Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Titeket hogyan szólítanak a gyermekeid? fórum

Titeket hogyan szólítanak a gyermekeid? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
38. McKenzi (válaszként erre: 34. - Cukilany)
2008. ápr. 12. 16:17

, nem az én jogom megítéln"


na mégis kié?

Én vállalom, hogy személyes benyomásaim alapján "megítélem" az embereket, ezt teszi mindenki gondolkodás nélkül.


Ezt hívjuk benyomásnak, véleményalkotásnak. Te egy kicsit túlmisztifikálod. Találkozol valakivel és azt mondod ez jó fej, vagy azt hogy erőszakos stb..

37. RLindi (válaszként erre: 35. - McKenzi)
2008. ápr. 12. 16:15
Jó de akkor tulajdonképpen Te sem tegezed le az idősebb embereket csa azért mert nem egy aranyos-kedves ember?
36. RLindi (válaszként erre: 32. - McKenzi)
2008. ápr. 12. 16:15
Lényegtelen ha az érzelmi intelligenciája alacsony is de egy idős ember,akkor sem tegezném le.
35. McKenzi (válaszként erre: 34. - Cukilany)
2008. ápr. 12. 16:14

Ne gondold, hogy én nem adom meg a tiszteletet másoknak - ez egy tiszteletlen feltételezés!!!!


És ismétlem nem az IQ-ról beszéltem

Ha valaki bunkó azt továbbra sem fogom tisztelni nem érdekel hány éves, és nemsokára te is rájössz majd, hogy ha lemagáznak az azt is jelentheti, hogy már nem számítasz fiatalnak, (ez kb. 30 felett van) és nem feltétlen a tiszteletről szól (de még mennyire nem!)


szia

34. cukilany (válaszként erre: 30. - McKenzi)
2008. ápr. 12. 16:10

Tudod, nem tudsz és nem is fogsz meggyőzni arról, hogy ne adjam az embereknek a neki járó tiszteletet. Ha óvodában lesz nálam 10 évvel idősebb szülő, akkor le fogom magázni, max azt mondja, h tegezzem, de nem fogom letegezni, mert az meg sztem tiszteletlen. És engem nem érdekel kinek mekkorája az IQ-ja, ha idősebb és elvárja a magázást, magázni fogom...

Valszeg velem van a baj, mert úgy lettem felnevelve, hogy minden embernek megadjam az őt megillő tiszteletet, függetlenül attól ki ő, nem az én jogom megítélni!


És nem is értem miről akarsz meggyőzni... Ismétlem, a magázás a tisztelet kifejezése, nem csak poénból találta ki valaki, ha te nem így érzed, hát ez van, nem különösebben érdekel, de én meg megtartom magamnak azt a jogot, h másképp érezzem!


Szép napot!

33. McKenzi (válaszként erre: 32. - McKenzi)
2008. ápr. 12. 16:09
azt akartam írni, hogy ez az amit te is írtál
32. McKenzi (válaszként erre: 31. - RLindi)
2008. ápr. 12. 16:08
Nem IQ, hanem EQ! Ez az érzelmi intelligencia, más amit te is mondtál, maga az ember :)
31. RLindi (válaszként erre: 29. - McKenzi)
2008. ápr. 12. 16:04

Hát valóban nehéz tisztelni egy kevésbé tiszteletre méltó embert csak azért mert idősebb.

Igaz nem is az IQ szintje dönt sztem. Hanem maga az ember.

30. McKenzi (válaszként erre: 28. - Cukilany)
2008. ápr. 12. 16:04
Pedig ez is nagyon sértő lehet. Vegyünk egy példát: az egy óvodába járó gyerekek szülei általában tegeződnek, na most manapság nagy a szórás a szülők életkorát nézve van huszon éves is, de van olyan is aki közelebb van a negyvenhez. Egy ilyen közösségben lemagáznád a másik szülőt azzal azt mondanád neki, hogy milyen öreg vagy.
2008. ápr. 12. 15:55

Nem tudom tisztelni az idősebbeket csak a koruk miatt, rossz tapasztalataim is vannak.

Akinek húsz évesen is alacsony volt az EQ-ja és nem ragadt rá semmi az éveken keresztül (teszem azt merev, magának való típus) az öreg korára is ugyanaz a bunkó marad miért kéne őt tisztelni? Azért mert belerúgott a gyerekeibe a feleségébe és még az unokáit sem szereti?

28. cukilany (válaszként erre: 26. - RLindi)
2008. ápr. 12. 15:51

Na így vagyok ezzel én is. Én nem tegezem le senkit, kívévem, ha nem velem egykorú, ha idősebb akkor alapból magázom, de ha megkéri, h tegezzem, akkor az a tiszteletlenség, ha nem teszem, hisz akkor nem tartom tiszteletben az ő kérését.

Korom miatt, én még nem várok el senkitől, h engem magázzanak, de előfordult már azért sokszor, főleg hivatalos helyeken...

27. McKenzi (válaszként erre: 23. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 12. 15:49
látod, nem is olyan egyszerű ez! Mostanában próbálok nem haragudni ilyen dolgokért - így harmincévesen nagyon vegyesek a tapasztalataim, hol lemagáznak a huszonévesek, hol letegeznek. Idősebbtől nem zavar a magázódás, gondolom ez kialakul, miután az embert egyre többször magázzák ő is átáll arra, hogy inkább előre magázza a fiatalt, nehogy csendőrtegezés jöjjön létre...
26. RLindi (válaszként erre: 17. - Cukilany)
2008. ápr. 12. 15:45

Igen,persze ez természetes. Az idősebbeknél mindenképp.

Őket persze csak akkor nem magázom ha kifejezetten ezt kérik.

Egyébként azt nagyon nem szeretem én sem ha egy boltban agy étteremben vagy akárhol egy középkorú nőci letegez (holott nem is ismer) én sem tegezem le őt,hisz nem ismerem.

Egyébként mindenkinek szíve joga eldönteni -az elvárásokkal összehangban-,hogy melyiket használja.

2008. ápr. 12. 15:41
az említett kollégám már elég idős volt ahhoz hogy az én jogom legyen a felajánlás,így magázódtunk, de a kicsinyes viselkedésével csak azt érte el, hogy egyáltalán nem tiszteltem, sőt szántam, hogy úgy élte le az egész életét, hogy mindig irigykedett és túl komolyan vette önön személyét :)
24. McKenzi (válaszként erre: 22. - Cukilany)
2008. ápr. 12. 15:40

Tudod én alapból megadom mindenkinek a tiszteletet, viselkedésemmel és nem a magázódással.

És amit leírtam az az illemkönyv szerint is így van, a nő joga felajánlani a tegeződést nem túl idős férfiakkal szemben, idősebb nő esetében pedig az idősebb joga.

Idős embereket magázunk, de ha felajánlják a tegeződést illik elfogadni.

23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 21. - McKenzi)
2008. ápr. 12. 15:40
Mondjuk azt sem birom ha tizenéves fiúk csókolomoznak:))Nekem semmi nem jó:D
22. cukilany (válaszként erre: 20. - McKenzi)
2008. ápr. 12. 15:31
Hát sztem az gáz, mert magázás az igenis tiszteletmegadás, vagy legalább annak az álcazása...
21. McKenzi (válaszként erre: 18. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 12. 15:29
lesz ez még így se! Manapság jó kedvre derít ha letegeznek - ilyenkor legalább öt évvel fiatalabbnak érzem magam :)
20. McKenzi (válaszként erre: 11. - Cukilany)
2008. ápr. 12. 15:27
Nem tiszteletből magázódok. Több oka van: időseket szokásból, és van akivel így maradt, ő nem mondta, hogy tegeződjünk, és én sem mondtam (nem szoktam felajánlani azoknak akikkel ritkán találkozom) Úgy vagyok vele, hogy férfiaknak 50-60 éves kor alatt felajánlom a tegeződést, tőlem idősebb nők esetében pedig elfogadom a felajánlást.
2008. ápr. 12. 15:26
valamit volt már hogy visszategeztem és nem tetszett.....viszont akkor én is elvárom....
18. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 15. - Ec63a7fc29)
2008. ápr. 12. 15:26

én meg kislyány vagyok sokak szerint,pedig jól megtermett tenyeres talpacs falusi menyecske vagyok:))Szóval ha azt mondom csókolom,akkor okés ha azt mondja szia.

De ha Jó napot kivánokkal megyek be valahová,ne szóljanak vissza hogy szervusz mert a falat kaparom!

17. cukilany (válaszként erre: 12. - RLindi)
2008. ápr. 12. 15:25
Persze, h nem attól fogssz tisztelni valakit, amiért magázod, de ha pl boltban az ajtóban összeakadsz egy idősebb nénivel vagy bácsival, mégsem tegezed le, nem azt mondod pl, hogy Gyere!, hanem leginkább Tessék jönni! Ösztönösen magázod, mert az idősebbeket tisztelni kell és ha letegeznéd, akkor tiszteletlennek tünnél... vagy nem?
16. RLindi (válaszként erre: 15. - Ec63a7fc29)
2008. ápr. 12. 15:25
:-) Na igen a kínai boltosok sztem mindenkit letegeznek lazán,pl.az én 65 éves nagyimat is. Nem semmik:-)
15. ec63a7fc29 (válaszként erre: 13. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 12. 15:23

Emiatt tartok előkelő kínai boltosoknak előre nem tervezett illemtanleckét én is.

Nem mondjuk idegennek, főleg ha olyan nyanyakorú mint én, hogy te figyelj már, meg gyere ide...


Majd ha engedélyt kapok, megadom.

14. McKenzi (válaszként erre: 9. - Cukilany)
2008. ápr. 12. 15:23
Nem tudok egyettérteni, nem feltétlen tiszteljük akit magázunk. Nekem volt egy kollégám akit magáztam (60 éves férfi) de aljas és irigy volt, valamint áskálódott ellenem, így baromira nem tudtam tisztelni. Nálam nem jár együtt a kettő.
13. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 11. - Cukilany)
2008. ápr. 12. 15:20

Természetesen én sem tegezek le egy ismeretlent,max itt a neten.Ha ő kéri,akkor persze úgy szólítom ahogy neki is szimpatikusabb.

Viszont ha valakit magázok nem szeretem ha szó nélkül letegez a korom miatt.Igaz lassan öregszem,de még talán nem számyítok középkorunak:))

12. RLindi (válaszként erre: 11. - Cukilany)
2008. ápr. 12. 15:17

Oké,én értem,h. Neked ez így természetes és tényleg szép dolognak tartom.

Nincs ezzel semmi gond.

Én nem gondolom,h. tiszteletlenebb lennék azzal akit tegezek,de bizonyára tényleg könnyebb így annak lenni.

Viszont ez ember függő is.

11. cukilany (válaszként erre: 10. - RLindi)
2008. ápr. 12. 15:15

Persze, ki hogy érzi, én úgy éreztem, ha letegezem, azzal nagyon is tiszteletlen lennék.


Amúgy ismételten, hogy ne lenne már a magázásnak semmi köze a tisztelethez??? Hisz ez a tisztelet kifejezése! semmi más szerepe nincs a magázásnak, csupán a tisztelet!

10. RLindi
2008. ápr. 12. 15:05

Én nem tudnám elképzelni,h. a gyerekem( gyerekeim?:-) magázzanak minket. Sztem ez lassan elavult...

Az anyukám magázta szüleit,anyósát-apósát is magázza.

Apukám saját szüleit nem.

Nálunk már ugy volt,h. a nagyszüleimet sem magáztam,férjem szüleit,nagyszüleit sem.

Illetve Őket az elején persze igen,de aztán kérték tegezzem őket. Nagyon furcsa volt eleinte,de mindig szóvá tették. Aztán megszoktam. Nem ezen múlik a tisztelet.

9. cukilany (válaszként erre: 7. - McKenzi)
2008. ápr. 12. 15:00
Dehogy nem. Hisz akit magázunk, azt tiszteljük, ez a lényege a magázásnak!!! azt más hogy nem mindig tisztelet áll a háttérben, de elméletileg mégis!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook