Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Testvérek közti ajándékozásnál az illeték mértéke mennyi? fórum

Testvérek közti ajándékozásnál az illeték mértéke mennyi? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 18. 14:36
9%ék
7. Enissa (válaszként erre: 6. - C****)
2014. márc. 18. 12:22

Köszönöm én tudtam, túl vagyok már rajta.

A nem egyenes ágiról, nincs fogalmam.

6. C**** (válaszként erre: 4. - Enissa)
2014. márc. 18. 12:19

16. § (1) Mentes az öröklési illeték alól:


i)56 az örökhagyó egyenes ági rokona (ideértve az örökbefogadáson alapuló rokoni kapcsolatot is), valamint túlélő házastársa által megszerzett örökrész.

2014. márc. 18. 12:18
Ugyanannyi, mintha idegennek ajándékoznád. Ingatlan esetében 9%.
2014. márc. 18. 12:16

Nem tudjátok úgy megoldani, hogy valamelyik szülődnek ajándékozod, majd Ö a testvérednek, mert egyenes ági rokonnak az ajándékozás, ingyenes, illeték és adómentes.

Az eredeti kérdésedre a válaszom, hogy fogalmam sincs.

3. C**** (válaszként erre: 2. - Bdf78cc352)
2014. márc. 18. 12:16

Mivel mindenképp ügyvéd szükséges a kivitelezéséhez, érdemes Tőle megkérdezni.



A törvény szerint:


[link]


12. § 2. bekezdés


A lakástulajdon és a lakástulajdonhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog ingyenes szerzése esetén az öröklési és ajándékozási illeték mértéke 9%.

2014. márc. 18. 12:06
Sziasztok, ha a testvéremnek ajándékoznám az ingatlan részem, mennyi az illeték mértéke?
2014. márc. 18. 12:05
Testvérek közti ajándékozásnál az illeték mértéke mennyi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook