Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti cukorterhelés eredményére inzulin vagy metformin továbbra is? fórum

Terhesség alatti cukorterhelés eredményére inzulin vagy metformin továbbra is? (beszélgetős fórum)

10. nadine81 (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2019. febr. 12. 11:53
nem tarom magam felelőtlennek,ugyanis az ismeretségi körömben legalább 30 kismama sokkal vacakabb értékekre szedheti még a gyógyszert. Tudod,ez az oldal beszélgetős fórum,vélemények,tanácsok hangzanak el.Jómagam is sok mindenkinek segítettem itt az évek alatt.Nem diagnózist állítunk fel,nem recepteket írunk,hanem eszmecserét folytatunk,ki hogyan járt egy adott témában.Egy orvos írta csak fel az inzulint,s rajtad kívül eddig mindenki azt tanácsolta,hogy kérjek majd ki más dokik véleméynét is.Ha neadj isten neked lesz vmi bajod,te is belenyugszol az első doki véleményébe???Amikor pl engem az évek alatt vagy 3x félre kezeltek,ezért vesztettem el 3 babámat???És nem a cukor miatt és hallgattam az első dokikra igen!!Ha neked ez a téma nem tetszik,egyáltalán minek írtál ide??Több csoportban is benne vagyok,de én még soha senkinek nem írtam ilyent,akinek tudtam segítettem,tanácsoltam,elmeséltem nekem mi hogyan történt,de szerintem az efajta véleményre senki nem kíváncsi főleg ha van amúgy is elég gond.
9. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Nadine81)
2019. febr. 12. 10:38

Két orvos is előírta az inzulint.

Te eldöntötted, hogy nem fogod használni.

Akkor mit szeretnél? Hogy itt laikusok neked adjanak igazat?


Felelőtlen vagy!

2019. febr. 12. 10:07
Tegnap írták elő az inzulint a kórházban a szakrendelésen,ma megkérdeztem egy másik diabetológust és azt mondta,hogy ez a szabály nekik.Nem tudom,mióta de egy biztos,én nem fogom elkezdeni az inzulint.A baba is szépen fejlődik,megfelelőek a méretei is,sosem vagyok rosszul,egyszer sem hánytam,nem volt cukor leesés sem.26án megyek a meddőségi dokimhoz/nőgyógyászomhoz,biztos ő is leszid ha nem kezdem el az inzulint,de meg is mondom neki is hogy adjanak papírt,hogy saját felelősségemre nem kezdem el.Ha esetleg romlana az éhgyomrim vagy a napközbeni 10 felett járna,úgyis elkezdem,azt már én is belátom,hogy nem jó.
7. Bea14 (válaszként erre: 5. - Nadine81)
2019. febr. 12. 09:53

Az a baj ha most beállítják az inzulint, nagy az esély arra, hogy szülés után is rajtamaradsz.

Nem tudom hol laksz, de én a helyedben elmennék még 2 orvoshoz szakvéleményért (és úgy kezdd a beszélgetést, hogy egy másik doki már inzulint ajánlott, mert nem nagyon szokták a dokik felülbírálni egymás szakvéleményét és inkább akkor ő is ráhagyja, hogy kell)

6. Bea14 (válaszként erre: 5. - Nadine81)
2019. febr. 12. 09:51

Ne endokrinológushoz menj, hanem diabetológushoz!! N mindkét terhességemnél ők foglalkoztak velem, ez jobban szakterületük, mint az endokrinológusnak!


Igaz én már régen szültem (2007, 2010) de a barátnőm 2017. augusztusban, ős is terhességi cukorbeteg volt 9,1-es értékkel és nem kapott inzulint.


Nem értem miért mondják, hogy kötelező az inzulin. Én még ilyet nem is hallottam!

5. nadine81 (válaszként erre: 3. - Excaliburné)
2019. febr. 12. 09:45
Szia. Sajnos a helyi endoki nem ér sokat,szerinte eleve nem kellett volna semmire semmit szednem,még 6os tsh-ra és 800as prolaktinra sem,úgyhogy őt inkább kihagyom ebből,jó endoki meg tőlem az ország másik végén van vagy a fővárosban.
4. nadine81 (válaszként erre: 2. - Bea14)
2019. febr. 12. 09:43
Köszönöm a válaszod :) IR sajnos nekem is van már pár éve,úgyhogy régóta szedem a merckformint. Lehet nálam azért nem jött szóba más opció,mert már van diéta és gyógyszer is.De a profilt sem ajánlották fel és azért ez az inzulin dolog eléggé meredeken hangzik. 2 hetente vérvételen kontrollon mit néztek,milyen értékeket?Megkérdeztem ma még egy diabetológust,szerinte sem túl magas ez a 8.3as érték,de azt mondta,nekik ez a szabály,kötelező inzulint írni ha étkezés után 7 felett van a cukor.Szerintem ez eléggé durva,mert állítom egy átlag embernek étkezés után 1 órával mindig több a cukra mint 7...
3. Excaliburné (válaszként erre: 1. - Nadine81)
2019. febr. 12. 09:42

Szia Nadine,

Én is 1500 mg Merckformint szedtem, de velem teljesen abbahagyatták a 14.héten.

Nekem biztonságból volt terheléses már a 17.héten és az jó lett.

A következő majd a 24.héten lesz 2 hét múlva.

Terhesség alatt nem éhgyomri a mérvadó, hanem a 120 perces.

Ha az 7,8-8 felett van a 120 perces cukor, akkor ajánlják az inzulint, mivel úgy tűnik terhességi diabétesz áll fenn az értékeid alapján.

Javaslom az endokrinológusoddal egyeztess erről.

Linda

2. Bea14 (válaszként erre: 1. - Nadine81)
2019. febr. 12. 09:38

Szia!


Nekem mindkét terhességemnél terhességi cukorbeteg voltam. Soha azelőtt nem volt cukor problémám és a családban se volt egy cukros ember se.

Az első terhességemnél a 2 órás érték 8.8 volt, a másodiknál 7.8 (mindkettő rossznak számít)


Én nem kaptam rá se gyógyszer se inzulint, csak nagyon-nagyon szigorú 160g CH diétát kellett tartanom és hetente kellett vérvételre járnom kontrollra.


Mindenképpen menj el még egy gestációs diabéteszben járatos diabetológushoz is! Vagy kettőhöz...

Azóta sajnos Inzulinrezisztenciám lett, most 2x1000mg Mercformin XR-t szedek.

2019. febr. 12. 09:18
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,másnak is egyből inzulint javasoltak e szúrni terhesség alatt egy ehhez hasonló,22.heti terheléses eredményére? 0.:4.2,60.:10.1,120.:8.3 Jelenleg merckformin xr 1500mg szedek.Több kismama is szedhette végig terhesség alatt,nem értem,nekem miért akarnak egyből inzulint adni,mikor az éhgyomri értékeim mindig jók és itthon napközben étkezés után sem mérek magasakat.Ráadásul napi 3x akarják,hogy szúrjam hasba a terhesség hátralevő részében.Nem a tűvel és a beadással van gondom,hanem a hatásától félek,szerintem gyakran nagyon le vinné a cukrom,eleve ott megbukik nálam,hogy az 5 körüli éhgyomri értékre minek akarnak nekem 4 egység inzulint adni még??? Ebédhez 6,este újabb 4 egység. És persze aggódom,hogy a sok hipozástól,mi történne a babával.Jó tudom,legtöbben azt mondják,a kezeletlen cukortól nagyobb baja lehet,dehát én nem vagyok cukros,tartom a diétát,inofolicot is iszom még....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook