Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Többszöri P3 citológia, kóros lelettel? Volt valakinek ilyen? fórum

Többszöri P3 citológia, kóros lelettel? Volt valakinek ilyen? (tudásbázis kérdés)

26. Channa* (válaszként erre: 25. - LiluLilu)
2018. szept. 1. 22:02

:DDDD

Nekem "csak" méhszáj sebem volt és azzal 3 havonta kellett járnom, illetve ismerősömnek miomája és neki is.

Majd megmondja a doki!

A lényeg, hogy nincs gond!:DDDD

25. LiluLilu (válaszként erre: 22. - Channa*)
2018. szept. 1. 21:45

Vissza kell mennem még 1 adag gyógyszerért+ fog.gátló ügyben, én azt hittem fél évente kell. De ha 3havonta akkor ugy megyek.:)

Koszi ,h írtál!:-)

Nagyon megnyugodtam. Olyan felszabadult lettem.. na meg párom is. :)

24. LiluLilu (válaszként erre: 23. - Excaliburné)
2018. szept. 1. 21:44

Nagyon koszonom. Fel evente fogok jarni azert kontrollra szerintem.:)


😊😊

23. Excaliburné (válaszként erre: 21. - LiluLilu)
2018. szept. 1. 21:36

Lilu én is nagyon örülök,hogy az immunrendszered legyőzte.😍😍

Ügyesen csináltad!

Gratulálok!

Linda

22. Channa* (válaszként erre: 21. - LiluLilu)
2018. szept. 1. 21:25

Óóóóó, szuper!

Nagyon örülök neki! :DDDDD

Akkor megnyugodtál?

Doki mit mondott? Remélem 3 havonta kell menned kontrollra.

2018. szept. 1. 21:19
Harmadjára P2 lett, Grapefruit magg csepp+ kúp+ gynopholiuy huvelykup+ 2000mg C vitamin (minden nap):)
20. LiluLilu (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. jún. 7. 09:10
Nem is vagyok nyugodt..:/
19. Channa* (válaszként erre: 18. - LiluLilu)
2018. jún. 5. 22:08
Mindenképp! Én nem lennék nyugodt ilyen lelettel, és nem várnék még 3 hónapot!
18. LiluLilu (válaszként erre: 17. - Excaliburné)
2018. jún. 5. 19:34

P3 lett tavaly majusban,és most májusban is. Hpv tipizálás augusztusban lesz.

Majd lehet h kered masod.velemenyt.

17. Excaliburné (válaszként erre: 15. - LiluLilu)
2018. jún. 5. 19:15

Lilu,

Nem értem...

P3 lett már az előző rákszűrésed és most májusban sem vett le semmi mást most sem májusban?

Nem csináltatott hpv tipizálást sem?

Nekem a másodiknál megcsinálták.

Csak közli,hogy P3-P4 között lehet szerinte?!

Hát én is javaslok sürgősen másik orvost keresni...

Linda

16. Channa* (válaszként erre: 15. - LiluLilu)
2018. jún. 5. 19:03
Másik doki?
2018. jún. 5. 17:26

Szóval , bementem , azt mondta megnéz aztán beszélünk.


Hát csóválja a fejét, rosszabn eredmény és még fehér foltokat is lát a méhszájon. Ami vagy gyulladás vagy rákmegelőző állapot, de szerinte sajnos a rosszabbik, viszont sárkányvére hüvelykúpból 1 dobozzal használjak el és ugyanilyen cseppeket + igyam tovább az ezüst kolloidot.


Aztán majus 10-en vette le a mintát,aug.10,én veheti újra. De ez folyadék alapú lesz. Sosem hallottam róla de annyira kattogott az agyam,h néha nem is hallottam ,amit mond. Csak kerdeztem h a feher foltok szules elott nem voltak láthatóak? Azt mondta arra emlékezne meg azonnal szólt is volna. Sőt még májusban sem volt látható!!(szóval nagyon az elején kaptuk el ,ha ez az és akkor nagyon jól kezelhető es nagyon magas az esélye h nem lesz belőle komoly baj) Kiemelte h az életem nem forog kockán (látta sztem h lesápadtam xd) persze ezt sejtettem..de ki ne ijedne meg???


Azt mondta inkabb az a cél, h semmit ne kelljen kivenni. De azt mondta 3 honap alatt odaig nem jutunk el(akkor van ugye kontroll) szval ne ia aggodjak. Nyugi.. aha.:D


Tehát augusztusban leveszi és pár munkanap múlva kiderül mi a pontos baj. Nagyon jókat olvastam erről a neten


Sokkal pontosabb mint amit vegeznek, nemtudom miert nem ezt csinaljak,mert irtak sok oldalon h amit vegeznek elavult modszer mert kiszarad, serul a mintha , stb stb es a sejtek 70 valahany szazaleka vizsgalhato. Tehát teves jó eredmény is kijohet meg ilyenek. Na mindegy.:)


Remélem nem fog fájni...:(


Azt mondta p3 és p4 közt lenne fokozat ő oda tenné egyenlőre a problémát,aki vizsgálta a mintám azt mondta hpv gyanús de nem írja papírra mert nem biztos benne,ő is a folyadék alapút javasolta.


Hat nemtudom mi lesz belole.. a tobbit az eredmenyek utan beszeljuk meg. Ez kimutatja melyik tipussal allunk szembe ,ha hpv meg aztis ha más a probléma.


Nem kell mondanom.. depis lettem kicsit

2018. jún. 4. 11:05
Ma megyek orvoshoz, volt még tegnap is nagyon kevés barna de már nem várok. Max visszahív.. de ma eddig semmi. Delutan 3ra megyek aztan majd sorra kerulok
2018. máj. 30. 12:07

Sziasztok.

Úgy volt ,hogy hnap megyek. De meg megvan.. sose szokott 7napig meglenni. Gondolom a fog.gatlo miatt

Kaptam egyet de nem valt be es hamarabb abbahagytam. (Sose szedtem amugy es fura,lehet nem is fogok)

Így hetfon megyek, mert az orvos arra kert verzes nelkul menjek.

12. Excaliburné (válaszként erre: 11. - LiluLilu)
2018. máj. 30. 08:21

Szia Lilu,

Majd jelentkezz mit mondott orvos.

Linda

2018. máj. 27. 16:22
Akkor azt is elhagyom,hatha segit. Ejszakara azt hasznalok.
2018. máj. 27. 05:33
Kb. 15 éve kezdődött, szinte minden alkalommal ilyen az eredmény. Aztan egy idősebb nőgyógyasz javaslatara abba hagytam a tampon hasznalatot. Sok problémám megszűnt.
9. LiluLilu (válaszként erre: 8. - Gabbbicica)
2018. máj. 25. 22:16

Szia. Én is 22 vagyok, dec-ben töltöttem.:)

Nemreg szultem, bar azert kistesot szeretnek..de csak nem komoly annyira h majd akadaly legyen.:/

Koszi h irtal. Minnel tobben irtok ,annal jobban erzem magam

8. gabbbicica (válaszként erre: 1. - LiluLilu)
2018. máj. 25. 20:11

Nekem 22 evesen volt, de mindig P2 volt, csak a doki latott nem odaillo sejteket a mehszajon.


1 evet probalkoztunk kupokkal, mindenfele oldattal, immunerosito gyogyszerekkel. P2 maradt, de a doki azt mondta, neki ennek ellenere nem tetszik.


Ugyhogy megcsinalta a conisatiot, a szovettanra visszajott, hog sikerult az osszes koros reszt kimetszeni es h CIN II az eredmeny, ami nem olyan jo.


Masnap reggel hazamehettem, azota fel evente jarok a magam megnyugtatasa miatt rakszuresre, szuletett egy fiam is es 12 eve mindig jo az eredmeny.

7. LiluLilu (válaszként erre: 5. - Channa*)
2018. máj. 25. 15:07
Igen szerintem is. Foleg, h már 2.alkalommal :/
6. LiluLilu (válaszként erre: 4. - Excaliburné)
2018. máj. 25. 15:06

Ha jol remlik irta emailben, h vár tovabbi vizsgalatok miatt, HPV valamire teszt. De most nemtudok belépni. Lényeg h valami hpv re akar tesztelni.:)


Nagyon koszonom!!:)

2018. máj. 24. 18:12
Szerintem a P3 vészes. Menj dokihoz majd ő megmondja, hogy mi a teendő.
4. Excaliburné (válaszként erre: 3. - LiluLilu)
2018. máj. 24. 17:41

Szia Lilu,

Azért írtam le így,mert így rá tudsz kérdezni az orvosnál.

Jó lenne megnézné mintavétellel pontosan melyik csoport HPV okozza a gondot.


Az a konizációs műtét igen.

1 napos műtét és altatásban csinálják.

Annyira nem vészes hidd el.

Ne félj tőle.


Majd jelentkezz mit mondott az orvos.

Ő fogja eldönteni az eredmények alapján,hogy mit kell tenni.


Linda

3. LiluLilu (válaszként erre: 2. - Excaliburné)
2018. máj. 24. 17:24

Szia

Természetesen sokat segítettél, köszi h írtál Nekem.:)


Sajnos nem irta le a konkret leletem, csak ennyit tudok

Pedig valóban nagyon jó lenne ezt tudni, de jovoheten ilyenkor már tudni fogom mi a helyzet, mert elmegyek orvoshoz csak megvarom h elmuljon a menzeszem, hatha megakar nezni vagy vmi.:)

Remelem nalam nem ez lesz a vege.:(

Van az a kup alaku metszes amit vesznek ha ugy van, az faj?

2. Excaliburné (válaszként erre: 1. - LiluLilu)
2018. máj. 24. 16:17

Szia Lilu,

Nálam 2016 szeptemberében volt először P3 a rákszűrés.

Először is megnézik melyik számú HPV csoport miatt alakult ki.

Ezek a csoportok a számok alapján be vannak sorolva kockázat szerint(magas,alacsony stb).

Ezt mindenképpen meg kell nézetned!


Aztán azon belül,hogy P3 van egy ún.CIN besorolás is.

CIN I.-CIN II.-CIN III.besorolás van.

Ez mutatja,hogy mennyire súlyos.

Ezt is jó lenne megtudni.


Az immunrendszer van akinél legyőzi,de fontos tudni pontosan mivel állsz szemben és nagyon fontos a 3 havi kontroll.


Az én történetem több,mint 1 éve loop konizációs műtéttel végződött miután 2017 februárjában CIN II.lett magas kockázatúval.

Azóta 6 havonta kontroll és semmi gond nincs.


Remélem segítettem valamennyit.

Üdv,

Linda

2018. máj. 24. 14:27

Mi okozza ? Nektek bevált valamilyen kezelés?

Masodszorra lett p3 eredményem.

Az első 2 hettel teherbeesésem előtt , a másik ma 2 hete lett levéve (10héttel szülés után)

Emailbe kapok eredményt és az orvosom annyit irt, h romlott tavaly óta az eredmény és menjek vissza keressünk kezelést,meg annyit írt hogy kóros lelet,P3 pozitív, HPV re utaló további jelek/tünetek esetleges keresése, méhnyakrák gyanúja/megelőzés!

Nekem ez igy ijeszto, de mindigis féltem ezektol mert több vérszerinti fiatal/idős csaladtagunk távozott el rákban.

Ezért nagyon félek.

Egy kis megnyugtatásra lenne szüksegem. Tudom h a P3 nem vészes önmagában, de így hogy másodjára jött ki.. nem örülök.:/ sőt bevallom remegve olvastam az üzenetet az orvosomtól.


Ilyenkor milyen kezelést alkalmaznak? Ezüst kolloidosról hallottam meg kúpokról.


Bocsánat ha zavaros,vagy ilyesmi..de neten inkább nem olvasok, lehet itt is megbánom majd. De vmi kell,ami megnyugtat. Hátha volt így más is aztán elmúlt :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook