Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paprika, paradicsom, uborka, reszelt káposzta (fehér és lila). Milyen öntetet tudnátok rá ajánlani, amitől jó íze lesz, és nem is hízlal. fórum

Paprika, paradicsom, uborka, reszelt káposzta (fehér és lila). Milyen öntetet tudnátok rá ajánlani, amitől jó íze lesz, és nem is hízlal. (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 5. 11:25
Tartár mártás. Lenmag olajat szoktam hozzá használni, meg házi tojás sárgáját. Citromlé a tojás sárgájába, aztán olaj mehet bele csepegtetve. Legjobb ha jó hideg, akkor szokott jól összeállni. Hagyma, bors mustár, reszelt uborka. Nincs benne tartósító szer mint a boltiban. Hogy hízlal-e, gondolom ezt sokan vitatni fogják. Míg a bevitt kalóriák száma kevesebb mint az elfogyasztottaké, addig biztos hogy nem. Ha figyelembe vesszük, hogy hány órán át vagy tőle jóllakva, akkor kiderül, hogy ez az egyik legjobb fogókúrás kaja :) Lenmagnak amúgy is magas az alfa-linolénsav tartalma, ebből a máj tud omega3 (EPA és DHA) zsírsavakat előállítani, csak ügyeljünk rá, hogy ne sok omega6 zsírsavval együtt együk, mert az meg blokkolja az átalakulást.
2010. ápr. 4. 20:57
Semmi zacsis! Pici só, bors, fél citrom kifacsart leve és egy pici olívaolaj rá. Hagyni egy kicsit összeérni a hűtőben! Igazi vitaminbomba!
2010. ápr. 4. 20:54
Szerintem sem inkább zacskósat. De viszont inkább magában edd, ha szereted a zöldségek ízét szerintem. Én is úgy szoktam. Pl a paradicsomnak nagyon jó íze lehet, ha nem raksz rá semmit. Én még sót sem szoktam, szerintem úgy a tuti. ...Habár ezt te tudod, csak egy tipp. Tudom, hogy ez egy két éves fórum, de hátha olvassa valaki:D
29. c42a13b98c (válaszként erre: 28. - C42a13b98c)
2008. nov. 28. 18:31
zacskósat ne!
2008. nov. 28. 18:30
Natúr joghurt belenyomva fokhagyma, só, bors, esetleg zöldfűszerek ízlés szerint.
27. muci5
2008. nov. 28. 18:25

tudom ajanlani a francia vinaigrette (vinegrett)

ontetet!

ez szinte mindenhez passzol,

egy kaveskanel csipos dijoni mustar

egy evokanal balzsamecet, so , bors,

ezeket jol elkevered, majd a vegen aprankent hozzadva felkevered szobahomersekletu olivaval,jo 3-4 evokanalnyival.

az olajat az ilyen onteteknek mindig a vegen kell hozzaadni, mert maskepp az ecet nem oldja fel a mustart

a vegen nyomhatunk bele fokhagymat!

26. MelisUK (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2008. okt. 18. 11:05
De ha valaki mégis savasodna bármitől is, akkor igyon egy pohár tejet, vagy egyen meg egy szem háztartási kekszet és semmi baja se lesz. A lényeg, hogy az ilyen embereknek mindig legyen valami a pocakjában, ne legyen üres!
2008. okt. 18. 11:03

Minden salátaöntet hízlal.

Ilyen öntetek helyett használj egy kis sót, bazsalikomot, ecetet és egy nagyon kevés olivaolajat. A görögök és a ciprusiak szinte minden salátát így ízesítenek és isteni finomak. Fél évig éltem Cipruson, így megtanultam, hogy milyenek a tényleg egészséges ételek.


Az ecet egyébként nem egészségtelen, mint ahogy valaki lentebb írta, sőt, nem is savasít, a paradicsom ezerszer jobban savasít. Az én páromnak is gondjai vannak a savasodással, de az ecetes salátáktól semmi baja sincs, sőt, az utóbbi fél évben 11 kilótól is megszabadult! Csupán egészségesen kell étkezni, ennyi a titkok. És a salátákat tilos salátaöntetekkel enni, mert azok nagyon hízlalnak, a joghurtosok is!

2008. okt. 18. 10:10
A nagyobb áruházakban árusított zacskós joghurtos, - vagy ezersziget - salátaöntetek gyorsak és kiválóak
23. winny
2008. máj. 27. 18:19
Simán leöntöd kefírrel.Még só sem kell rá.Izletes és nem hízlal.
2008. jan. 27. 22:52

Joghurt,só,bors,kevés vegeta ,fokhagyma.

vagy

Joghurt és egy nagyon kevés majonéz.

Én ezeket szeretem a legjobban.

21. ***Katuska*** (válaszként erre: 19. - C801dd0c7b)
2007. dec. 10. 09:45
jut eszembe, mennyi olivaolaj kell az öntethez?
20. ***Katuska*** (válaszként erre: 19. - C801dd0c7b)
2007. dec. 10. 09:45

Nagyon szépen köszönöm Jozephina a recept ötletedet!


Ki fogom mindenféleképpen próbálni, mert nagyon jól hangzik.


Majd megírom milyen tapasztalataim voltak a recepteddel kapcsolatban.


Mégegyszer köszi! Pussza.

2007. dec. 8. 10:43

Sziasztok! :-)

Szeretettel ajánlom mindenkinek a következő öntet receptet, amivel nem csak a salátákat , de még a sült vagy párolt zöldségeket is fel lehet dobni és egészséges.

Oliva olaj + pici mustár + citromlé vagy/és grapefruit lé + zúzott fokhagyma + só (Himalája só, mert az egészséges) a végén jól megy a salátába ehhez az öntethez az apróra vágott petrezselyem.

Akinek valamelyik összetevő nem tetszik, hagyja ki vagy helyettesítse mással.


Az ecet nagyon egészségtelen és savasít, helyette savanyításra citromlevet használjatok. :-)


Szép napot mindenkinek :-)

2007. dec. 2. 10:51
kertész saláta öntet...HHAAMM...
2007. dec. 1. 07:51
én is jobban szeretem valami lütyővel:)szoktam tejfölt felverni kicsit,esetleg egy kis tejjel higítani és akármilyen otthon található füszert bele,egy pici delikát,stb...én többnyire csípőset csinálok magamnak,de szárított petrezselyemzöldet,kaprot,stb,ízlés szerint bármit...egy kis tejföl még mindíg kevésbé hízlal mint a kész öntetek..
2007. nov. 30. 20:40
A féle...nem kell..!:) Javítás!:)
2007. nov. 30. 20:28
Szerintem sem kell rá feltétlenül öntet... Persze,ha öntet nélkül nem tudod megenni,akkor én a Norbi féle salátaönteteit javasolnám(én is ezt használom).Remek választás.. Cukor semmi,íze remek,úgyhogy használható.Persze ezt is óvatosan,hiszen kcal az van benne bőven.;)
14. emagdi
2007. nov. 30. 20:09

szerintem nem kell rá öntet, úgy a legfínomabb.

esetleg egy kis olívaolaj és bazsalikom. de csak kevés.

13. dundy
2007. nov. 30. 19:55
Miért van az, hoogy a zöldfűszerek sooha nem maradnak meg amit vásárolok.Én is ilyeneket mármint önteteket szoktam használni, de 1 hét és vége a friss fűszernek.Nagycserép+17 fok+fény= haldoklás
2007. nov. 30. 14:42

Nem, a 12%-os tejföl sem gáz. :o)

Legalábbis gondolom, nem több liternyit tettél. ;o)

11. d@nu (válaszként erre: 10. - ***Katuska***)
2007. nov. 30. 10:53
Friss snidling, bazsalikom, citromfű, tárkony, petrezselyem... Nagyobb üzletekben cserépben lehet kapni őket.
2007. nov. 30. 10:26
Egyébként a "zöldfűszer"-ek alatt mit értetek?
2007. nov. 30. 10:26
Köszönöm az ötleteket. Én tegnap 12 %-os tejfölt tettem rá. Az már úgy gáz???
8. szimre (válaszként erre: 6. - Helenhadsell)
2007. nov. 29. 12:14
Megelőztél! :))) Pont ezt akartam javasolni.
2007. nov. 29. 12:13
Ez mind egyben? Azt olvastam, hogy a salátáknál az öntet ami hízlal. :(
2007. nov. 29. 11:57
Kapros joghurt
5. win
2007. nov. 29. 11:55

Én szinte sosem teszek öntetet a salátákra.

Öntök rá kicsi olívaolajat, kevés vörösborecetet, mindenféle zöldfűszert teszek rá és egy nagyon kevés sót. Szerintem így is finom és jóval diétásabb, mintha bármilyen öntet kerülne bele.

4. d@nu
2007. nov. 29. 11:54
Semmilyet. Mindegyik összetevő finom, tehát nem muszáj elnyomni az ízüket, főleg, ha diétázol. Én sokszor csak egy kevés ecetet (alma-, balzsamecet) vagy citromlevet csepegtetek a salátákra és úgy is tökéletesek.
2007. nov. 29. 11:52

Joghurt... finom fűszerekkel. :o)

Vagy akár citromlé.

Vagy olívaolaj. Egy pici abból sem hízlal, viszont segít, hogy a zsírban oldódó vitaminok is hasznossá váljanak. :o)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook