Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti honnan tudjátok, hogy nagyon szerelmesek vagytok? És létezik olyan, hogy ahogy az ember idősödik úgy nem lesz olyan szerelmes se? fórum

Ti honnan tudjátok, hogy nagyon szerelmesek vagytok? És létezik olyan, hogy ahogy az ember idősödik úgy nem lesz olyan szerelmes se? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 27. 13:51
Ha csak rá gondolok,majd kiugrik a szivem!Innen tudom hogy szeretem!
2009. júl. 26. 18:31
Szerintem minél többször volt már az ember nagyon-nagyon szerelmes és esett pofára (amikor a köd után kitisztult), utánna már reálisabban megy bele a kapcsolataiba, ész érvek mentén választ párt magának, és lassabban fognak ugyan kialakulni az érzései, de szerintem annál tartósabb lesz a kapcsolata. Legalábbis nálam ez így történt. A férjemmel a kapcsolatunk nem az elsöprő nagy szerelemmel indult, sokkal reálisabban láttuk mindketten a dolgokat.
39. Hexike (válaszként erre: 18. - Csókica)
2009. máj. 20. 10:06
Ezzel egyet értek igen. Ha több évig jártak akkor már talán kiismerték egymást annyira, hogy el tudják dönteni, hogy mi lesz a legjobb.
38. Hexike (válaszként erre: 17. - C82ca0b957)
2009. máj. 20. 10:04
De! Nyugodtan álljon oda szerelmesen, csak ismerje a párját (szokásait illetően).
37. 47fe723031 (válaszként erre: 16. - Csicsi25)
2009. máj. 20. 10:02
hát pont, hogy nem......jó esetben a rózsaszín köd elmúlik és tudatosan is őt akarod. Elméletben a rózsaszín dzsuvát hívják szerelemnek és az utána levő "dolog" kapja a csúnya mély szeretet kifejezést. Gyakorlatban pont az nevezhető igazi szerelemnek amikor már eszednél vagy és még mindig csak őt akarod. Erről már volt szó egy másik fórumban. Olyan dolog amire nincsen kifejezés, helyette a hülye mély szeretetet mondják. Baromság, !!!létezik!!! örök szerelem csak ritka mint a fehér holló. Aki pedig nem hisz benne annak alapból esélyes sincsen. Jó hozzáállás jó alap az életben
36. mgagi
2009. máj. 20. 09:53
A miénk sem volt szerelem első látásra. Talán ezért is tart még. Előtte kétszer is nemet mondtam neki. Mert akkor még másba voltam szerelmes pedig akkor már ő szakított velem. De nem éreztem készen magam 1 újabb kapcsolatra. Először csak baráti beszélgetések voltak majd összejöttünk. Aztán szakítottam vele, de aztán rájöttem, hogy rosszul cselekedtem mert mi összeillünk. Ő az én lelki társam. Amikor szakítottam vele kitöröltem a telefonszámát. Amit azóta is bánok mert nagyon nehéz volt nélküle. 5 hónap telt el amíg véletlenül össze nem találkoztunk. Azóta együtt vagyunk.
35. Marjann (válaszként erre: 34. - 5193772e0c)
2009. máj. 20. 09:41
Olyan jó ilyen történeteket hallani!
2009. máj. 20. 09:39
Nem létezik, sőt minél idősebb vagy annál jobban tudsz szeretni. Magamról tudom. Öt X-en túl is lehetsz szerelmes, de még mennyire. A nagynéném 71 évesen lett szerelmes, élete párja 75 éves volt, és úgy turbékoltak, mint a galambok. A szó szoros értelmében szerelmesek voltak. Őszintén lehetet őket irigyelni és be is vallották, fel is vállalták, olyanok voltak mint a tinik. A szerelem nins korhoz kötve. EGy ismerős hölgy 58 évesen lett szerelmes, és viszonzott a dolog, a másik 62 évesen, most lesz az esküvője. Olyan szerelmesek, oda-vissza, hogy majd elszállnak.
2009. máj. 20. 09:26
nálunk is szerelem volt első látásra pedig és még itt vagyunk eggyütt
2009. máj. 20. 09:25
Egyébként én pont ilyen megfontolásból nem hiszek a szerelemben első látásra. Olyankor teljesen megvakultam és végül kiderült, hogy csak kihasználnak. Mindkét komoly kapcsolatomra elmondható, hogy az első időkben (most vagy 3 hónapig) nem voltam szerelmes, vagy nem akartam az lenni. Tudom, rosszul hangzik, de sokat dolgoztam azon, hogy megjöjjön az érzés. Mire elfogadtam, hogy szeretem a párom és szükségem van rá, már ismertem egy csomó rossz tulajdonságát, amivel együtt szerettem bele.
31. Marjann (válaszként erre: 30. - C82ca0b957)
2009. máj. 20. 09:24
Én úgy gondolom, hogy minden szerelem más és más. Lehettél az előző pasidba is szerelmes, csak máshogy.
30. c82ca0b957 (válaszként erre: 29. - Mgagi)
2009. máj. 20. 09:20
Az elején úgy fogtam fel, hogy a szerelem borzalmas dolog! Reggeltől estig csak rá gondolok nem tudok koncentrálni, nem akarok nélküle lenni. Alig akarom elengedni reggel és legszívesebben átaludnám azt az időszakot, amit nem vele töltök, mert annyira hiányzik és csak számolom a másodperceket! Most is így van, de mostmár kicsit jobban bízok benne és nem tragédiaként élem meg, hogy szerelmes vagyok, hanem jó dologként. Csak nem tudom, hogy akkor az előző kapcsolatom mi volt? Akkor az nem volt szerelem az tuti!
29. mgagi (válaszként erre: 28. - C82ca0b957)
2009. máj. 20. 09:15
Pont ez a lényeg. Úgy fogadod el a párod ahogy van. Főleg azért mert nagyon szereted. Persze mindenkinek vannak hibái, de ha szerelmesek egymásba ez eltörpül. Én nem tudok a páromra haragudni. Bármit is csinál. Mert tiszta szívből szeretem. azaz szerelmes vagyok belé. Nem tudom kiverni a fejemből 1 percre sem.
28. c82ca0b957 (válaszként erre: 26. - Mgagi)
2009. máj. 20. 09:11
Én úgy érzem mindent szeretek a páromban. A hülyeségeit is. A hibáit is. Ha nem lennének ezek az apró "bibik" hiányozna és az már nem ő lenne.
27. c82ca0b957 (válaszként erre: 24. - Marjann)
2009. máj. 20. 09:09
nálunk is vannak viták. És még csak 9 hónapja vagyunk együtt. Én ezt nem tarto9m gázosnak, sőt így kicsit izgibb is. De ez megint új kérdést vet fel: pl a barátnőm meg a párja 1 éve vannak együtt és na ott van rózsaszín köd!!! Olyan mézes mázas sziruposan jól megvannak és én ezt furának tarrtom. Később aztán ha jönnek a problémák, akkor mi lesz velük?
26. mgagi (válaszként erre: 17. - C82ca0b957)
2009. máj. 20. 09:08
De lehetséges, hogyha kiismerted a párod és őt találod az igazinak. Attól még lehetsz ugyanolyan szerelmes és szenvedélyes. Nem érzek másképp a párom iránt mint anno.
25. Gabriellaxp (válaszként erre: 22. - C82ca0b957)
2009. máj. 20. 09:07
Igen jól értetted, sőt még mindig szerelmes vagyok.
24. Marjann (válaszként erre: 17. - C82ca0b957)
2009. máj. 20. 09:06

A kettő nem zárja ki egymást. Én már tudom mik párom idegesítő tulajdonságai, de ettől nem vagyok kevésbé szerelmes. Egyszerűen egy idő után elmúlik a rózsaszín köd, már vannak kisebb viták, veszekedések, de ez nem jelenti azt, hogy kevésbé szeretnénk egymást.

Sőt, olyan dolgot is meg tudtam neki bocsájtani, amiről soha nem gondoltam volna.

23. csókica (válaszként erre: 21. - Gabriellaxp)
2009. máj. 20. 09:06
Igazad van,ha nem érzed,hogy viszont szeretnek,akkor fabatkát sem ér az egész,ez szomorú,és nehéz:((
22. c82ca0b957 (válaszként erre: 21. - Gabriellaxp)
2009. máj. 20. 09:02
Jól értem? Te szerelmes voltál, de végett vetettél a kapcsolatnak, mert úgy éreztedő nem szeret?
2009. máj. 20. 09:00
Én azt hittem csak a könyvekben van igazi lángoló szerelem. Mert addig nem voltam igazán szerelmes soha. Most már tudom, hogy 40 évesen elért a végzet. Előtte soha nem éreztem ilyet, elönt a forróság ha rágondolok, vagy ránézek, reszketek, és boldog vagyok ha vele vagyok ilyen érzések voltak bennem. Ma már nem mert önszántamból véget vetettem ennek, nagyon nehéz volt. De megtettem, azt éreztem hogy ő már nem lángol annyira mint én. Ezért tettem, ahogy nem vettem fel a telefonjait, ami nagyon nagy erőfeszítésembe telt. Ő ostromolt. De ha nem érzem viszont a szerelmet nem ér semmit az egész. Még mindig a sírás kerülget ahogy írok róla. És nem kell senki más.
20. csókica (válaszként erre: 18. - Csókica)
2009. máj. 20. 08:58

bocsi!engem=engedem



elírtam:))

19. c82ca0b957 (válaszként erre: 16. - Csicsi25)
2009. máj. 20. 08:58
De a szeretet mellett marad a ragaszkodás és az hogy nem tudnak élni egymás nékül, nem?
18. csókica (válaszként erre: 15. - Hexike)
2009. máj. 20. 08:58
Kivétel talán az,ha esküvő előtt több évig jártak:))akkor már tudod róla,hogy dolgozó,vagy henyélő tipus,jobbra-balra kergeti a kocsmát,vagy hidegen hagyja,mennyire ragaszkodó,van-e közös téma.Én skorpió vagyok,én megfogtam,de el nem engem:))))
17. c82ca0b957 (válaszként erre: 15. - Hexike)
2009. máj. 20. 08:56
Tehát akkor semmi esély arra, hogy szerelmesen álljo az ember az oltárhoz?
2009. máj. 20. 08:55

Egyértelmű, hogy a szerelem nem korfüggő. Viszont az is igaz, hogy idővel megkopik.


Én is őrülten szerelmes voltam a férjembe, amikor összeházasodtunk és ez évekig tartott. Aztán történt valami, ami teljesen tönkretette a kapcsolatunkat. Akkor elmúlt a szerelem, válságba került a házasságunk, mégis együtt maradtunk.


Azóta megoldódott a problémánk, viszont a szerelem nem jött vissza. Időnként nagyon hiányzik az az érzés, mert olyankor az ember a fellegekben jár.


Visszatérve a címben feltett kérdésre:

új szerelem bármely életkorban jöhet, viszont a hosszabb ideje tartó lassan-lassan megkopik és jó esetben szeretet marad utána.

15. Hexike (válaszként erre: 12. - C82ca0b957)
2009. máj. 20. 08:50
Akik szerelemből házasodnak azok eleinte nem veszik észre a másik rossz tulajdonságát. Ahogy telnek múlnak az idők úgy jönnek rá a másik elviselhetetlen dolgaikra. Szokták mondani, hogy a szerelem vak. Mielőtt valaki összeházasodna, ismerje meg kellőképpen a másik embert, jó és rossz tulajdonságait egyaránt, és csak utána döntse el, hogy képes lenne-e egy életen át vele lenni.
14. Marjann (válaszként erre: 12. - C82ca0b957)
2009. máj. 20. 08:50

Ezzel részben egyetértünk.

Egy ismerősöm fogalmazta meg úgy, hogy a szerelem szép dolog, de a házasság komoly gazdasági fúzió (ja, ő is közgazdász, mint én).

Szóval kell a szerelem, de a házassághoz józan ész is kell. Értem ezalatt azt, hogy most pl nagyon szeretem a párom, ő is engem, minden vágyam, hogy megkérje a kezem, ugyanakkor tudom, hogy csak 3 hónapja élünk együtt és mielőtt lépnénk ki kell próbálnunk, hogy egyáltalán működik-e. Nem hirtelen felindulásból, vagy rózsaszín ködből kell házasodni, mert -néhány szerencsés kivételtől eltekintve- nem sok jóra vezetnek az elhamarkodott dolgok.

13. mgagi
2009. máj. 20. 08:44
Azt még hozzá fűzném, hogy ugyan távol vagyunk egymástól a munkája miatt, de nem ez az első alkalom, hogy több hétre itt hagy minket. Ugyanúgy hiányzik, és a búcsúzkodás is nagyon nehéz.
12. c82ca0b957 (válaszként erre: 8. - Hexike)
2009. máj. 20. 08:43
Igen! A múltkor kedves nagybátyám azt mondta szerelmből nem lehet összeházasodni. Nagyon elszomorított, mert eddig hittem ebben, mostmár inkább azt mondják megszokás, meg szeretet. Véletlenül sem szerelem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook