Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogyan "adjátok át" az ajándékot a gyermekeiteknek? Nálatok a Jézuska "hozza"? És a fát? fórum

Ti hogyan "adjátok át" az ajándékot a gyermekeiteknek? Nálatok a Jézuska "hozza"? És a fát? (beszélgetős fórum)

26. pemete (válaszként erre: 17. - Fd73be4c06)
2010. nov. 7. 16:09
Szia:)
2010. nov. 7. 00:00
nálunk kicsik a bébik: a lgidősebb 5,5éves, majd 4éves, 2éves és 3,5hónapos..a 2 nagy már feszegeti a határokat(írtam is erről mostanság az egyik fórumban, hogy ki mikor és hogyan mondja el az igazságot..)szóval nálunk 24-én a nagyszülőknél vannak a gyerekek(de ott még nem áll a fa, nincs semmi), én feldíszítem a fát, sütünk, főzünk a férjemmel, majd kb 4kor jönnek a nagyszülők a gyerekekkel, csilingelés, hogy megjöttek az angyalkák, halk karácsonyi zene alatt megajándékozzuk egymást, majd kb 6kor vacsi, így a gyerekek tudnak örülni mindennek és játszani az ajándékokkal, majd nagyszülők hazamennek és feldíszítik ott is a fát. 25-én egyik nagyszülőnél van ebéd + ajándék a gyerekeknek + délután még a dédihez is megyünk (ott is ajándék nekik), 26-án a másik nagyszülőknél van ebéd+ ajándék a gyerekeknek, szóval 3 napos az ünnep...
2010. nov. 6. 20:09

Nálam a Jézuska.

Az anyáéknál fenyőünnep...

23. Jk
2010. nov. 6. 17:36
köszönöm a válaszokat. mi is hasonlókat kezdtünk el mondani. csak olyan hirtelen jöttek a miért a kérdések és megzavarodtam, hogy mégis mi a megfelelő válasz éd ünneplés.
2010. nov. 5. 21:16

nálunk a csizmát és a fát mi együtt készítjük, a jézuskának, hogy idetaláljon.

A többi kérdés még nem merült fel.

21. 4c07880d46 (válaszként erre: 20. - Jk)
2010. nov. 5. 18:27
A Mikulás egy távoli hideg országból érkező bácsi, aki megjutalmazza a gyerekeket ezért vagy azért. A Jézuska az égből száll le hozzánk az angyalkákkal, és minden embernek ajándékot hoznak-a szeretet jeléül. Mi kb. ezeket szoktuk mondani.
20. Jk
2010. nov. 5. 18:07

ki az a mikulás? miért hoz ajándékot? ki az a jézuska? miért hoz ajándékot?

miért ünnepelünk? :))

2010. nov. 5. 17:56
Az ajándékot a Mikulás hozza személyesen (szokott lenni falumikulás), karácsonykor amíg a fát díszítem, a kislányunkat apuka elviszi szánkózni, ha van hó, vagy sétálni a mamához, addig én feldíszítem a fát. Mire megjönnek, áll a karácsonyfa, alatta az ajándékok. Amúgy a "Jézuska és az angyalkák hozzák."
2010. nov. 5. 17:56
December 6.-án jön a Télapó (Mikulás) nálunk, meglepetésképpen. Persze már nagyon várja. A Jézuska pedig karácsonykor hozza a feldíszített fát és ajándékot ugyancsak meglepetésként.
2010. nov. 5. 17:56

sajnos már nem tudom beadni a mesét a fiaimnak...:(


szia Pemi:) rég beszéltünk

16. pemete
2010. nov. 5. 17:53
Nálunk mind a kettő hoz ajándékot, mert nekem télapó van, a páromnak meg jézuska. Sunyiban díszítjük a fát, és meglepi. Már alig várom :)
15. Jk
2010. nov. 5. 17:49
Nálatok ki hozza az ajándékot, fát, stb. mi a válasz a miért kérdésekre mikulással és jézuskával kapcsolatban? együtt díszititek vagy meglepetés a fa is? stbstb stb
2008. dec. 20. 14:07

Annyira szépek és kedvesek ezek az ötletek! Sokat "elcsenek"! Már annyira izgulok és úgy várom, hogy milyen lesz a kis arcocskája,amikor meglátja a sok ajándékot meg a szép fát!

Köszönöm mindenkinek!


Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

13. b9662b68b3 (válaszként erre: 10. - 3a35a2b906)
2008. dec. 20. 10:45
Igen ezeket tényleg jó olvasni:)Nem hiszed el, de míg nem volt gyerek, kezdett ellaposodni a karácsony.Mikor még picikék voltak akkor is más volt, szebb de más,Igazából mióta ilyen 4-6 év körüliek azóta lett egyre izgibb mert már tudják hová tenni a karácsonyt
2008. dec. 20. 10:42
Sziasztok!Nálunk reggel van minden.Este a gyerekeket elküldjük aludni, és míg alszanak szépen nyugodtan feldíszítjük a fát, és alátesszük az ajándékot.A nagylányom még sütit és tejet is tesz ki az asztalára a szobjába, és egész éjjel figyeli hogy mikor mászik be az ablakon a télapó.Aztán persze elalszik,és reggel ébresztjük őket hogy jöjjenek itt volt a télapó.Tiszta izgi:))
11. lizabella (válaszként erre: 4. - 0f4d8711e7)
2008. dec. 20. 10:23
Amikor délután alvás van én akkor rakom alá.Kb 3 ig alszanak.Utána becsukom az ajtót és várjuk hogy a Jézuska csilingeljen a csengővel.De szigorúan csak a vacsi után mert utána már nem lesz evés.Nekem is 3 éves a lányom és 19 hos a fiam.
2008. dec. 20. 10:05
naaa. írjatok még...ezeket jó olvasni:D
2008. dec. 20. 09:42

Én is elhatároztam, hogy az idei karácsonyt nagyon széppé, emlékezetessé tesszük. A tavalyi nagyon rosszul sikerült, kórházban voltunk a kisebbik fiammal, mert fulladt. Nagyobbik gyerek mamánál, férj otthon, úgyhogy nem volt egy nagy élmény... Előtte években meg mindig járkáltunk, végigrohantuk a karácsonyt. Itthon gyors ünneplés, utána ebéd anyukáméknál, ott is gyors ünneplés, rohanás anyósomékhoz vacsorára... A gyerek még csak játszani sem tudott rendesen az ajándékaival, mi meg idegeskedtünk, hogy haladni kéne tovább, mert várnak, de elaludt a gyerek vagy nincs még kész az ebéd... Szóval az idén ennek véget vetünk, 24-én csak itthon leszünk négyen. Igaz, készülni kell, időt kell ráfordítani a készülődésre, de megéri. Aztán 25-én, 26-án ráérünk vendégeskedni.


Az ajándékot egyértelműen a Jézuska hozza, a karácsonyfát együtt díszítjük. Így volt eddig is, valahogy így alakult ki. A csomagolópapírt kénytelen voltam a kisfiammal megvenni, mert nem jutok el egyedül sehová. Mondtam neki, a Jézuskának vesszük, hogy be tudja csomagolni az ajándékokat. Azóta mindig nézi, hogy elvitte-e már a Jézuska a csomagolópapírt.

2008. dec. 20. 09:39

Igen, nálunk a fát is és az ajándékokat is a Jézuska hozza.


24-én du, mikor felkelnek a gyerekek, telefonálunk a mamáéknak, hogy oda megérkezett-e már a Jézuska, mert nálunk még nem járt.


Persze ott már volt. :))

Elvisszük hozzájuk a gyerekeket, mi pedig hazahozzuk a garázsból a fát, itthon gyorsan feldíszítjük , alá rakjuk az ajándékokat, felöltözünk ünneplőbe és megyünk mi is a mamáékhoz.

Ott van az ünnepi vacsora, megkapják az ajándékokat a mamáék Jézuskájától - persze nem várják meg a vacsit, mire mi odaérünk, ők már játszanak.


Vacsora után hazajövünk mi négyen, apa előre siet, én általában nem tudom bezárni az autó ajtaját, vagy vmi történik velem, amiért nem tudok sietni :))

Apa bekapcsolja a fényeket, meggyújtja a gyertyákat az adventi koszorú és áll a fa mellett a kamerával a kezében.

mi pedig belépünk...

ANNYIRA JÓ, MÁR NAGYON VÁROM:))))

2008. dec. 20. 09:24
hát sorry a sok kimaradt betűért, egybe olvadt szavakért, nekem reggel van még:D
2008. dec. 20. 09:22

Nálunk régen mire felébredtünk ott állt a fa, de mesztelen. Aznap elvittek minket ezerfelé, ha épp otthon voltunk, akkor azért be lehetett menni beleszippantani a fenyő illatba. Olan délután 4-5 fele azonban a szobát be kellett kulcsolni, mert az angalkák akkor díszítették a fát... apu, anyu, valamelyikük mindig bennt volt segíteni mi pedig kinnt izgúltunk és kérdezgettük hogyan néznek ki az angyalok. Ősök beszereztek pár kis csenngettyűt, amit néha finoman hangra bírtak, mi peog olvadoztunk kinnt, hogy mi az. Aztán kijött mindenki, apu és anyu sem mehetett be, aztmondták most Jézuska ajándékokat hoz, nem zavarhatja senki sem. Persze már rég odaraktak mindent, ez csak trükk volt. Olyankor eltelt még egy 10-15 perc, és csak utána mehettünk be. Apu ment be elsőnek, gyorsan elindította a hifit valami szép dallal és alágyújtott pár csillagszórónak, mi már csak azt láttuk, hogy a szobába belépve mindeféle színben pompázik a reggel még másképp látott fa, tömény fenyő illat terjeng és ömlik a földre a sok kis csillagszóró. Utána hagyomány szerint mindig meghallgattuk dédnagyanyám, még felénekelte a jingle bell's-t egy kazettás magnóra- Utána mi is közösen énekeltünk egyet aztán ment minenki az útjára. Az évek teltével ez aztán rendeződött és egyenként mentünk oda, megvártuk amíg egy ember összeszedte az ajándékait, végignéztünk, ahogyan egyenként felnyitotta és vele örültünk.

Legszebb Karácsonyom azonban az volt amikor le volt égve a család és aznap délután már sötétben szedtük össze a lehulot fenyőágakat a piacon és azt díszítettük fel. Nem tudom miért ez maradt meg ennyire, talán pont azért, mert annyira megbecsűltük.

2008. dec. 20. 09:19
Én mindig 23 este diszitem a fát (amikor a gyerek már elaludt) és 24-én reggelre jön a jézuska. ez már bevált modszer. Ekkor már pizsibe rohan ki, és kiabálja, hogy itt volt a jézuska!
2008. dec. 20. 09:10

Sziasztok!

És mikor rakjátok az ajándékot a fa alá!

Szeretném nagyon emlékezetessé tenni a kicsi Hercegnőmnek a Karácsonyt! /3 éves/

Nálunk is a Jézuska hozza a fát és mi díszítjük fel közösen. Csak nem tudom, hogy mikor kellene a fa alá csempészni az ajándékot! Talán a délutáni pihi ideje alatt!?

2008. dec. 20. 08:58
Nekünk a fenyőfát a Jézuska hozta,de közösen díszítjük a fát.És a Jézuska rakja alá az ajándékokat.
2008. dec. 20. 08:42

Nálunk a jézuska hozza a fát is és az ajándékokat is.


Idén szerettem volna, együtt disziteni a fiammal (6 éves) a fát. Kérdeztem töle, hogy mi diszitsük fel a jézuskának a fát (hogy tudja, hogy hova kell hozni az ajándékot) vagy hozza a jézuska. Ö a jézuskát választott, igy megint én diszitem.

2008. dec. 20. 08:34
Ti hogyan "adjátok át" az ajándékot a gyermekeiteknek? Nálatok a Jézuska "hozza"? És a fát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook