Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tőzsdézés, részvény, kriptovaluta témában tudna valaki tanácsot adni? fórum

Tőzsdézés, részvény, kriptovaluta témában tudna valaki tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


10. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 5. 17:04

A felsoroltakat nem ismerem, de részvényeket vehetsz bármikor bárkitől, ugyanúgy mint bélyeget/gyufacimkét.

Ezeket csak úgy érdemes, h hosszútávú befektetés.

Az én tapasztalatom az amerikai SP500 INDEX-el van, amin sokat kerestem, de mostanában elég sokat is veszítettem.

Kb. 40-éve szórakozok vele, a kb 90-éves története.

[link]

2022. okt. 5. 16:49
Sikerült választ kapnod a kérdéseidre? Én a Binancét, OKX,Crypto.com -ot használom a kereskedéshez és a passzív jövedelemhez, tőzsdéhez..
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 19:07

Ez azért elég bonyolult. De a legjobb helyen érdeklődsz, az biztos.


Mindenesetre banki hátterű brókercéget válassz.

2022. márc. 9. 14:23
Köszi :)
2022. márc. 9. 14:23
Köszi a választ :) természetesen utánanézek a dolgoknak meg tanfolyamra is befizetek majd ahogy írtam, viszont azért tettem fel a kérdést, hogy egy kicsit képbe kerüljek hogy mi hogy működik mielőtt mélyebben beleásom magam a témába :)
2022. márc. 9. 13:38
Bitcoint a Myceliumon követem nyomon, a többit Blockfolio-n
2022. márc. 9. 13:37
Szerintem ez olyasmi amibe nem fórumos kommentek meg mások véleménye alapján kell belevágni. Persze nem ÁRT a fórumokat is olvasni, pl. redditen van a r/kiszamolo, ott szoktak hasonló kérdések lenni tömegével. De ha nincs egy alap tudásod a témában és nem érted, akkor nem biztos hogy jó ötlet.
2022. márc. 9. 13:35
Köszi a választ, utánanézek ennek is :) :)
2022. márc. 9. 13:27
Nekünk a kriptóink a Bianace-n vannak. Ennyit tudok, hülye vagyok hozzá, nem én intézem. Bitcoint MrCoin-on veszem-vettem
2022. márc. 9. 13:20

Megtakarításomat részvényekbe és kriptovalutába is fektetném. A kérdésem az lenne, hogy használhatok-e több brókercéget, ugyanis azt olvastam hogy a brókercég csődje esetén csak 32 millióig kártalanítanak. Ez mire vonatkozik? A részvényekre is vonatkozik, miket megvásároltam vagy csak arra a pénzre ami náluk van a számlán, de még nem vettem belőle részvényt?


Emiatt biztonsági okokból érdemes több brókercégnél befektetni? Meg van olyan hogy nem minden részvény van meg egy brókercégnél..


Mi a véleményetek a következő brókerekről, vagy van tapasztalatok valamelyikükkel:


Random capital


Erste eboreker


CIB ebroker


Concorde


Kbc



Illetve ha kriptovalutába fektetek akkor azt a capital.com-on tehetem meg? (Fontos hogy magyar legyen, mert még csak tanulom az angolt). És itt mi a különbség a tárca és a rendes befektetés között? Ezt külön kell intézni?



Köszi a válaszokat :)


Egyébként előtte természetesen elfogok végezni tanfolyamot is meg utánanézek mindennek, de ezek a kérdések legalább adnak egy képet ami alapján jobban utána tudok járni a dolgoknak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook