Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogy szoktatok paradicsom levet, vagy sűrített paradicsomot elrakni, tartósítóval? fórum

Ti hogy szoktatok paradicsom levet, vagy sűrített paradicsomot elrakni, tartósítóval? (tudásbázis kérdés)


8. bnedora (válaszként erre: 5. - Murva)
2012. jún. 27. 20:59
Fagyasztott paradicsomot szeretnél így eltenni? Ezt még nem hallottam, bár minden lehetséges.
2012. jún. 27. 20:55
Én úgy csinálom mint Globus
2012. jún. 27. 20:48
Ha az üvegeket fél percre mikróba teszed és csírátlanítod,najd amikor a paradicsommal megtöltötted 5 percre a feje tetejére állítod, kiszorul a levegő és nem kell tartósító. Ha mégis akarsz szalicilt tenni rá akkor a kupak alá dupla celofánt tegyél és a tartósítót a két fólia közé. Akkor nem kerül bele de nem is romlik meg.
2012. jún. 27. 20:40
Köszönöm a válaszokat akkor én sem teszek bele tartósító,ki kellett szedni a fagyóból a bezacskózott paradicsomot,mert kell a hely a málnának és azt a paradicsomot kell felfőzni
2012. jún. 27. 20:27
Én soha nem teszek bele tartósítót. Először feldarabolom, felforralom, majd átpaszírozom. A lét addig forralom, míg a habja eltűnik, kb. 20-30 perc. Ez után üvegekbe teszem, csavaros tetővel lezárom, és száraz dunsztba teszem. Ritkán romlik el.
2012. jún. 27. 20:22

A paradicsom vöröshagymával, zeller zöldjével felfőzve, átpaszírozva, újra főzve...

Üvegbe rakni és száraz dunszt. Ennyi.

Van, aki tesz rá egy csipetnyi szalicilt.

2012. jún. 27. 20:22

Megfőzöm a tisztított, felkockázott paradicsomot.

Átpasszírozom, a levet újra felforralom, üvegekbe töltöm, lezárom. Száraz dunsztba teszem egy napra (kibélelt kosár).

Nem teszek bele tartósítót.

2012. jún. 27. 20:20
Ti, hogy szoktatok paradicsom levet, vagy sűrített paradicsomot elrakni, tartósítóval?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook