.

Egyébként ha nagyon káros lenne ahogyan te írod, már betiltották volna öket.

Persze ne hasonlítsunk össze egy Niveát egy Kaneboval vagy La Meerrel :)

2011. szept. 14. 21:31

Szia!

Az amway ránctalanító szuperül kisimult az arcom nekem bevált.

Csilla

2011. szept. 14. 21:05
ide is beírom: só!
10. Gine (válaszként erre: 9. - 5239d91094)
2011. szept. 14. 21:01

Minden krém alapja kőolajszármazék,ami nagyon káros,ha van gyógyszerész ismerősöd,kérdezz rá.

Sokkal kevesebb allergiás reakciót okoznak a természetes cuccok,mint az a sok szintetikus.Sőt...

Azt,hogy kevésbé fejtik ki hatásukat,nem tudom honnan vetted,hisz a bolti krémek,a bőr mélyebb rétegéből vonják ki a vizet,és csak a felszíni szárazságot fedik el,de a bőr minőségén nem változtatnak,épp ezért kell naponta használni őket.Ha pl.:full száraz bőröd van,mint nekem,akkor a sheával elég hetente,vagy 1,5 hetente bekenni magad,mert annyi ideig kitart a hatása.Nekem a lábszáram mindig tök cserepes szokott lenni,így régebben naponta többször krémeztem,de kakaóvajjal,vagy sheával elég heti egyszer.

9. 5239d91094 (válaszként erre: 8. - Gine)
2011. szept. 14. 20:51

Azért ez így nem igaz, nincs minden tele köolaj származékkal, bár a nagy része igen. Pl. Vichy, Loreál...

Ha valakinek bírja a börét, használjon öko- bio krémeket, csak velük meg az a nagy gond, hogy sokkal jobban allergizálnak és kevésbé fejtik ki a hatásukat.

8. Gine (válaszként erre: 1. - Szandi24)
2011. szept. 14. 20:44

Szia!


A lehető legjobb,amit tehetsz,ha teljesen természetes dolgot használsz,mint pl.:a finomítatlan shea vaj,vagy a kakaóvaj...szőlőmagolaj például a leghatásosabb ránctalanító,bioboltokban juthatsz ezekhez a szerekhez,vagy a neten.Olvass utánuk,ezek semmit nem tartalmaznak,csak növényt,a shea egy bizonyos dióból van...


Az össze bolti,gyógyszertári krém sz.rt sem ér,tele vannak kőolaj származékkal,minél fehérebb egy krém,annál hatástalanabb,csak rosszat tesznek a bőrnek,hatóanyag meg nuku bennük

2011. szept. 14. 19:16
Nagyon jó a ROC.
2011. szept. 14. 18:45
engem is érdekelne ird meg légyszi hogy lehet hozzájutni.
2011. szept. 14. 17:37

Ezt hol lehet kapni, mert próbáltam rákeresni itt nálunk, de nem találtam sehol?

Az ára mennyi kb.?

4. 5239d91094 (válaszként erre: 1. - Szandi24)
2011. szept. 13. 20:01

Attól függ, hogy mennyi pénzt szándékozol rá kiadni.

Ha megteheted, vegyél valami minöségit, mert azok tényleg jobbak. Hosszú börgondok után én erre jutottam.

Ha érdekel´, épp pár napja indítottam egy naplót amiben kozmetikumokat tesztelek, ill. bemutatom a kedvenceimet.

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Szandi24)
2011. szept. 13. 14:22

Nekem az avonos-ok jöttek be, abból is csak pár. Többek közt az Ilcsitől is kiver a ragya -barátnőmet is.

Próbálkozni kell,mindenkinek más a bőre.

Kozmetikusod sztem sokat segíthet.

Amúgy a krémek hatóanyagának elég kis százaléka szívódik fel, ezért érdemes használni olyan eszközt, amivel a mélyebb rétegkbe tudod juttatni.

2. nijntje (válaszként erre: 1. - Szandi24)
2011. szept. 13. 14:10
Ilcsi cuccok? Referencia kozmetikában beszerezhető, és csak kozmetikussal való konzultáció után kaphatsz egy pont neked való darabot. Nem olcsó, de nagyon jó!!!!!
2011. szept. 13. 14:08
Mostanába kezdtem agyalni ,hogy el kéne kezdenem,ezeket a krémeket használni,25 vagyok ráncom persze még nincs,de ugy hallotam hogy már ilyenkorba érdemes elkezdeni,hogy késöbb hasson.(persze ha nem kamú)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook