Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítenétek? Ti, hogy látjátok? fórum

Segítenétek? Ti, hogy látjátok? (beszélgetős fórum)


2013. aug. 27. 20:00
Az a szomorú,hogy felnőtt emberek vállalnak 3 gyereket és ez van...Teljesen szerencsétlen és nehéz helyzet annak aki egyedül marad a gyerekekkel.Persze apukának is maximum anyagilag megterhelő,de ahogy olvasom,már van új barátnőcske akivel éli világát.
23. bbe0cf65d5 (válaszként erre: 14. - Meva1)
2013. aug. 27. 17:43
Köszönöm szépen.
22. bbe0cf65d5 (válaszként erre: 13. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 27. 17:42
Nem mondtam, hogy nem adok Neki semmit. A fél ház az Ővé, ezért hírdettem meg a házat, hogy megkapja a részét. Remélem minél hamarabb becsenget a ház új gazdája. Nem vagyok önző, de az a megoldás, amit Ő felvetett, az Nekem nem jó.
21. bd55e3f068 (válaszként erre: 20. - Szilvamama)
2013. aug. 27. 15:22
nekem ebbol a berlet-gyerektartas keverekbol fullra nem jon le, hogy mi ez a szitu. Apuka fizessen berleti dijat is, a hazrol is mondjun le meg gyerektartast is fizessen?
20. Szilvamama (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. aug. 27. 14:54
Azért mondom ám, mert van egy ismerősöm, aki éppen ebben a cipőben jár. Az apuka lemondana a házrészéről, csak ne kelljen albérletet fizetnie. Anyuka minimálbéres, 3 gyerekkel, rohadtul kellene neki az a havi 40 ezer gyerektartás... Persze az is egy előny, hogy nem kell albit vagy lakástörlesztést fizetni. Bármelyiket harapja, fáj... :(
19. adfa0d8bdb (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. aug. 27. 13:27
Igen... ha tegyük fel albérletet kellene fizetni, az sem jobb helyzet!
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - Szilvamama)
2013. aug. 27. 12:44

Ez igy van, de ha lakhatasra nem kell kolteni, akkor konnyebben marad penz etelre.

Az megsem lenne fair, ha a haz is az egyik felnel marad, meg meg a lemondo fel fizetne is.

17. Szilvamama (válaszként erre: 4. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 27. 12:36
A fél házból nem tudja megetetni a gyerekeket hó végén... :(
16. Krisz42 (válaszként erre: 15. - Bbe0cf65d5)
2013. aug. 27. 12:14
Csalàdsegítőnèl van ingyen ügyvèd,nekem is segített,válópernél kèrheted a díj elengedèsèt,én is megkaptam,az más kèrdès,h az eseti gondnokot nekem kellett fizetni,tehát elengedik a válóper költsègeit.Egyèbkènt mire fel nem akar tartàsdíjat fizetni?
2013. aug. 27. 12:04
Nagyon köszönöm, aki eddig válaszolt, de most el kell mennem. Várom a további hozzászólásokat.
14. Meva1 (válaszként erre: 1. - Bbe0cf65d5)
2013. aug. 27. 11:56

1. Családi adókedvezményt a családban eltartott kiskorúak után lehet igénybe venni, és ez arra a félre is érvényes aki a gyermeket egyedül eltartja-neveli (tehát nem annak jár, aki különköltözött a gyerekektől)!!!

2. Válás mielőbb!!! Bocs, nem az én dolgom, de már meg kellett volna lépni.

3. megegyezés, és kompromisszumkötés..., hát csak akkor működik, ha egyébként kulturáltan lehet a két fél között egyezkedni. Ha meg lehet ilyen módon intézni, akkor a válást is lehet tisztességesen intézni!

4. És bár szintén nem az én dolgom, de ha a gyerekek nevére íratja a házat az szép dolog. De:

A/ gondolom nem olyan gazdag egyikőtök sem, hogy a másikat anyagiakban kifizesse...

B/ ha a gyerekre íratja, az ajándékozás, az után komoly adód kell megfizetned..., mert Te vagy az eltartó (ez persze relatív, mert kinek mi a nagy összeg...)

C/ a jövőben bármi megtörténhet veletek, pl: el kell adni a házat. A gyerek nem adhat el, mert kiskorú. Tehát attól fogva, hogy a gyerekek nevén lesz, csak és kizárólag gyámhatósági ügyintézéssel lehet intézni mindent! Nekem nem érné meg ez az iszoyú hercehurca...

D/ Ha a gyerekekre íratja a tulajdon felét, Ő mentesülhet minden alól, pl: gyermektartásdíj megfizetése is, mert csak szerződés kérdése, és akár nagykorúságukig (vagy a nappali tagozatos tanulmányaik bizonyos idejéig) lényegében a házrész értéke fedezi az Ő költségeit. Magyarul nem kapsz semmit, sőt még lehet, hogy te fogsz fizetni...


Összegzésként, bár szintén semmi közöm hozzá, de tanácsot Te kértél: én a te helyedben biztos, hogy elválnék, és előtte még kérnék jogi segítséget is!!! Van már nagyon sok helyen ingyenes jogsegélyszolgálat. Általában nagyobb önkormányzatoknál már érdemes érdeklődni ez iránt.


Sok sikert, és OKOS, de tisztességes megoldást kívánok nektek!

Üdv: Meva1

13. adfa0d8bdb (válaszként erre: 12. - Bbe0cf65d5)
2013. aug. 27. 11:51

De ha neki nem adsz semmit, akkor ő gyakorlatilag meztelen seggel száll ki az egész történetből?


Szóval ez így nincs egálban...


Persze, valamilyen szinten ebben is van igazság amit írsz...

De előbb-utóbb csak lesz neked is újra egy normális férfi az életedben és remélhetőleg nem kell majd megélhetési problémákkal küzdenetek!


Ha pedig olyan jellem a férjed akinek fontos a gyerekei jóléte, biztosra veszem hogy miután kicsit talpraáll anyagilag, azért továbbra is támogatja majd a gyerekeit vmilyen szinten!

12. bbe0cf65d5 (válaszként erre: 11. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 27. 11:43
Igazad van, de az Én álláspontom meg az, hogy most lesz munkám, mi van akkor ha ér valami betegség vagy megszűnik a munkám ne adj isten vagy bármi. Akkor csak a családipótlék lesz, az pedig a rezsire se elég.
11. adfa0d8bdb (válaszként erre: 8. - Bbe0cf65d5)
2013. aug. 27. 11:39

De még így is megéri, nem?


És ha tegyük fel lesz olyan időszak amikor tartósan nem lesz munkája? Vagy kimegy külföldre vagy akármi is megtörténhet...


Miért, ha eladnátok a közös házat te hová mennél lakni a 3 gyerekkel?

10. bbe0cf65d5 (válaszként erre: 5. - Krisz42)
2013. aug. 27. 11:36
Igen, Nekem kell megoldani, a gyerekek ellátást.
9. csincsinlány (válaszként erre: 1. - Bbe0cf65d5)
2013. aug. 27. 11:34

Keress fel egy ügyvédet, hogy milyen lehetőségeid vannak. Vannak olyan jogpontok, ahol ingyenesen állnak rendelkezésre és segítenek a joghoz értő emberek, hogyha saját ügyvéd fogadása anyagilag megterhelő. Utánnanézhetsz itt is: www.jogpontplusz.hu

Szerintem ezek a vitás kérdések másképpen már nem oldhatók meg, parírra kell vetni a dolgokat, addig amíg még jobban el nem mérgesedik a helyzet.

8. bbe0cf65d5 (válaszként erre: 4. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 27. 11:34
De nem fizetne tovább gyerektartást.
7. bbe0cf65d5 (válaszként erre: 3. - Barackmag)
2013. aug. 27. 11:33
Nem akar a családi adókedvezmény miatt.
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 27. 11:31
Egyetertek, bar benne van a pakliban, hogyha koltozni szeretnenek, akkor az nagyon macera, amig a gyerekek nem felnottkoruak.
5. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Bbe0cf65d5)
2013. aug. 27. 11:25
Ez azèrt durva.Te neveld a gyerekeket,ő meg kapjon ebből pénzt?Azèrt azt senki nem nèzi,h nem csak a pènzről van szó,hanem az időről,energiàrôl,felelősségről.De mond meg,h ha neki így nem jó,akkor beadod a válópert.
4. adfa0d8bdb (válaszként erre: 1. - Bbe0cf65d5)
2013. aug. 27. 11:21

Mindenképp kompromisszum kell!


Végülis nagyvonalú hogy ti maradtatok a házban és hogy az ő részét a gyerekekre íratja... ez elég nagy biztonságérzet neked, nem?


Miért nem adod neki azt a rohadt családi kedvezményt, végülis anyagilag te jártál jobban?

Aztán ki tudja meddig lesz ez a családi adókedvezmény is, lehet év végén megszüntetik!

2013. aug. 27. 11:19
Felmerült bennem a legegyszerűbb kérdés. Miért nem váltok el ???
2013. aug. 27. 11:16
Válás, vagyonmegosztás, gyermekelhelyezés, láthatás és tartásdíj rendezése mielőbb...
2013. aug. 27. 11:11
Pár éve a férjem elhagyott, egyedül maradtam a három gyerekünkel. Én még mindig a közös házban élek, mostanáig nem szólt érte. Én meg szintén nem szóltam, mert a gyerekeket néztem, hogy jó helyen vannak. Különélési nyilatkozatunk van, Ő másik városban él a barátnőjével. Szeptembertől munkába lépek, erre a hétvégén mondta, hogy kezdjünk valamit házzal. De már saját ötlettel állt elő, hogy az Ő részét a gyerekek nevére iratja, valamint a családiadókedvezménnyel mi lesz. Mondtam, hogy azt Én veszem igénybe, erre válasz, ha Ő aláírja. Meg hogy Ő felveszi két gyerekre, Én egyre. Aztán elment. Átrágtam a dolgokat, hogy inkább adjuk el a házat, megkapja a felét, de tartásdíjra szükségem van, bármi közbejöhet, és akkor csak a családipótlék marad. Aztán eszembe jutott, hogy eddig se tudta igénybe venni a családiadókedvezményt, hisz mikor a munkahelyemre vittem be pár éve Neki a papírt, mondta a munkaügyes, hogy ez Neki nem jár. Oké, hogy házasok vagyunk, de külön élünk, meg amúgy is a gyerekeknek jár. Délután mikor hazahozta a gyerekeket elmondtam az Én álláspontom, ami nem tetszett Neki. Azt mondta házasok vagyunk, Neki jár az adókedvezmény, meg hogy évek óta miattam bukott, meg hogy mikorra fog a ház elkelni stb Ja meg hogy Én se fogom igénybe venni az adókedvezményt, ha Ő nem, akkor Én sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook