Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti ezt hogyan látjátok? Segítsetek! fórum

Ti ezt hogyan látjátok? Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. e49241a632 (válaszként erre: 14. - Kristo_f)
2013. jún. 28. 09:51

Ezt nem tudom, hogy lehet-e jogilag demarkációs vonalat húzni:) Hogy bérletidíjat kérhetne-e, nem tudom. Szerintem nem, mivel használati joga van a bent maradt félnek, ha tulajdonostárs, ugyanígy a kiköltözött fél bármikor visszaköltözhet (hozzászeteszem, szerintem, mert ilyen ügyekben nem vagyok profi).

Viszont hitel szempontjából mindegy, ki lakik ott, a bank felől, ha 3 egér meg 25 csótány lakik csak benne, akkor is fizetnie kell annak, aki a hitelszerződést aláírta. Persze van különbség adós, adóstárs, kezes, készfizető kezes és jelzálogkötelezett között.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ce4fc31d5c)
2013. jún. 28. 09:48

Nyílván amit Ti használtok, fűtést, áramot stb. azt neked kell állni evidens.Ehhez a gyermekeid apjának semmi köze, de a nem közös ingatlanjainak sincs. Ilyenkor mindig gondolj bele, ha majd a gyermekeid kerülnének ha fiúk, akkor hogyan mérlegelnél, ha az ő bőrükről lenne szó. Talán könnyebb eldönteni.

Ha a lakásotokon közös hitel van, azt mindkettőtöknek kell fizetni. gyermektartásra jogosult vagy, de azért nézd meg mit kapnak most az apjuktól, milyen összegben, mert lehet a hivatalosan megítélt gyermektartás nem lesz annyi, mint amit most költ a gyerekekre.

Egy baráttól nem várható el, hogy a terheket viselje az megint egyértelmű.

15. kristo_f (válaszként erre: 13. - Vberni01)
2013. jún. 28. 09:45

Menj már az apehos hülyeséggel!

Az nehezítené meg rendesen a válást

Próbálkoztál már bárkit is bejelenteni az apeh-nél

Ugye nem?

Tuttam!

14. kristo_f (válaszként erre: 11. - E49241a632)
2013. jún. 28. 09:43
Mi a helyzet ha elválnak és a fél ingatlant lezárja az egyik tulaj, esetleg a használatáért bérleti dijat kér?
13. vberni01 (válaszként erre: 1. - Ce4fc31d5c)
2013. jún. 28. 09:43

GYerektartás két gyerek után minimum összege a férjed keresetének a fele. Ezt kérheted tőle, kettő ha még nem váltatok el, akkor mondhatod- gondolom nem adózik a bevétel után- hogy az apeh-nak ez nem tetszene....


igenis segítsen nektek, hiába nem lakik ott a két gyerek miatt!

2013. jún. 28. 09:42

Itt többen irták, hogy a lakás tulajdonviszonyát kell rendezni, ügyvéd vagy közjegyző előtt, hogy kinek mit kell fizetni. A gyerektartás kérdésében sem lenne rossz megegyezni hivatalosan, legyne róla papir.


Igen én is igy csinálnám, ha kenyértörésre kerülne a sor.


Remélem találtok jó megoldást.

11. e49241a632 (válaszként erre: 10. - Bd55e3f068)
2013. jún. 28. 09:30
Az nem attól függ, hogy ki lakik az ingatlanban, hanem attól, hogy a pénzintézettel ki írta alá a szerződést. Ha mindketten, akkor mindkettő kötelezett.
10. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Eruska83)
2013. jún. 28. 09:26
Nem olyan biztos az, hogy jár a hitel törlesztés fele, ha közös tulajdon marad, mert csak az egyik fél lakik benne.
9. kristo_f (válaszként erre: 1. - Ce4fc31d5c)
2013. jún. 28. 09:20

Én +mondó ember vagyok! Mert a lélek pátyolgatás, adott esetben, tévútra vezet


"a barátom be sem teheti a lábát,"


Nem igaz, ha az ingatlan fele a neveden van


Tessék elválni és máris tiszta az ügy

Addig "családon belűli vita" csak, senki hatóság bele nem szólhat.

Semmiféle gyerektartást sem követelhetsz amig házasok vagytok, rezsit ne is emlitsük

OK fizeti a hitel részét, de a hitel nem fizetés sem érdekelné a hitelt nyújtót, mert akkor máris elindulhat az igénybejelentése az ingatlanra

8. eruska83 (válaszként erre: 1. - Ce4fc31d5c)
2013. jún. 28. 09:12

Először is rendezzétek a lakás tulajdonviszonyát, hogy kié marad válás után, ha közös, akkor közös a hiteltörlesztés is. Viszont a te rezsidhez semmi köze. Gyerektartást kell, hogy fizessen, ha ezen kívűl is támogatja a kicsiket, az jó, de nem kötelező.

Azt pedig tényleg nem várhatod el az új barátodtól, hogy anyagilag támogasson, ahhoz azért kellene már egy évek óta tartó, stabil kapcsolat köztetek. És ha jól értem, együtt sem éltek, akkor azért meg pláne nem várhatod el. Tudom nehéz, de próbálj meg megállni a saját lábadon, mert hosszu távon csak ez vezethet eredményre. Próbálj meg minden lehetőséget, és segítséget kihasználni, kérj tanácsot szakemberektől, hogy hogyan is tudnátok boldogulni. Menj be a bankba, és mond el, hogy egyedül maradtál két kicsivel, kérd, hogy csökkentsék valamennyire a törlesztő részleteket, igaz így tovább kell fizetni, de havonta mégsem akkora költség.

2013. jún. 28. 09:11
A rezsit az fizeti, aki használja a lakást, jelen esetben te. Javaslom hogy mielőbb fektessétek le papíron is a különválást. Az tényleg nem derül ki hogy kasz-e gyermektartást. Azt kérhetsz.
2013. jún. 28. 09:11

Nem voltunk házasok, csak élettársak.

A gyerektartást fogja fizetni, eddig ezt nem fizette, mert segített az ikrek körülöi anyagiakban, ha pl iskola étkeztetés, 1-1 ruha vagy cipőt vásárolni.

De biztos vagyok abban, hogy szó nélkül fizetni fogja utánuk, mert amúgy nagyon szereti Őket.

5. krozsu (válaszként erre: 1. - Ce4fc31d5c)
2013. jún. 28. 08:52

Szia!

Jogos az előttem szóló felvetése. Fizet apa gyerektartást?

A hitel felét fizeti,ha jól értem.


Amennyiben gyerektartást fizet,ami megfelelő mértékű,illetve a hitel felét fizeti,akkor alap esetben jogilag nem kötelezi őt semmi arra,hogy a rezsibe beszálljon. A rezsit annak kell fizetnie,aki a lakást ténylegesen használja.

Amennyiben olyan költség merül fel,ami az állagmegőrzéshez,illetve felújításhoz stb kapcsolódik,abba be kell szállnia. Ha pl a közös költségben van olyan,hogy felújítási alap,akkor annak a felét fizetnie kell.


Jó lenne,ha lepapíroznátok egy megállapodás keretében,hogy ki mit fizet, illetve,hogy nem tart igényt lakáshasználati díjra,mert önként és a visszatérés szándéka nélkül hagyta el a közös lakást.

4. Pasionella (válaszként erre: 1. - Ce4fc31d5c)
2013. jún. 28. 08:51

Azt teljes joggal várhatod el tőle, hogy fizesse a törlesztés felét mivel előbb-utóbb úgyis két felé megy majd a lakás de nem várhatod el tőle, hogy fizesse a rezsi felét, semmiképpen sem, mindegy, hogy Ő mennyit fizet máshová.

Azt esetleg elvárhatod, hogy jobban támogassa a gyerekeket, mondjuk a gyerektartáson kívül, de ezt neki is tudnia kellene.

Azt meg végképp nem értem miért kellene a jelenlegi barátodat elveszítened az anyagiak miatt, teljesen érthető, hogy nem ad pénzt...bár én egyedül élek, nem könnyű, hétvégente vagyok együtt párommal, olyankor felesbe vásárolunk, ebben kisegít.

3. elbb (válaszként erre: 1. - Ce4fc31d5c)
2013. jún. 28. 08:47
Ha csak te élsz a lakásban, akkor sajnos nem várható el az extől, hogy a rezsiteket is fizesse. Viszont ha jól olvasom gyerektartást nem fizet? Hivatalosan is elváltatok? Mert a lakás tulajdonosi viszonyát idővel kellene rendezni.
2. e49241a632 (válaszként erre: 1. - Ce4fc31d5c)
2013. jún. 28. 08:43
Fizet gyerektartást? Ha igen, akkor ez van, nem várhatod tőle, hogy a te életedet is ő finanszírozza. Ha nem fizet, hát fizessen.
2013. jún. 28. 08:39

Pár hónapja szétkölztöztünk az ikreim apjától.

Én maradtam a közös lakásba a 2 gyerekkel, mert évek óta elhidegülten, és szex nélkül éltünk egymás mellett.Nem volt jó akapcsolatunk, és így láttuk jónak hogy szét megyünk.


A lakás az közös néven van, és most hogy már külön kasszán vagyunk, így a rámeső részt is jobban megérzem anyagiakban, de nem is ez a baj...

A fele a nevemen van, evidens hogy azt kötelesnek érzem fizetni.


Viszont a rezsije elég sok a lakásnak, és ezt egyedül egy fizuból nem bírom fizetni!

A gyerekek apja meg kijelentette hogy márpedig ő már egy ideje nem lakik ott velünk, akkor nem is fog belesegíteni a rezsinkbe.

Viszont Ő meg visszaköltözött az Édesanyjához,és szinte ott semmiben sem kell belefizetnie.

Ráadásul neki van egy olyan igatlanja is még, ami havonta neki plusz bevételt jelent, és így ebből az őrá eső lakás törlesztést simán ki tudja fizetni úgy, hogy azt meg sem érzi a pénztárcája...


Van egy barátom, akivel már egy ideje együtt vagyok.Szeretjük egymást, és ragaszkodunk egymáshoz.

Viszont a most kialakult nehéz anyagiak miatt sajnos érzem hogy nem tetszik ez Neki, mert Ő nem tud ebben segíteni anyagilag.

Még nem tart ott érzelmileg hogy segítsen havonta ebben nekem.Ezt meg is mondta, hogy ha már sok sok éve ismerne, akkor simán kifizetné a hitelemet, és akkor könyebb dolgunk lenne...De így..ne is várjam el Tőle... :S

Megértem Őt is, hiszen nem lehetek önző Vele szemben.

Meg aztán hogy is várhatnám én azt el, hogy havonta fizessen nekem bele a lakásba, amikor az a lakás az ikreim apjával közös ingatlan, és oda a barátom be sem teheti a lábát, hiszen Neki ahhoz semmi köze jogilag.


Nem tudom mit tegyek, mert nem akarom elveszíteni a barátomat ez miatt, hiszen szeretem nagyon.


De így meg nem tudom és nem is bírom az egész rezsit tök egyedül fizetni havonta...

Örülök hogy van munkahelyem és abból csak a hitelt tudnám kényelmesen úgy fizetni, hogy azt, és annak hiányát ne érezzük meg anyagilag.


Az ikrekben segít az apjuk, pl, vesz Nekik egy pár cipőt, meg ilyesmit.Ennyi.


Ti mit tennétek a helyemben?

Kérlek, csak pozitív reagálást, van elég bajom a megmondó embereken kívül is...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook