Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mivel töltitek a nyarat? fórum

Ti mivel töltitek a nyarat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
88. 328e1b30ab (válaszként erre: 86. - Cirmancs)
2016. jún. 29. 18:02

A baj az az, ha azt hiszed, hogy a világ bármely pontján pontosan ugyanolyan élményeket találhatsz.


Szó nem volt arról, hogy a megélhetési gondokkal küszködők utazzanak. Az pedig irreleváns, hogy hol élek.

87. Arón1 (válaszként erre: 86. - Cirmancs)
2016. jún. 29. 13:08

Szerintem félreértetted. Nem úgy értette, hogy akinek napi megélhetési gondjai vannak, azonnal ugorjon neki a világnak és járja körbe.

A fórumban sokan írtak arról, hogy van pénzük utazni, de nem érzik jól magukat külföldön vagy félnek a merényletektől.

Ez szerintem egy picit beszűkült gondolkozásra vall, de kinek hogy.

86. Cirmancs (válaszként erre: 83. - 328e1b30ab)
2016. jún. 29. 08:04
Te nem Magyarországon élsz? Hé, ébredj fel!!! Nem igény, nyitottság és törekvés kérdése, nevelj gyereket, iskoláztasd őket, vagy csak teremtsd meg az alapokat ahhoz, hogy legyen egy saját házad, lakásod, amit nem vehet el senki. Ha ez megvan, akkor spórolj a nyugdíjas éveidre... ha mindezt félreteszed, természetesen nyugodtan élhetsz hátizsákból is, csövezve a nagyvilágban, de előbb-utóbb meg kell állnod valami miatt. Nemcsak az az élmény, amit külföldön gyűjthetsz, ha csak ott találod meg, akkor már nagy a baj.
85. Cirmancs (válaszként erre: 77. - 328e1b30ab)
2016. jún. 29. 07:59
Én sem akarok úgy tenni.:) Mondjuk az általad felsoroltak többsége nem érint meg, még képzeletben sem vágytam oda soha. Inkább Szicília, Málta. Ja, és hallottad, most robbantottak egy törökországi reptéren, a nemzetközi terminálnál, reggel még 36 halottról esett szó... 147 sebesült...
2016. jún. 28. 19:13
....persze ! sokminden nem a pénzről szól , de pénz nélkül nem jut el az ember sehova ! lehetett volna kisebb igényünk , hajdanán a sógoraim inkább legyártottak 3-4 gyereket , mert volt rengeteg támogatás :) lakástól......ingyen ebédig :( voltunk olyan hülék , h inkább mindig valamire kuporgatva , de egy saját kertes ház nekünk többet ért :) v lemondunk erről arról , v irigyelhetünk mást , akinek erre is arra is fussa .
83. 328e1b30ab (válaszként erre: 82. - Forrest2010)
2016. jún. 28. 19:03

Én azt vallom, hogy akinek igénye van, az előbb-utóbb megteremtheti azt a hozzáállást is, ami elindítja az úton, hogy megteremtse azt, amire igénye van. De ha igénye sincs ...


De ez nem a pénzről szól, sokkal inkább a nyitottságról és a törekvésről.

82. forrest2010 (válaszként erre: 80. - 328e1b30ab)
2016. jún. 28. 18:54
....dehát ha valamire nincsen rávalóm , akkor messzire nem jutok az igényeimmel ! :)
81. forrest2010 (válaszként erre: 77. - 328e1b30ab)
2016. jún. 28. 18:53
Valamikor régen olvastam 1 cikket a Törökországi Pamukkáléról + a magyarországi Egerszalókról :) aztán még azt, h ilyen csodálatos természeti képződmény a Földön csak 3 helyen található a 3. pedig Amerikában a Yellowstone NP.-ban :) Igaz , h nem a saját szememmel láttam Gaudí Barcelonájában a csodáit , de tudok róluk és csodálatosnak találom :) sok sok ilyen van , amiről hallottam is , olvastam is régen , de végül a neten találtam róluk bőséges információt , v beérem ezzel v siránkozhatnék azon , h csak mások leírásából , feltöltött fényképeiből tudok magamnak egy kis élményt gyűjteni , sokan nagyon élvezetesen tudják tálalni a látottakat :) szeretem olvasni az ilyen emberkék élményeit , mert mindenki nem fog tudni elindulni , h mindenről saját 2 szép szemével győződhessen + :)
80. 328e1b30ab (válaszként erre: 78. - Forrest2010)
2016. jún. 28. 18:44
Itt nem az anyagiakról beszéltünk, pusztán az igényről a világ megismerésére, megtapasztalására, ami nem egyenlő azzal, hogy láttad képeken. Kicsiben legyen ez vagy nagyban.
79. forrest2010 (válaszként erre: 72. - Gizella11)
2016. jún. 28. 18:41
:)
78. forrest2010 (válaszként erre: 77. - 328e1b30ab)
2016. jún. 28. 18:40
....persze ! így igaz ! de azért ne felejtsd el azt se , h ez egy minimális anyagiakkal nem igazán lehet cél ! itt az emberek többsége nagyon szoros beosztással él v vegetál ? és mióta feltalálták , fejlesztették , bővítik az internetet az emberek többsége nem éppen saját tapasztalatok alapján , de tud ezekről a csodás helyekről :) max nem fussa rá a többségnek :) na és ? akkor mi van ? olyan ember nincs aki mindenből a legjobbat engedheti meg magénak ! :)
77. 328e1b30ab (válaszként erre: 76. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 18:08
A kirándulás remek dolog, de nem bírnám magam bezárni az országba, miközben olyan csodás helyek vannak a világon, mint Polinézia, a Machu Picchu, Izland, A Serengeti, a csodás európai országok, a végtelen kanadai terek, a még végtelenebb ausztrál telek a kengurukkal, Angkor Wat, a pingvinek élőhelyei, a Grand Canyon, Jeruzsálem, a közeli és a távoli tengerek, folyók, hegyek, erdők, kultúrák, ételek, italok, emberek, élmények ... Nem tudok nem érdeklődni ennek a csodálatos bolygónak az ezerszínűségével szemben. És nem is akarok úgy tenni, mintha mindez meglenne az országhatáron belül.
76. Cirmancs (válaszként erre: 73. - 328e1b30ab)
2016. jún. 28. 09:35
Mondjuk úgy, kevés helyre nem jutott el. Aki akar utazzon nyugodtan. Nekem jó itthon. és nem a pénzkérdés miatt nem megyek külföldre, mielőtt ez felmerül. Mert mindig ez a replika, hogy ha nem telik. De telik:)Egyébként mi annyit dolgozunk a férjemmel, hogy nekünk már az is élmény önmagában, hogy együtt vagyunk, nincs meg a hétköznapok rohanása két hétig évente. Én az egynapos kirándulásokat is nagyon szeretem, elindulunk hajnalban, és este már a saját ágyunkban alszunk. Tavaly az egyik legsikerültebb kirándulásunk Szentendrén volt, Dumtsa korzó, vagy valami hasonló volt, nagyon tetszett:)
2016. jún. 27. 22:02

Munkával, újratervezéssel.

Na jó becsúszik 2-3 db fesztivál, az lányos program.

Családilag nem nyaralunk.

74. globus (válaszként erre: 59. - 5056d3921a)
2016. jún. 27. 21:50
Témái nem munkáról szóltak, hanem pénzköltésről. Költői minden kérdés, mert úgysem válaszol.
73. 328e1b30ab (válaszként erre: 61. - Cirmancs)
2016. jún. 27. 21:36
A bolygó százhetven valahány országából elég kevés helyre jutott, jut, jutni akar vagy fog eljutni a ISIS ...
2016. jún. 27. 18:54
elég nagy a kert és van mit csinálni hát ezzel töltjük a nyarat,
71. c73db520ef (válaszként erre: 68. - Forrest2010)
2016. jún. 27. 18:13
A piros muskatlit a szunyogriaszto zolddel szoktam osszeultetni.
70. Channa* (válaszként erre: 68. - Forrest2010)
2016. jún. 27. 17:37
Az is szép!:)
2016. jún. 27. 17:31
...a másik nagy kedvencem a bakopa , azt még csak 1x vettem csüngőbe ültetettet , de van itt a faluba 1 udvar , ahol minden évbe vegyesen van ültetve a piros muskátlival :) csodálatosan szép :)
68. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Channa*)
2016. jún. 27. 17:30
.....nekem a varjúháj a kedvencem , abból is az indás , 1x egy utcai virágvájú mellett lepotyogott néhány szálat szedtem össze azt szaporítottam el , megnő kb 60 centire is és lóg a láda v a csüngő virágtartó oldalán , 1x Bálint-gazdánál láttam e Kertbarát magazinban erkélyre ültetve , közötte piros muskátlival / v gumós begóniával ?/ :)
67. Channa* (válaszként erre: 66. - Fincsi5)
2016. jún. 27. 17:20

Én elszoktam magamnak venni, ami nekem tetszik és már csomagolja is:D

Pedig tök jó cuccai vannak a lidl-nek.

66. fincsi5 (válaszként erre: 65. - Channa*)
2016. jún. 27. 17:15

Nem nagyon merek ilyen áruházakban, nem is tudom miért...annyian vertek már át a virágpiacon. Lehet, azoktól jobb.

Mikor még temetőbe kellett vinni, /petúniát/ 4 tővel kevesebb volt. Pár nap múlva visszamentem, szóvá tettem. Jaj, igen? Elnézést! Válogasson, ...na válogattam még több fajtát, lett 10, becsomagolta, basszus, megint kevesebb volt, most 3 tővel... Rafináltak. DDD

65. Channa* (válaszként erre: 64. - Fincsi5)
2016. jún. 27. 17:06

Nézelődj a lidl-ben!

Múlt nyáron ott vettünk kolléganővel pl. 6 db tuját 800 Ft-ért, krizantént cserepenként 250 Ft-ért. Illetve szedegettem nekem tetsző bokról hajtásokat vagy miket és kigyökereztettem.

Most épp az örökzöld korszakomat élem, így az erkélyládákba ilyeneket ületettem. Gondoltam majd metszegetem őket, hogy ne legyenek túl nagyok:D

Meg vettem virághagymákat is, amik maradhatnak télen a földbe. Íriszt;), lobéliát, liliomot, törökszekfűt, stb.


de ettől függetlenül mindig veszek egynyári növényeket is. Szeretem a begoniát, mert egész nagyra nő, folyamatosan virágzik, illetve a petúnia is ilyen. ezeket minden évben veszek, mert nagyon feldobják az erkélyünket:D

Most épp gondolkodok sziklakerti növényeken is. Megyek majd a nénikémhez és hozok tőle.

64. fincsi5 (válaszként erre: 63. - Forrest2010)
2016. jún. 27. 16:50

Én is felhagyok velük, a büdöske kivételével. A piacon vettem szegfűmuskátlit, azok szépek, de mondták, hiába próbálkoznék, újra kell venni jövőre. Ahhoz meg drága, mert 250-300.-, és kellene vagy 20-25.

Páfrány, apácaliliom, cukorsüvegfenyő, ilyesmi kell majd.:))

63. forrest2010 (válaszként erre: 60. - Fincsi5)
2016. jún. 27. 11:21
régen nekünk is volt egynyárink , de már jóideje csak az évelőket szaporítom , kidobni sajnálom az ivadékokat , hát mindig egy kicsit odébb is rakok a szaporulatból , akár bokor , akár csak egy évelő valami Idén tavasszal szedtem fel kicsi páfrányokat cserépbe , épp ma vitte el az egyik szomszédasszony , a csirkéinknek hozott egy talicsak füvet , adtam neki ilyen olyan évelőket , amik cserépbe várta a sorukra :) imádok bekukkantani az udvarokba , ha szépet látok megjegyzem , aztán érek , ha adnak és többnyire szívesen adnak , én meg adok tovább a szomszédoknak :)
62. Cirmancs (válaszként erre: 53. - Channa*)
2016. jún. 27. 11:05
Hajdúszoboszlót akkor ajánlom, ha nagyon szeretsz strandolni. Az ottani aquapark remek, régebben voltunk ott párszor, de mi nem vagyunk olyan pancsolsó típusok. Ennek ellenére szívből ajánlom. A Tisza tavat szintén, gyönyörű.
61. Cirmancs (válaszként erre: 55. - 328e1b30ab)
2016. jún. 27. 11:02

Ezzel nem csak én vagyok így. Igenis, itthon sokkal biztonságosabb szerintem. Nem valószínű hogy Balatonfüreden fog robbantani az Iszlám Állam...:) Rengeteg a látnivaló itthon is, a felét sem néztük még meg.

Régebben úgy gondoltuk a férjemmel, hogy ha betöltjük az 40-et, akkor majd külföldre is utazni fogunk. De közben akkorát fordult a világ, hogy inkább nem. De nem tartom magam gyávának, inkább óvatosnak.

60. fincsi5 (válaszként erre: 59. - 5056d3921a)
2016. jún. 26. 18:37

Ja, qrvára érdekli, ha jól látom.

Pedig akartam ajánlani egy régi Nők Lapja cikket, azt hiszem Fenákel Judit írta, a címe: Nyaraljunk otthon.

Akkor csak mi beszélgetünk tovább. Én nyári tervem, hogy segítséget kérek, és rendbe teszem a kertet. Nem igazán váltak be az egynyári virágaim. D

59. 5056d3921a (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2016. jún. 26. 15:04

[link] .... elég nagy szégyen!

Már miért lenne az?


Ha nem teheted meg, akkor további jó program a nyári befőzés a kamrába. A lényeg az, hogy kikapcsolódj és olyat tégy amit nem minden héten teszel meg.

Ki is festheted a lakást, szintén jó program. A végeredményre pedig hidd el büszke leszel.


Megkérdezhetem, hogy az eddigi kiírt fórum utazásokból mennyi és melyik valósult meg?

Jó pihenést.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook