Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » TSH 7 - Mennyi gyógyszert és milyet szedtek rá? fórum

TSH 7 - Mennyi gyógyszert és milyet szedtek rá? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. Bibi22. (válaszként erre: 27. - Moa33)
2015. júl. 27. 10:24
Ma megyek delutan 😁 izgulok nagyon, majd irok, hogy mi volt ️😊
27. Moa33 (válaszként erre: 26. - Bibi22.)
2015. júl. 27. 07:10
Voltál a dokinál? Mi volt? :)
26. Bibi22. (válaszként erre: 24. - Moa33)
2015. júl. 21. 20:37

Szia,


En Debrecenben talaltam egyet vagyis ajanlottak. A neve Dr Fekete Istvan, en nem ismerem, elso alkalom lesz jovoheten, hogy megyek hozza, csak jokat hallottam rola.


Voltam ciklus 3. Napi hormon vizsgalaton es ott minden eredmenyem jo lett, a tsh-m 1.7 lett. Teljesen nem ertem 😕

Kivancsi vagyok, hogy mit fog mondani :)

25. Vikyci (válaszként erre: 24. - Moa33)
2015. júl. 20. 08:58

Szia!

Nekem a magándokim 3 havonta kér kontrollt, a gyógyszernek legalább 4-6 hét kell, mire kifejti hatását.

24. Moa33
2015. júl. 19. 22:43

Köszönöm a szurkolást...én is szorítok mindenkinek, aki babára vár. :)

Aki felírta a gyógyszert, azt mondta, 3-4 hónap múlva kontroll, de szerintem ez túl hosszú idő, úgyhogy én majd magánban megnézetem 1 hónap múlva a TSH-t és a T4-et, és meglátom, mi a helyzet.


Bibi22

Megkérdezhetem, ki ez a doki? Prof. Balázs Csabáról beszélsz?

23. Bibi22. (válaszként erre: 21. - Moa33)
2015. júl. 17. 20:00

Koszonom szepen. :-)

En is szurkolok nagyon neked :-)


Talaltam egy maganorvost, akit dicsernek, hat remelem fog tudni segiteni a babasodasban es betudjuk allaitani a megfelelo adagot. Ma voltam 3. Napi hormon teszten es unra neznek tsh-t, remenykedem, hogy most nem lesz olyan magas :)

22. Vikyci (válaszként erre: 21. - Moa33)
2015. júl. 17. 13:24

Mikor kell menned újra tsh-t nézetni, miután elkezded szedni?

Nekem 3 havonta kell menni vérvételre, és mindig állítgatunk utána a gyógyszeren. Most legutóbb 2,11 volt a tsh-m, így most 62,5 euthyroxot kell szednem.

21. Moa33 (válaszként erre: 19. - Bibi22.)
2015. júl. 16. 23:02

Igen, ma váltottam ki, holnaptól szedem. Mindenesetre fel fogok keresni még egy endokrinológust, mert a későbbiekben kell valaki, aki ezt az egészet kontrollálja, viszont azzal, aki most kiírta a gyógyszert, nem vagyok elégedett (ahhoz képest, hogy magánrendelésen voltam, többet vártam volna).

NAgyon szukolok Neked, hogy jó orvost találj, mert tényleg nagyon nehéz. Alig vannak olyanok, akik képben vannak és tudják, hogy nem lehet egy kalap alá venni egy gyermeket tervező fiatal nőt és egy 70 éves bácsikát...mert legtöbbjüknél az van, hogy a 0,5-4,6-os TSH referenciatartomány érvényes mindenkire, korra, nemre, tervekre tekintet nélkül, és ha ebben benne van az érték, azt mondják, rendben vagy.

Szóval szurkolok, hogy mihamarabb jó szakembert találj és jó híreket írj itt baba-ügyben. :)

2015. júl. 14. 16:42
Szerintem az 1 körüli TSH akkor fontos, ha valaki tényleg pm. beteg.
19. Bibi22. (válaszként erre: 16. - Moa33)
2015. júl. 14. 16:29
Sajnalom, ami veletek tortent :( most is szedsz gyogyszert es probalkoztok a babaval?
18. Bibi22. (válaszként erre: 17. - Moa33)
2015. júl. 14. 16:28
Koszi, hogy irtal. Nekem a prolaktin szintem is magas lett. Szerencsere megjott, de most tuti nem probalkozunk, addig amig be nem all a tsh szintem. Itt sajnos angliaban nem nagyon foglalkoznak vele, ha minimum egy evig nem probalkozunk, mèg magan uton sem. De en tudni akarom/akartam, hogy minden okes e, igy otthon megyek ket het mulva endo-nodokihoz, aki remelem adni fog gyogyszert es helyre jovok pikk-pakk :))
17. Moa33
2015. júl. 14. 15:32
Ja, most megint csnináltattam hormonsort, és megint 2,840, azaz magas a TSH. A többi értékem (prolaktin, ösztrogén, LH, FSH, progeszteron, stb.) mind rendben van.
16. Moa33
2015. júl. 14. 15:21

Szia!


Mi 2 éve próbálkozunk, tavaly januárban volt hormonsorom, amiben a TSH 2,956 volt, a T4 az alsó határon, a nőgyógyászom és egy nőgyógyász-endokrinológus is azt mondta, hogy ez teljesen rendben van, mert ugye határértéken belül van. Viszont sokat olvastam a neten arról, hogy babásodáshoz az 1 körüli érték a jó...és most jutottam el egy olyan endokrinológushoz, aki végre "egyetértett" és írt fel L-thyroxint. A héten kezdem szedni, remélem, minden ok lesz, mert van egy kis szívritmuszavarom. Erre tekintettel a felírt 25-ös adagot az első héten felezve szedem, ha ez nem okoz gondot, áttérhetek a 25-re.

Egyébként a 2 év alatt kétszer estem teherbe, mindkétszer csak 1 hétig örülhettünk a pozi teszteknek, mert elkezdtem pecsételni és első alkalommal kórházban voltam 12 napig, szedve a duphastont, akkor egy 5 mm-es petezsákot láttak UH-n, majd pár nap múlva már nem látták, hiába kaptam progeszteronpótlót. Utóbbi most volt májusban, szintén pecsételni kezdtem, de mire dokihoz jutottam, meg is jött. ÉN biztos vagyok benne, hogy a pajzsmirigy a ludas, mert mindkétszer akkor jött össze, amikor inni kezdtem a közönséges galaj teáját, ami nagyon hasznos a pjazsmirigynek és helyreteszi az alul- vagy túlműködést, viszont terhesség alatt nem iható, így nem megoldás. Csak a gyógyszer az, ami folytatható, így én már nem kísérletezem egyéb természetes szerekkel...

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Zsooo7)
2015. júl. 12. 08:15

Az UH nem tesz hozzá sokkal többet, mármint a rossz működéshez. A terhesség alatt a működés a lényeg!

Ha alulműködik, akkor a gyerek nem kap elég pm. hormont, ami miatt problémák lehetnek, ezért fontos a mielőbbi kezelés.

A többi vizsgálat ilyenkor nem annyira fontos, hiszen attól, hogy nagyobb, kisebb vagy göbös, még lehet jó a működés.

14. zsooo7 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2015. júl. 12. 07:31
Mert akkorra jutottam be az orvoshoz.Nem volt egyszerű.A lényeg, h minden értéket meg kell nézni,plusz pajzsmirigy uh-t,mert a tsh önmagában nem ad diagnózist.
13. Channa* (válaszként erre: 10. - Bibi22.)
2015. júl. 11. 22:02

Szívesen!

Ha kezelnek, ellenőriznek, akkor nem lehet gond!

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Zsooo7)
2015. júl. 11. 22:00

És miért csak a 14. héttől?

Pont az előtte lévő hetek amik fontosak, hiszen ekkor még a baba nem termel pm. hormont, hanem a tiedet használja.

Bár ha az FT értékek jók voltak, azaz elég magasak, akkor nincs gond.

11. zsooo7
2015. júl. 11. 21:57
Én 6 körüli tsh-val estem teherbe.A babám megmaradt,és most van egy teljesen egészséges 2 évesem.L-tiroxint szedetemkb a 14 héttől.T 3 T 4 ATPO értékeim mindig rendben voltak,ez is számít ám.Érdemes endokrinológushoz fordulni mielőtt kétségbe esne az ember.
10. Bibi22. (válaszként erre: 9. - Channa*)
2015. júl. 11. 21:15
Koszonom szepen Channa. Ez igazan jon hir, hogy akkor nem lehet gond. Ezen most nagyon aggodom. Meg egy het a nem vartig, orokke valosagnak tunik :/
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Bibi22.)
2015. júl. 11. 20:50
Ha már jön a baba, akkor sincs gond, hiszen ha gyógyszert szedsz, akkor elég mindkettőtöknek a hormon és nem lehet gond. Probléma, akkor van, ha valaki nem tud a betegségéről, vagy nem kezelik.
2015. júl. 11. 20:28

Koszonom szepen, hogy irtatok. Igazabol, ha tudtam volna, hogy ilyen magas az ertekem, akkor nem probalkozunk es mar nem is fogunk addig amig nem all be, de sajnos nem tudtam. Most remenykedek, hogy nem sikerult ( eleg hulyen hangzik, hisz szeretnenk babat), de majd inkabb akkor ha rendben leszek.


En is elfogok menni inzulinrezisztencia tesztre is, igy mostmar mindenben biztos akarok lenni, hogy megfelelo es nincs gond.

2015. júl. 11. 20:25
Nem a vetélés "a legnagyobb gond", hanem az, hogy ha terhes maradsz, nem vetélsz el, de a TSH-d magas a többi hormon meg alacsony, akkor valószínűleg a baba szellemileg sérült lesz.
6. Vikyci (válaszként erre: 4. - Bibi22.)
2015. júl. 11. 10:54
Azt mondta a doki, hogy igen, bár nálam az inzulinrezisztencia is gondokat tud okozni.
2015. júl. 11. 08:00
7-es értékkel én nem tenném.
4. Bibi22. (válaszként erre: 3. - Vikyci)
2015. júl. 10. 22:11
Koszi szepen. Es kozben probalkozhattok babaval? Vagy ameddig nem all be addig nem lehet?
2015. júl. 10. 19:43

Én euthyrox-ot szedek, de egyelőre még nem sikerült belőni a helyes mennyiséget, a 75 mikrogrammtól lement 0,11-re, az 50-től viszont visszament 2 fölé.

Induláskor 3,14 volt.

Jövő héten megyek a dokimhoz, kiváncsi leszek mit fog adni.

2015. júl. 10. 19:33
Nekem 4.2 volt, mikor kiderült, 2 hónap alatt 25 mg-mal levittük 2-re, akkor terhes lettem, de elment a baba. Utána 25-50-es váltásban szedtem, lement 1.5-re, majd végig 50-et szedtem, azzal ment le 0.45-re májusra. Most vagyok 8 hetes, eddig minden rendben. Letroxot szedek :)
2015. júl. 10. 17:41

Sziasztok,

Aprilis ota probalkozunk a babaval, sajnos sikertelenul.

Majusban a TSH-m 2.8 lett. Igy terveztem, hogy elmegyek orvoshoz. Most csinaltattam egy ujabb vervetelt, progeszteron szintre voltam kivancsi a 21. Napon, ami jo is volt, de a TSH-m viszont 7. lett. Jovoheten utazunk haza Magyrorszagra es megyek endo dokihoz.

Kerdesem lenne, hogy ti milyen gyogyszert szedtek magas tsh-ra valamint mennyi isob belul sikerult a baba? Lehet egybol probalkozni vagy varni kell? Esetleg volt olyan, aki ilyen magas ths-val terhes lett es elment a baba? Nagyon felek, hisz nem tudtam, hogy mar ilyen magas es probalkoztunk ebben a honapban :/

Elore is koszonom a valaszokat. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook