Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Terhesre fogyni fórum

Terhesre fogyni (beszélgetős fórum)


1 2
36. Sealva
2011. aug. 3. 10:33
Nem igazán akar a fogyás elindulni.csinálom,csinálom az életmódváltást de csak ímmel-ámmal,a lendültet nem vettem még.Hiányzik az ami a fejben dől el.Még könnyen elcsábulok.Viszont a gyerekprojektbe belekezdünk,aztán majd meglátjuk.
35. Sealva
2011. júl. 5. 08:23

Nagyobb szünet után,újra itt vagyok.Leállamvizsgáztam,férjhez mentem és most nincs más dolgom mint fogyni.Tegnap voltam nőgyógyásznál aki ezt megerősítette.Azt mondta teljesen rendben vagyok,az inzulinom is,és szerinte ha fogyok egy 10 kilót akkor jöhet a bébi.

Vettem fogyókúrás port,arra az esetre amikor nincs időm reggelit,vacsorát csinálni helyettesítésre.és ma elkezdem a fogyókúrát!

2011. jún. 8. 17:52

Sziasztok Lányok!

Mi van veletek? Hogy megy a fogyi? Mozgás? Hogy bírjátok a meleget?

Én jól vagyok... tartom magam a "diétámhoz" és imádom, hogy ilyen meleg van :) Na szaladok cseresznyét szedni vacsira!

Puszi Nektek!

33. Sealva
2011. jún. 8. 10:32
Azt gondoltam,hogy könnyebb lesz.Nem igazán tudtam még neki állni,minden nap van valami ami miatt az nap nem megy.
32. Macilány (válaszként erre: 31. - Zibici)
2011. jún. 4. 19:54
Nem tudom, holnap ide jutok e, úgyhogy már most kívánok neked hétfőre egy nagy kalappal:)
31. Zibici
2011. jún. 4. 11:40
Még nem kezdtem el igazán,de már készülök rá.Hétfőn levizsgázok,és más dolgom nem lesz mint az életmódot váltani.
30. Macilány (válaszként erre: 29. - Zibici)
2011. jún. 2. 11:06

Ááááá soha nem adom fel :)

Július 10-ig még le kell adnom 5 kg-ot :)

Szép napot mindenkinek!

29. Zibici
2011. jún. 2. 10:59
Macilány elindul az csak ne add fel!:)
28. Macilány (válaszként erre: 27. - E31f48b5f6)
2011. jún. 2. 10:47
Köszönöm a bíztatást! A bicaj hatásosságát illetően bennem sincs kétség, hiszen a párom 2 hónap alatt, bicajozással, diétázgatással fogyott 10 kg-ot... Mindenkinek sok sikert! Én sajnos 1-1,5 hete stagnálok, se fől, se le... de majd tovább lendülök innen is... kivárom :)
27. e31f48b5f6 (válaszként erre: 22. - Macilány)
2011. jún. 2. 08:45
A kerékpár a legkeményebb sportok egyike, úgyhogy nagyon megfelel a célnak. Ne hallgass senkire, csak tekerj.Ha már lefogytál, beiktathatod a futást is. Nem kell semmiféle torna dvd , ezektől nagyon szép tested lesz.
26. Sealva
2011. jún. 2. 08:38

Nem utasítom el a PCOS,IR témát,csak az orvosaimban bízok,akik azt gondolom értenek hozzá.Mint ahogy azt gondolom minden PCOS és IR-es ember.Viszont ebben a topikban nem akarok ezekről beszélni,ezekről beszélgetek a IR-es topikban.Itt a fogyókúra,életmódváltás,mozgás,aztán persze majd a gyermekvállalás lesz a téma.Nem akarom kizárni innen azt aki nem IR-es,viszont szívesen várom aki az.Zárójelben megjegyzem,heteken belül megyek ahhoz az orvoshoz aki mindent tud a cukorbetegségről,az inzulinról,az inzulin terhességre gyakorolt hatásairól.A szerint fogok eljárni amit ő mond.

Ami pedig a topik valódi témáját illeti,tegnap végre elkezdtem.Igaz még csak lájtosan,de már teljes kiörlésű bagettet ettem sonkával,sajttal,paradicsommal.Reggelire meg ebédre,uzsonnára tízóraira almát.És este amikor jöttem haza a melóból már olyan éhes voltam,hogy a vasszöget is.Na ezen még csiszolnom kell.Hogy ne legyek estére ilyen éhes.

2011. jún. 1. 20:48

Jaaj 42-es terhelt inzulin az kb a duplája a jónak.

De ha nem akarsz nem kell gyógyszert szedned, erre egy orvos se erőszakolhat rá. A tüneteid egyértelmű PCOS tünetek, ez sztm nem is vita tárgya.

A diétádat pedig próbáld meg lassan felszívódó alacsony glikémiás indexű ételekre korlátozni és ilyen súllyal kb 160g/nap szénhidrátbevitelre. Látom az IR illetve PCOS témát elutasítod, ezért nem is okoskodom tovább. Drukkolok neked. :)

24. Macilány (válaszként erre: 23. - Bcc5d73bc6)
2011. máj. 31. 13:20

Szia!

Személy szerint az Atkins diétát mint olyat soha nem próbáltam, de olvastam róla... számomra ez is Update :) sok hús, zöldség, No szénhidrát, úgyhogy biztos működik! Sok sikert!

2011. máj. 31. 13:05

Sziasztok!


Szintén pcos de ne néztek IR-t nekem. Szeretnénk babát, fiatalok vagyunk a párommal, de készen állunk. Külföldi dokinál voltam, aki azt mondta, hogy szeptemberben akar látni 6 kg-val könnyebben. Mert nekem 10-12 kg hiányzik a célig, de az is úgy, hogy havi 1 kg, mert ha több akkor meg az lesz a baj. Én Atkins szerű diétába gondolkodok, kevés szénhidrát bevitel miatt, illetve heti 3-4 testmozgásban. A BMI: 25.7. Mi a véleményetek az Atkinsről vagyis valami hasonló étrendről?

22. Macilány (válaszként erre: 21. - Sealva)
2011. máj. 31. 12:14
Eddig a bicaj volt, de az éjjel kitaláltam, hogy megpróbálkozom felváltva... van több DVD-m és ma a RR Add önmagad 3 mellett tettem le a voksom... 3x30 perc... én az elsőt választotam a popsit... kb. a felét tudtam megcsinálni. Azt mondja a DVD-n a Réka: ha kezdő vagy csináld minden másnap az egyik 30 percet tetszés szerint, ha jobban bírod már akkor minden másnap 2x30 percet, ha meg már nagyon ügyi vagy akkor mehet mindhárom rész egyszerre... na az még nagyon sokára lesz :)
21. Sealva
2011. máj. 31. 12:12
Milyen tornát csinálsz?Nekem még 6 nap,leállamvizsgázok,és akkor ezerrel bele tudom vetni magam az életmódváltásba:)
2011. máj. 31. 12:08
Itt vagyok, csak próbálkoztam egy kis tornával... hát a felét bírtam, de majd minden nap egy kicsit jobb leszek (remélem)!
19. Sealva
2011. máj. 31. 11:51
és még az is lehet,hogy a terhesség előtt nézetek egy inzulint,hogy a diéta-mozgás mennyire vitte le.De egyelőre a diéta meg a mozgás ami foglalkoztat.
18. Sealva
2011. máj. 31. 11:49
Rengeteget olvastam utána,sőt mivel az eü-ben dolgozok sokan segítenek,szakemberek, hogy megtaláljam a helyes utat.Azt kell mondjam,hogy mivel megbízom a nőgyógyászomban,ezért nem akarok máshoz menni.Ha ő ír fel mercformint beszedem,ha nem ír nem szedem.Ennyi.
2011. máj. 31. 11:43

Igen sajnos nagyon változo ki mit mond.

Ha csinálod a diétát az csak segithet ártai nem fog. Aztán majd meglátod javul-e valamit. Azért tartsd észben hogy könnyen lehet nem lesz elég.

Itt a hoxán sok forum van erre estleg olvasgass bele azokba is sok hasznos infot tudnak mondani a lányok. Föleg a diétára.

16. Sealva
2011. máj. 31. 11:38
Ezt nagyon jó,hogy leírtad.Az orvosom nőgyógyász endokrinológus,azt gondolom ért hozzá.Aztán meg van két bnőm akiknek szintén IR-es.Mindegyikük hihetetlen kálvárián ment át,és nincs egységes megállapodás abban szerintük se,hogy mi a jó.Én úgy döntöttem,mert az én testem,hogy bízok a nőgyógyászomba,ha ő azt mondja,hogy nem kell gyógyszer akkor nem szedek,marad a diéta meg a mozgás.Aztán majd alakul.
2011. máj. 31. 11:24

Magas inzulin szint: a test szövetei érzéketlenek az inzulinra, ezért a szervezet egyre több és több inzulint termel. Minél magasabb az inzulinszint, annál magasabb fokú inzulinrezisztenciáról beszélünk. Ebben a fázisban még nem szükségszerű, hogy a vércukor-értékek eltérjenek a normálistól, azaz cukorterhelésnél a vércukorszint jellemzően 7.5 mmol/l alatt marad. Ettől függetlenül az inzulinszint akár az éhgyomori mérésnél, akár a terhelést követően messze a normális fölött lehet: éhgyomrinál 13 mIU/ml fölötti értéket, terhelést követően 25-28 mIU/ml fölötti értéket már magasnak tartanak.


Na megtaláltam csak hogy lásd nem én találtam ki. Csak sajna gyakran a sima nögyogyászok ezzel nincsenek tiszában:(

2011. máj. 31. 11:16

A PCOS és a spontán vetélés az asszisztált reprodukciós eljárásokban - tanulmány

Háttér: A meddő páciensek nagy aránya rendelkezik policisztás ovárium szindrómával, amely ismétlődően nagyobb kockázatot eredményez spontán vetélés tekintetében. Ismert, hogy a PCOS és a túlsúly között szoros kapcsolat állhat fent, valamint a pusztán önmagában fennálló túlsúly is teherbeesési nehézségeket okoz; ezek miatt szét kell választani a (BMI indexszel mérhető) túlsúly terhességre gyakorolt zavaró tényezőit a PCOS okozta egyéb problémáktól. Jelen tanulmány célja, hogy a már teherbe esett meddő nők széleskörű mintájában végzett felmérés alapján - figyelembe véve a testtömeget és egyéb zavaró tényezőket - meghatározza a PCOS hatását a spontán vetélésekre.



Eljárás: A pácienseket (1018 személy) meddőségi központban kezelték. A PCOS a standard kritériumok alapján került diagnosztizálásra, és a BMI indexük a terhességet megelőző egy éven belüli adatai alapján került meghatározásra. Azok a páciensek, akiknél a PCOS, valamint a BMI index nem kerültek meghatározásra, nem vehettek részt a tanulmányban. A kutatás során az egyik teszt módszerrel a PCOS -sal rendelkezők és azzal nem rendelkező kontroll csoport közötti különbséget elemezték, míg egy másik módszer - egy többváltozós logisztikai regressziós modell - a PCOS, BMI és egyéb zavaró tényezők okozta hatások feltárására szolgált.



Eredmény: A mintát tekintve a PCOS előfordulása összességében 37%-os volt. A tanulmányban résztvevők között a spontán vetélés előfordulása 21%. Mindenre kiterjedő elemzések kimutatták, hogy a PCOS-sel rendelkező nők esetében - összehasonlítva a PCOS-sel nem rendelkező nők körével - sokkal magasabb a spontán vetélés kockázata. (25 % szemben a 18%-kal). Habár többváltozós logisztikai regressziós elemzés használata során a túlsúly (valamint a kezelés típusát jelző tényező) változójának hozzáadásával a vetélési arány különbsége lecsökkent egy nem szignifikáns szintre, és a tanulmányban szereplő további zavaró tényezok bevonásával szinte a nullához közelített.



Következtetés: Jelen tanulmány eredménye arra utal, hogy a PCOS-sal rendelkező nők esetén észlelt spontán vetélés magasabb kockázata nagyobb valószínűséggel vezethető vissza a gyakori túlsúlyra és a kezelés típusára, amelyben részt vesznek.

2011. máj. 31. 10:55

Sajnos a nögyogyászok nem értenek hozzá ugy. AS meddöségin rögtön adnak rá gyogyszert és diétát irnak elö. Sokak szerint 50 alatt jó, pedig ez nem igaz 25 felett nehzebb teherbeesni ha sikerül, 80% az esély a vetélésre. Valoszinleg neked is ezért volt. Sajnos Izulinrezisztenciád van és ezt csak a hármas kezelés segiti. Gyogyszer diáta mozgás. Jó hir hogy kezelhetö és simán lehet abba ha beálltak ahormonok. Viszont ez egy örökletes gyogyithatatlan betegség. és késöbb sulyos következményei vannak. (cukorbetegség, magasvérnyomás) Mindenképp járj utána, mert a PCO-s diétával simán le tudsz fogyni. Itt is sok forum van erröl tudunk többen tanácsot adni. A menzeszed rendben van?

[link]

Nézz körül ezen az oldalon. Sok hasznos info van.

A sikertöréneteket is érdemes elolvasni a kezdöoldalon lent van a sikertörténeteinkben. Ott is sok iylen történet van akinek elgyintettek hogy nem az a baja és évekbe telt mire bebizonyosodott hogy mégis.

Lehet hogy pco-d ugy nincs de inzulin rezisztenciád biztos ugyanis sok a 42-es inzulin. Mindenképp járj utána ne vesztegess el sok évet mint sokan.

12. Sealva (válaszként erre: 9. - Macilány)
2011. máj. 31. 10:48
Az én párom 103 kiló azt hiszem,ő minden nap bicajozik olyan 30-45 percet.Még nem annyira elszánt,de hajlandó azt enni amit majd én:)nekünk nem szoba bringánk van,hanem rendes országúti azon tekerünk.Én egyelőre még keveset,mert eléggé eltunyultam:)
11. Sealva (válaszként erre: 8. - 2e94d4a45e)
2011. máj. 31. 10:46

Gabica,én már számolni sem tudom hányszor álltam, neki a fogyásnak,de soha nem volt ekkora tétje,és soha nem akartam ennyire:)

Én holnap kezdem a diétát Glix kenyérrel,sovány sonkával reggelire,aztán ebédre valami főzelék kenyér nélkül,délután egy joghurt,este meg még egy szelet kenyér.

10. Sealva (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2011. máj. 31. 10:43

azt hiszem a 120 perces 42 volt.De az inzulinom 3 orvos szerint normális 1 szerint magas csak.Na most, biztos hogy gyógyszerrel kell magamat mérgezni?És ha az aki szerint magas az téved?Persze fogynom kell,ez egyértelmű hiszen volt egy vetélésem is.De addig amíg az orvosok közt sem azonos az inzulin kóros értéke,addig honnan tudom mikor teszek jót vagy rosszat?

És az inzulin szintet a mozgás és a szénhidrát kb 160 gr körüli értékre belőve lejjebb viszi.

Honnan tudod,hogy 25 érték körül sok a teherbe eséshez? a nőgyógyászom szerint 100 körül lenne sok,és az az igazi inzulin rezisztencia,és maguk az endokrinológusos sem bírnak megegyezni,hogy hol a határ.sokat örlődtem ezen,hogy vajon azért vetéltem-e el,mert magas az inzulin értékem mégis.De hosszas őrlődés és sok szakemberrel való tanácskozás után úgy döntöttem,hogy sport,diéta,és újra terhesség,és nem foglalkozom azzal,hogy az inzulin mennyi.

9. Macilány (válaszként erre: 6. - Sealva)
2011. máj. 31. 10:32

Hát az úgy volt... na körítés nélkül... azt hiszem kettő hét bicajozás és 1.700 kcal után úgy döntöttem, szükségem van egy nagyobb löketre, hogy legyen erőm végigcsinálni amit elhatároztam... belekezdtem egy 10 napos villámdiétába és amellett nem bírtam volna fizikailag (legalábbis úgy éreztem). Az első 2 hétben ment le 2 kb, a 10 napos alatt pedig 4... de én a heti 1 kg-ot tűztem ki célul, így folytatom is a megkezdtett életmódváltást!

A párod mennyit akar fogyni?

Az én párom nagyon kitartó... néha irigykedek is... 101-102 kg volt, most 91 és ez kb. 2 hónap eredménye. Eleinte hülyének nézett, számolgatom a kalóriákat... most már kérdezgeti... ez mennyi lehet? mennyit ehettem ma? :) És ő kitartóan bicajozik minden nap... 1 órát, 2x1 órát, 100 percet, csakhogy megnézze mit ír ki a bicaj a 100 perc után :) szóval fanatikus lett... képes volt egyszerre annyit tekerni, hogy 999 kcal mínuszt írjon a gép, csakhogy megtudja utána mit fog mutatni :) Szóval Őrült! :D De én így szeretem!

2011. máj. 31. 10:27

Sziasztok!


Én is csatlakoznék,már többször elhatároztam,hogy na,most lefogyok:) de mindig csak húztam-toltam az időt..:)) De gondolom ezt ti is tudjátok,hogy szokott lenni...


Számoljatok akkor velem is :))

7. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Sealva)
2011. máj. 31. 10:24
Azért azt megkérdezhetem hogy mennyi volt a 120 perces inzulinod csak mert vitatkoznak azon hogy mennyitöl számit soknak és sok orvos legyint hogy nem is sok pedig 25 felett a teherbeeséshez sok. Igy meg végképp gyanus hogy volt egy vetélésed (persze tudom az sokmindentöl lehet). Mivel mondtad hogy egy orvos soknak találta csak ezért kérdezem. Ez a PCO nagyon alaptomos dolog és sokaknak csak évek után derül ki hogy mégis ott van a gond. Nekem másfél évig legyintettek rá amire kiderült hogy bocsánat tévedtünk mégiscsak az a baja....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook