Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Titokzatos viszketés! Tud valaki segíteni? fórum

Titokzatos viszketés! Tud valaki segíteni? (beszélgetős fórum)


12. Guruljka (válaszként erre: 11. - 474687f420)
2012. jún. 13. 22:10

Nem kell erőltetni a délutáni alvást. Ha magától elhagyta, miért kell még próbálkozni?

Az én fiam már 3 éves kora kürül nem aludt el, inkább a mozgást kívánta. Hát le se fektettem, estére szépen elfáradt és aludt úgy 9 körül ő is. Ők is külön egyéniségek, hálistennek! Egyik így, a másik úgy alszik, eszik, játszik, beszél....

2012. jún. 6. 15:11

Hát ez úgy kezdődött, hogy folyton próbálkoztam, hogy elaludnál e egyedül stb. Már ha belekezdtem tudta és sírásra állt a szája, hogy nem mert jobb ha te ott vagy.

Aztán állandóan b10 órát rajzolt kivágta és ragasztotta a csuklójára, gondoltam apa úgyis megveszi neki valamikor, tehát kellemeset a hasznossal.Felvetettem mi lenne, ha majd (mert óvatos voltam, féltem megint görbül a szája)szóval ha majd valamikor ő egyedül elaludna és ha úgy alszik legalább 3 napot persze utána mindig, akkor kapna egy olyan órát.Erre mondta, hogy akkor kezdhetjük ma este.Persze 2. és 3. nap próbálkozott,hogy mégsem, de szépen megnyugtattam.Aztán 3 nap után megkapta az órát és azóta egyedül alszik.Én nem vagyok olyan fáradt, ő is hamarabb elalszik.Magához képest persze, mert van olyan gyerek, aki már fél 8-kor ágyban van, nálunk ugye ez lehetetlen.Szóval mi 9-kor fekszünk, 5 perc múlva alszik.És 7-kor kéne kelnünk, de sokszor már fél 7 előtt fent van.Viszont csak arra tudom rávenni, hogy ebéd után feküdjön le mellém az ágyra és megnézünk együtt egy mesét, az is kis pihi, nem alvás, de nekünk ennyi jött össze.Ő kicsi kora óta nem alszik jól, keveseket, sokszor felébredt. És mostmár átalussza az éjszakát sokszor, persze van, hogy felkel pisilni, vagy szól, hogy igazítsam meg a takaróját.Viszont én már tudtam, hogy ha 3 havonta véletlenül elalszik délben az oviban, akkor beteg lesz :( Mostmár nem alszik akkor sem, de látszik olyankor a fáradtság.Pedig én régen olyan jókat aludtam:)A férjem viszont mindig korán kellt, kiugrott az ágyból, úgyhogy ez az ő hibája :)))

10. gabi0630 (válaszként erre: 9. - Gabi0630)
2012. jún. 4. 21:25
Azèrt ìrtam, hogy indulnak, mert apja viszi, èn reggel 7-rd megyek dolgozni
9. gabi0630 (válaszként erre: 8. - 474687f420)
2012. jún. 4. 21:23

Szia!


Reggel 1/2 hèt fele kel, 1 òra mùlva indulnak oviba. Oviban 1 fele fekvès, ès 3-kor van èbresztő.


Szòval, ha jòl èrtettem vettèl neki valami jàtèkot?

Az a baj, hogy nem is olyan règen egyedül aludt el, gond nèlkül.


Most is csak szenved, nem àlmos. Ovit kèrdeztem, nincs mòd arra, hogy ne aludjon.

2012. jún. 3. 19:05
Nekünk ugyanez volt, amikor még aludt az oviban, ha ugye sikerült, akkor itthon 11 is volt, hogy elaludt.És nagyon sokáig már akkor is baj volt az esti altatással ha nem aludt délben.Beszélt, elmondta mi volt az oviban, stb. Nemrég oldódott meg, amikor már nem mentem be altatni, hanem egyedül kezdett el a szobájában este (ez egy játéknak volt köszönhető, amit nagyon akart, tudom csúnya dolog a lefizetés, de bevált és azóta jó)Szóval azóta egyedül alszik el este, így is más gyerekhez későn, 9-kor megy be és 5 perc és alszik, ez nekünk egy csoda, mert volt, amikor én altattam, hogy hamarabb bealudtam, mint ő.Viszont a déli alvásnál, amikor még próbálkoztam, akkor neki kakilni kellett és a hasa fájt, aztán a feje, amikor látta, hogy ez hat nálam.Megkérdezhetem, mikor keltek, amikor megy oviba reggel?
7. gabi0630 (válaszként erre: 6. - 474687f420)
2012. jún. 1. 22:55

Kipròbàlom ezt is, hàtha. Tegnap este is majdnem èjf èlig fent volt. Oviban kevès az ember, nem tudjàk megoldani sajnos a nem alvàst, de ovònőnek fel fogom vetni, ez ìgy nem àllapot.

Anyum egyedül van, ma meglepetès gyanànt beàllìtott a gyerekèrt dèlben, ő nem altatta, plussz dèlutàn fociedzès volt, fàradtan bezuhant az àgyba 1/2 9-kor, egyből elaludt, èrdekes, viszketèsre nem volt energiàja.

Szerintem is csak műsor, de nagyon idegölő

2012. máj. 31. 17:13

Nekem mindjárt 6 éves és 3 éve nem alszik délben, de az oviban sem.És nálunk is voltak kifogások:hányingerem van, fáj a hasam, fáj a fejem és még sorolhatnám.Szerintem ez is csak furfang, ha melléfekszel elmúlik, gondolom észrevette először, hogy aggódsz és később alhat el,vagy melléfekszel és próbálkozik.Nekünk volt, hogy úgy derült ki, pár ilyen csel, hogy mondtam, semmi gond, akkor öltözz és megyünk a doktorbácsihoz, mert ezzel nem lehet viccelni és lehet kórházba kell menni, siessünk, nehogy estére kelljen a kórházhoz érni, ha beküld.És elillant a fájdalom, a hányinger, minden.

Volt, hogy sírt, hogy nem akar dokihoz menni, mondtam, ha még egy nyöszörgés, akkor indulunk.És elkezdtem készülődni aztán leültem, hogy várjak, fáj e még neki.Ha tényleg baja volt, akkor hang nélkül, de látszott rajta, hogy tényleg szenved.Ha nem volt baja, akkor se hang, semmi, beletörődött, hogy ez most nem jött be.Sok sikert :)

2012. máj. 30. 14:38
Adj neki egy C vitamint és mondd azt, hogy a doktonéni ezt ajánlotta a viszketés ellen. Ha tényleg viszket tutira nem múlik, de ha csak játszik akkor rendbe hozza. Nálam már többször bevált.
4. szafaripók (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2012. máj. 30. 13:47

Szia!

Hát, az én kisfiamat lehet riogatni a doktornénitől. Igaz, volt, hogy csak a rendelő előtt vallotta be, hogy mi a helyzet a fülfájással. Igaz, sejtettem, ezért csak arra sétáltunk, de azt mondtam neki, megyünk a doktornénihez. Nem akarta elhinni, de ahogy közeledtünk a rendelőhöz, már változott a dolog...:)

Szerintem mindenképpen nézesd akkor meg egy gyerek-urológussal, legalább megnyugszol, és "csak" az esti lefekvés-problémára kell megoldást találnod.

3. gabi0630 (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 13:28

Szia!


MOndtam már neki, sőt beígértem neki a vérvételt is(allegia vizsgálat). DE csak nyafog, hogy ne.És hogy viszket. Tényleg fájdalmasan sír, de ha mellé fekszem, akkor nem?

Nem hallottam más anyukától ilyet.

Fityma rendben. Nincs letapadás semmi, normális a vizelete is.


Ekcémás (nincs ekcémás folt), ezért nem használunk semmi szappant (csak gyógyszertárit), habfürdőt, öblítőt, mosópor is ugyanaz évek óta.

2012. máj. 30. 13:09

Mondd meg neki, hogy mivel ilyen sokat viszket a pisilője, elviszed doktornénihez/bácsihoz. Szerintem akkor el fogja mondani, hogy ténylegesen viszket-e ennyit neki. Ha igen, akkor meg jó, ha látja szakember.

Más anyuka nem panaszkodott ilyesmire az oviban? (fertőzés)

Fityma rendben? Mármint nem szűk, nincs letapadva?

2012. máj. 30. 13:06

Kisfiam 5 éves. Sose szeretett aludni, és sose volt könnyű lefektetni. Volt 20x pisilés, 12x takarjam be, és a többi ehhez hasonló, de ez a viszektés új. ÉS a legnagyobb baj, hogy nem tudom valós e. Vagyis tényleg viszket, vagy újabb időhúzás.

Pár hete kezdődött, kb 3 naponta van. ÁLtalában a kukaca vsizekt, változó, hogy az egész, a golyók, vagy felül. Nem piros, nincs csípés, nem duzzadt, nem vörös, nem fáj, csak viszket. Kínkeservesen sír, fetreng, feszíti magát, jajgat. Ha bemegyek mellé, 90 %-ban elmúlik. Semmi baja. A maradék 10%-ban azért jajgat egyet, vagy feszít egyet, e nem olyan szinten, mintha egyedül lenne.

Szerintem időhúzás. Lehet, hogy néha tényleg viszekt, de akkor meg rájátszik. TUdom, hogy nem álmos 1/2 9-9 fele, mivel oviba sajnos alszik délben, és ilyenkor 10-11-ig fent lenne. Azt is elhiszem, hogy unalmas neki egyedül feküdni 1-2 órát.

De viszont aggódom is érte. Ha valami baj van. De tényleg semmi nem látsazik neki.Tényleg fájdalmasan tud sírni.

Várok minden ötletet!

Ksözönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook