Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud nekem valaki ajánlani jó ingatlanost? fórum

Tud nekem valaki ajánlani jó ingatlanost? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
40. e022bedc06 (válaszként erre: 39. - Cand Ida)
2014. jan. 29. 12:10

Igen tudom, hogy borzasztóak. Amikor 1,5 éve vettük ezt a lakást, konkrétan 7 hónapig keresgéltünk, és már kb 10 házra mondtuk, hogy oké ezt megvesszük, de valami probléma mindig előbukkant. Annyira de annyira sunyik és aljas módon akarnak egyesek lakást eladni. Volt, aki hozta volna a saját ügyvédjét és próbált a miénkről lebeszélni. Mint kiderült nagy nehezen, mert tulajdoni lapot sehol nem akartak mutatni, a 6,3 milliós lakáson 9 milla hitel volt. És szemrebbenés nélkül az iroda ügyvédje megírta volna az adásvételit. De hogy hogy azt a mai napig nem tudom :)))

Mi is csináltunk a laksáról előnyös képeket. A férjem ért a fotózáshoz szerencsére. Azokkal próbálom hirdetni én magam, de sajnos pesten nem lehet eladni a lakást iroda nélkül :( Ezen én teljesen ki vagyok akadva amúgy...

39. Cand Ida (válaszként erre: 38. - E022bedc06)
2014. jan. 29. 12:02

Jól tetted :).

Én is azt mondom, hogy sok a becstelen köztük!

Valóban ezeket a szavakat tanítják, hogy így mondjuk.

Egyik alkalommal kimentem egy lakásba a főnökömmel, aki akkor "tanított be". Valóban nem ért annyit az a lakás...de hasonló mondatokat mondott rá, amiket te is kaptál, hiszen így lehet levinni az árat. Végül nem kötöttük meg a szerződést :).

Viszont az én házam eladó, s anno úgy gondoltam, hogyha megkötök egy-két szerződést, nagyobb esélyem lesz. majd odakerültem ehhez a céghez és belátásom volt a belső rendszerbe. Inkább nem mondom el, hogy milyen hozzáfűzéseket írt az ingatlanos és mit fényképezett le, hogy elhanyagolt a ház... Az aprításra váró fát félretéve, amit a cserépkályhába szántunk. majd odaírta, hogy ilyen állapotok vannak nálunk...Le akarta húzni az árát, ha bárki jön, csak alkudozzon bátran...mert ha eladják, abból neki is jut és semmit sem tett érte, hiszen ő vitte be a rendszerbe. Ezen a házon az ára miatt sok-sok milliót kaszálhattak volna....Na, ennyit a becsületességről!!!

38. e022bedc06 (válaszként erre: 36. - Cand Ida)
2014. jan. 29. 11:49

Te konkrétan nem, de más is írta, hogy nem minden ingatlanos megbízható.

Az oké, hogy nem fog elkelni a lakás annyiért, amennyit valójában ér, és költöttünk rá, stb. De azért annyira hülye én sem vagyok, és ő annak nézett. Nehogy már annyiért adjam el, amennyiért 1,5 éve vettem totál lelakva.

Az volt a fő probléma, hogy megkérdezte az érkezésekor, hogy ha eladó a lakásunk, nyilván veszünk másikat, ajánlhat-e az ő ingatlanjai közül? Mondtuk, hogy köszönjük nem, mert már meg van az ingatlan, ahová menni fogunk, csak ezt szeretnénk eladni. Illetve nem sürgős, nem akarjuk levinni az árat, meg elprédálni. Na ekkor jött a lealacsonyító dumával, és konkrétan lesz@rozta a lakásunkat, hogy hiába fel van újítva, neki ez nem tetszik, és a vevők is ilyen szemmel fognak nézni rá, és nem mindenkinek ilyen az ízlésvilága, stb. Ezt meg is értem, hogy nem mindenkinek tetszhet az, ami nekünk is, de nem hiába költöttünk rá több, mint 1 milliót, azért nem úgy néz ki a lakásunk, mint egy koszfészek...

Szóval meguntam a becsmérlő és semmit mondó szavait és elküldtem.

37. Cand Ida (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 29. 11:41
Erre nem mindenhol van lehetőség...sőt, a + ÁFA-ra is figyelni kell!!!!
36. Cand Ida (válaszként erre: 34. - E022bedc06)
2014. jan. 29. 11:40

Én nem az ingatlanosok mellett vagyok...most is árulom a házam, de nem bíztam meg senkit. Én csak az ott tanultakat írom...az ingatlanos szemszögét, hogy legyen rálátásotok :).

Gondolom azt mondta, hogy igen...valóban annyiért hirdetik, de csak hirdetik, nem adták el... épp emiatt kell olcsóbban az adott ingatlant meghirdetni.

És hoznak egy kimutatást, hogy az elmúlt időszakban, a környéken mennyiért mentek el hasonló ingatlanok...na, ez az, ami manipulálható. szépen lehúzzák az árakat, hiszen nekik ez a céljuk.

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Cand Ida)
2014. jan. 29. 11:35
Pont a foglalós részt is mindig javíttattam, én kikötöttem, olyan %-ban fizetek, ahogy azt én is kapom. Ha látnak az ingatlanban fantáziát megteszik, ha nem akkor nem.
2014. jan. 29. 11:34
Sajnos ebben én is egyet tudok érteni! Határozottan nem szabad az ingatlanosra rábízni az árat, meg hogy Ő mérje fel. Múlt héten volt nálunk egy ingatlanos, aki nagyon gyorsan akart pénzhez jutni, így olyan árat mondott a lakásra első körben, hogy szerencse, hogy épp ültem. Azt az árat mondta rá, amennyiért 1,5 éve vettük, lelakva. Akkor teljes körűen felújítottuk, kicsit több, mint 1 milliót költöttünk rá és eltel 1,5 év is, sokkal jobb áron vannak már. Előtte én szétnéztem a neten, hogy más ingatlan irodák mennyiért árulják az ilyen lakást, mint a miénk. Megkérdeztem is kérdeztem Tőle, hogy miért van ez, hogy mások 1,6 millióval többért árulják az ilyen ingatlanokat, és miért ennyit mondott? 10 percig magyarázott a semmiről, természetesen választ nem kaptam, így kénytelen voltam elköszönni tőle :)
33. Cand Ida (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 29. 11:30

De, meg lehet kérdezni, hogy mennyit szeretne érte az eladó kapni....fel is veszi az ingatlanos annyiért, bekerül az adatbázisba és belső infóként oda is írhatja, hogy DRÁGA, ha a piaci érték felett van. Erről az eladó mit sem sejt, de egyértelmű, hogy senki sem foglalkozik vele, hiszen sosem térül meg a ráfordított idő és pénz. Ebben a szakmában minden saját zsebre megy és senki sem költ olyanra, ami veszteség.... benzin, hirdetések, telefon, szabadidő. Ezt a képzéseken tanítják is, hogy ne legyünk hülyék :))).


El lehet térni bizonyos pontoknál...de nem mindegyiknél. A kisbetűs részeket viszont figyelmesen át kell olvasni és ha valamit nem ért, ne írja alá...ez nagyon fontos!

Az ingatlanost már a foglalónál ki kell fizetni! Ezt sokan nem kalkulálják bele.

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Cand Ida)
2014. jan. 29. 11:19

Pont ezért nem értettem, miért ne kérdezhetné meg mennyit szeretnék érte kapni.


És még egyszer leírom, nagyon vigyázzon az eladó mit ír alá. Az országosan nagyokkal is lehet külön megállapodást írni, hogy melyik az a pont a szerződésben, amitől elkívánok térni. Ha valaki vitatja, hogy ilyet nem lehet, akkor lehet én vagyok a kivétel, de megtettem.

2014. jan. 29. 11:09

Számomra az lenne a lelkiismeretes, aki mondana egy összeget, nyilván a lakás/ház értékétől függően, hogy ennyi és ennyiért elvállalja az eladást, nem százalékért. Sajnos a piaci értéket így is figyelembe kell vennie.

Az ilyen ingatlanos pedig csak "magánzó" lehet, az ingatlan irodák ezt nem teszik lehetővé.

Ismerek egy "magánzó" pasit...a barátnőmék házára sikerült bérlőt találnia. Azt nem tudom, hogy csak százalékra vagy fix megegyezésre is dolgozik-e?

30. Cand Ida (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 29. 11:03

Sajnos az ingatlanosok célja, hogy minél inkább a piaci ár alá menjenek, hiszen csak így tudnak eladni valamit és így kapnak jutalékot is. Ha két "egyforma" lakás van, nyilván az olcsóbbat veszik meg, így egymás alá licitálnak az ingatlanosok. Nem érdekük a piaci ár tartása....csak az idő diktál, hiszen minden költséget a saját zsebükből kell fedezni, az irodák nem térítenek semmit, nincs alapbér sem! Csak jutalék van!!!!!

Tanultam, benne voltam...rövid ideig, mert felfordult a gyomrom ettől az egésztől.

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Patapucs)
2014. jan. 29. 10:46

Szia!


Mivel én is hirdettem a lakásomat, az a tapasztalatom, hogy, amit az ingatlanos javasol nem mindig felel meg nekem. Nekik érdekük a jutalék is, tehát ha pár millióval kevesebbért megy el, neki az is érdeke, mert csak szerencsés eladás után jár ugye.

Én megnéztem a kerületemben milyen áron hirdetnek lakásokat, konkrétan a környékemen is. Voltak olyan ingatlanosok akik egyből azzal nyitottak sok, amit kérek, ezért, meg azért. Azoknak megköszöntem az érdeklődést. Nem volt eget verően sürgős az eladás, és bizony bejött a számításom.

28. patapucs (válaszként erre: 27. - D20c30cb4c)
2014. jan. 29. 09:07
Szívesen.
27. d20c30cb4c (válaszként erre: 25. - Patapucs)
2014. jan. 29. 08:02
Köszönöm szépen, utána nézek.
26. patapucs (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 29. 07:20

Szerintem egy jó ingatlanos nem.kérdez, ha javasol.

Vagyis fel tudja mérni, hogy az adott ingatlannak kb mennyi a piaci értéke.

Lehet, hogy ő is erre gondolt.

2014. jan. 29. 07:16

Beugrott.

Nekünk az Astra-t ajánlotta a kolléganőm.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2014. jan. 28. 21:23

Minden rendben volt, amit leírtál, de ez miért baj?


"Szóba se állj olyan ingatlanossal, aki megkérdezi, mennyiért akarod eladni és arra ő ráteszi a jutalékát - nem ért hozzá, de hoznia kell a szerződésszámot :/ "


Miért ne kérdezhetné meg,az eladó mennyit szeretne érte?

23. d20c30cb4c (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2014. jan. 28. 21:16
Köszönöm a jó tanácsokat. Ebből sok minden már megvan. Meg sok hirdetési oldalon már kötelezően ki kell tölteni a tájolást, fűtést stb. De sima hirdetésen valóban nem írtam ezeket bele. Köszi mégegyszer.
2014. jan. 28. 20:57

Angel, néhány jó tanács:


Ne írd azt, hogy az ár alkuképes, azt se, hogy irányár. 2-300.000 ezerrel hirdesd magasabb áron, mint amennyiért valóban odaadod.

Amit a hirdetésbe írtál, nem olyan fontos. Ami az lenne: milyen tájolású, mennyire világos, milyen a fűtése, mi a helyzet a ház állapotával, közös költség, lakások száma a házban. Mekkorák a helyiségek, egybe vagy külön nyílnak-e a szobák? ilyen állapotban vannak a vezetékek, felújított-e? Komfortos, összkomfortos? Milyen a megközelíthetősége közösségi közlekedéssel, lehet-e parkolni? Kinek ajánlod, alkalmas-e kisgyerekes családoknak, stb.


Ha ezek megvannak, legyen egy jó alaprajz és jó fokókat rakj fel. Lehetőleg világosban fotózva, rendezett állapotban. Látogatókat abban az időszakban fogadj, amikor a legelőnyösebb arcát mutatja a lakás. Lehetőleg ne terjengjen kajaszag ár az ajtóban, akárhogy erőszakoskodik az ingatlanos, ne engedd oda a vacsora közepén, fürdéskor, stb.


Apró dolgok, de ha a látogató ne érzi magát komfortosan, ne fogja megvenni.


Szóba se állj olyan ingatlanossal, aki megkérdezi, mennyiért akarod eladni és arra ő ráteszi a jutalékát - nem ért hozzá, de hoznia kell a szerződésszámot :/


Érdemes az ingatlan.com-on, ingatlan.net-en, apródon, jófogáson, ingatlantajolon hirdetni. Alaprajz kötelező, amin jelölöd az égtájakat, ablakok, ajtók, tartófalak legyenek jelölve.

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - D20c30cb4c)
2014. jan. 28. 20:05
Igazán nincs mit, nem került semmibe :)
20. d20c30cb4c (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 28. 19:42
Köszönöm, kedves vagy!
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - D20c30cb4c)
2014. jan. 28. 19:37

Megfogtál, hogy mi a nevük. Engem többször megkerestek, ha nem töröltem a számukat a telefonomból, leírom privátban neked.


Egyforma árakkal dolgoznak az ingatlanosok, ha kizárólagos, akkor 3%+áfa. Ezt kötheted pl. egy-három hónapra is, de csak akkor ők értékesíthetik.

Esetleg kis irodával megbeszélhetsz eseti megbízást is.


Pont most jöttem vissza a Facebook-ról és ott láttam, hogy egy ismerős, hogy hirdette meg a lakását. Kipróbálhatod esetleg te is így.

Azonnal másolom.

18. d20c30cb4c (válaszként erre: 17. - Sunshine girl)
2014. jan. 28. 19:34
Ezek már megvoltak, ezt le is írtam lentebb már egyszer. Sajnos vannak olyan hirdetőfelületek, ahol büntetnek, ha kirakod a saját hirdetésed.
2014. jan. 28. 19:32

Apróóód, fészbúk és egyéb oldalak ingyenesek és működik megosztásokkal...

De lehet újságban is hirdetni, hirdetőtáblákon, ahol a telszámot le tudják tépni avagy az email címet... Legyél kreatív...

16. d20c30cb4c (válaszként erre: 14. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 28. 19:26

Azokra is felraktam már. Majdnem mindegyik ingyenes oldalra.

Nyilván nem a tiedre gondoltam, hogy értelmetlen volt, bár ugye messze laksz, így nem tudtál segíteni. A %-okkal már tisztában vagyok, hogy melyik iroda mennyiért dolgozik. Egyébként arra hajtottunk, hogy találjunk egy magán ingatlanost, aki vállalja irodai háttér nélkül az eladást.

15. d20c30cb4c (válaszként erre: 13. - Patapucs)
2014. jan. 28. 19:24
Oké, azt megköszönném, ha leírnád majd. Az Sp Ingatlanról még nem hallottam, de utána nézek. Köszönöm!
14. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 12. - D20c30cb4c)
2014. jan. 28. 19:18

Jófogás? Apród?


Különben az enyém miért nem volt értelmes?

13. patapucs (válaszként erre: 6. - D20c30cb4c)
2014. jan. 28. 19:17

3%os díjjat olvastam az SP Ingatlannál.

Nem ismerem őket, mi az egyik "házukat" tervezzük megnézni.

Az egyik kolléganőm ajánlott nekünk egy irodát, ha beugrik a neve megírom.

Az ő lakásukat pikk-pakk eladták, de ha megfeszülök sem ugrik be most.

12. d20c30cb4c (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 28. 19:12

Köszi a választ (végre értelmes érkezett), vagy 20 helyre feltettem már, ide a hoxára is. Most kinyomtattam és lelamináltam, kiraktuk a ház kerítésére is. Még nem tudom, hogy hol vannak ilyen ingyenes hirdetőfelületek (talán az árúházakban?), ahol nem büntetnek, ha hirdet az ember.

Milyen cégekről van szó egyébként?

2014. jan. 28. 19:10

Oké, ha már valakinek ismerős a fórum, az ne szóljon hozzá. :) Már most több hozzászólás érkezett ehhez, mint az előzőhöz. :) Szóval jobb kétszer, mint egyszer se.

Na akkor a Balla a legolcsóbb. Viszont náluk láttam, hogy egy csomó ingyenes oldalra raknak hirdetést, ahová magánszemélyként is megtettük már. Szóval nincs akkora hirdetési felülete sajnos. Lehet ezért is olcsó.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook