Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi kombinált teszt vélemények fórum

Terhességi kombinált teszt vélemények (beszélgetős fórum)


6. jenBP (válaszként erre: 5. - Hdalmapetra)
2019. okt. 27. 15:54
Velünk ugyanezt csinálták. Csak a pénzre mennek, a 20. heti vizsgálatra már nem hozzájuk kértünk időpontot.
2019. okt. 27. 12:31

Sziasztok !


Április 25.-re vagyok kiírva a fiammal :)


Arra gondoltam elmesélem nektek hogy jártam ..KOMBINÁLT teszt .... :


26 éves vagyok, nincs semmilyen betegség a családunkban de arra a döntésre jutottunk hogy elmegyünk az egyik neves 1. kerületi intézetbe, csináltatunk egy kombinált tesztet.


Ez a teszt egy UH-ból és egy vérvételből áll, a kettőt összevetve néznek egy "valószínűséget" Down kór, Patau kór, Edwards kór betegségekre.


Az UH-n minden rendben volt szép kis formás baba (fejen állt félig, gyertya állásba keresztbe tett lábakkal..:D ), az UH-s hölgy nagyon kedves volt és türelmes.


E közben elkészült a vérvizsgálatom eredménye is.


A vizsgálatokat követően 1 órás várakozás után behívtak az egyik szobába, ahol egy hölgy fogadott, ő értékelte ki a teszt végeredményét. A fejét rázva csak annyit mondott hogy ez nem jó eredmény... Patau 1:50.0000 az jó, Edwards 1:50.000 az is jó... na és jött a Down kór : 1:1144 ez nagyon nem jót, a hölgy azt ismételgette hogy az 1144 helyett 25.000-nek kellene lennie... nagyon ránk ijesztett semmi pozitívat nem mondott kb csak hogy csináltassuk meg a Prena tesztet (75.000 Ft),most azonnal tudunk jelentkezni rá stb stb ... Haza mentünk, átbeszéltük bár igazából nem volt mit átbeszélni sőt én beszélni sem nagyon tudtam a sírástól.


Párom felhívta az intézetet, kértünk időpontot a Prena tesztre, kaptuk 1 hét múlvára.A hölgy aki akkor fogadott minket iszonyat kedves volt, épp hogy nem csúszott ki a száján hogy minek mentem egészséges vagyok és fiatal és ez nem rossz eredmény.. tehát megnyugtatott, nagyon rendes volt, csak jó dolgokat mondott, levették a vérem, és már 3 nap múlva hívott is a hölgy hogy természetesen semmi baj nincsen, egészséges, Fiú :)


Van esetleg olyan a csoportban akire szintén így ráijesztettek ?

2019. jan. 21. 15:06
Általában ezeken a helyeken elég jók az UH-t végző dokik. Érdemes velük megcsináltatni, ha belefér anyagilag.
3. semleges (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2019. jan. 15. 16:13
Szerintem készítsék el ők is. Több szem többet lát.
2019. jan. 15. 15:02
Én megcsináltattam. Ha magas vagy közepes kockázat jött volna ki, mentem volna amniocentézisre. Alacsony kockázat jött ki hál Istennek, így egy fizetős tesztre mentem, amit vérből néztek. Ez majdnem olyan megbízható, mint az amnio.
2019. jan. 15. 12:59
Mi a véleményetek a kombinált tesztről? Budapesten ill. környékén hol célszerű megcsináltatni? Úgy látom van olyan hely ahol együtt elkészítik az UH-ot is, ill. lehet vinni is az UH-ot. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy szerintetek úgyanolyan ha viszem az UH eredményt vagy pedig jobb ha ők készítik el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook