Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Toroskáposzta fórum

Toroskáposzta (beszélgetős fórum)


16. Pipi57 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 22. 10:48

Ez igazi tájjellegű étel,és erre mondják "ahány ház annyi szokás".

Én felteszem főni a savanyú káposztát és amikor megfő,kihül,akkor át mosom és úgy csavarom ki,úgy rakom apránként a húshoz és így sül meg.

15. Pipi57 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 22. 10:44

Tulajdonképpen felsütöm a káposztát a hússal együtt.Mi így szeretjük.

Csináltam már névnapra vagy születésnapra is, és a rokonaim nagyon dícsérték, hogy milyen finom.

Tőlünk nem messze más községben ,az ismerőseim pörköltnek csinálják a húst és abba rakják bele a savanyított káposztát és egy kicsit összesütik vele.Nekik ez a toroskáposzta.

Aztán mikor elmondtam nekik,hogy mifelénk hogy készül,kipróbálták és azt mondták,hogy valóban sokkal jobb így:)

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Pipi57)
2023. szept. 21. 20:33

Nagyjából felénk is így készítik. Mi a savanyított káposztát előbb átmossuk a létől, kicsavarjuk, majd kevés zsíron kissé megpirítjuk.

Ismerek olyat is, hogy tepsiben süti a hússal együtt.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Pipi57)
2023. szept. 21. 17:14
Úgy is finom volt egész biztosan. Igen, ez a helyes kifejezés: "ezen a tájon". :))
12. Pipi57
2023. szept. 21. 16:26

Én általában lapockából készítem a toroskáposztát.

A lapockát feldarabolom nagyobb darabokra hagymával,fokhagymával ,egy kis vizzel,pecsenye húsnak megsütöm,zsírral vagy olajjal pótolom ,mert nem olyan zsíros hús a lapocka.A savanyított káposztát megfőzöm,jól kicsavarom.

A húsokból kiszedek egy pár darabot,és a megmaradt húsos zsírban összesütöm a káposztával. Sózom,borsozom ,egy kis pirospaprikát is szórok rá.Végül az előzőleg kiszedett húsokat is hozzákeverem.

Anno nálunk a disznótorokban is így készült /ezen a tájon/ a toroskáposzta.Én így tanultam a szüleimtől.Nagyon finom ,és el lehet tenni a megmaradt adagot a fagyasztóba.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 21. 15:58
Akkor is lehetett venni hozzá egy tenyérnyit. De ez is ahány ház, annyi szokás. Nálunk úgy, ahogy írtam, ezek szerint nálatok másként. Nincs ebből semmi baj. :))
10. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 21. 15:54
Ez ízlés dolga, hogy ki milyen fajta húst szeret. Akkor viszont neked valóban tökéletes a szűzpecsenye, és kár egyetlen szót is vesztegetni rá.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2023. szept. 21. 15:20
Füstölt oldalas nem került bele, mert disznóvágáskor készült a toros. Akkor meg nem volt még felfüstölve az oldalas.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2023. szept. 21. 15:17
Igen, otthon a zsírosabb húsokkal készül, ahogy Csemár írta. Mindíg kiválogattam belőle a zsírosabb húsokat a tányér szélére. Majd pótolom zsírral azt, ami az állagához kell.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 21. 14:34

Inkább, ahogy Csemár írja: lapockát, tarját venni hozzá és egy kis db-ka füstölt oldalast, ami megadja buchéját, és olyan toros káposztád lesz, hogy 7 nyelven beszél!


Egyébként a fehér pecsenye eléggé száraz hús, a káposztába egy kicsit zsírosabbat, szaftosabbat szoktunk tenni.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 21. 14:30

De ha megsütöd szeletenként mindet, és utána akár párosával csomagolva vissza fagyaszthatod! És legközelebb már csak annyiszor 2 db-ot kell kiolvasztanod, átmelegítened, ahányszor ráéhezel.

Én biztosan így csinálnám. Akár az újévi sültként is előveheted majd akkor. De te tudod.

5. csemár (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 21. 14:24
Oldalassal, lapockából, tarjából finomabb lenne a toroskáposzta, de nem lesz rossz így se.
2023. szept. 21. 14:11
Tudom, hogy sokak szerint vétek, de egészben fagyasztott és két szelet kisütése után nem fagyaszthatom vissza a többit.
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 21. 14:04

Fehérpecsenyét,,mondhatni vétek a torosba tenni:)

De végül is ha így akarod mehet.

2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 21. 14:00

A fagyasztóból elővett étel megfőzve/sütve újra fagyasztható!

A többihez nem tudok hozzászólni, mert ki nem állhatom a káposztát.

2023. szept. 21. 13:53

Sziasztok!


Van egy fehérpecsenyém (fagyasztott) és két csomag savanyított káposztám.

Nem szeretném szeletenként vagy egészben megsütni a pecsenyét ezért arra gondoltam, hogy torost csinálok belőle. Azt újra le tudom fagyasztani már készen.

Jó lesz ez így mehet a fehérpecsenye torosba?


Köszönöm a válaszokat!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook