Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti bevállalnátok egy nyaralást Horvátországba 3-4 hónapos csecsemővel? fórum

Ti bevállalnátok egy nyaralást Horvátországba 3-4 hónapos csecsemővel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. ápr. 7. 16:47
ott is születnek ám pici babák, ott is mindent megkapsz ha kell... bár azt nem mondom hogy pihenni tudtok ugy mint régen kettesben:DDDDDD
2012. ápr. 7. 16:40

Persze, simán. Síelni is velünk volt tíz hónaposan. Igaz, volt velünk bébiszitter, hogy vigyázzon rá, amíg én síelek. Semmi gondot nem okozott, arra vigyáztunk, hogy a napirendjét tartsuk, simán ment minden.


Még három sem volt, amikor levittem a pályán, négy éves korában már ő volt a pálya ördöge :)

Már előttem többen leírták, készüljetek fel alaposan az útra, előtte szoktassátok, hogy nem csak a szobájából és a lakásból áll a világ, akkor bírni fogja.

2012. ápr. 7. 16:36

Még annyi, hogy én autóban mindig úgy etettem, hogy lefejtem a tejem és üvegből. A szembejövők remélhetőleg nem látták a procedúrát. Így meg se kellett állnunk szoptatás miatt, szuperul viselte a gyerkőcöm.

A strandon meg legjobb a strandsátor, ott diszkréten félre lehet húzódni és fekve szoptatni.

2012. ápr. 7. 16:34

Szerintem nyugodtan menjetek! Ismerősöm 5 hónapos bébivel utazott Amerikába, semmi gond nem volt a picivel. Mi 7 hónaposan vittük 5 órás repülőútra és 1 hetes csodás nyaralásra a picinket. Életreszóló élmény volt, semmi gond nem volt vele! Nagyon boldog és kiegyensúlyozott volt végig, sem az óraátállás sem az idegen környezet nem zavarta meg.

Készülj fel már hetekkel előre, hogy mit is kell vinned, illetve biztos ami biztos orvosi ellátásnak is nézz utána és akkor nem érhet semmi meglepetés.

Szép nyaralást!

2012. ápr. 7. 16:34

Egy 3-4 hónapos baba számára nem élmény a nyaralás. Sőt... Én nem kockáztatnám, hogy idegen helyen nyugtalanabb legyen, elkapjon valamit, ne legyen ott az orvosa, ha kell ...stb.

A gyermekvállalás áldozatokkal, lemondásokkal (is) jár, ezért csak akkor mennék, ha már ő is élvezni tudja a nyaralással töltött időt.

30. terek (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 7. 16:32

jajj dehogy negatívan írtam, nem gonoszkodni akartam, lehet félreérthető volt!


csak szerintem nem lehet előre tudni mit hoz ki a fáradtság az ember lányából!

benne kell lenni és ha akkor is sokat vágynak majd a szabadba, akkor hajrá :)

2012. ápr. 7. 16:32
nem
28. andi6020 (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 7. 16:32
simán
2012. ápr. 7. 16:32
Mi fél éves gyerekkel voltunk Linzben,vonattal.95%-át átaludta az 5 órás útnak.
2012. ápr. 7. 16:30

Mi megvártuk a 3 éves kort az első nyaralással. Én ezt találtam a gyerekem számára a legmegfelelőbbnek. Addigra nagyobb útra valót szedtünk össze, akkor már ő is élvezte az extra játszótereket, sétákat.

Egyébként meg ki-hogy látja jónak.

2012. ápr. 7. 16:26
Nem.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Terek)
2012. ápr. 7. 16:22

Most mond, miért kell ilyen negatívnak lenned?? Lehet álom babájuk lesz, és pont azért, mert nem stresszel, hogy jaj mi lesz?? Kimozdulnak, mindenkinek jót tesz, főleg a házasságuknak :) Ha meg nyűgös lesz a babájuk, nem utaznak, bár a tiszta tengeri levegő elnyomja a babákat.

Ne legyél a gonosz tündér, Csipkerózsikából :))

23. ducky
2012. ápr. 7. 16:21
a kérdésre hogy válaszoljak: nem!
22. Anika70 (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 7. 16:20

Valóban van orvos, de van telefonszám, honnan keríted elő pl. éjszaka közepén? Beszéled annyira a nyelvet,hogy el tudod neki mondani, mi a baj?

Mi ezért nem mentünk tavaly nyaralni....


Persze ez csak az én véleményem

21. SzánI. (válaszként erre: 15. - Terek)
2012. ápr. 7. 16:19

Tényleg könnyebben boldogulsz egy 3-4 hónapossal, ha tényleg egy nagyon jó kis babakocsit visztek magatokkal, mintha egy 1,5-2 évessel kellene menni.


Azért a babakocsiba mégiscsak elvan egy ilyen picike, a tetejét lehet állítani, hogy ne süsse a nap stb. De ebben már profi lehetsz. :D


Simán bevállalnám. Cumisüvegbe lehet készíteni előre tejet, vagy tápszert is.

2012. ápr. 7. 16:19
Első gyermeknél nem merném. Nincs még semmiféle tapasztalatod, ha baj lesz kitől kérsz tanácsot, vagy segítséget? Persze, ha úgy gondoljátok, hogy halaszthatatlan az út, tegyétek.
19. Tücke
2012. ápr. 7. 16:17
mi voltunk vele :) 5hetes korában is
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 7. 16:17

Igen, nyugatabbról valahogy könnyebben mozdulnak az emberek ki. A repülőgépeken is hány apróság van. :)

Náluk ez sokkal-sokkal természetesebb. Majd gondolom lassan itthon is változik a helyzet, sokan költöztek külföldre munkavégzés végett, és a szünidőkre felkerekednek, hogy meglátogassák az itthoniakat.

17. terek (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 7. 16:16
ez jó hangzik, de majd akkor írd mikor 2 óránként kelsz éjszaka és hetek óta nem aludtál 1,5 óránál többet ;)))
2012. ápr. 7. 16:16
nem
15. terek (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 7. 16:13

én nem vállalnám be mert egyáltalán nem vagyok vagány :D

nem tudtam bárhol szoptatni, még anyósoméknál sem maradtunk 2 óránál többet... :)


de szerintem 3-4 hónapossal könnyebb és élvezhetőbb lehet egy ilyen nyaralás mint egy 1,5 évessel. ilyen pici még elvan az úton, sokat alszik, nem annyira számít neki, hogy mi van körülötte inkább csak az, hogy ki :)

14. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 7. 16:07

Köszönöm, hogy írtál. Tavaly a tengerparton egy svéd család 2 hónapos csöppséggel volt lent, egy német család 4 hónapossal és tök vígan el voltak.


Köszi a tanácsokat a babával kapcsolatban. Igyekszem nem elzárni a külső behatásoktól, igaz nem is terveztem. Mihamarabb szeretnénk menni sétálni, kimozdulni, hozzászoktatni a levegőhöz, a város zajához...


Köszönöm jókívánságaidat!

13. szylwi
2012. ápr. 7. 16:05
Magát a nyaralást be merném vállalni, de Horvátországot a hosszú autóút miatt nem. Az én fiam 3-4 hónaposan még 2 óránként szopizott...
2012. ápr. 7. 16:04
Biztos, hogy nem!
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 7. 16:02

Ha a Balatonon mellett végigsétálsz, rengeteg külföldit láthatsz, akik szinte újszülöttel érkeznek, és a babáik nyugodtan alszanak a babakocsiban.

Arra ügyelj, hogy a babádat születése után ne hermetikusan zárd el minden külső behatástól,zajtól, mert akkor borzalmas lesz a kimozdulás vele. Én utaztam a gyerekeimmel sokat, semmi probléma nem adódott belőle.

Nem a világvégére mentek, ha véletlenül orvos kell, ott is van. :)

Könnyű szülést és vidám, pihentető nyaralást!!!

10. moncsicsi83 (válaszként erre: 9. - Szcsgota)
2012. ápr. 7. 16:00
Szia, majd ha nem nagy kérés, beszámolsz róla, hogy milyen volt, hogy boldogultatok?
2012. ápr. 7. 16:00
Szia ,mi most vagyunk 3 hónaposak és jövő hónapban utazunk.Igaz nem Horvátországban,de autóval 12-14 óra.
8. moncsicsi83 (válaszként erre: 4. - Anika70)
2012. ápr. 7. 15:58

Nekünk minden idő pihenés, amit nem itthon töltünk, kell a levegő változás. Volt nem egy ismerős aki ment picivel és ugyanúgy kikapcsolódtak, mintha nem lett volna baba, szóval ezért gondoltuk, hogy megpróbálnánk.

Orvos meg mindenütt van...

2012. ápr. 7. 15:56
Nem, mert nem lenne igazi nyaralás. Láttam ilyet, és a nyaralás inkább fáradtság volt mint pihenés.
6. moncsicsi83 (válaszként erre: 2. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 7. 15:56
Én is erre gondoltam, hogy a bébit mindenképp meg kell várni, hogy hogyan és milyen természetű lesz, mennyire bírunk vele, de tegyük fel, nincs semmi gond, akkor vajon bemerjük e vállalni? A szállásadókkal jól összeismerkedtünk, biztos meg lehet oldani a szállást, ha most szólunk és esetleg 1 hónap múlva visszamondjuk..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook