Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tények a kukáról fórum

Tények a kukáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tények a kukáról

2010. jún. 7. 23:24

Sajnos országunkban gyerekcipőben botorkál a szelektív hulladékgyűjtés. Pedig jó lenne, mindenkinek. Leírom 20 évvel ezelőtti élményemet. Az unokaöcsém Ausztriába távozott (nem legálisan). Mivel már 5 éve ott kint dolgozott, meghívott magukhoz pár napra (Pechre pont a taxis-blokád napján hozott haza minket). Ő és felesége akkor Linzbe laktak, a kapott lakásban, a más nemzetekből odatelepültek háztömbjében. Ott ment rendesen a szelektív gyűjtés, ő is figyelmeztetett minket, hogy vigyázzunk, mit és hova teszünk. A papír anyagok tárolására például olyan szép nyitott szekrény volt kirakva, hogy szinte egy szobának dísze lehetett volna. És a rend körül. Ott nem volt a tárolók mellett semmi hulladék, ha valaki elnézte és rossz helyre tette a kidobandót és látta valaki, kiszedette vele és a jó helyre tetette át. Az elszállítás pedig szinte észrevétlenül történt, más időpontokban szállították az egyes fajtákat el.

Nem szorosan, de idevág. A dohányzás. Mivel az unokaöcskösnek egy másik városban kezdett berendeződni a zeneiskolája (5 év alatt, a 3.), elvitt minket oda (Audi 80). Amíg kereste a biztonsági őrt, feleségemmel rágyújtottunk az utcán. Nem sok ember ment el előttünk, de mindegyik úgy nézett ránk, mint a gyilkosokra, bűnözőkre. Elszívtuk, de hova tegyük a cigaretta végét, mert sehol egyetlen csikk a földön, de még falevél sem, tiszta út, mint egy asztal. Végül találtunk egy csatorna-rácsot, ott elnyomtuk és beledobtuk (már nem parázslott!) a csatorna-aknába, amikor senki sem látta. (Megvertek volna minket.) A házban sem volt szabad cigarettázni a folyosókon sem, nekünk csak az erkélyen, mert a háziasszony első gyermekét hordta éppen a szíve alatt.

10. tek9 (válaszként erre: 4. - Zselice)
2010. jan. 16. 20:15
A mi falunkban nemrég ugy történt a szemételszállítás, hogy saját zsákban kitettük a ház elé, és egy traktor platóján utazott a szemét a szomszéd faluba. Egyszer arra volt utam, és a traktor után haladtam. Az uton két oldalra estek le folyamatosan a PET palackok a platóról. Mára ez a szállítás megszünt, utcánként van egy nagy konténer, amit hetente ürítenek. Ugyeskedni kell, hogy beférjen még a mi szemetünk, mert hamar megtelik, és várni kell egy hetet, míg ürítik. Az mondták, a házanként egy kuka nagyon drága lett volna az önkormányzatnak is, és a lakosságnak is.
2010. jan. 11. 12:53

Sokan nem képesek 50-100 métert sétálni egy ufóig.

És még mindig kevesen vagyunk, akik szelektálunk..

2010. jan. 7. 12:43

Ez mind szép és hasznos.Havonta egyszer rakjuk ki a kukát.Nincs palackunk,betétünk,pelenkánk.Fizetni úgy kell mint aki hetente púposra tömi.

De a lényeg nem ez!

Mi hába szelektívezünk amiko ez a lakosság kis %-a.

Az embereket kellene megváltoztatni.Az unokánknak nem a Mátra lesz a legmagasabb hegy hanem a szemétdomb!

Óriási tiltakozás van az égetőkkel szemben.Miért?Káros?Környezetszennyező? A sok szemét nem az?

2010. jan. 7. 10:58

Én meg a következőt figyeltem meg: kertes területén lakom a városnak. Az utcában, ahol lakom,alig van valakinek kukája. Ez úgy alakult ki, hogy a tulajdonos pl. idős ember, neki nem kellett szemétpénzt fizetnie. Igaz, hogy voltak albérlők, hazaköltözött az elvált gyerek a családjával, szóval sehol nem az öreg lakott egymaga. Mikor meghaltak az öregek, a kukát visszaszolgáltatták, de a lakók maradtak. A kutya sem figyel rá, hova teszik a szemetet.

S újabban van egy össznépi gyakorlat: lecsempészik a mindenféle hulladékkal teli zacskókat, ahol elsurrannak kocsival. A szép, gondozott, csendes utcánkban most is van legalábba 4 zacskó szemét. Mi, az előttünk ledobottat elvitetjük, de azok előtt, akiknek-fenti okok miatt- nincs kukája, azok előtt hétszámra ott bomlik a mások ajándéka. Kutyák, vagy ki tudja kik, szétbontják, kibontják, s ott eszi a fene, immár az egy nagy csomóból 10 kicsi lett. Szelektív tudatosság? Hol áll ez az ország az európai gondolkodáshoz, teremtőm?!

6. anyuca66 (válaszként erre: 3. - 5e76004fb5)
2010. jan. 7. 10:53

Tejföl és társain, amin van az a fólia fólia egyáltalán? vagy aluminium és műanyag, tejes doboz, sörös és társait hova tegyük??.. szóval hova szelektáljam??

Papír, üveg, pet palack, ja a kupakot is külön..

Ez egyértelmű.

Engem is hülyének néznek ( szerintem ) rendszeresen jú nagy adag papír, és pet pakackot viszek a közelünkbe kihelyezett ufókba..

2010. jan. 7. 10:38
A cikkjeid jók:) Támogassuk a hazai ipart és a tudatos vásárlást. :):)
2010. jan. 7. 10:36

Nekem a szelektív hulladékgyűjtéssel az a bajom, hogy nem old meg semmit. Nem keletkezik ezáltal több szemét, ugyanni felesleges csomagolóanyagot sóznak ránk.

Vegyük példának a műanyagot: jó, szelektíven gyűjtöm, és bár nekem nyűg elvinni a kukáig, jó, megcsinálom. Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy más országokban úgy működik, hogy a hét napjain felváltva viszik el a különböző hulladékot a háztól, külön kell kitenni. Azt utálom, hogy hagynak egy mini lyukat (felénk) amin egy 2,5 literes palack összetaposva nem is fér be normálisan, mert szélesebb, a lyukat gumilap védi, mindig hozzáér a kezem, undorító, utálom. Szerintem nem kéne árulni eldobható palackban és alumíniumban semmit.

Visszatérve a műanyagra, elviszem a szelektív kukáig (ami persze jó messze van), összemocskolom vele magam, és mi lesz vele? Elviszik Kínába, jó sok energia felhasználásával, ahol, szintén jó sok energia felhasználásával, gyártanak belőle mondjuk cipőt vagy akármi mást (éhbérért), amit ugye visszahoznak a kínaiboltba, megvesszük, hamar tönkremegy, majd kidobjuk. Hol köt ki? A szeméten. És, kicsit sarkítva ugyan, de azt is lehet mondani, hogy környezetvédelmi szempontból jobb lett volna, ha kidobom azonnal.

Ezen mindig fel tudom húzni magam... És közben meg a hazai ipar megy tönkre. Na mindegy, nem megyek ebbe bele.

Az hab a tortán, hogy nálunk most lett kötelező a kuka, eddig elvitték zsákban is, és az első alkalommal eltörték a kukánkat, amit drága pénzen ránksóztak.

2010. jan. 7. 10:20

Szia! Több cikkedet is olvastam.

Nagyon sok zöld tanáccsal láttál el minket, habár sok esetben próbálok zöldebben élni és a környezetemet is rávenni.

esetben, viszont akadályokba ütközöm és felmerül bennem a kérdés, valóban jól csinálom?

A pet palackokat egyértelmű, hogy szelektíven kell gyűjteni és ezzel nincs is semmi probléma. A bekoszolódott műanyagokkal van gondom. Ha elmosom és lecsepegtetem, azzal nem használok el több vizet? Ugyan úgy a fém kutyakajás dobozokkal, ha nem sikerül azonnal kimosni? Az üvegekről a címkét minde esetben le kell áztatni? A záró fóliákat hová kell tenni?

Erre adj nekem légy szíves választ!

2010. jan. 7. 10:10

Koszi a cikket. Tetszik.


Annyit fuznek hozza,hogy az emberek elkepesztoen lustak es butak (tisztelet a kivetelnek) engem azert szoltak meg a tombhazban,mert szelektiven gyujtom a szemetet... elkepeszto,itt az emberek semmivel nincsenek tisztaban... :-(((

2010. jan. 7. 10:03
Hulladék vagy szemét? Két, gyakran szinonimaként használt fogalom, pedig jelentős különbség van köztük. A természetben az anyagok folyamatos átalakuláson mennek keresztül, de sohasem kerülnek ki egy zárt körforgásból. Ezzel szemben az emberi tevékenység, a túlzott fogyasztás, a felelőtlen termelés felesleget eredményez, így az anyagok egy része egyszer s mindenkorra kikerül ebből a körforgásból; a végállomásuk a lerakó. Az ilyen, újra nem hasznosuló anyagot nevezzük szemétnek. A hulladék legfőbb tulajdonsága azonban, hogy újrahasznosul.

Ugrás a teljes írásra: Tények a kukáról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook