Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukor és méhösszehúzodás. Van összefüggés? fórum

Terhességi cukor és méhösszehúzodás. Van összefüggés? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 2. 08:21
Egyébként igen, Vinike jól írja: a magnézium "csodákra" képes.:)
13. kismacska2 (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2012. okt. 2. 08:20

Szia.

Én is cukros voltam, így a terhesség alatt én is fogytam. (Nem keveset, tekintve, hogy mit és mennyit lehet enni ilyenkor...)

Az nekem is mondták, hogy a simogatás összehúzódást okozhat. Gondolom úgy mocorog a baba a hasadban...

Én tulajdonképp az utolsó időben csak feküdtem pihenés gyanánt. Meg is fogadtam, hogy egy életre kipihentem magam:)

Nekem se volt választott orvosom, de havonta egyszer kellett mennem vizsgálatra a rendelőbe. A végén pedig a kórház éppen ügyeletesénél szültem.

Szerintem, ha nagyon fáj a hasad, vagy nem múlik el, szólj az sztk-s orvosnak. Inkább félni alapon.

Sok türelmet a további babaváráshoz!

2012. okt. 2. 08:12

Érdekes,hogy mennyire nem ajánlják az orvosok a Magnosolv granulátumot!

Nyomatják ezt a hülye magneb6-ot,amiben kb. tizedannyi a hatóanyag.:S

A patikában recept nélkül kapható. Igaz nem olcsó,de nem napi 6-ot kell belőle bevenni,csak egyet,maximum kettőt.

Én mindkét terhességemnél ezt szed(t)em.

Csak ajánlani tudom!

11. Kálbá (válaszként erre: 10. - KicsiBone)
2012. okt. 2. 07:14
Járok rendszeresen dietetikushoz minden héten vérvétel és ch diétán vagyok, már lejebb is ment a cukor. A terhelésesen a második mérésnél 8 volt és egy hét alatt lement 7-re. Napi 3*2 magne B6-ot szedek.
10. KicsiBone (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2012. okt. 2. 07:10
Magnéziumot próbáltad? Nekem ugyanez volt a bajom, folyamatosan keményedtem, 33. héten be is indult a szülés, de leállt, aztán írtak az ügyeleten magnerotot, 3x2-t kellett szednem a 36. hétig és elmúlt. Nekem is terhességi cukrom volt, az jó, ha fogysz. Nekem is kellett volna, de nem ment (vagyis én fogytam, csak Samu nőtt, 2 kilóval kevesebb voltam szülés után, mint mikor teherbe estem), attól nem lesz baja a babának, ez hülyeség. Viszont nem tudom, nézed-e a cukrod, mert a tartósan magas cukor (8 körül vagy felette) is okozhat kontrakciókat, a 10 feletti cukor pedig be is tudja indítani a szülést, ezért veszélyes. Nem tudom, hogy foglalkozik-e veled dietetikus, de jó lenne felkeresni egyet :)
2012. okt. 2. 07:03
Szerintem menj el előbb inkább. Az a biztos. A fogyás meg fog állni nyugi, söt ahogy a baba hízik az a súlyodon is látszik majd. Most szeritnem ott tartasz hogy az a 2.5 kg kb pont a baba és járulékos részek súlya. Magyarul nem híztál ami nem gond, nem kötelező sokat hízni.
8. Kálbá (válaszként erre: 7. - Vecus)
2012. okt. 2. 06:59
köszi, akkor szerintem ma elmegyek a dokihoz, mit veszíthetek? semmit:)
7. vecus (válaszként erre: 6. - Kálbá)
2012. okt. 2. 06:58

A 36. hétig nem igazán jó a görcsölés mert megnyilhatsz.

Ha úgy érzed hogy túl sokszor görcsölsz akkor menj el hamarabb és kérdezz rá a no-spára is.

Az ilyen görcsre nem biztos hogy elég a magne b6.

6. Kálbá (válaszként erre: 4. - Vecus)
2012. okt. 2. 06:55
most napi 3*2 magne B6-ot szedek, de majd még megkérdezem a dokit, hogy mit javasol, csak nem tudom, hogy elmenjek e előbb, vagy várja meg a 15.-ét:(
5. Kálbá (válaszként erre: 2. - *Vinike*)
2012. okt. 2. 06:53
Én se vagyok egy vékony alkat, és van miből leadnom, csak éppen lóg rajtam a gatya és már zavar, hogy állandóan le akar esni :( Ha még ezt végig kell csinálnom amíg megnem szülök, akkor ha kb 40 héten szülök, akkor még majd 10 kg-ot fogok leadni, és azt kicsit soknak érzem.
4. vecus (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2012. okt. 2. 06:52

Szia!


normális a fogyás majd tartani fogod végül talán hízni is fogsz. Ezzel nincs semmi gond.

Viszont semmi köze a diétának a görcsöléshez.

De tényleg ne simogats túl sokat mert az okozhat méhösszehúzódést.


Nekem ilyen esetre amikor görcsöltem a doki no-spát írt fel. Azt nyugodtan szedheted így elkerülöd hogy idő előtt beinduljon a szülés.

És szerintem irasd ki magad. Az hogy ülsz még nem pihenés.

Ha jól udom a házi dokid tud kiírni.


És azon se aggódj hogy pici a baba, valószínű később fogant.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2012. okt. 2. 06:50
Szia, mindenképpen jó lenne, ha kiíratnád magad, nehogy baj legyen.
2. *Vinike* (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2012. okt. 2. 06:49

Azt nem tudom,hogy normális-e,hogy ennyit fogysz,de kb. egy hetes diétával én is 2kg-t fogytam. Mondjuk nekem volt is miből.:/

Az ülés sajnos nem egyenlő a pihenéssel.:(

A méhösszehúzódások már normálisak 31 hetesen,nekem is vannak jó ideje. A pocaksimogatás pedig valóban okozhat összehúzódást.:(

2012. okt. 2. 06:43

sziasztok


szerintetek normális, hogy mióta csinálom a ch diétát a terhességi cukor miatt heti két kilót fogyok? Most ott tartok hogy 2-2,5 kiló pluszom van ahoz képest ahonnan indult a súlyom terhesség előtt.


A másik kérdésem, hogy mióta megállapították a cukrot azóta fáj a hasam. Tegnap voltam uh-n és azt mondták nem simogathatom a pocakom, mert méhösszehúzódásaim vannak. Nem igazán értem a kettő között az összefüggést, de csak tudja a doki. Azt is mondták, hogy pihenjek sokat. Ülő munkát végzek, tehát egész nap ülök, szerintetek ez elég "pihenés" vagy ki kéne íratnom magam. Sokszor már egész nap fáj a hasam, és érzem hogy görcsölgetek is. Amit még megállapítottak tegnap az az, hogy a méhlepényem kicsit lejjebb csúszott és már nem mellől van, hanem előrébb és a baba koponyavégű fekvésben van.


Az is gond még, hogy nincs választott orvosom, hanem sztk-ba járok, mert az első gyereknél 8X annyi vizsgálaton vettem részt, mint más, a pénz miatt, így most nem akartam választott dokit.


Szerintetek keressem fel az sztk-s dokit hogy tudjon erről az egészről, vagy várjak nyugottan 15.-éig, amikor úgyis mennem kell hozzá.


Ja azt nem írtam, hogy nem tudják pontosan hány hetes vagyok a baba mérete mást mutat mint a naptár szertinti hetek száma. Naptár szerint 31 hetet tőltöm a hét vége felé, a baba méretei szerint meg eddig kisebb volt 2-3 héttel. Nem tudom mit tegyek, elég tanácstalan vagyok.


Előre is köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook