Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több százezres gyerektartásdíjnál milyen ítéletett hoz a bíró? fórum

Több százezres gyerektartásdíjnál milyen ítéletett hoz a bíró? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
48. ee50b7c391 (válaszként erre: 41. - Borsóleves)
2009. dec. 12. 22:25

Vannak bűncselekmény és bűncselekmény között is különbségek, vannak oylanok melyek hiába egyértelműek az illetékes szerv számára , nem tehetnek semmit amit a megfelelő módon nem tudatják velük, pl kereset meg ilyenek.

Ugyhogy hiába egyértelmű a dolog nem fognak ráugrani csak azért mert törvénysértő.

Ilyen a jog, ezért vana sok sok jogász és ügyvéd és igazságszolgáltatásban dolgozó :) Szaul hangzik de ez van. Én is jogász leszek,kéretik nem megkövezni :)

2009. dec. 12. 22:21

ja és 6 hónapra visszamenőleg követelhető csak, ughoyg ha valki nem fizet érdemes kb 5 hónapon belül elmenni a panasznapra a helyi biróságra, ez ingyen van nincs ügyvédi munkadij meg ilyenek, megirják a cuccost és lehet várni mi történik.

remélem tudtam segiteni.

2009. dec. 12. 22:20

Sziasztok!

Én szeptemberben voltam gyakszin a megyei biróságon és egy hétig csak csjt-s tárgyalásokat hallgattam,sajna nem egy olyan volt ahol a pasi nem fizetett már évek óta és a nő hiába kért emelést vagy a hátralék fizetésének rendezését, volt akinek direkt kicsi bejelentett jjövedelme volt hogy ne tudják vonni a rendes összeget, volt olyan is aki papiron nem dolgozott attól ugye sose tudják beszedni a pénzt. Lehet olyat kérni hogy az állam előlegezze meg de nagyon minimális és csak 1 vagy 2 évig jár ha jól tudom de ebben nem vagyok most biztos , épp tanulok és kivan az agyam.

De ha van apucinak rendes fizuja akkor le lehet tilttatni belőle de nem egyösszegben , hanem max az 50százaléka a fizujának.

45. danama (válaszként erre: 43. - NataliaWeiss)
2009. dec. 12. 21:54

Én ezt is megértem, de a másik oldalon is nehéz.

Mert ha azt nézzük, ha én nem adnék enni a gyereknek egyből lenne jogi fordulata a dolognak, jönne a gyámügy és elvinné.

44. Borsóleves (válaszként erre: 43. - NataliaWeiss)
2009. dec. 11. 22:01
Ez mind rendben van, csak az a baj, hogy vannak fontossági sorrendek, és ez az Ő részükről nem tartozik a legfontosabbak közé....bár ez csak az én véleményem...
43. NataliaWeiss (válaszként erre: 40. - Danama)
2009. dec. 11. 21:19

Bocsánat, nem néztem vissza, hogy mit írtatok korábban.


A rendőrségek, az ügyészségek és a bíróságok nagyon le vannak terhelve. Ha a feljelentéstől számítva még csak egy év telt el, akkor elég jól állsz. Nagyon sok ügy van, ami két- három éven túli és itt csak azt említem, amikor a bíróságra kerül az ügy. A nyomozati és a vádemelési szakot nem számolom hozzá. Évekig elhúzódnak az ilyen perek. Rengeteg az ügy és sorban mennek az elosztások. Aztán, amikor majd a bírói szakba kerül az ügy, a bizonyítással egy csomó idő elmegy, főleg, hogyha a másik fél szemétkedik. Kitartást kívánok hozzá, persze nem szabad annyiba hagyni, ha elkezdted, akkor járj utána, a pénz jár és őt meg fogják hurcolni ezért.

Sokan szidják a magyar igazságszolgáltatást, pedig a lassúság azért van, mert nagyon leterheltek a szervek. Ma Magyaroroszágon nagyon sok a bűnözés és pereskedés. Több száz ügy érkezik naponta. Igazságot pedig nem lehet elhamarkodottan hozni.

42. Borsóleves (válaszként erre: 38. - Danama)
2009. dec. 11. 20:16
Azt hiszem, ameddig nem jelentkezik én sem lépek, ugyanis addig van nyugtunk ameddig nem látjuk:(
41. Borsóleves (válaszként erre: 39. - NataliaWeiss)
2009. dec. 11. 20:15

De ha bűncselekmény, akkor a rendőrséghez tartozik nem, és ennek ellenére ők sem foglalkoznak vele, akkor mi van???Én nem értem ezt, de attól félek, hogy soha nem fogom megérteni, ez úgy ahogy van el van ba....., nem tudom szebben kifejezni...

Amelyik fél évig nem fizetne, azt fognám, aztán egy időre lecsuknám, ha már bűncselekmény, aztán hátha rádöbbenne, hogy ezt így nem lehet. Bár kétlem, hogy ez segítene, mert ezek az emberek, hát had ne mondjam...

40. danama (válaszként erre: 39. - NataliaWeiss)
2009. dec. 11. 13:42
ezt tudjuk :-)
2009. dec. 11. 08:27
A tartás elmulasztása bűncselekmény, viszont a törvény szerint csak 6 hónapra követelhető vissza.
38. danama (válaszként erre: 34. - Borsóleves)
2009. dec. 11. 06:22
menj el a gyámügyre, mert nem lehet a gyereket rángatni, erre törvény van
37. danama (válaszként erre: 36. - Borsóleves)
2009. dec. 11. 06:21

nálunk is ez van kib---- nem mond le a gyerekről, a mostani párom örökbe fogadná.

most is láthatná a gyereket csak előtte a gyámügynél kellene jelentkeznie

36. Borsóleves (válaszként erre: 33. - Danama)
2009. dec. 10. 19:37
Micsoda mák, én az utolsó tárgyaláson feltettem a kérdést, minden féle gyerektartásról lemondok, visszaveszem az ügyet a végrehajtótól, nem kell egy fillér se se visszamenőleg, se előre semmi, felejtsük el, csak akkor egyet kérek, itt ez a papír, írja alá, hogy lemond a gyerekről, és a továbbiakban nem macerálom se én se senki, erre Ő: azt már csak azért sem. Hát akkor tudod mit....inkább nem mondom vagyis írom
35. Borsóleves (válaszként erre: 30. - Eddit)
2009. dec. 10. 19:31
Ha nem hagyod hogy lássa, arra írtam az előbb, hogy ha nagyon kepeszt, mint az én volt férjem, akkor elmegy a gyámügyre, és ha parasztok, még téged büntetnek meg:(((Engem is mindig ezzel fenyegettek, addig, amíg egyszer bementem, és szó szerint odaba... az asztalra, és azt mondtam, na idefigyeljen, engem most láttak itt utoljára, én nem fogok minden héten idejárni, mert ez egyáltalán nem a gyermekem érdekeit szolgálja, és a gyermekemet nem az Önök irodájában fogom felnevelni!!!Ennyi!Kijöttem, azóta nem hívnak, csak ha van valami küldenek egy levelet, amiben értesítenek a fejleményekről...
34. Borsóleves (válaszként erre: 31. - Danama)
2009. dec. 10. 19:28
NEM!!!!Nálunk úgy szól a bírósági végzés, hogy 2-3 éves koráig a családjóléti szolgálatnál kéthetente hétfőn két óra láthatás, 3-4 éves koráig hetente hétfőn két óra, és 4 éves korától d.u-ra el is vihetné, stb. VISZONT több mint két éve nem látogatja a gyermekemet, de jövőre 4 éves lesz, és attól félek, hogy akkor majd megjelenik, mert akkor már el is viheti papíron, igen ám de mi van ilyenkor????Mert a papírok szerint elvihetné, de mivel két éve nem látta?????Na erre mit mondtok nekem????Sőt mivel két éve nem látta, de még csak 4 éves a gyermekem, tehát két éves kora körül látta utoljára, de persze addig se rendszeresen, és a pláne, hogy a gyermekem három hónapos volt mikor eljöttem vele otthonról, tehát a lényeg, hogy egyáltalán nem tudja, hogy ki az apja, vagy egyáltalán azzal sincs tisztába, hogy mi az hogy valakinek apukája van, mert még elmondani sem tudom neki, hogy miért stb. mert nincs kiről meséljek, hogy elment, stb. értitek?
33. danama (válaszként erre: 32. - Eddit)
2009. dec. 10. 19:23
nem, én elhívtam a gyámügyre két év után ahol ő kérte a jog megszűntetését
32. eddit (válaszként erre: 31. - Danama)
2009. dec. 10. 15:04
Ezek szerint nem.....:/ De ezt nem tudom...utána kellene nézni a jogszabálynak. Miért, a tiéd ennek ellenére látogatná a gyereket mégis?
31. danama (válaszként erre: 30. - Eddit)
2009. dec. 10. 14:58
ha több évig nem látogatja akkor megszűnik a joga nem?
30. eddit (válaszként erre: 29. - Borsóleves)
2009. dec. 10. 12:26
Még jó,hogy nálunk nem is akart jönni....mert biztos, hogy nem hagytam volna, törvény ide vagy oda....
29. Borsóleves (válaszként erre: 24. - Eddit)
2009. dec. 10. 12:25
na hát erről beszélek, és ez gusztustalan, ráadásul azt mondják, hogy a gyerek érdekeit kell nézni, ez tényleg a gyerek érdeke, apuci leszar minket tőle éhen is halhatnánk, de eljön egy hétvégére és jópofizik....
28. eddit (válaszként erre: 27. - Danama)
2009. dec. 10. 11:36
Hányni tudnék....:/
27. danama (válaszként erre: 26. - Eddit)
2009. dec. 10. 11:00
persze majd ha öreg lesz és senkinek sem kell majd akkor előkerülnek az elfelejtett gyerekek :-SS
26. eddit (válaszként erre: 25. - Danama)
2009. dec. 10. 09:46
Tudod,szinte teljesen biztos vagyok benne,hogy fogja még keresni, de mivel már 14 éves a fiam, már most is késő, és később még inkább esélytelen lesz.
25. danama (válaszként erre: 24. - Eddit)
2009. dec. 10. 09:38
nálunk se látta 4,5 éve
24. eddit (válaszként erre: 22. - Borsóleves)
2009. dec. 10. 09:36

Én csak tanácsot kértem egy bíró ismerősömtől. Megkérdeztem még anno,hogy akkor is van láthatási joga apucinak,ha egy vasat sem fizet? És basszus azt mondta, igen, van....beszarok :/

Privát "szerencsém",hogy nem kíváncsi a gyerekre, esze ágában sincs látogatni....

23. danama (válaszként erre: 21. - Eddit)
2009. dec. 10. 09:30

tényleg kellene már egy normális jog ebben az országban is.

külföldön ez van ezt találtam:Angliában zárolhatják a nem fizető szülő számláját, lakhelyelhagyási tilalmat rendelhetnek el vagy szégyentáblára teszik fel a nevét, az Egyesült államokban pedig egy hátralékbehajtó ügynökség tejesdobozokra nyomtatta a nem fizetők fotóját.

22. Borsóleves (válaszként erre: 15. - Danama)
2009. dec. 10. 09:28
az én tapasztalataim azt mutatják, hogy az anyáknak kötelezettségei vannak, az apáknak meg jogai, akárhányszor berángattak a gyámügyre minden hülyeség miatt, a volt férjemnek mániája volt a feljelentgetés, mindig engem hoztak ki "hibásnak", pedig az apa indoka elég gyenge volt, pl. egy példa, annyit mondott hogy ott volt nálunk de én nem engedtem be, erre én elmondtam, hogy nehogy azt gondolja az apuka, hogy piros szőnyeget fogok teríteni neki, és stb. velünk lakott egy évig, tudja hogy nyílik a kapu be tud jönni, ennyi. Erre a gyámügy, ez nem magyarázat, tessék figyelni mikor áll meg a ház előtt és tessék beengedni. Hát tudod, álljon már meg a menet.Aztán volt, hogy berágtam és egyszer én mentem be a gyámügyre és elmondtam, hogy ez az apuka akit ők így pártolnak igazából hogy viselkedik, akkor 3 hónapja nem láttuk, a gyerekemnek a mai napig egy kocka csokit sem hozott, szó szerint, az egy dolog hogy a gyerektartást soha nem fizette, stb. néztek rám kimeresztett szemekkel, hogy ez valójában így van...ennyi, semmit nem tettek...
21. eddit (válaszként erre: 20. - Danama)
2009. dec. 10. 09:28
Akkor légyszi említsd meg az én elmaradásomat is neki:DDDDD
20. danama (válaszként erre: 19. - Borsóleves)
2009. dec. 10. 09:25

de előtte fel kell jelenteni is, nálunk 1 év alatt sikerült a rendőrségnek befejeznie a nyomozást :-((

komolyan mondom, hogy Juszthoz fogok fordulni,

19. Borsóleves (válaszként erre: 17. - Danama)
2009. dec. 10. 09:23
nekünk úgy volt, hogy a válóperes tárgyaláson meghatározták a gyerektartás díját, ha utána gond van vele, nem a bírósághoz kell fordulni, hanem a végrehajtóhoz...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook